Chidaneh.com placeholder image

تکنولوژی اعجاب انگیز پنجره های سرتاسری

به قلم: لاله داورپناه

درب و پنجره: علاقه ما به زندگی در فضایی که غرق در نور باشد را می‌توان در استفاده از پنجره‌هایی چشمگیری از کف تا سقف اتاق کشیده شده‌اند و خانه‌هایی کاملا شیشه‌ای با پنجره‌هایی سیصد و شصت درجه دید. علاقه‌ای برآمده از یک نیاز ابتدایی انسانی که برای پاسخ به آن از راه‌حل‌های مدرن استفاده شده است. ما تاکنون نمونه‌های مختلفی از اتصال بدون قطع فضای داخلی به فضای بیرونی را دیده‌ایم ولی این بار چیدانه می خواهد سیستم نوآورانه پنجره‌ای که شرکت ویتروسکا (Vitrosca) معرفی کرده و این موضوع را تا حد کمال خود به پیش برده است را به شما معرفی کند.

 

قالیشویی ادیب

در این سیستم جدید که بخشی از مجموعه ویتروسکا تی‌اچی‌پلاس (Vitrosca TH+) محسوب می‌شود هر یک از پانل‌ها می‌تواند به صورت مستقل در گوشه‌ها حرکت کند و چارچوب و سازه سیستم نیز نیز به شکلی هوشمندانه طراحی شده تا از نظر پنهان باشد و بدین ترتیب تصویری پانوراما و یکپارچه از مناظر بیرون در اختیار بیننده گذاشته می‌شود. شرکت ویتروسکا که بیست سال پیش در سوئیس و به دست اریک جورای (Eric Joray) تاسیس شد بدنبال «خلق سازه‌های ساختمانی شیشه‌ای متحرک و بزرگ بود که به عنوان پایه پنجره عمل کرده و با استفاده از آن‌ها نیاز به استفاده از قاب کاهش پیدا کند.»

مطلب پیشنهادی: پنجره های هوشمند که خیلی می فهمند!

سیستم نوآورانه پنجره قابل چرخش در گوشه (Turnable Corner Window System) دارای ریل‌هایی پنهان است که روی زمین مثل زه‌کشی عمل می‌کنند. این سیستم نامرئی در/پنجره با یک ضربه انگشت به حرکت در می‌آید و فضای داخل را به طور کامل به فضای بیرون متصل می‌کند. سادگی و در عین حال پیچیدگی به کار رفته در این سیستم نتیجه تلاش معماران مشهور جهان است و وقتی این تکنولوژی، که هم اکنون در مرحله ثبت اختراع قرار دارد، به خانه‌های مدرن ما وارد شود، بدون شک باعث ایجاد تغییر در شیوه زندگی‌مان خواهد شد.

تا به حال به ابن فکر کرده اید که محورها ونقاط چرخش در معماری چه اهمیت و تاثیری دارند؟

این سیستم از پنجره‌های بدون قاب که در یاتزر (Yatzer) دیده می‌شود به شکلی طراحی شده که بیشترین دید ممکن را در اختیار بیننده بگذارد و در عین حال با فضایی که در آن به کار گرفته می‌شود نیز ترکیبی بی‌نقص داشته باشد. این پانل‌های یکپارچه با عملکرد بالای خود می‌توانند در برابر شرایط آب و هوایی سخت مقاومت نشان دهند و در اندازه‌هایی تا 18 متر مربع (6 در 3) موجود هستند.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که با تکنولوژی دیوارهای خانه تان را جابجا کنید؟ و یا با تکنولوژی غذایتان را از راه دور کنترل کنید؟ در آرشیو مطالب چیدانه لذت زندگی در خانه های آینده در چند دقیقه ببینید.

سرزمین خلاقیت جایی است که نور و تکنولوژی در آن به هم می‌رسند. حالا به آنچه شرکت ویتروسکا در مورد این سیستم نوآورانه و صرفه‌جویانه در مصرف انرژی می‌گوید توجه می‌کنیم: «هر پانل بصورت مستقل از دیگر پانل‌ها حرکت می‌کند در هنگام برداشتن آن‌ها از سر راه می‌توان در کناره دیواری در یک سوی ساختمان آن‌ها را پنهان کرد یا در جایی مخصوص چند عدد از آن‌ها را کنار هم گذاشت. محل باز کردن پنجره می‌تواند در کنار، گوشه یا وسط آن باشد.

مدتی است که ال‌جی لوازم خانگی هوشمند خود را با قابلیت دریافت دستورات از طریق پیامک عرضه کرده است، همراه با چیدانه با این لوازم خانگی بیشتر آشنا شوید.

این امر به معماران اجازه می‌دهد تا در معماری ساختمان منفذی بسیار بزرگ به بیرون طراحی کنند و بدین ترتیب امکان قرار دادن پانل‌ها در جاهای مختلف بیشتری و درنتیجه باز کردن پنجره/در به بیرون در نقاط مختلف اتاق فراهم آورند. پانل‌ها می‌توانند آزادانه و بطور مستقل در تمامی گوشه‌ها حرکت کنند و به شما اجازه می‌دهند که آن‌ها را به طور کامل از منفذی که می‌خواهید به بیرون باز کنید دور کرده و بدین‌ترتیب بیشترین نمای ممکن را در اختیار داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: ویدئو: خانه ای که انتظار شما را می کشد!

یکی دیگر از خصوصیات این محصول استفاده از یک سیستم ریلی نامرئی در آن است که باعث شده است روی کف زمین تنها شیاری 10 میلی‌متری دیده می‌شود.»

به ما بگویید: می‌توانید خانه رویایی خود را با این سیستم نوآورانه پنجره تصور کنید؟
شما می توانید سوالات خود درباره معماری و طراحی دکوراسیون داخلی را در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید. 

اگر مشغول ساخت خانه، بازسازی یا تغییر دکوراسیون فروشگاه و یا فضای اداری هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. به نمونه کارهای آن‌ها خوب دقت کنید: این پروژه‌ها چه‌قدر شبیه خانه ایست که شما می خواهید؟ با خود صادق باشید، یک عمارت بزرگ ممکن است بسیار زیبا باشد، اما هیچ نکته مشترکی با خانه کوچک شما نداشته باشد. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

مطالب بیشتر: عایق صوتی برای رهایی از سر و صدای شهر!

انواع درب های چوبی زیبا برای داخل خانه

۹ روش عایق کاری در و پنجره در برابر سرما

ارسی های دوست داشتنی را از خاطر نبریم!

منبع: freshome | ترجمه شده در تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه