کفپوش بامبو در دکوراسیون، باور کنیم طبیعت دوست است؟

از همان ابتدا که کفپوش های بامبو وارد بازار شدند صحبت های بسیاری درموردشان شده است. کف پوش های بامبو با هدف جایگزین شدن به جای کف پوش های چوبی وارد بازار شدند و مقایسه کفپوش بامبو با کفپوش چوبی سوژه داغ سایت های بین المللی معماری بود. چیزی که بیش تر از همه این ها کف پوش بامبو را به شهرت رساند طبیعت دوست بودن این کفپوش هاست. آیا واقعا کفپوش های بامبو دوستدار طبیعتند؟ با من در چیدانه همراه باشید در این مطلب با نگاهی متفاوت سراغ کف پوش های بامبو رفته ام و طبیعت دوست بودنشان را به چالش کشیده ام!

blog post

کف پوش

ویژگی های مثبت زیست محیطی کفپوش بامبو

معیارهای مورد استفاده برای تعیین تاثیر اکولوژیکی مصالح مورد استفاده برای کفپوش ها بسیار متنوع و پیچیده هستند اما به نظر می رسد کفپوش بامبو بسیاری از این معیارها را داراست و برای همین بسیار دوستدار طبیعت به نظر می رسد.

blog post

اجرای کف پوش و دیوار پوش

1- گیاهان بامبو قابلیت بازسازی دارند

چرخه رشد گیاه بامبو بسیار سریع تر از درخت است؛ به طوری که رشد یک گیاه بامبو از زمانی که دانه است تا رسیدن به ارتفاع مناسب، 3تا5 سال طول می کشد. در بعضی موارد دیده شده است که یک گیاه بامبو می تواند در بهترین شرایط روزانه نیم متر بلند تر شود. این درحالی است که یک درخت برای رسیدن به ارتفاع مناسب به زمان تقریبی 20 سال نیازمند است. یکی دیگر از ویژگی های مثبت گیاه بامبو در این زمینه، رشد مجدد بعد از قطع ساقه است که هزینه های کاشت دوباره و بستر سازی را کاهش می دهد.

2-گیاهان بامبو بیشتر اکسیژن تولید می کنند 

گیاهان بامبو حدود 35 درصد بیش تر از درختان اکسیژن تولید می کنند و قادر هستند گازهای گلخانه ای را جذب کنند. به همین خاطر از خود گیاه هم برای باز زنده سازی مناطق آلوده در شهر استفاده می کنند.

blog post

کفپوش بامبو

3- کفپوش بامبو چرخه زندگی پویای دارد

کفپوش های بامبو اگر درست نصب و مراقبت شود و هرچند وقت یک بار قسمت های آسیب دبده تعویض یا بازسازی شوند تا سی سال عمر مفید دارند و بعد از آن به راحتی می توان آن ها را بازیابی کرد و دوباره در ساختمان استفاده کرد در واقع قابلیت بازیافت کفپوش های بامبو تولید زباله و هزینه دفع و معدوم کردن زباله را بسیار کاهش می دهد.

blog post

کف پوش

4-تمیز کردن کفپوش بامبو مقرون به صرفه است

سالانه هزاران کیلو مواد شوینده در ایران صرف شست و شوی فرش می شود. کف پوش های بامبو برای تمیز شدن نیازی به این مواد شیمیایی و خشن ندارند بلکه کافی است به صورت دوره ای با آب ولرم آن ها را تمیز کنید یا از یک متخصص بخواهید برایتان این کار را انجام دهد.

blog post

کف پوش

ویژگی های منفی زیست محیطی کفپوش بامبو

در حالی که همه موارد فوق به وضوح نشان می دهد که چرا بامبو به عنوان یک کفپوش طبیعت دوست در بین مردم و مهندسان معمار محبوب شده است؛ اما هنوز معیارهای دیگری وجود دارد که من را نگران می کند!

blog post

کفپوش بامبو

1-پرورش بی رویه بامبو

صنعت ساختمان یک صنعت پرسود است و صاحبان این صنعت بیش تر از هر چیز به سودآوری بیش تر توجه می کنند. با محبوبیت کفپوش های بامبو صاحبان صنعت ساختمان در حال تهیه زمین برای پرورش بیش و بیش تر بامبو هستند و این یعنی زنگ خطر! با پرورش بی رویه گیاه بامبو، تنوع زیست محیطی گیاهان از بین خواهد رفت و با از بین رفتن تنوع درختان و گیاهان اکوسیستم های وابسته به این گیاهان هم از بین خواهند رفت.

blog post

اجرای کف پوش و دیوار پوش

2- کفپوش های بامبو گواهینامه FSC  ندارند

از آنجا که کفپوش های بامبو توسط سازمان FSC تنظیم یا رتبه بندی نمی شوند، غیرممکن است بدانیم که آیا آن ها را با توجه به محیط زیست و با شیوه های پایدار تولید می کنند یا خیر. از این رو، شما مجبورید به شرکت های تولید کننده اعتماد کنید.

blog post

کفپوش بامبو

3- در ساختار کفپوش های بامبو فرمالدهید وجود دارد

کفپوش های بامبو با ترکیباتی از فرمالدهید ساخته می شوند. بعضی از این مواد فرار هستند و پس از نصب در فضای خانه و محیط پخش می شوند که برای سلامتی بسیار مضر مباشند. البته اگر از کفپوش بامبو با کیفیت استفاده کنید این مواد در ساختشان کم تر استفاده شده است.

blog post

کفپوش بامبو

قیمت کفپوش بامبو

کفپوش بامبو مانند سایر کفپوش ها در واحد یک متر مربع قیمت گذاری می شود و بستگی به کیفیت و نوع بامبو استفاده شده در آن از متر مربعی 145000تا290000 تومان در بازار موجود می باشد. هنگام خرید کفپوش بامبو باید بیش از همه به ضریب انتشار فرمالدئید آن توجه کنید که به همرا حرف E بیان می شود به طور مثال E2 . ضریب انتشار پپایین تر برای سلامتی مناسب تر است و البته قیمت کفپوش بامبو با ضریب پایین تر گران تر است. بهتر است بدانید برای چه چیزی هزینه می پردازید!

اگر علاقه به داشتن محصولاتی از جنس بامبو در دکوراسیون منزلتان هستید این محصولات را از دست ندهید:

blog post

کفپوش بامبو moso هلـــــند ایران سبز

blog post

صندلی ریلکسی بامبو پرشین تاپ

blog post

میز و صندلی بامبو ( 4 نفره با قابلیت تولید تا 8 نفره )

نویسنده: فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه

کیمیا مرادی
نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع کفپوش؛ معرفی 9 متریالی که فضا را جذاب می کنند!

انواع کفپوش؛ معرفی 9 متریالی که فضا را جذاب می کنند!

دکوراسیون داخلی سازگار با محیط‌زیست، 7 راهکار عملی برای نجات زمین!

دکوراسیون داخلی سازگار با محیط‌زیست، 7 راهکار عملی برای نجات زمین!

1398/12/19 ادامه مطلب
مزایا و معایب پارکت در دکوراسیون داخلی منزل

مزایا و معایب پارکت در دکوراسیون داخلی منزل

کسب و کارها پیشنهادی
بزرگمهر پوشش خاوران certificate
بزرگمهر پوشش خاوران

بزرگمهر پوشش خاوران

مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران certificate
مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران

مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران

گالری تیارا certificate
گالری تیارا

گالری تیارا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent