دیوارپوش پارچه ای، انتخابی خاص برای لوکس بودن خانه!

طراحی دیوار: یکی از محصولاتی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و جای خود را در دکوراسیون داخلی باز کرده است، دیوارپوش​ پارچه ای است. این محصول زیبا دارای ویژگی های متعدد و زیبایی خاصی است که باعث شده تا استقبال از آن زیاد باشد. برای آشنایی بیشتر با دیوارپوش​ پارچه ای و ویژگی های آن به سراغ شرکت هوم دکو رفتیم تا از تجربیات تخصصی آن ها استفاده کنیم. با چیدانه همراه باشید.

blog post

اجرای دیوارپوش

دیوارپوش پارچه ای چیست؟

دیوارپوش های پارچه ای یا کاغذ دیواری پارچه ای از الیاف بافندگی تولید شده اند که معمولاً حاوی نخ نیم تاب (کاموایی) یا ویژگی های دیگری می باشند که به طور معمول در دیوارکوب های پارچه ای یافت می شوند.

این خصوصیات متعارف است که به همراه گونه های متنوع نخ نیم تاب پارچه و رنگ، ویژگی طبیعی روکش پارچه را افزایش می دهد.

blog post

اجرای دکوراسیون داخلی

دیوارپوش پارچه ای: موارد مورد نیاز پیش از نصب

قبل از نصب و یا حتی تهیه ی دیوارپوش​ های پارچه ای باید برخی نکات را رعایت کرد. طبق گفته های شرکت هوم دکور این نکات عبارتند از:

 • مواد مورد نیاز برای انجام را به مقدار کافی سفارش دهید، چرا که ممکن است در یک بچ متفاوت مواد بیشتری وجود داشته باشد.
 • پیش از نصب، دیوارکوب را به دقت چک کنید. به طور مسلم بعد از سه قد (درازا) مشکلی وجود نخواهد داشت. در صورت بروز مشکل، مشکلات کار بعد از استفاده از 3 نوار (باریکه) پذیرفته نمی شوند.
 • قد یا درازای دیوارکوب ها را پیش از نصب از لحاظ سایه انداختن چک کنید. پس از استفاده از 3 قد، مجدداً آن را از لحاظ سایه انداختن و مشکلات دیگر بررسی کنید. در صورت عدم رضایت کار را فوراً متوقف کنید و با فروشنده خود تماس حاصل فرمایید.

blog post

اجرای دکوراسیون داخلی

دیوارپوش پارچه ای: مراحل آماده سازی نصب دیوارکوب

 • پیش از نصب دیوارپوش​ پارچه ای سطح باید تمیز، خشک، تا حدی دارای خاصیت جذب و تا حد امکان هموار و فاقد هرگونه گرد و غبار، کثیفی، چربی و علائمی باشد که به دلیل مواد رنگی احتمالاً در سراسر دیوارکوب ایجاد شده اند. برای باقی سطوح می توان به شکل زیر عمل کرد:
 • سطوح متخلخل (سطوح دارای خلل و فرج): سطح دیوار را بتراشید تا یکنواخت شود.
 • دیوار گچ شده جدید: اطمینان حاصل نمایید که گچ کاملاً خشک شده است.
 • دیوارهای نقاشی شده: دیوار را با محلول لیزول بشوئید. هرگونه نقاشی شل و ول باید با برس سفت رفع شود. بعضی از رنگ های حساس در برابر آب با چسب نرم می شوند؛ قسمت کوچکی را تست کنید، چنانچه محل مورد تست خرابی یا نقصی را نشان دهد، کل محل باید به خوبی مالیده و خشک شود و با یک درزگیر پرایمر پایه روغنی درزگیری شود.

blog post

اجرای دکوراسیون داخلی

دیوارپوش پارچه ای: روش نصب (آویزان کردن)

طبق گفته های اعضای شرکت هوم دکور باید قبل از نصب دیوارپوش پارچه ای به روش آویزان کردن، موارد زیر را رعایت کرد:

 • طول ها را ببرید، مواد اضافی را در قسمت های بالا و پایین کار به منظور انجام تزئینات قرار دهید. طول هایی را که از رول اصلی برش می دهید در یک مرحله نصب کنید. بعد از نصب اولین دیوارکوب، عمق دیوار را با شاقول اندازه بگیرید.
 • نصب با استفاده از چسب به طور مستقیم روی سطح دیوار مطابق با دستورالعمل های تولیدکننده توصیه می شود (نوع OvalitPerfax by Hankel یا Texreco by Acm- یا هرنوع چسب دیگری که نصاب بر اساس تجربیات خود آن را می شناسد).

blog post

اجرای دیوارپوش

روش نصب دیوارپوش پارچه ای صرفاً برای JACOUARDS (تزئین نشده)

 • تقریبا 1 سانتیمتر بیشتر در اطراف محل های اتصال در نظر می گیریم که باید هم پوشانی شوند (طرح را به طور صحیح ماشین کاری کنید) و آن را مستقیماً روی دیوار (یا میز) از آویزهای حرفه ای ببرید؛ این بهترین روش نصب است که می تواند بهترین نتیجه را ایجاد نماید.
 • اتصالات فاقد تزئین نیز مواد را در طول حمل و نقل و نصب محافظت می کنند زیرا پس از برش، مجددا درست و نصب می شوند.
 • از پارچه کوب ها روی سطح دیوار استفاده کنید. با ابزارهای هموارکننده یا غلطک نرم حباب های ایجاد شده را از زیر محل نصب خارج کنید.
 • از غلطک صاف درز یا چوبی استفاده نکنید زیرا موجب صیقل دادن سطح می شود.
 • از آنجا که هرنوع ماده چسب دار لک و چرک می شود، اطمینان حاصل نمودن از این موضوع که مواد چسبنده روی سطح دیوارکوب پارچه ای مالیده نشده اند از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا لک های دائمی را به وجود می آورند.
 • لبه های فوقانی و تحتانی کار را با چاقوی تیز ببرید.  تیغه ها باید چندین بار تعویض شوند تا از پاره شدن پارچه جلوگیری شود.

دیوارپوش پارچه ای: نگهداری

برای نگهداری از این دیوارکوب های پارچه ای می توان از برس آهسته یا وکیوم استفاده کرد.

البته نباید فراموش کرد که این دستورالعمل ها صرفاً یک روش عمومی است، و نمی توان از آن برای هر نوع سطح و تحت هر شرایطی استفاده نمود. در صورت وجود هرگونه شک و شبهه، باید با فروشنده خود تماس حاصل فرمایید.

blog post

اجرای دکوراسیون داخلی

شما خوانندگان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با این دیوارپوش های پارچه ای و دیدن عکس های بیشتر از آن به پروفایل شرکت هوم دکو در وبسایت چیدانه مراجعه کنید.

نویسنده: شرکت هوم دکو | تحریریه چیدانه

نویسنده:

- دبیر بخش عکاسان وبسایت چیدانه و مجله منزل - نویسنده و کارشناس تولید محتوا در وبسایت چیدانه - عضو تحریریه مجله منزل - کارشناس حفاظت و مرمت بناهای تاریخی معماری زبانی برای بیان تاریخ است که از طریق این زبان بین المللی، مرزهای تاریخ شکسته می شوند. و ما روایت گران این بخش از تاریخ هستیم...

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مخمل پاشی روی دیوار، یک تکنیک جدید برای دکوراسیون!

مخمل پاشی روی دیوار، یک تکنیک جدید برای دکوراسیون!

انواع دیوارپوش فایبرگلاس، 30 طرح شیک و جذاب

انواع دیوارپوش فایبرگلاس، 30 طرح شیک و جذاب

کاغذ دیواری لوکس، چه ویژگی هایی داره؟

کاغذ دیواری لوکس، چه ویژگی هایی داره؟

1399/10/30 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
گروه معماری آژند و آمود certificate
گروه معماری آژند و آمود

گروه معماری آژند و آمود

فرش دستباف ذوالانواری certificate
فرش دستباف ذوالانواری

فرش دستباف ذوالانواری

فرش دو لایه مدما certificate
فرش دو لایه مدما

فرش دو لایه مدما

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent