visibility 7623 today 1396/11/7

طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه ای سرشار از آرامش!

خانه از دیدگاه هرکس شکل متفاوتی دارد، اما دلنشین بودن محیط منزل بیش تر از هرچیز به وقتی که برای طراحی و ساخت آن گذاشته شده وابسته است. پروژه خانه کامرانیه شرکت معماری آرامش، از همان خانه‌ هایی است که برای همه عناصر موجود در آن (از رنگ تا نوع چیدمان) وقت صرف شده است، خانه‌ ای که بیش تر از هرچیز شکل زندگی دارد و رنگ آرامش...

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

مشخصات عمومی پروژه:

 • نام پروژه : پروژه مسکونی کامرانیه
 • معمار : مهندس اشکان اذانی
 • موقعیت پروژه : منطقه 1 کامرانیه شمالی
 • نام شرکت و یا دفتر معماری : گروه معماری آرامش
 • متراژ فضا : 100 مترمربع
 • کاربری : مسکونی
 • گروه طراحی : مهندس اشکان اذانی، مهندس هومن مویدی
 • کارفرما : جناب آقای تحویل زاده
 • تاریخ شروع و پایان : شهریور الی آبان 96
 • نوع ساختمان : مسکوتی
 • شرکت سازنده/ اجرا : گروه معماری آرامش
 • عکاس/ عکاسان : استودیو پر آقای میلاد پروز

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون زیبا در عین سادگی

از نظر طراحان شرکت معماری آرامش، وقتی با یک خانه مدرن مواجه می‌ شویم، انتظار داریم که طراحی آن به دور از هرگونه وسایل اضافی باشد؛ در حقیقت حتی جزئیات به‌ کاررفته در یک فضای مدرن در طراحی داخلی، کم تر و حساب شده‌ تر قرار می‌ گیرد، اما می‌ توان گفت که سبک مینیمال در جزئیات هم خلاصه‌ تر از سبک مدرن است. استفاده از هر دوی این سبک‌ ها در طراحی داخلی یک فضا، سبکی تلفیقی از مدرن و مینیمال را ایجاد می‌ کند، سبکی مدرن که در استفاده از حاشیه‌ های طراحی داخلی دقیق‌ تر و البته پر طرفدارتر است؛ در حقیقت انتظار ما از یک خانه با طراحی تلفیقی مدرن و مینیمال خاص و شیک بودن آن است.
طراحی داخلی پروژه مسکونی کامرانیه، براساس ایده «زیبایی در عین سادگی» شکل گرفت و کامل شد، ایده‌ ای که البته به درستی در مرحله نتیجه توانست ثابت کند تا یک فضای زیبا درواقع به شکل پیچیده و عجیبی نیست. این سبک نشان می‌ دهد با ایده‌ هایی به دور از هرج و مرج و شلوغی می‌ توان یک محیط مدرن ساخت. یکی از جذاب‌ ترین این ایده‌ ها استفاده از اشکال انتزاعی است که در طبیعت موجود نیست و در حقیقت ساخته ذهنی است. در این محیط همچنین از عناصر تزئینی بسیار کم و محدودی نیز استفاده شده است.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل

دورهمی دلنشین در نشیمن

نشیمن منزل کامرانیه اگرچه رنگ و بوی مدرن را دارد، اما از صمیمیت فضا کم نکرده است، چرا که چیدمان آن به صورت ال و نیم دایره است. دیوارها و سقف به شکلی کاملا ساده و قابل‌ تصور طراحی شده و گچبری‌ های سقف، ساده و به دور از هرگونه ابزارزنی خاص شکل گرفته است. همین ویژگی است که اصلی‌ ترین فضای خانه؛ یعنی دیوارها و سقف را منحصر به فرد می‌ کند. فرش‌ ها ساده هستند و با یک رنگ یا ترکیب دو یا سه رنگ با اشکال هندسی متفاوت نمای نشیمن را چشم‌ نواز کرده‌ اند. اتاق کار، اما رنگ زندگی دارد. استفاده از رنگ گرم در این فضا باعث دلنشین‌ تر شدن این محیط می‌ شود، ویژگی‌ ای که باعث شده تا این اتاق، رنگ خستگی را نپذیرد. کتابخانه و میز، ساده، اما زیبا و کارآمد است. تمام عناصر موجود در اتاق کار در کنار یکدیگر به‌ خوبی توانسته است دکوراسیون آن را به محیطی ایده‌ آل تبدیل کند.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل

آشپزخانه آرام کامرانیه

آرام، دلنشین و به دور از هیاهو! این بهترین تعریف برای آشپزخانه این منزل توسط شرکت معماری آرامش است. طراحی کابینت‌ ها مدرن و ساده بوده و طراح از ارائه تزئینات اضافی خودداری کرده است. این همان وجه جذاب دکوراسیون خانه است؛ زیرا انتظار ما از آشپزخانه، محیطی است که پر از جزئیات باشد، درحالی‌ که اگر ساده و شیک پسند باشید، بعد از مواجه شدن با این قسمت از منزل کامرانیه بدون شک در فهرست دوست داشتنی‌ ترین فضاهای موجود برای شما قرار خواهد گرفت.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

نورپردازی، چراغ خانه برافروز!

نور، یکی از مهم‌ ترین عواملی است که می‌ تواند از محیط، ذهنیت مثبت یا منفی را در بیننده ایجاد کند؛ یعنی ممکن است چیدمان فضا خاص و زیبا باشد، اما به دلیل نورپردازی نامناسب نتواند تصویر خوبی را به بیننده ارائه دهد. در نورپردازی پروژه مسکونی کامرانیه تلاش شده است تا نورپردازی به دکوراسیون داخلی ضربه‌ ای نزده و حتی برعکس، مکمل آن هم باشد، البته نورپردازی در سبک مدرن و مینیمال به لوسترهای آویز بزرگ وابسته نیست، برعکس برای بالا بردن جذابیت محیط از لامپ‌ های هالوژنی پراکنده لوسترهایی به سبک مدرن و آباژور استفاده شده است.

کلام آخر : گروه معماری آرامش با تیم مهندسین مجرب و با 15 سال سابقه در طراحى و اجراى پروژه هاى ساختمانى ، مسکونى ، ادارى ، تجارى و ... با بالاترین کیفیت می تواند مشاوری حرفه ای برای شما باشد.

منبع: مجله منزل | نویسنده : زهرا سرشکی | عکاس : میلاد پروز

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
10 آپارتمان مسکونی در تهران، معماری برجسته ایرانی!

10 آپارتمان مسکونی در تهران، معماری برجسته ایرانی!

آپارتمان مسکونی بیات با نمای گرافیکی در کامرانیه!

آپارتمان مسکونی بیات با نمای گرافیکی در کامرانیه!

طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه ای سرشار از آرامش!

طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه ای سرشار از آرامش!

کسب و کارها پیشنهادی
گروه ساختمانی نکسا certificate
گروه ساختمانی نکسا

گروه ساختمانی نکسا

پارسیان چوب منجی certificate
پارسیان چوب منجی

پارسیان چوب منجی

پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی certificate
پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی

پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent