تبلیغات
ساقدوش F شرکت سهامی فرش ایران خانه مدیای راه یاب خلاق E
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

1 مرداد 1399

مدل تخت و کمد نوجوان، دکوراسیون اتاقش را دست کم نگیرید!

برای انتخاب مدل تخت و کمد نوجوان باید صرف نظر از مرغوبیت طراحی و ساخت به یک نکته مهم توجه کنید. این نکته مهم در انتخاب سرویس خواب نوجوان، هویت بخشیدن مدل تخت و کمد به اتاق نوجوان است. فرزند شما در این اتاق قرار است شخصیت خود را بسازد. اینجا پناهگاه و محل ترسیم نقشه هایی است که برای آینده در سر می پروراند. به این ترتیب یک انتخاب سرسری انجام ندهید و برای انتخاب مدل تخت و کمد نوجوان رو به رشدتان، به ویژگی های شخصیتی و خواسته های او توجه کنید. در این مطلب چیدانه با هم زیباترین مدلهای سرویس خواب اتاق نوجوان را چه دخترانه چه پسرانه، مشاهده می کنیم.

مدل تخت و کمد نوجوان دخترانه

شخصیت نوجوان را جدی بگیرید: اگر نوجوان دختری دارید که به تازگی به سن بلوغ رسیده است، قبل از رفتن به بازار مبل و تخت خواب، کمی روی شناخت ویژگی های شخصیتی فرزندتان تمرکز کنید. مثلا بیشتر پدرمادرها این تصور را دارند که یک دختر از رنگ صورتی یا تم باربی خوشش می آید. واقعیت اما این نیست. بسیاری از دخترخانم ها در سن نوجوانی روحیه شاداب و پر انرژی دارند و اصلا شاید شخصیت درونگران آنها شروع به رشد کرده باشد؛ اولین دسته شاید رنگ نارنجی یا زرد را بپسندد اما دختران دسته دوم، رنگ های بنفش یا سبز را دوست داشته باشند.

مدل تخت و کمد نوجوان و هویت فرزند شما

برای نزدیک شدن و صمیمت با دختر خانم هایی که شخصیت درونگرا دارند باید خیلی صبور باشید. حتی گاهی لازم است به صورت مستقیم درباره علایق او سوال نکنید. برای شناخت او و سلایقش کمی ایتکار به خرج دهید. مثلا:

سرچ مدل تخت و کمد نوجوان در اینترنت

به جای اینکه فرزندتان را سوال پیچ کنید، یک سینی خوراکی بردارید و کنارش بنشینید و بگویید بیا با هم مدل های تخت و کمد نوجوان دخترانه را در اینترنت ببینیم. از خودتان شروع کنید، به ذهن او شاخه هایی برای خلاقیت بدهید. مثلا بگویید:

"من که هم سن تو بودم دوست داشتم مانند جودی آبوت یک میز تحریری چوبی با طبقه کتاب داشته باشم و کمدهم هم خیلی بزرک نباشد؛ از رنگ سنفش و صورتی خیلی خوشم می آمد اما حالا که می بینی سرویس خوابمان را سفید انتخاب کرده ام. تو چه جور اتاقی را دوست داری؟  می خواهی مدل تخت و کمد نوجوانی ات چه شکلی باشد؟"

مدل تخت و کمد نوجوان که قدیمی نشود

شاید برای شما سخت باشد که هر از گاهی بخواهید مدل تخت و کمد اتاق نوجوان تان را تغییر دهید زیرا نوجوان ها از سنین 11 تا 19-20 سالگی، در تلاطم رشد شخصیتی هستند و ممکن است سلایقشان هر از گاهی تغییر کند. می توانید براساس نیاز چیدمان، اندازه و سبک تخت و کمد نوجوانتان را با کمک خودش انتخاب کنید اما هویت بخشیدن به اتاق را با المان های تزئینی انجام دهید، مثلا:

 • کاغذ دیواری
 • رنگ دیوار
 • اکسسوری های رومیزی
 • لوستر
 • پرده
 • برچسب های کمد
 • روتختی

انواع مدل های تخت و کمد نوجوان دخترانه

در بازار چندین مدل کلی برای تخت و کمد اتاق دختران نوجوان وجود دارد که همگی در جزئیات کمی با هم متفاوت اند اما المان های اصلی در انها مشترک است:

 1. مدل 5 جزئی: این مدل خیلی کامل است و برای خانه هایی با اتاق های بزرگ پیشنهاد میشود و شامل تخت، کمد، قفسه، ویترین و میز آرایش است.
 2. مدل 4 جزئی: در این مدل تخت، کمد لباس، ویترین و میز آرایش می بینید
 3. مدل 3 جزئی: این مدل دارای تخت، کمد میز آرایش است.
 4. مدل دو جزئی: این مدل ساده تنها یک تخت و کمد دارد که بعضی مدل ها روی در کمد آینه، قفسه یا جزئیات کاربردی هم وجود دارد.
 5. مدل مرکب: این مدل تخت و کمدها یا به صورت سفارشی طراحی می شوند یا به صورت کلی مجموعه شامل، تخت، کمد و قفسه متصل به هم هستند که این مجموعه تمامی لوازمی که یک نوجوان برای اقامت در اتاقش نیاز دارد را به صورت جمع و جور در خود جای داده است.

مدل تخت و کمد نوجوان پسرانه

پسرها هم در دوران نوجوانی هویت شخصیتی خاصی می شوند که باید برای انتخاب لوازم اتاقشان به آن توجه کرد. همان طور که با یک دخنر خانم باید درباره سلایقش صحبت کنید، به سبکی که یک پسر دوست دارد، از او بپرسید که دوست دارد اتاق رویایی اش چه شکلی باشد؟ یادتان باشد که فضای کوچک و دنج اتاق برای پسران می تواند جایی برای بازی با کامیپوتر باشد یا نصب تصویر یک ابر قهرمان. 

میتواند نیاز نوجوان را برآورده کند و او را برای مدتی به خارج از خواسته ها و قوانین حاکم بر جهان بیرونی ببرد. تمایلات و چیزهایی که یک نوجوان دوست دارد، متنوع است و گاهی هیچ ربطی به یکدیگر ندارند ولی شما میتوانید با طراحی حساب شده، آنها را در قالب یک فضا، به صورت هماهنگ جمع آوری کنید. نباید فراموش کرد که اتاق خواب نوجوان نشان دهنده شخصیت اوست. پس در انتخاب مبلمان و عناصر دقت کنید.

به امنیت پسرتان توجه کنید

پسرها دیرتر از دختران به سن بلوغ می رسند و فضای امن اسباب بازی های خود را دوست دارند. بنابراین سلایق خودتان را به پسرتان تحمیل نکنید. بعد از این که مدل کلی تخت و کمد پسرانه را انتخاب کردید اجازه بدهید پسرتان درباره جزئیات آن نظر بدهد. به این نکات توجه کنید:

تعادل میان فضای کودکانه و نوجوانی

نوجوان نوجوانان آگاه و بالغ هستند ولی بین دوران کودکی و بزرگسالی سردرگم‌اند. اکثر آنها هنوز از اسباب بازی‌های دوران کودکی خود دل نکنده‌اند و دوست دارند آنها را در کنار خود نگه دارند اما از طرفی خواستار زندگی در فضایی پیچیده‌تر از اتاق کودکی خود هستند تا بتوانند رازهای خود را از دیگران مخفی کنند و به فضایی امن دست یابند. ایده‌ها و ترفندهایی که برای اتاق آنها انتخاب میکنید، باید شامل ویژگی خاص برای این سنین باشد. مثلا یک فرد بزرگسال نیازمند فضایی آرامش بخش است ولی یک نوجوان به دلیل انرژی بالایی که دارد نیازمند محیطی گرم و پر از پویایی است.

مدل تخت و کمد نوجوان چند منظوره 

باید اتاق نوجوان را بیش از یک فضای خواب در نظر بگیرید. همانطور که نوجوان به دنبال استقلال خودش به سمت درونگرایی میرود، با یک طراحی خوب، میتوان او را از درونش به دنیای بیرون کشید و یک فضای مناسب را برای مطالعه و سرگرمی با دوستانش ایجاد کرد. با اینکار شما میتوانید از نظر روابط اجتماعی نوجوان‌تان را تامین کنید. بنابریان قبل از ان انتخاب مدل تخت و کمد نوجوان پسرتان خوب فکر کنید.

توجه به آمد و رفت دوستان

یکی از موضوعاتی که نوجوانان بر روی آن حساس هستند، جمع دوستانه‌شان است. آنها تمایل دارند زمان بیشتری را با دوستان خود بگذرانند و حتی با نصب یک پوستر یا عکس از تصویر خود و دوستانشان بر روی دیوار ،بر این موضوع تاکید میکنند. چنانچه فضای اتاق کوچک است، میتوانید از شیوه های خلاقانه برای رسیدن به هدف‌تان استفاده کنید و از اتاق به عنوان یک فضای چند منظوره بهره ببرید.

چطور یک فضای دنج اجتماعی برای پسرم درست کنم؟

 • با قراردادن یک طبقه دیواری می توانید یک سطح کوچک برای مطالعه و نوشتن ایجاد کنید و از فضای بالا و پایین آن به عنوان محل مناسب، برای نگهداری لوازم دیگر استفاده کنید.
 • یک صندلی یا مبل راحتی در کنار تخت قرار دهید تا فضایی برای نشیمن، گپ و گفتگو با دوستان را بیافرینید.
 • چنانچه اتاق فضای کافی دارد، با استفاده از چند تشکچه و کوسن در گوشه‌ای از اتاق، یک فضای دنج را به تصویر بکشید.
 • بهتر است تخت را از قسمت طولی مقابل دیوار قرار دهید و از پشه‌بند و پارچه های تزئینی بر روی دیوار استفاده کنید تا فضایی خاص و متفاوت بسازید.
 • میتوانید از قاب های زیبا به همراه تصاویر مورد علاقه نوجوان، بر روی دیوار استفاده کنید. همچنین استفاده از باکس های دیواری شما را کمک میکند فضای بیشتری برای جاگذاری لوازم داشته باشید.
 • اگر میتوانید از یک میز کوچک در کنار تخت یا مبل تکی استفاده کنید تا در صورت صرف نوشیدنی یا پذیرایی از دوستان نیز، از آن استفاده شود.

در انتخاب رنگ دیوارها دقت کنید

نوجوان های پسر در انتخاب رنگ دیوارها کاملا متفاوت اقدام می کنند. یکی از بهترین راه های ست کردن مدل تخت و کمد نوجوان پسرانه، استفاده صحیح از فضای دیوارها است. رنگ آمیزی دیوارها، استفاده از استیکرهای دیواری، چاپ طرح دلخواه بر روی دیوار، استفاده از تصویر گرافیکی مناسب با روحیه نوجوان، استفاده از کلمات مورد علاقه او در قسمت های ویژه اتاق و قراردادن سرگرمی های مناسب مانند دارت بر روی دیوار، از جمله کارهایی هستند که میتوانید برای اتاق نوجوان پسر انجام دهید.

نحوه کنترل هیجانات نوجوان پسر

یک اتاق خواب مناسب برای حضور نوجوانان، اتاقی است که بتواند با عناصر سرگرم کننده تنش ها و هیجانات این رده سنی را کم کند. باید طوری فضا را چیدمان کنید که علاوه بر آرامش، به خلاقیت نوجوان هم کمک کند و اتاق را از یکنواختی بیرون بیاورد. پس مدل های تخت و کمد نوجوانی را انتخاب کنید که دست و پای فرزندتان را نبندد و فرزندتان بتواند به راحتی تردد و فعالیت کند.

در پایان

تمامی نکاتی که در انتخاب مدل تخت و کمد نوجوان برای شما گفتیم را به خاطر بسپارید و اگر در زمینه این تغییر سبک و دکوراسیون اتاق فرزندتان به کمک بیشتری نیاز دارید می توانید مطالب پیشنهادی زیر را هم بخوانید یا با اهالی فن چیدانه در زمینه تغییر مدل اتاق نوجوان مشورت کنید.

مطالب پیشنهادی:

نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

نشان کردن
 • 7901 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 1 مرداد 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
گروه صنعتی الکومودو گروه صنعتی الکومودو
12 نمونه کار

تلفن: 02165610498
کوسن، پرده و رومیزی رنگارشاپ کوسن، پرده و رومیزی رنگارشاپ
4 نمونه کار

تلفن: 021۶۶۹۵۲۱۹۷
ترمه رضایی یزد ترمه رضایی یزد
2 نمونه کار

تلفن: 03538242684
خانه معماری هوما خانه معماری هوما
9 نمونه کار

تلفن: 02188087604
مبل پگاه مبل پگاه
2 نمونه کار

تلفن: 02166310555
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173