Chidaneh.com placeholder image

تزئین دیوارها با تکه های روزنامه

به قلم: مژگان احمدی

دیوار پوش : مسئله علاقه‌مندی بسیاری از روزنامه‌ها به انتشار اخبار به صورت آن‌  لاین، کاهش میزان تیراژ و کم کردن حجم مطالب موضوعی است که امورز در اخبار زیاد می‌شنویم. شاید این مسئله دلیل اصلی نگهداری روزنامه‌ها و مجلات در دکور خانه‌ها باشد. به عنوان مثال برخی از این روزنامه‌ها و مجلات را به عنوان یک طرح تزئینی روی دیوار منازل مشاهده می‌کنید.شما این مدل طرح‌ها را دوست خواهید داشت اگر حس نوستالژیکی نسبت به آن ها داشته باشید.با چیدانه همراه باشید تا به شما بگوید چگونه از گنجینه روزنامه ای خود به نحوی خلاقانه استفاده کنید.

استفاده از رو تختی مشکی در اتاق خواب مدرن

اتاق سفید خود را دگرگون کنید

کمپانی سبک زندگی بلا کاغذ دیواری با طرح روزنامه را تولید کرده است. طراحان این کاغذ دیواری اعتقاد دارند که چنین طرحی در یک اتاق با دیوارهای سفید و ساده می‌تواند تحولی عظیم در دکور و چشم‌انداز اتاق ایجاد کند و به اتاق عمق و بافت بدهد. طراح و دکوراتیو ناتلی فرمویل می‌گوید: «وقتی از شیوه آکروماتیک (سیاه، سفید و خاکستری) استفاده می‌کنید باید بافت و طرح ایجاد کنید.»

مبلمان اداری راحتیران

مطالب پیشنهادی : کاغذ دیواری ، جلوه‌ای مدرن در خانه شما

 اهمیت رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی ورودی خانه

یک مدل متفاوت

آیا می‌خواهید در پس‌زمینه کمی رنگ سیاه به رنگ سفید غالب باشد و یا بافت بیش‌تری ایجاد کنید؟ پس مطابق طرح و ایده‌های استودیو طراحی داخلی آواکادو سوئیتز عمل کنید و یک کاغذ دیواری را انتخاب کنید که صفحات روزنامه یا مجله چاپ شده‌ آن دارای عکس و تصاویر بزرگ‌تری باشد. رنگ‌‌های خنثی (سیاه، سفید و طوسی) پس‌زمینه می‌تواند محل مناسبی برای آویزان کردن کلاه‌ها و شال‌های رنگارنگ باشد (البته منظور هر چیز رنگارنگی است که شما می‌توانید به صورت کاربردی یا تزئینی روی دیوار آویزان کنید). 

مطلب پیشنهادی : با رنگ سیاه اتاق خواب تان را جذاب و متفاوت کنید

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق کار خانگی

نظر شما درباره کاغذهای زرد رنگ روزنامه چیست؟

همان ‌طور که همه ما می‌دانیم کاغذهای روزنامه همیشه و همواره به صورت سیاه و سفید باقی نمی‌مانند. روزنامه‌ها و کتاب‌ها بعد از مدتی تغییر رنگ می‌دهند و به رنگ قرمز مایل به قهوه‌‌‌‌‌ای (رنگ سوبیایى) تغییر رنگ می‌دهند. استفاده از چنین طرحی (یعنی کاغذ دیواری‌‌های روزنامه‌ای با این تم رنگ) ظاهر کهن و قدیمی به کاغذ دیواری می‌دهند.

مطلب پیشنهادی : نگاهی دوباره به رنگ قهوه ای

کاغذ دیواری با طرح کلاسیک در حمام

یک مدل متفاوت

استفاده از کاغذهای دیواری آماده تنها راه‌ حل برای این نوع دکوراسیون نیست. استودیو اتیکا به عنوان طراحان داخلی که حرف‌هایی برای گفتن دارند به جای به کارگیری از کاغذ دیواری‌های روزنامه مانند آماده از برش‌های روزنامه‌های واقعی در این سرویس بهداشتی استفاده کردند.

مطلب پیشنهادی : سرویس بهداشتی شیک با چند تغییر ساده

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

شدت و میزان به کارگیری این نوع کاغذ دیواری و الگوی روزنامه‌ای

گاهی یک عرض باریک از این نوع کاغذ دیواری در طول وسیعی به کار برده می‌شود. مانند آنچه که در اتاق خواب این آپارتمان در هلند به کار گرفته شده است.  زوجی که در این خانه زندگی می‌کنند به جای کاغذ دیواری کردن کل دیوار، تصمیم گرفتند که نوار باریکی از این نوع کاغذ دیواری را برای دکور بالای تخت‌خواب خود استفاده کنند.
 

طراحی اتاق نشیمن با رنگ قهوه ای

در آپارتمان دیگری صاحب‌خانه برای بخشی از دیوار خانه‌اش یک مقداری کاغذ دیواری روزنامه‌ای از دسته‌دوم فروشی به قیمت مناسب خریده است و بدین ترتیب یک تغییر مناسب در دکوراسیون خانه‌اش پدید آورده است.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک معاصر

یک مدل متفاوت

اگر دوست ندارید این نوع طرح همیشگی و دائمی باشد، از چسباندن کاغذ دیواری به دیوار صرف‌نظر کنید و یک خلاقیت هنری به خرج دهید و طرح را به صورت یک آویز از دیوار آویزان کنید و با توجه به خانه و دکور خانه‌تان از این طرح در ترکیب با سایر عناصر دکوراتیو استفاده کنید. والری مک‌کسکیل دیکمن برای طراحی دکور یک خانه از یک طرح هنری استفاده کرده است.

مطلب پیشنهادی : دیوارپوش هایی که فضای شما را دگرگون خواهند کرد؟

طراحی دکوراسیون داخلی  نشیمن به سبک معاصر

به صورت مخفی و ناواضح از بریده‌های روزنامه استفاده کنید

بسیاری از طراحان داخلی از روزنامه‌ها و مجلات بازیافتی برای تهیه و تولید کاغذ دیواری استفاده می‌کنند. استفاده از بریده‌های باریک روزنامه باعث می‌شود که کلمات چاپ شده روی روزنامه مجله قابل خواندن نباشد و تصاویر مفهوم و قابل رویت نباشند، اما این بریده‌های روزنامه می‌تواند یک بافت فوق‌العاده زیبا را ایجاد می‌کند. در خانه‌ای در دنورصاحب‌خانه نه تنها روزنامه صبح را از بالای فنجان قهوه‌اش می‌‌نوشد بلکه کل خانه توسط روزنامه‌های موج‌دار بازیافتی پوسیده شده است و تمام دیوارهای اطراف صاحب‌خانه را احاطه کرده است.

طراحی میز شیشه ای

یک مدل متفاوت

فقط سازندگان و تولیدکنندگان کاغذ دیواری نیستند که به سراغ روزنامه‌‌ها و مجلات می‌روند. سطح این پیش‌خان نیز از بریده‌های صفحات کاغذی کاتولوگ‌ها پوشیده شده است، باریکه‌های مجله و کاتولوگ با یک لایه چسب و ماده مخصوص پوشیده شده است و یک بافت زیبا را ایجاد کرده است.

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک معاصر

از فکر دیوار بیرون بیایید

استفاده از بریده‌ای روزنامه فقط برای پوشش دیوار کاربرد ندارد و از آن می‌توان برای پوشاندن سطح کابینت و کمد و یا اثاثیه دیگر استفاده کرد. در این خانه جزیره وسط آشپزخانه توسط روزنامه‌هایی که دارای نقاشی کارتونی و تصاویر چاپ شده روی روزنامه‌ها هستند پوشانده شده است.  

رنگ سیاه و سفید در طراحی اتاق نشیمن

استفاده از صفحات معلق کتاب

این طرح فقط منحصر به روزنامه نمی‌شود. برخی افراد از صفحات دستورالعمل کالاها یا کتاب برای خلق یک طرح جدید و پوشش دیوار استفاده می‌کنند. در طراحی این خانه کامیلی دیکسون به قفسه کتاب‌هایش نگاه کرد و یک طرح برای دیوارش انتخاب نمود. کامیلی می‌گوید: «این صفحات مربوط به کتاب‌هایی بوده که در جای جای خانه بی‌استفاده افتاده بوده است. 2 تا از این کتاب‌ها، کتاب‌های راهنمای آموزش زبان فرانسه بودند؛ 2تای دیگر کتاب رمان بودند که از گودویل به قیمت 50 سنت خریداری کرده بودم. من با استفاده از منگنه این صفحات را به دیوار وصل کردم.»

طراحی اتاق نشیمن

یک مدل متفاوت

این سرویس بهداشتی توسط صفحات یک کتاب پوشیده و طراحی شده است. به این سبک از طراحی «شیوه بازیافت» می‌گویند. به نظر می‌رسد که گویی کتابی خطی را به صورت وارونه روی دیوار نصب کرده باشند. این که روی این صفحات چی نوشته شده است یا نویسنده آن چه کسی بوده است یا محتوای مطلب چیست یا حتی این که به چه زبانی نوشته شده است اصلا اهمیت ندارد، بلکه روح کلمات و انرژی و حسی که این کلمات و ستون‌ها به بیننده می‌دهد حائز اهمیت است.

تزئین حمام و سرویس بهداشتی با کاغذ دیواری

تیترها را پاره و جدا کنید

هیچ الزام یا قانونی وجود ندارد که حتما باید بریده‌های روزنامه صاف و یکدست باشند؛ می‌توان از خرده پاره‌های روزنامه با لبه‌های ناصاف نیز استفاده کرد. در این سرویس بهداشتی تصاویر از منابع مختلفی پاره شده و به صورت هنرمندانه‌ای روی دیوار نصب شده است.

کاغذ دیواری های رنگی در فضای سرویس بهداشتی

یک مدل متفاوت

وقتی طراحی را به طراح داخل ونسا ایمام می‌سپارید حتی در سفید و ساده اتاق نیز مورد طراحی قرار می‌گیرد و این خود نوعی خلاقیت است. ایمام می‌گوید: «از خلاقیت و کار دست کمک گرفتم. من همیشه دلم می‌خواست از کلاژ استفاده کنم و حالا یک فرصت برای تجربه کلاژ دست داده است.» این طراح از تکنیک دکوپاژ استفاده کرده است و تصاویر و تیترهای مورد علاقه‌اش را از روزنامه جدا کرده است و روی در چسبانده است. سپس با رنگ آبی مایل به خاکستری (تیل) برخی قسمت‌ها را رنگ کرده و در آخر هم با جلادهنده‌های مخصوص سطح کارش را براق نموده است. او این کار روی در و بدون در آوردن از چارچوبش انجام داده است. 

از قدیم گفتند که خبر امروز برای فردا خبر دسته‌دوم و بی‌استفاده‌ای است، اما می‌توان از این روزنامه‌ها و اخبار آن‌ها استفاده دیگری نمود و آن را به عنوان یک عامل و عنصر دکوری و تزئینی استفاده کرد. این موضوع فقط بستگی به خلاقیت افراد دارد.شما نیز خلاقیت های خود را با چیدانه در قسمت بحث و گفتگو به اشتراک بگذارید هم چنین اهالی فن چیدانه آماده هستند تا به شما در تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان کمک کنند.

منبع : houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه