Chidaneh.com placeholder image

طراحی سقف در دکوراسیون منزل

سقف : سقف ها به عنوان بعد پنجم یک خانه تاثیر به سزایی در جلوه بخش بودن دکوراسیون داخلی خانه دارند. برای طراحی سقف ها ایده های بسیاری وجود دارد. اما طراحی سقف خانه های بزرگ کمی مشکل تر است. این سقف ها به دلیل داشتن سطح زیاد نیاز به تکرار یک طرح دارند، پس باید خیلی به این نکته توجه کرد تا طراحی سقف ها لطمه و صدمه ای به دکوراسیون داخلی وارد نیاورد. پس با چیدانه همراه باشید تا با هم ایده هایی برای طراحی سقف هایی هماهنگ با دکوراسیون داخلی منزل تان را بررسی کنیم.

استفاده از گچبری برای طراحی سقف

گروه معماری اشکان اذانی

از گچبری های زیبا برای طراحی سقف ها استفاده کنید

استفاده از گچبری هایی با طرح ها و مدل های مختلف اجرایی می تواند یکی از روش های طراحی سقف باشد. این گچبری ها به شما کمک می کند تا در عین سادگی سقفی زیبا داشته باشید. این گچبری ها را می توان در سقف های مسطح و به نسبت کوتاه به کار برد.

مطلب پیشنهادی : قابی به دور زیبایی های خانه!

سقف هایی با طراحی های شبکه ای چوبی

سقف هایی با طرح های شبکه ای

اگر سالن نشیمن خانه شما دارای مساحت زیادی است و به همان نسبت سقف اتاق نیز بسیار وسیع است می توانید از شبکه های چوبی برای تقسیم بندی سقف ها استفاده کنید. به این ترتیب چیدمان مبلمان شما نیز می تواند تحت تاثیر این شبکه ها باشد و شما می توانید جدا سازی فضایی را بدون استفاده از دیوار و فقط با طراحی مناسب سقف ها تجربه کنید. اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که چیدمان مبلمان و طراحی سقف ها باید در هماهنگی کامل با یکدیگر باشند. به طور مثال چیدمان مستطیلی مبلمان در زیر سقف کاذب گرد خیلی خوشایند نیست.

مطلب پیشنهادی : ایده های خلاقانه برای سقف اتاق خواب کودک 

طرح های شبکه ای برای طراحی سقف فضاهای مختلف

نمونه دیگری از طراحی مشبک سقف ها

اتاق کار و کتابخانه نیز از دیگر فضاهایی هستند که برای آن ها می توان از طرح های مشبک برای سقف استفاده کرد. در این مدل سقف ها می توانید از نورپردازی های حیرت انگیزی استفاده کنید تا بر جذابیت سقف ها افزوده و فضایی دل نشین تر را تجربه کنید.

مطلب پیشنهادی : نورپردازی ایده آل برای فضاهای مختلف خانه

طراحی سقف اتاق نشیمن به سبک تلفیقی

طراحی سقف فضاهای بزرگ به وسیله نورپردازی

برای سقف ها می توانید از نورپردازی ها نیز بهره بگیرید. استفاده از نورهای مخفی در سقف های کاذب، چراغ هایی با طراحی های خاص، لوستر هایی هماهنگ با دکوراسیون داخلی خانه تان، همه این ها می توانند در طراحی سقف خانه تان به شما کمک کنند.

مطلب پیشنهادی : سقف کاذب آسمان جذاب اتاق شما

نورپردازی خلاقانه فضاهای داخلی

نورپردازی خلاقانه سقف ها

نورپردازی سقف ها روش های مختلفی دارد. برای نورپردازی سقف ها می توان از لوسترهایی با طراحی های خلاقانه و هماهنگ با طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان بهره بگیرید این لوسترها کار شما را برای  طراحی  سقف ها آسان تر می کنند.

مطلب پیشنهادی : با چند برش ساده لوستری منحصر به فرد داشته باشید

نورهای مخفی استفاده شده در سقف

ایجاد اختلاف ارتفاع در سقف ها 

برای طراحی سقف ها می توانید از ایجاد اختلاف ارتفاع نیز بهره بگیرید. این اختلاف ارتفاع ها می توانند برای تاکید بر برخی عناصر مثل میز غذاخوری مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین نورپردازی این سقف ها که به نوعی سقف کاذب محسوب می شوند ، برجذابیت آن ها اضافه می کند.

مطلب پیشنهادی : میز غذاخوری پر کاربرد در خانه های کوچک!

طراحی سقف اتاق غذاخوری به سبک انتقالی

تغییر رنگ سقف ها

گاهی برای طراحی سقف ها باید از رنگ ها بهره گرفت. استفاده از رنگ هایی قدرتمند نظیر سیاه می تواند به شما کمک کند تا فضایی جذاب تر را تجربه کنید. از پالت های مختلف رنگی برای سقف ها استفاده کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی : رنگ سیاه برای داشتن دکوراسیون چشمگیر

طراحی پنجره سقفی در اتاق نشیمن به سبک کلاسیک

از پنجره های سقفی برای طراحی سقف های تان استفاده کنید

برای فضاهایی که قابلیت نورگیری زیادی دارند می توانید از وجود پنجره های سقفی بهره بگیرید. این پنجره ها می توانند طراحی سقف شما را تحت تاثیر قرار داده و مانند یک تابلوی نقاشی برای اتاق شما عمل کنند. 

مطلب پیشنهادی : پنجره های هوشمند که خیلی می فهمند!

سقف کاذب هایی از جنس پنجره

سقف کاذب هایی از جنس پنجره

از پنجره های سقفی می توانید به عنوان سقفی کاذب با نورپردازی طبیعی نیز استفاده کنید. 

رنگ کردن فضای داخلی سقف های کاذب

رنگ راهی متفاوت برای تغییر چهره سقف ها

اگر در فضاهای داخلی منزلتان از سقف های کاذب استفاده می کنید، می توانید فضای داخلی آن را با استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری متفاوت تر از بقیه قسمت ها نشان دهید و بر خلاقانه تر بودن سقف اتاق خود تاکید کنید.

مطالب پیشنهادی : دیوارهای خوش رنگ و لعاب با ۱۳ کاغذ دیواری

طراحی داخلی برای انرژی بخشیدن به خانه

۸ ایده طراحی دکوراسیون که معجزه می کند

نویسنده : شمیم آقازاده | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه


دیدگاه کاربران
afsaneh در تاریخ 30 فروردین 1394
بسیار مطلب جالبی بود خسته نباشید

ثبت دیدگاه