کفپوش دکوراتیو اپوکسی در منزل، تغییر چهره شگفت انگیز بتن!

اگر شما به دنبال یک کفپوش با استقامت بالا، ارزان و دکوراتیو هستید، کفپوش های دکوراتیو اپوکسی میتوانند یک گزینه عالی برای شما باشند. کفپوش های اپوکسی یا پولی پوکساید، دارای خواص مقاومتی بالا هستند. مقاومت بالای مکانیکی، مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، مقاوم در برابر سایش و مقاومت در برابر چربی ها، از جمله مزایای این کفپوش ها هستند. شرکت ایدآکالر کفپوش های اپوکسی با طرح های متنوع را برای هموطنان عزیز طراحی و تولید میکند که شما میتوانید به راحتی از آنها در کلیه فضاهای مسکونی، تجاری، اداری، خدماتی، درمانی و ... استفاده کنید.

کفپوش اپوکسی در منزل

از کف پوش های اپوکسی میتوان بر روی کلیه سطوح بتنی، سنگی، موزاییکی و فلزی استفاده کرد. با اجرای این کفپوش در نهایت به یک سطح صاف و صیقلی خواهید رسید. همچنین شما میتوانید یک طرح دوبعدی و یا سه بعدی را چاپ کرده و در زیر کار نصب کنید و سپس آن را با لایه هایی از رزین و لاک الکل پوشش دهید و در انتها مواد اپوکسی را بر روی آن بریزید. در ادامه با کمک کارشناسان شرکت ایدآکالر نحوه اجرای کفپوش اپوکسی را شرح میدهیم.

قبل و بعد از اجرای کفپوش اپوکسی

مرحله اول؛ سطح خود را آماده کنید

در اولین مرحله اجرای کفپوش اپوکسی باید سطح را به خوبی تمیز کرد. هر گونه ناخالصی مانند لکه های چربی باید از سطح پاک شود. به دلیل اینکه رنگ آمیزی به صورت یکنواخت نیست و نیمه شفاف است، باید سطح زیرین تمیز باشد. برای هموار کردن سطح میتوان از ملات ماسه و سیمان، به منظور پر کردن شکاف های کف، استفاده کرد. همچنین باید شیب مناسب برای کف را از قبل از اجرای کار ایجاد کرد و نقاط ناهموار سطح را کاملا با پرکننده بتن، پر کرد.

کفپوش اپوکسی در دکوراسیون داخلی

مرحله دوم؛ پاک کردن بتن از هرگونه مواد

در مرحله دوم، باید بتن کف را تمیز کرد. به این منظور بهتر است از آب و جارو برقی خشک کن، استفاده شود. به طوری که سطح کاملا خشک باشد. ترجیحا 24 ساعت اجازه خشک شدن به سطوح را بدهید. در صورت نیاز میتوانید برای تمیزی بیشتر دوبار سطح را بشویید. حتی میتوانید از شستشو دهنده های قلیایی در این مرحله استفاده کنید.

اجرای کفپوش اپوکسی

مرحله سوم؛ پوشش ترکیب اسیدی بر روی سطوح

قبل از هر اقدامی یک نوار چسب کاغذی باید دورتادور سطح کشیده شود تا از برخورد مواد با سطوح دیگر خودداری شود. میتوان مواد اسیدی را با پمپ بر روی سطوح پاشید. بهتر است از دو نفر برای انجام این عملیات استفاده شود. به این صورت که یک نفر مواد اسیدی را اسپری میکند و شخص دیگر با یک جارو در پشت سر او مواد را بر روی سطح پخش میکند. شرکت ایدآکالر در دوره های آموزشی خود تاکید میکند که اگر این عملیات را به صورت یک نفره انجام میدهید، حتما هر بار حجم کوچکی از کار را انجام دهید و بعد از انجام دو مرحله ای که در بالا گفته شد، به سراغ قسمت دیگر بروید.

اجرای کفپوش اپوکسی

مرحله چهارم؛ منتظر بمانید و سطوح را ترمیم کنید

بعد از پاشیدن اسید بر روی سطح مورد نظر باید اجازه بدهید تا مواد به سطح نفوذ کند. درگیر شدن مواد با سطح در قسمت های مختلف، متفاوت است. باید بعد از یک شبانه روز انتظار، در صورتی که از میزان شفافیت سطح ناراضی بودید، مجدد بر روی سطح مورد نظر از ترکیب اسیدی استفاده کنید.

کفپوش اپوکسی در پارکینگ

مرحله پنجم؛ پاک کردن ترکیب اسیدی از سطوح

در این مرحله باید سطوح را مواد اسیدی پاک کنید. به این منظور معمولا از مخلوط آمونیاک و آب استفاده می‌شود. مجریان کفپوش دکوراتیو اپوکسی شرکت ایدآکالر میگویند: حتما بعد از ریختن مواد خنثی بر روی سطح، باید مواد را با جارو یا فرچه بر روی سطح پخش کرد. سپس  سطح را با آب بشویید. در صورت نیاز میتوانید دو مرتبه یا بیشتر، از آب برای شستشوی سطح استفاده کنید.

کفپوش اپوکسی در منزل

مرحله ششم؛ استفاده از پوشش نهایی

در مرحله آخر یک پوشش نهایی بر روی کار اجرا میشود. معمولا از سیلر استفاده میکنند و توسط رول یا غلطک رنگ آمیزی، آن را بر روی سطح پخش میکنند. در این مرحله میتوانید نوارهای کاغذی که به منظور پوشش دیوارها نصب کرده بودید، را بر دارید. در نهایت شما میتوانید یک پوشش محکم مانند رزین را بر روی سطح آخر داشته باشید که استقامت کف را افزایش دهد. البته میتوانید از دو نوع پوشش براق و مات برای سطح نهایی، استفاده کنید.

در صورت تمایل میتوانید از کلاس های آموزشی شرکت ایدآکالر استفاده کنید تا خودتان پروژه را مدیریت و اجرا کنید.


نویسنده: سمیه منوچهری | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
کفپوش اپوکسی بدون درز، به درد شما می‌خوره یا نه؟

کفپوش اپوکسی بدون درز، به درد شما می‌خوره یا نه؟

کفپوش وینیل، انواع آن چه ویژگی هایی دارند؟

کفپوش وینیل، انواع آن چه ویژگی هایی دارند؟

مقایسه کفپوش اپوکسی و بتومکس در ساختمان سازی

مقایسه کفپوش اپوکسی و بتومکس در ساختمان سازی

کسب و کارها پیشنهادی
شرکت فرش یلدای کویر کاشان certificate
شرکت فرش یلدای کویر کاشان

شرکت فرش یلدای کویر کاشان

پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی certificate
پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی

پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی

گروه ساختمانی نکسا certificate
گروه ساختمانی نکسا

گروه ساختمانی نکسا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent