تبلیغات
چوب و هنر E دورینو E رومانته
امتیاز: 0.0

25 دی 1396

کاغذ دیواری در دکوراسیون، 6 نکته باریک تر از مو اینجاست!

کاغذ دیواری ها می توانند روح زندگی را به یک اتاق بیاورند، کاری که شاید رنگ آمیزی به آسانی نمی تواند انجام دهد. همچنین دانستن این نکته که کاغذ دیواری در کجا باید استفاده شود و کدام نوع آن برای ما مناسب است ضروری به نظر می رسد. بنابراین تصمیم دارم در این مطلب با شرکت دکوراسیون آریو همراه شده تا نکات و اصول به کارگیری کاغذدیواری را در اختیارمان بگذارد. 

در کجا باید از کاغد دیواری استفاده کنیم؟

در ابتدا گوشه ها، فرورفتگی ها و تاقچه ها به دلیل کوچک بودن، برای شروع کار مناسب هستند. همچنین می توانید در فضایی که نیاز به نقطه کانونی دارد، به طور مثال برای دیوار پشت تخت خواب در اتاق خواب اصلی منزلتان، به یک طرح زمینه و یا کاغذدیواری فکر کنید. در آشپزخانه و حمام هم می توانید از کاغذدیواری استفاده نمایید فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که جنس کاغذدیواری در برابر رطوبت مقاوم باشد.

نصب کاغذدیواری را خودتان انجام ندهید

مشاوران دکوراسیون آریو توصیه می کنند که خودتان کار چسباندن کاغذدیواری را انجام ندهید. زیرا ممکن است در طی انجام کار اتفاقاتی بیفتد که شما تجربه برطرف کردن آن ها را نداشته باشید. به طور مثال امکان دارد که سطح دیوار کاملا صاف نباشد و یا ارتفاع آن در طول سالن تغییر کند. یک حرفه ای می داند که چطور قبل از کاغذدیواری دیوار را آماده کند. همچنین به شما هشدار می دهند که انتخاب نوع کاغذ دیواری نیز می تواند کار را سخت تر کند. برای مثال کاغذدیواری نازک تر به آماده سازی های بیش تری نسبت به نوع ضخیم تر خود دارد. همچنین کنار هم چسباندن طرح هایی که تکرار می شوند می تواند چالش برانگیز باشد. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید بهتر است از یک قسمت کوچک مانند انباری شروع کنید.

کاغذدیواری برای اجاره نشین ها

اگر اجاره نشین هستید و امکان استفاده از کاغذدیواری را ندارید، مشاوران آریو، کاغذدیواری های برچسبی و یا قابل برداشت را به شما پیشنهاد می کنند. این نوع کاغذدیواری در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده اند و برای طراحی اتاق کودک شما بسیار ایده آل هستند. بنابراین به راحتی می توانید در خانه ای که متعلق به خودتان نیست، بدون هیچ گونه خسارتی، تغییر لازم را به وجود بیاورید.

سه کاغذدیواری مد روز

 • طرح نقاشی دیواری

این طرح برای کاغذدیواری مانند یک اثر می ماند. می تواند تصویری از یک نقاشی یا حتی طبیعت باشد. یک سبک عالی برای شخصی سازی فضای شماست. برای این کار می توانید یک اثر هنری که به آن علاقه دارید را انتخاب نماید و یا منظره ای که همیشه در رویاهایتان تجسم می کردید. طبیعت را به خانه بیاورید

 • آجر، بتن و کامپوزیت طرح سنگ آنتیک

​تصاویری که شبیه به آجر، بتن یا سنگ هستند می توانند بافت و جزییات را وراد فضای شما کنند. هرچقدر تصویر طبیعی تر باشد زیباتر به نظر می رشد. اگر تصمیم دارید در بخشی از خانه تغییری ایجاد کنید، این نمونه می تواند گزینه ایده آلی بوده و هزینه کم تری برای شما داشته باشد.

خصوصیات نصاب کاغذ دیواری حرفه ای

 • یک نصاب کاغذ دیواری حرفه ای قادر است دیوارهای نا مناسب را برای کار آماده کند و طرح های دشوار را به راحتی نصب کند.
 • با تجربه بوده و می داند چگونه با نقاط ضعف دیوارها، تفاوت های ارتفاع سقف و یا نوع خاصی از کاغذ مشکلی کار را به خوبی انجام دهد.
 •  کمال گرا و صبور است.

نکاتی که در هنگام خرید کاغذدیواری باید رعایت کنید

 • بودجه خود را بررسی کنید وببینید چقدر می خواهید هزینه کنید.
 • به اندازه رول ها برای محاسبه مقدار کاغذدیواری مورد نیاز دقت کنید.
 • به ابعاد الگوهای روی کاغذدیواری دقت کنید. به طور مثال ممکن است یک الگوی کوچک با تکرار شدن بر روی دیوار شما، خیلی شلوغ به نظر برسد.

کلام آخر : دکوراسیون آریو با چندین سال سابقه در زمینه کاغذ دیواری و اجرای کامپوزیت طرح سنگ می تواند مشاوری حرفه ای برای شما باشد.

همچنین مطالب مرتبط پایین صفحه به شما پیشنهاد می شود.

***مژده مژده***

چیدانه آماده ارائه خدمات گوناگون ساختمانی، بازسازی، نوسازی - دکوراسیون داخلی - طراحی محوطه و فضای سبز - خدمات تاسیساتی و نظافتی و کلیه زیرمجموعه های این گروه ها می باشد. اگر سوالی داشته و یا نیاز به ارائه خدماتی خاص دازید می توانید در قسمت  ثبت درخواست کالا و خدمات درخواست خود را ثبت نموده و از بین ۲ تا ۵ گزینه پیشنهادی ما، بنا به نوع نیاز خود، مقایسه کرده و بهترین گزینه را برگزینید.

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه 

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
 • 946 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 25 دی 1396

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
فرش دستباف ذوالانواری فرش دستباف ذوالانواری
7 نمونه کار

تلفن: 02122896648
شیشه نشکن ایلیا شیشه نشکن ایلیا
9 نمونه کار

تلفن: 02175973
باغ گل فدک باغ گل فدک
37 نمونه کار

تلفن: 09121442260
کالای خواب جواهری کالای خواب جواهری
7 نمونه کار

تلفن: 02126216685
گروه طراحی شارپی گروه طراحی شارپی
30 نمونه کار

تلفن: 09127966505
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173