visibility 4338 today 1396/7/11

قطع درخت در خانه، میدونم غیرقانونیه ولی چیکار کنم؟

در حیاط اغلب منازل درخت وجود دارد، این درختان با گذشت زمان رشد کرده و تنومند می شوند. هرچه منزل شما قدیمی تر باشد درختان سر به فلک کشیده و بزرگتری در حیاط خانه وجود دارد. نمی توان منکر مزیت های درختان شد خصوصا در زندگی شهری که یک موجود زنده و یک سبزینگی ارزش بیشتری پیدا می کند. نکته ای نگران کننده است آسیب درختان به پی ساختمان ها، بستن دید پنجره و سایه اندازی بیش از حد است. گاهی به دلیل نبود تخصص لازم برای کاشت گیاهان و طراحی حیاط منزل، آنها را در نقاطی کشت می کنندکه در سالهای آینده مشکلات بسیاری به وجود می آورند. رشد ریشه های زیر زمینی گاها می تواند ساختار بنا را دچار مشکل کرده و خطر آفرین باشد. در این زمان است که ممکن است به فکر قطع یا جابه جایی درختان باشید. در این مطلب خواهید دانست که این کار شدنی است یا خیر.

پوشاندن دید پنجره

در برخی مواقع مشکلی که در اثر رشد درختان برای ساختمان به وجود می آید سایه اندازی بیش از حد و مسدود کردن کامل دید پنجره است. باید در این زمان ببینید اولئیت شما چیست. آیا می خواهید برگهای سبز و زنده سایه مطبوع را همچنان برای شما داشته باشند یا می خواهید فضای بیرون را بدون هیچگونه مزاحمتی ببینید. در این زمان است که شما به هرس کردن درختان نیاز دارید. 

blog post

قیچی شمشاد زن مدل RH-3110 رونیکس

blog post

قیچی باغبانی مدل NTS2311 نووا

blog post

شمشادزن بنزینی HS82R اشتیل

این ابزار باغبانی در ویترین کالا موجود است!

قطع شاخه درخت

برخی از شاخه‌ های سنگین و بزرگ آن‌ قدر رشد کرده که تمامی تنه درخت را گرفته‌ اند، پس می توا‌نید آنها را حذف کنید ولی ‌نه به اندازه ای که سلامت درخت به خطر بیفتد و یا عدم تعادل باعث افتادن درخت شود. پس در این زمان است که برای هرس شاخه درختان، تخصص افراد به میان می آید.

مطلب مرتبط: آموزش هرس درختان، هرس زمستانه!

قطع درختان

زمان کمک گرفتن از پرورش‌ دهندگان گل و گیاه

عموماً قطع و از بین بردن درختان مرده می‌ تواند خطرات بسیاری برای امنیت شما داشته باشد. یک فرد کارکشته در این زمینه از تمامی خطرات موجود آگاه است و با داشتن ابزار حرفه‌ ای می‌ تواند کار را با سرعت تمام به پایان برساند. آنها همچنین تنه‌ های بریده‌ شده از درختان قطع شده گذشته را از خاک در می آورند تا به باغ شما چهره زیباتری ببخشند. معمولاً افراد متخصص در زمینه پرورش درختان و گیاهان برای حفظ سلامت درختان تان به شما توصیه‌ هایی می‌ کنند و مواد باقی مانده قابل‌ استفاده مانند کود، تراشه‌ های چوب و هیزم را در اختیار شما می‌ گذارند تا هر طور می‌ خواهید از آن استفاده کنید! شما برای قطع درختان در مواقع اضطراری، زدن شاخ و برگ‌ ها و یا زدن پایه برای درختان در حال افتادن نیاز به فردی متخصص در این زمینه‌ دارید.

جابجایی درختان

باید بدانید که قطع درخت در ملک شخصی در ایران بدون مجوز از شهرداری امکان پذیر نیست. درست است که ملک شخصی است ولی طبق قانون نبود مجوز جریمه به دنبال دارد. پس اگر می بینید درخت حساط منزل در حال آسیب زدن به بنای شماست، می توانید به فکر جابه جا کردن آن باشید. جابه جایی درختان توسط دستگاه های مخصوص انجام می شود و نسبتا هزینه بر است. 

هرس شاخه درخت

چه در حال برنامه‌ ریزی برای ساخت باغچه‌ جدید هستید و یا ترمیم یک باغ قدیمی، یک پرورش‌ دهنده گل و گیاه می‌ تواند مشاوره‌ هایی در زمینه انتخاب بهترین گیاهان باغی به شما بدهد، در کاشت گیاهان کمکتان کند و زندگی گیاهان شما را با نگهداری مناسب برای طولانی‌ مدت تضمین کند. به‌ علاوه متخصصین طراحی محوطه و باغبانی به شما کمک می کنند تا بیماری‌ گیاهان را بشناسید و آنها را در مقابل آفات حفظ کنید. اگر شما تصمیم به جابجایی درختان گرفته‌ اید، یک کارشناس کشاورزی و باغبانی توصیه‌ های مهمی درباره محل مناسب رشد گیاه به شما داده و مراحل کاشت گیاه را بر عهده می گیرد.

مطلب مرتبط: درختان زینتی، ۲۰ گیاه زیبا برای فضای سبز خانه!

blog post

طراحی محوطه بدون قطع درختان09101759274

بخش دیگری از فعالیت و خدمات شرکت های باغبانی و پرورش گیاه شامل هرس و آرایش درختان، تکثیر، کوددهی، سیستم های آبیاری و گیاه پزشکی است. پرورش‌ دهندگان و مهندسان باغبانی در زمینه کاشت و جابجایی درختان، به‌ طور مستقیم با متخصصان و طراحان فضای سبز همکاری دارند تا باغ‌ های خارق العاده و بی نظیری را طراحی و اجرا کنند. برای گرفتن بهترین نتیجه، از افراد متخصص و حرفه‌ ای‌ کمک بگیرید: طراحان و معماران فضای سبز، تولیدکنندگان تجهیزات باغبانی.

افراد متخصص در نزدیکی محل زندگی خود را در چیدانه بیابید.

​​​نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
درخت در ادبیات فارسی، از عشق بید مجنون تا آزادگی سرو!

درخت در ادبیات فارسی، از عشق بید مجنون تا آزادگی سرو!

آموزش هرس درختان، هرس زمستانه!

آموزش هرس درختان، هرس زمستانه!

1398/10/23 ادامه مطلب
چیدمان خانه های کوچک، دکوراسیون زیبا و ایرانی یک هنرمند!

چیدمان خانه های کوچک، دکوراسیون زیبا و ایرانی یک هنرمند!

کسب و کارها پیشنهادی
صنایع چوبی فاطمی certificate
صنایع چوبی فاطمی

صنایع چوبی فاطمی

بزرگمهر پوشش خاوران certificate
بزرگمهر پوشش خاوران

بزرگمهر پوشش خاوران

گروه معماری دیمه certificate
گروه معماری دیمه

گروه معماری دیمه

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent