Chidaneh.com placeholder image

اتاق کودک رویایی با ایده های رنگارنگ

اتاق کودک : اتاق یک کودک برای او حکم  یک دنیای جدا را دارد.. دنیایی که آزاد است و در آن کارهای مورد علاقه خود را دنبال می کند و خلاقیت ها و استعدادهای خود را بروز دهد. تزئینات اتاق کودک به واسطه وجود رنگ های بسیار در آن همیشه جزو جذاب ترین کارهایی بوده که می توان برای تغییر دکوراسیون داخلی فضاهای خانه انجام داد.. برای تزئین اتاق کودک راه های بسیاری وجود دارد . برای تزئین اتاق خواب کودکان می توان خلاقیت های بسیاری را پیاده کرد و اتاق خواب کودکان را با دنیای نا محدود و رنگارنگ کودکان هماهنگ کرد. پس چیدانه را همراهی کنید تا به شما بگوید در این روزهای پر هیاهو نزدیک به عید ، به چه چیزهایی برای تغییر دکوراسیون داخلی اتاق کودکتان احتیاج دارید.

تزئین میزهای اتاق کودک

فیلم نت

برای تزئین اتاق کودک دلبندتان نیازی نیست هزینه زیادی را بپردازید ، همین که سعی کنید به وسایل موجود در اتاق آن ها جان ببخشید و آن ها را با رویاهای کودک تان هماهنگ کنید ، کافی است. به طور مثال می توانید از جوراب های کودک تان برای پایه های میز و صندلی اتاقشان استفاده کنید و مطمئن باشید کودکتان ساعت ها با دیدن این صحنه لبخند به لب خواهد داشت و از آن لذت خواهد برد.

مطالب پیشنهادی : اتاق کودک با دست سازه های ساده و رنگی

روتختی های رنگارنگ برای اتاق کودک 

برای جان بخشیدن به اتاق کودک تان از رو تختی هایی با رنگ های شاد و طرح های شلوغ استفاده کنید و برای دیوار ها نیز از تابلو های پر نقش و نگار استفاده کنید برای اتاق کودک بهتر است برای دیوار ها از رنگ های روشن و مخصوصا سفید استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : اهمیت رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی

کف پوش های رنگی برای اتاق کودک

از تاثیر کف پوش ها بر روحیه کودک تان غافل نشوید. وجود کفپوش های رنگی باعث می شود اتاق برای کودک جذاب تر باشد و بخواهد که زمان بیشتری را در اتاق خود سپری کند. می توانید کف پوش ها را خودتان با سلیقه خود رنگ امیزی کنید. بهتر است برای این کار نظر کودک تان را هم بپرسید و از او بخواهید در این کار با شما همکاری کند. مطمئن باشید با این کار او بیش از پیش از اتاق خود لذت خواهد برد.

مطلب پیشنهادیپارکت، کفپوش هایی با حس آشنا

جعبه های دستمال کاغذی خلاقانه

همیشه لازم نیست برای ایجاد تغییرات به سراغ وسایل بزرگ اتاق بروید. خلاقیت خود را می توانید در وسایل کوچک اتاق نیز پیاده کنید.جعبه های دستمال کاغذی بهترین گزینه برای این کار هستند.آن ها را به دست کودک تان بسپارید و از آن ها بخواهید که هر جور که دوست دارند جعبه های دستمال کاغذی اتاق خود را تزئین کنند. وقتی از کودکانتان برای تزئین اتاق خودشان کمک می گیرید حس استقلال بیشتری را به آن ها منتقل می کنید.

استفاده از پرده های کرکره ای رنگارنگ در اتاق کودک

در اتاق کودک همه چیز هنرمندانه می شود حتی پرده های موجود در اتاق. انتخاب پرده کرکره ای برای این اتاق یک انتخاب هوشمندانه بوده است. این پرده های قابلیت این را دارند که هر ردیف از آن ها به یک رنگ دربیاورید و حس و حال اتاق کودک شما را عوض کند.

مطلب پیشنهادی : پرده در دکوراسیون داخلی

استفاده از تخته سیاه در اتاق کودک

استفاده از بعضی عناصر جذاب در اتاق کودک نیز می تواند به شما کمک کند تا اتاق متفاوت تری را برای کودک خود درست کنید. برای این کار می توانید یکی از دیوار های اتاق کودکتان را به تخته سیاه تبدیک کنید و خوشی بزرگی را به او هدیه دهید.

مطلب پیشنهادی : تو خونه تخته سیاه هم لازم میشه!

استفاده از رنگ های شاد و رو تختی های جذاب در اتاق کودک

استفاده از رنگ های شاد را در اتاق کودک به هیچ عنوان فراموش نکنید ، از رنگ هایی استفاده کنید که کودک شما را به هیجان بیاورد. رنگ هایی مثل نارنجی ، قرمز و آبی توانایی زیادی برای خلاق کردن ذهن کودک شما دارند پس حتما از این رنگ ها در اتاق کودک خود بهره ببرید.

اتاق کودک زیبا و با برگ های مصنوعی

کودکان خیلی بیشتر از بزرگسالان در رویاهایشان زندگی می کنند. در واقع زندگی در دنیای زیبای کارتون ها و داستان ها برای آنها جذاب تر است. با استفاده از پروانه های کاغذی و گل ها و گیاهان مصنوعی سقف اتاق کودک را تزئین کنید تا کوچولوی شما هنگامی که در تختش دراز کشیده در رویا غرق شود و همچنین اتاقش مانند باغ های زیبای داستان ها به نظر برسد.

مطالب پیشنهادی : دریچه ای برای تماشای جذابیت رنگ قرمز

ترکیب رنگ های سرد و گرم در دکوراسیون اتاق خواب

خانه ای پر انرژی با رنگ های کدو تنبل!

شما نیز ایده های خود را برای تغییر دکوراسیون داخلی اتاق کودک تان را در قسمت بحث و گفتگو چیدانه در میان بگذارید. هم چنین قسمت اهالی فن چیدانه نیز برای پاسخ گویی به سوالات شما در این زمینه آماده هستند.

منبع : نوشته شده توسط شمیم آقازاده | گرد آوری شده توسط تحریریه چیدانه  


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه