visibility 6226 today 1400/9/15

اصول طراحی داخلی اداری، 8 اصل که همه نمی دانند!

یکی از انواع فضاهایی که در آن طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت پیدا می‌کند، دفاتر کار، ادارات، سازمان‌های دولتی و خصوصی و.. است. در این نوع از فضاها فقط نیازها و سلیقه کارکنان مورد توجه نیست، بلکه نوع روند کارهای اداری، نوع مخاطبان فضای اداری، مدت زمان حضور افراد و کارکنان در ساختمان و.. اهمیت دارد. در این مطلب از چیدانه قصد داریم تا با همراهی گروه معماری رنیک در مورد اصول طراحی داخلی اداری صحبت کنیم. تا انتهای مطلب با ما باشید.

اصول طراحی داخلی اداری

blog post

طراحی دفترکار

اصول طراحی داخلی اداری

طراحی دکوراسیون داخلی هم از نظر زیبایی و بصری اهمیت دارد و همچنین از نظر چیدمان و کاربرد وسایلی که در فضا قرار می‌گیرند. در طراحی داخلی اداری چیدمان و قرارگیری عناصر و وسایل اهمیت زیادی پیدا می‌کند، چرا که بر میزان بهره‌وری، نوع ارتباطات درون سازمانی، روند کار کارکنان و.. به طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیر زیادی می‌گذارد.

اصول طراحی اداری

blog post

دفترکار

اصول طراحی داخلی اداری، رنگ‌ها را درست انتخاب کنید!

همه ما این را می‌دانیم که رنگ‌ها از نظر روانشناسی تاثیر زیادی بر روی روح و روان و خلقیات و تمرکز و.. افراد دارند و همیشه یکی از موضوعات مورد بحث در طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب رنگ مناسب فضاست. در اصول طراحی داخلی اداری هم این مسئله صدق می‌کند و با انتخاب رنگ‌های مناسب برای دکوراسیون اداری می‌توان بر روی تعامل و همکاری کارمندان، پیشرفت کار، راندمان کار کارمندان و خلقیات آنها و مشتری‌ها تاثیر زیادی گذاشت.

اگر در طراحی داخلی اداری به فکر ایجاد فضایی مدرن هستید؛ استفاده از رنگ‌های روشن و ساده به زیبایی و شیک شدن فضای کار کمک می‌کند.

اصول دکوراسیون اداری

blog post

طراحی محیط کار

اهمیت مبلمان در طراحی داخلی اداری

انتخاب درست مبلمان جزوی از اصول طراحی داخلی اداری است. با توجه به کاربرد فضای هر بخش، طرح و فرم مبلمان در بخش‌های مختلف یک اداره و دفتر کار متفاوت است. اگر دکوراسیون اداری به سبک مدرن طراحی شده باشد بهتر است مبلمان و رنگ‌های آنها هم متناسب با سبک دکوراسیون باشد. همچنین راحتی مبلمان مورد استفاده کارکنان و همچنین تناسب آنها با کاری که انجام می‌دهند در دکورسیون اداری مدرن اهمیت دارد.

توجه کنید که اگر دفتر کار و اداره شما دارای رفت‌وآمد زیادی است و مشتریان و ارباب رجوع زیادی دارد از تعداد مبلمان کافی و متناسب با سن و نوع ارباب رجوع خود استفاده کنید.

گیاه در دکوراسیون اداری

blog post

میزکار

اصول طراحی داخلی اداری، اهمیت گیاهان را دست کم نگیرید!

گیاهان همیشه در دکوراسیون نقش مثبت و پر انرژی دارند. اغلب فضای ساختمان‌های اداری و دفاتر کار فضایی بی روح و خسته کننده به نظر می‌رسند، به خصوص اگر ساختار کاری اداره طوری باشد که ارباب رجوع در آن مجبور به انتظار برای انجام کار خود باشند، منتظر ماندن در فضایی بی روح و سرد خسته‌کننده خواهد بود. گیاهان می‌توانند نقش تلطیف فضای دکوراسیون اداری را بر عهده بگیرند.

یکی از کاربردهای گیاهان در طراحی داخلی اداری، جلوگیری از ایجاد کسالت و سردرد و بیحالی در کارکنان است. این‌ها علایمی از سندرم نشانگان ساختمان هستند که یکی از راه‌حل‌های در نظر گرفته شده برای آنها استفاده از گیاهان تصفیه‌کننده هوا در دکوراسیون داخلی است. پس وجود گیاهان در طراحی داخلی اداری را دست کم نگیرید.

پارتیشن در طراحی داخلی اداری

blog post

محیط کار

جداکننده‌ها و پارتیشن در طراحی داخلی اداری

پارتیشن‌ها و دیوارهای جداکننده یکی از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی اداری هستند که طراحی آنها با توجه به نوع روند کار کارکنان انجام می‌شود. وجود فضای خصوصی برای هرکارمند باعث افزایش تمرکز و آرامش آنها خواهد بود. کاربرد پارتیشن برای دفاتری که فضای کافی برای ایجاد اتاق‌های مختلف ندارند بسیار کاربردی و مفید است، در این حالت تعامل کارکنان و مشتریان بیشتر خواهد شد.

پارتیشن‌های شیشه‌ای و شفاف به ایجاد ارتباط بصری کارمندان کمک کرده و حس تعامل و همکاری را افزایش می‌دهد. برای ایجاد فضای صمیمی و سرزنده جداکننده‌های شیشه‌ای توصیه می‌شود.

نور در دکوراسیون اداری

blog post

طراحی و اجرای اتاق سردفتر به سبک مدرن

اصول طراحی داخلی اداری، استفاده از نورطبیعی را فراموش نکنید!

در هر نوع فضایی وجود نورکافی ضروری است. همانطور که نهایت استفاده از نور طبیعی برای دکوراسیون داخلی منازل توصیه می‌شود وجود نور کافی و استفاده از نور طبیعی در طراحی داخلی اداری هم اهمیت زیادی دارد و بر روی سلامت و سرحالی کارمندان تاثیر می‌گذارد. در نتیجه در طراحی دکوراسیون اداری باید جهت قرارگیری پنجره‌ها و ورود نور طبیعی به داخل دفتر را در نظر گرفت.

همچنین در نورپردازی مصنوعی دفتر کار، شدت و رنگ نورهای به کار رفته بسیار اهمیت دارد. در استفاده از چراغ های روشنایی دکوراسیون اداری باید به سبک دکوراسیون توجه شود.

پرده در دکوراسیون ادرای

blog post

طراحی و اجرای اتاق اداری شیک

استفاده از پرده‌ در طراحی داخلی اداری

متخصصین در  گروه معماری رنیک می گویند نور یکی از عناصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی اداری است. پرده‌ها به شما کمک می‌کنند تا میزان نور ورودی به فضای داخلی و همچنین ایجاد فضایی دنج را کنترل کنید. در دکوراسیون داخلی اداری از پرده‌هایی استفاده کنید که به راحتی باز و بسته شوند و هر زمان که به نور بیشتری احتیاج دارید آنها را باز کنید.

آینه در طراحی داخلی اداری

استفاده از آینه، در طراحی داخلی اداری هم کاربرد دارد؟

بیشتر ما آینه‌ها را در دکوراسیون منازل و ساختمان های تجاری و.. می‌بینیم، ولی باید به یاد داشته باشید که آینه ها به طور ظریفی فضای دکوراسیون داخلی اداری شما را شیک و زیبا می‌کنند و همچنین فضاهای کوچک را بزرگتر نشان می‌دهند. برای داشتن دکوراسیون اداری متفاوت و شیک از آینه‌ها کمک بگیرید.

اصول طراحی داخلی

blog post

طراحی و اجرای اتاق اداری به سبک مدرن

اصول طراحی داخلی اداری، چگونه دفتر کار منظم داشته باشیم؟

ادارات و دفاتر کار به فضاهایی برای بایگانی و منظم کردن وسایل، برگه‌ها و پرونده‌ها و ... نیاز دارند. انتخاب درست قفسه و یا کمدهای اداری به نظم بیشتر و ایجاد دکوراسیونی شیک و مدرن کمک می‌کنند. مرتب بودن فضای کار به تمرکز کارکنان کمک می‌کند و در نتیجه راندمان کار را بالا می‌برد. وجود یک فضای مشخص برای قرارگیری اسناد و مدارک و وسایل مختلف در کنار هریک از کارمندان برای ایجاد نظم و خلوت شدن میزکار آنها یکی از اصول طراحی داخلی اداری است.

طراحی  و دکوراسیون داخلی اداری

blog post

بازسازی دفتر اسناد رسمی به سبک مدرن

کلام آخر:

مهم است که کجا کار می‌کنید و از محل کارتان چه انرژی دریافت می‌کنید. اصول طراحی دکوراسیون داخلی اداری را دست کم نگیرید. همه‌ی این عوامل گفته شده در متن بالا از اصول طراحی داخلی اداری هستند که بر بهره‌وری کارکنان تاثیر می‌گذارد. می توانید برای مشورت در زمینه طراحی دکوراسیون فضاهای مختلف اداری، مسکونی و تجاری با کارشناسان در گروه معماری رنیک در ارتباط باشید.

برای مشاهده نمونه های طراحی و دکوراسیون اصولی حتما به پیج اینستاگرام گروه معماری رنیک سر بزنید

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
پارتیشن اداری ام‌دی‌اف (MDF) با نصب آسان و قیمت مناسب

پارتیشن اداری ام‌دی‌اف (MDF) با نصب آسان و قیمت مناسب

انواع مبلمان اداری، جدیدترین‌ها و بهترین مدل‌ها

انواع مبلمان اداری، جدیدترین‌ها و بهترین مدل‌ها

مبلمان طبی اداری لوکس ؛ هم زیبایی هم سلامتی

مبلمان طبی اداری لوکس ؛ هم زیبایی هم سلامتی

کسب و کارها پیشنهادی
چسب سرامیک وپو certificate
چسب سرامیک وپو

چسب سرامیک وپو

دکوراسیون نوبنا certificate
دکوراسیون نوبنا

دکوراسیون نوبنا

استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه certificate
استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه

استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه

نظرات (2)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

16 اردیبهشت 1401

سلام میتونیم از صفحات سایتتون فایل پی دی اف بگیریم؟

ارسال پاسخ reply

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

16 اردیبهشت 1401

سلام میتونیم از صفحات سایتتون فایل پی دی اف بگیریم؟

ارسال پاسخ reply

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent