Chidaneh.com placeholder image

تلویزیون LCD را کجای خانه بگذاریم؟

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفند های دکوراسیون :  تلویزیون به عنوان یکی از عناصر مهم در طراحی اتاق نشیمن شناخته می شود. در خانه های کوچک امروزی امکان جدا سازی فضای تلویزیون از اتاق پذیرایی وجود ندارد و به ناچار مجبور هستیم تلویزیون را در اتاق پذیرایی جا دهیم که این مساله باعث می شود انتخاب جای مناسب برای چیدمان تلویزیون در اتاق پذیرایی دارای اهمیت زیادی باشد. برای انتخاب بهترین مکان چیدمان تلویزیون در اتاق پذیرایی بهتر است مسیر دید تلویزیون از نقاط مختلف اتاق پذیرایی در نظر بگیریم تا بهترین مکان و مناسبترین زاویه را برای قرار دادن تلویزیون انتخاب کنیم. پس با چیدانه همراه باشید تا با هم نکاتی در رابطه با چیدمان تلویزیون دراتاق پذیرایی را دنبال کنیم.

نحوه صحیح چیدمان تلویزیون در اتاق پذیرایی

کارانا دکور

برای قرار دادن تلویزیون در اتاق نشیمن باید حتما به این نکته توجه کنید که تلویزیون باید از هر نقطه ای دید داشته باشد. به طور مثال در این اتاق مبل تک نفره قرمز رنگ دید به تلویزیون ندارد و این یک نقطه ضعف برای اتاق نشیمن شما محسوب می شود. پس حتما سعی کنید تا دید مناسب را برای همه ی مبلمان اتاق خود تامین کنید.

مطالب پیشنهادی : تغییر دکوراسیون نشیمن ؛ به استقبال نوروز

دریچه ای برای تماشای جذابیت رنگ قرمز

استفاده از تلویزیون در اتاق خواب

مهم ترین نکته در جا نمایی تلویزیون در فضا ، توجه به این نکته است که در پشت تلویزیون نباید هیچ منبع نور طبیعی یا مصنوعی وجود داشته باشد. اگر تلویزیون دقیقا در جلوی پنجره اتاق تان قرار بگیرد در طول روز برای تان مشکل ساز خواهد بود و متوجه این مساله خواهید شد که نوری که از پشت پنجره می تابد باعث آزردگی چشمان شما خواهد شد. پس حتما به این نکته توجه کنید. اگر مجبور به انجام این کار هستید می توانید از پرده هایی با پارچه های ضخیم استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی : پرده در دکوراسیون داخلی

پنجره هایی که خیلی می فهمند!

طراحی دکوراسیون اتاق تلویزیون

سعی کنید تلویزیون را در راستای محور اصلی و کشیدگی اتاق قرار دهید. به این شکل شما می توانید چیدمان بهتری برای مبلمان اتاق پذیرایی خود داشته باشید.و همچنین تاثیر گذاری بیشتری را در اتاق پذیرایی و تلویزیون خود مشاهده کنید.
 

مبلمان خلاقانه در اتاق نشیمن

اگر از تلویزیون در اتاق نشیمن یا پذیرایی استفاده می کنید برای آن مبلمانی جدا از مبلمان اصلی فضا در نظر بگیرد. و فضای دیدن تلویزیون را به وسیله مبلمان  آن از قسمت دیگر جدا کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

برای خاص تر شدن محل قرار گیری تلویزیون می توانید از قفسه های خلاقانه در اطراف تلویزیون استفاده کنید. قفسه های چوبی در اطراف تلویزیون می توانند قابی خلاقانه برای آن ایجاد کنند و علاوه بر آن بر زیبایی و جذابیت فضای داخلی اتاق پذیرای تان نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

مطلب پیشنهادی : تمیز و مرتب کردن اتاق نشیمن ؛ به استقبال نوروز

طراحی اتاق نشیمن به سبک معاصر

تلویزیون خود یکی از عناصر تاثیر گذار بر فضا است ، حال اگر تلویزیون با یک عنصر تاثیر گذار دیگر مثل شومینه هماهنگ باشد میزان جذابیت فضا بیشتر می شود.این کار باعث می شود تلویزیون بیش تر به چشم بیاید. و نگاه ها را کاملا به تلویزیون خیره شود.

مطلب پیشنهادی : کدام شومینه مناسب خانه شماست؟

طراحی اتاق نشیمن به سبک مدرن

این هم نمونه دیگری از تلفیق تلویزیون و شومینه در اتاق نشیمن. هم سطح بودن تلویزیون با شومینه باعث ایجاد فضایی خلاقانه شده است که باعث می شود طراحی دکوراسیون داخلی این اتاق نشیمن مدرن زیباتر جلوه کند.

شما نیز ایده ها و نظرات خود را در این زمینه با چیدانه و در قسمت بحث و گفتگو در میان بگذارید. هم چنین اهالی فن چیدانه آماده پاسخ گویی به سوالات شما در این زمینه می باشند.

نویسنده : شمیم آقازاده | گرداوری شده توسط تحریریه چیدانه 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه