شستن کفپوش چوبی تراس، حیاط را برق بیاندازید!

کمتر کسی به شستن کفپوش های طبیعی، مانند چوب فکر می کند! در این مطلب از سری مطالب مراقبت های فضای سبز چیدانه می خواهیم به شما شستن کفپوش های چوبی را آموزش دهیم! بعد از خواندن این مطلب دیگر سراغ مواد شیمیایی نمی روید.

شستن کفپوش با دستگاه پاور واش

شستن کفپوش چوبی به وسیله پاور واش

شستن تراس چوبی با پاور واش

بعد از مدتی لای قطعات کف پوش های چوبی پر از خاک و جرم می شود که با هیچ وسیله ای تمیز نمی شود. پاور واش یک سیستم مکانیزه شست و شو است که در شست و شوی محوطه و نمای ساختمان کاربرد دارد. این دستگاه در ابعاد و کاربری های متفاوت تولید می شود. کوچک ترین سایز آن ها با سری فن و یا چرخشی برای هر خانه و ویلایی قابل استفاده است. پاور واش آب را با فشار به سطوح می پاشد و برخلاف روش های سنتی شستشو، در مصرف آب صرفه جویی می کند. علاوه بر آن آب کم تری بر سطوح چوبی باقی می ماند و کفپوش های چوبی سریع تر خشک می شوند. پاور واش را می توانید از تمامی فروشگاه های لوازم محوطه سازی یا لوازم صنعتی خریداری کنید و یا از شرکت های شست وشوی نما و محوطه بخواهید این کار را برایتان انجام دهند.

blog post

ترموود در حیاط

شستن نرده چوبی تراس

شستن تراس چوبی قلق دارد!

شما نمی توانید با شلنگ آب و جارو شروع به شستن تراس با کفپوش چوبی کنید! برای شستن کف پوش های چوبی در فضای سبز و حیاط باید از پاور واش (power wash) استفاده کنید. اگر نحوه کار کردن با سیستم شستوی پاور واش ها را نمی دانید؛ به احتمال زیاد به کفپوش چوبی زیبایتان آسیب می رسانید! قلق های پاور واش را بشناسید:

  • تنظیم فشار مناسب آب برای شستن کفپوش چوبی
  • استفاده از تکنیک مناسب در شستن کف پوش چوبی

blog post

کفپوش ترموود در طراحی حیاط و فضای سبز

blog post

کفپوش چوبی استخر

شستن کفپوش چوبی تراس به وسیله پاور واش

فشار مناسب آب برای شستن کفپوش چوبی تراس

فشار آب در سیستم های شستشوی تحت فشار قابل تنظیم است. چیدانه استفاده از کم فشار ترین حالت ممکن دستگاه برای شستشوی کفپوش چوبی را توصیه می کند. اگر مایلید بیش تر با تنظیم فشار آشنا شوید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • فشار مناسب برای کفپوش های چوبی نرم مانند چوب درخت سدر یا کاج 500PSI تا 600PSI می باشد.
  • چوب های سخت تر را می توانید با فشار بیش تری شستشو کنید. دقت کنید برای شستشوی تراس چوبی هیچ وقت فشار آب بیش تر از 1200PSI نشود.

blog post

کفپوش چوبی در روف گاردن

blog post

کفپوش چوبی ترموود

شستن کفپوش چوبی تراس به وسیله پاور واش

تکنیک مناسب در شستن کف پوش چوبی

مهم ترین نکته در شستن تراس چوبی فاصله سر پاور واش با کفپوش است. 30 سانتی متر تا 60 سانتی متر، فاصله مناسب برای شستن کفپوش چوبی با پاور واش است. در طول شستشو این فاصله را کم و زیاد نکنید. قدم به قدم با پاور واش سطح کفپوش چوبی را بشویید و با جلو و عقب کردن بازویتان فاصله سر پاور واش با تراس را حفظ کنید. برای شستشوی کفپوش چوبی تراس بهتر است از سری فن و چرخشی استفاده کنید.

شب نشینی های طولانی بهار و تابستان در حیاط نیاز به نورپردازی مناسب دارد. مطلب نورپردازی امنیتی محوطه، در باغ و ویلای خود رقص نور به پا کنید! را مطالعه کنید.

blog post

طراحی بام سبز

blog post

ترموود در طراحی داخلی حیاط خلوت

آسیب های کفپوش چوبی در دراز مدت

کفپوش های چوبی در فضای بیرونی بیش تر از فضاهای داخلی آسیب می بینند. اگر در اقلیم های مرطوب یا بسیار خشک زندگی می کنید از کفپوش های چوبی برای فضاهای بیرونی مانند تراس و حیاط استفاده نکنید. شستشوی بیش از حد کفپوش های چوبی نیز می تواند آسیب زا باشد و به مرور باعث پوست پوست شدن یا خوردگی چوب شود. اگر با چنین مشکلاتی روبه رو شدید بهتر است کفپوش چوبیتان را پس از سمباده کشی، رنگ کنید.

blog post

kaindl لمینت کایندل اتریش

blog post

اجرای لمینت و پارکت

برای تمیز کردن کفپوش های داخل منزل از راهکار های پیشنهادی در مطالب زیر را استفاده کنید:

نویسنده: فاطمه مرادی(کیمیا) | تحریریه چیدانه

کیمیا مرادی
نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
نگهداری از پارکت، کفپوش چوبی خانه هم باید و نبایدهایی داره!

نگهداری از پارکت، کفپوش چوبی خانه هم باید و نبایدهایی داره!

چیدمان گل و گیاه در تراس نقلی، بهشت کوچک خانه زیباتر می شود!

چیدمان گل و گیاه در تراس نقلی، بهشت کوچک خانه زیباتر می شود!

براق کردن پارکت چوبی، چجوری می‌تونم برق بندازمش؟

براق کردن پارکت چوبی، چجوری می‌تونم برق بندازمش؟

1397/12/20 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
شرکت معماری پرسیاه طرح پردازان certificate
شرکت معماری پرسیاه طرح پردازان

شرکت معماری پرسیاه طرح پردازان

مانا چمن certificate
مانا چمن

مانا چمن

فرش هریس certificate
فرش هریس

فرش هریس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent