visibility 25266 today 1399/10/12

عجیب ترین گیاهان، 18 گلدان متفاوت برای خانه سبزتان!

قطعا شما با یک نگاه گیاه کاکتوس را با آن خارهای مشهورش می شناسید، حتی گیاه سانسوریا نیز از گیاهان آپارتمانی شناخته شده است. اما از عجیب ترین گیاهان چه می دانید؟ آیا در مورد سدم ها نیز همینطور است؟ تراچیاندرا چطور؟! اگر باغچه کوچک خانگی تان گیاهانی شبیه به یکدیگر دارد، بهتر است به سراغ گیاهان آپارتمانی عجیب و زیبا که به شما معرفی می کنیم نیز بروید.

عجیب ترین گیاهان خانه

گیاه عچیب فیتونیا Nerve Plant

این گیاه با توجه به روشنی رنگ رگبرگها نام های مختلفی دارد. رنگ های متنوع و طرح غیرمعمول روی برگ ها، آن را جزو یکی از عجیب ترین گیاهان قرار داده و زیبایی دکوراسیون خانه شما را تضمین می کند.

لیتوپس Living Stones

لیتوپس Living Stones

این گیاه شبیه به سنگ های کوچک به نظر می رسد ولی لیتوپس ها که به گیاهان سنگ ریزه ای نیز معروفند، را به راحتی می توان از مواد معدنی تفکیک کرد! این ساکولنت های بدون خار خود را به شکل سنگ نمایان می کنند و در زمین های خشک آفریقای جنوبی رشد پیدا می کنند. این گیاهان که به شکل دو نیم دایره کنار هم ظاهر می شوند، در کنار پنجره هم زیبایی خود را حفظ می کنند. مراقب باشید؛ آبیاری بیش از حد این گیاه موجب مرگ آن می شود.

ساکولنت های سیاه

ساکولنت های سیاه

این گیاه به نام سینو کراسولا Sinocrassula yunnanensisبرگ های متراکم و فشرده ای دارد که در واقع به رنگ سبز هستند ولی تیرگی این رنگ در برگ های گوشتی آن به حدی است که اغلب با چشمان غیر مسلح به رنگ سیاه دیده می شوند.

ساکولنت دلفینی

گیاه عجیب ساکولنت دلفینی

این گیاه زیبا و عجیب در ژاپن طرفداران بسیاری دارد. برگ های کوچک آن درست همانند دلفین های در حال شنا هستند. اسم علمی این گیاه Senecio peregrinusاست.

خزه در لیوان گیاهی عجیب

خزه توپی Marimo Moss Balls

این گیاه که از عجیب ترین گیاهان است، آبزی بوده و برای تزیین آکواریوم بسیار مناسب است. ظاهر این خزه به دلیل زندگی آن در آب و رشد جلبک به شکل کره ایجاد شده است. برای نگهداری این خزه، آب تنگ یا آکواریوم را هر دو هفته یکبار تعویض کرده و گیاهان را در نور کم و غیر مستقیم آفتاب قرار دهید.

نوعی گیاه عجیب روی میز

هویا کری Hoya Kerrii

این گیاه عجیب به نام قلب خوش شانس نیز شناخته می شود، بومی جنوب شرقی آسیا بوده و بدون شک عاشقانه ترین ساکولنت آنجا به شمار می رود. این گیاه به دلیل فرم قلبی اش یک هدیه رایج برای روز ولنتاین و همچنین عشاق است. برای نگهداری این گیاه نیاز به زمان و انرژی زیادی نخواهید داشت.

پدیلانتوس Zig-Zag Cactus

پدیلانتوس Zig-Zag Cactus

نام علمی این گیاه Selenicereus Anthonyanusاست ولی اغلب با نام های مستعارش مانند کاکتوس تیغ ماهی شناخته می شود. مانند اغلب کاکتوس ها، نگهداری کمی می هواهد و در زمان گلدهی گل های صورتی رنگ می دهد.

تراچیاندرا

تراچیاندرا

این گیاه که با ظاهر مواج و فرفری خود از عجیب ترین گیاهان است، توجه شما را جلب خواهد کرد. بومی آفریقای جنوبی و شرقی است.

ساکولنت رزی

ساکولنت رزی

این گیاه عجیب با نام علمی Greenovia dodrentalis، به دلیل ظاهری که شبیه به گل رز دارد، می تواند به عنوان هدیه روز عشاق مورد استفاده قرار گیرد. نگهداری ساکولنت رزی از گل شاخه بریده بسیار راحت تر است و تنها نیاز به آبیاری دارند!

Crassula Umbella

 Crassula Umbella

این گیاه به نام جام شراب مشهور بوده و آن هم به دلیل فرم کاسه ای شکل اش است. در زمان گلدهی تا 15 سانتیمتر رشد کرده و گلهای سبز مایل به زرد می دهد.

افوربیا اوبسا Euphorbia Obesa

افوربیا اوبسا Euphorbia obesa

این گیاه عجیب، بدون خار بوده و مانند توپ بسکتبال است. قطر این گیاه بین 6-15 سانتیمتر بوده و برای دوران خشکسالی درون خود آب ذخیره می کند.

افوربیا سر مدوسا Euphorbia Caput-Medusae

افوربیا سر مدوسا Euphorbia Caput-Medusae

این گیاه به نام سر مدوسا شناخته شده و دلیل آن هم ساقه های شبیه به مار آن است. بومی شهر کیپ در جنوب آفریقاست.

شاخ گوزنی Platycerium

شاخ گوزنی Platycerium

اگر می خواهید گیاهان آپارتمانی را بر روی دیوار خانه خود بیاورید، می توانید از این گیاه استفاده کنید. دلیل این نام فرم برگ های آن است که شبیه به شاخ حیوانات به نظر می رسد و به همین دلیل از عجیب ترین گیاهان است.

افوربیا تیروکالی Euphorbia Tirucalli

افوربیا تیروکالی Euphorbia tirucalli

ساقه های این گیاه مانند آتش بوده که در انتها به رنگ قرمز در آمده اند. این گیاه می تواند تا 8 متر رشد کند.

هاورتیا شیشه ای Haworthia Cooperi

هاورتیا شیشه ای Haworthia Cooperi

در ظاهر این گیاه شبیه به حبابهایی است که روی هم قرار گرفته اند، ولی در واقع برگهای کوچک آبدار و سبز رنگ آن است که این ظاهر فوق العاده را رقم می زند.

سدوم مورگانیانوم Sedum Morganianum

سدوم مورگانیانوم Sedum Morganianum

دم میمون نیز از دیگر نام هایی است که به این گیاه اختصاص پیدا می کند. ساقه های آن تا 60 سانتیمتر رشد می کند و برگ های سبز آبی به جای می گذارد. بومی جنوب مکزیک و هندوراس است.

Corkscrew Grass

 Corkscrew Grass

این گیاه شبیه به در باز کن بطری است ولی باید بدانید که رشد طبیعی آن به شکل پیچی است. می توانید این گیاه زیببا را در خانه خود نگهداری کنید.

Gentiana Urnula

 Gentiana Urnula

برگ های تخت و لایه لایه در این گیاه، دلیل نام گذاری اش به نام ساکولنت ستاره دریایی است. نگهداری ساده ای دارد و برای باغ صخره ای بسیار مناسب است.

 

یرای پیدا کردن عجیب ترین گیاهان مورد نظر خود می توانید سری به بخش اهالی فن چیدانه بزنید.

مطالب پیشنهادی:

ساناز بهبودی*
نویسنده: ساناز بهبودی*

نویسنده و کارشناس تولید محتوا در تیم تحریریه چیدانه، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری، علاقه‌مند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع کاکتوس خانگی، این همراه همیشه سبز در منزل شما!

انواع کاکتوس خانگی، این همراه همیشه سبز در منزل شما!

7 ساکولنت محبوب، به باغبان فراموشکارشان لبخند می زنند!

7 ساکولنت محبوب، به باغبان فراموشکارشان لبخند می زنند!

انواع کاکتوس بدون تیغ، 6 گیاه که دوست خواهید داشت!

انواع کاکتوس بدون تیغ، 6 گیاه که دوست خواهید داشت!

کسب و کارها پیشنهادی
صنایع شیشه و آینه الماس جام certificate
صنایع شیشه و آینه الماس جام

صنایع شیشه و آینه الماس جام

سینک گرانیتی اتریس certificate
سینک گرانیتی اتریس

سینک گرانیتی اتریس

کابینت و دکور آشپزخانه آفاق چوب certificate
کابینت و دکور آشپزخانه آفاق چوب

کابینت و دکور آشپزخانه آفاق چوب

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent