تبلیغات
نیلپر F ساقدوش F
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

12 خرداد 1397

چیدمان خانه با گیاهان، در این 6 فضا گیاهانتان خوشحالند!

در دهه‌ های گذشته به دلیل وجود حیاط در بیشتر خانه‌ ها، سبزی و طراوت بیشتر دیده می‌ شد؛ اما با گذر زمان و تغییر روند زندگی در خانه‌ های دارای حیاط به آپارتمان‌ نشینی، وجود گیاهان در فضای خانه‌ ها کمرنگ‌ تر شده است؛ اما می‌ توانیم با آوردن گلدان‌ های سبز در فضای خانه‌ مان به‌ عنوان موجودات زنده، منابعی از انرژی مثبت را در خانه‌ هایمان بیفزاییم تا در زیبایی طبیعی گیاهان حتی در فضای آپارتمان بی‌ نصیب نمانیم. برای قرارگیری گلدان‌ های سبز در نقاط مختلف منزل می‌ خواهیم نکاتی را به شما ارائه دهیم تا با اصول بهتری آن ها را جاگذاری کنید. همراه ما باشید.

گیاهان خانگی در دکوراسیون ورودی

گیاهان خانگی در دکوراسیون ورودی

گیاهان خانگی در دکوراسیون ورودی

تزیین ورودی و راهرو با گیاهان

فضای ورودی هر خانه‌ ای معمولا باید دعوت‌ کننده باشد و از همان ابتدا احساس خوبی را در شخصی که وارد منزل می‌ شود ایجاد کند؛ به همین دلیل بهتر است با توجه و در نظر گرفتن به فضایتان برای این قسمت، گیاهی را انتخاب کنید که ‌برگ‌ هایش پر و اندازه آن نیز متوسط باشد. برای قرارگیری گلدان می‌ توانید از فضای روی جاکفشی و کنسول استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : نگهداری از گیاهان آپارتمانی، ۹ اشتباه رایج!

گیاهان خانگی در دکوراسیون نشیمن

گیاهان خانگی در دکوراسیون نشیمن

گیاهان خانگی در دکوراسیون نشیمن

گیاهان خانگی در دکوراسیون نشیمن

گیاهان خانگی در دکوراسیون نشیمن

گیاهان خانگی در دکوراسیون نشیمن

نشیمن دلنشین با چیدمان گیاهان

خیلی از افراد، میز جلوی مبل را برای قرار دادن گیاه موردنظرشان در فضای نشیمن انتخاب می‌ کنند؛ اما انتخاب میز برای قرارگیری گلدان گزینه چندان مناسبی نیست؛ زیرا که ممکن است بسته به اندازه میز جلوی مبل‌ هایتان فضای زیادی را اشغال کند و هم‌چنین به دلیل وجود تلویزیون در فضای نشیمن، گیاه روی میز شاید مانع دیدن تلویزیون شود؛ اما در عوض می توانید فضاهای گوشه را در نشیمنتان برای قرار دادن گلدان در نظر بگیرید و گیاه موردنظرتان هم می‌ تواند گیاهی با برگ‌ های بلند باشد؛ زیرا گلدان‌ ها را می‌ توانید بر روی زمین قرار دهید. 

مطلب پیشنهادی : تکثیر گیاهان آپارتمانی، روش های خانگی!

گیاهان در اتاق خواب

گیاهان در اتاق خواب

گیاهان در اتاق خواب

گیاهان برای آرامش در اتاق‌ خواب

اتاق‌ خواب مکانی است که باید در آن آرامش وجود داشته باشد. این فضا باید هم از لحاظ  فضای فیزیکی و چیدمان و هم ازنظر بصری، آرامشمان را تأمین کند؛ به همین خاطر می‌ توانیم برای زیبایی بیش تر فضایمان از قرار دادن گلدان‌ های سبز کمک بگیریم؛ زیرا با آوردن بخشی از طبیعت به داخل فضای خانه‌ مان طراوت هم به فضا آورده می‌ شود. برای انتخاب نوع گیاه اتاق‌خوابتان می‌ توانید سری به باغ گل‌ های شهر بزنید و گلدانی مناسب پیدا کنید تا زیبایی اتاق‌ خوابتان را دوچندان و آرامش بیش تری را تجربه نمایید. می‌ توانید گلدانی را با گیاه کوچک برگزینید.

مطلب پیشنهادی : چگونه گیاهان آپارتمانی را برق بیندازیم؟

گیاهان آپارتمانی در آشپزخانه

زیبایی آشپزخانه با گیاهان خانگی

آشپزخانه معمولا جز آن دسته از فضاهایی است که نور یکی از ارکان اصلی آن به شمار می‌ آید؛ بنابراین وجود گلدان‌ های سبز می‌ تواند انتخابی خوب برای این بخش از خانه‌ مان باشد. جایی که برای قرار دادن گلدان در آشپزخانه مناسب است می‌ تواند بخشی از کانتر بوده و یا از گلدان‌ های سقفی می‌ توانید استفاده کنید. هم‌چنین در بعضی از آشپزخانه‌ ها روی قسمتی از دیوار که طبقات نصب می‌ شود، می‌ توانید گلدان‌ ها را در آنجا قرار دهید و یا اگر پنجره‌ ای در آشپزخانه هست که سکوی کوچکی دارد را برای قرار دادن گلدان‌ها مدنظر داشته باشید. برای انتخاب نوع گیاه در فضای آشپزخانه‌ تان می‌ توانید از گیاهان معطر و هم‌چنین گیاهان آویز استفاده کنید، البته این نکته را فراموش نکنید که در نظر گرفتن فضای قرارگیری گلدان، تعیین‌کننده نوع گیاه است.

مطلب پیشنهادی : گیاهان آپارتمانی ، طراوت بخش یک دکوراسیون زیبا

گیاهان آپارتمانی در غذاخوری

انتخاب گلدان برای پذیرایی و غذاخوری

فضای پذیرایی و غذاخوری منزلمان نقطه مهم خانه به‌ حساب می‌ آید، آن‌ هم از نظر اینکه در فرهنگ ایرانیان ما ارزش بالایی را برای مهمانانمان در نظر می‌ گیریم؛ بنابراین مهم است که هم زیبایی داشته باشد و هم راحتی. برای انتخاب گلدان در این قسمت از خانه‌ مان بهتر است از گلدان‌ هایی کم‌ حجم‌ تر و کوچک‌ تر استفاده کنیم. علاوه بر این باید به این مسئله نیز اشاره کنیم که بهتر است گلدان‌ هایتان در فضای نزدیک به میز غذاخوری نباشند؛ زیرا ممکن است مانع راحتی و سهولت استفاده در هنگام صرف غذا گردد، پس می‌ توانیم از فضای پذیرایی برای قرار دادن گلدان‌ ها کمک بگیریم. 

مطلب پیشنهادی : ۱۰ چیدمان متفاوت گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل!

گیاهان آپارتمانی در سرویس بهداشتی

گیاهان آپارتمانی در سرویس بهداشتی

گیاهان آپارتمانی در سرویس بهداشتی

سرسبزی گیاهان در سرویس بهداشتی

شاید فکر کنید وجود گلدانی سبز در این فضا چندان خوب نیست؛ اما واقعیت این است که ما برای زیباتر شدن تمامی فضاها در خانه‌ مان توجه نشان می‌ دهیم. بسیاری از افراد برای زیباتر کردن سرویس بهداشتی منزلشان از وسایل تزئیناتی کوچکی مانند شمع و گل‌ های خشک‌ شده و چنین چیزهایی استفاده می‌ کنند. در کنار این اکسسوری‌ ها می‌ توانید گلدان‌ های سبز کوچکی را هم اضافه نمایید تا مکمل هم شوند و زیبایی فضایتان را بیشتر کنند. بهتر است این را بدانید که گیاهانی که مقاومتشان بیش تر است و نیاز کم تری به نور دارند مناسب‌ ترند. معمولا جای قرارگیری این نوع از گلدان‌ ها جلوی آینه جلوی روشویی است و در مواردی که در سرویس بهداشتی پنجره‌ ای وجود داشته باشد از لبه پنجره هم می‌ توانید کمک بگیرید. 

اگر به دنبال انتخاب گلدان مناسب برای گیاهان زیبای خود هستید محصولات چیدانه را از دست ندهید:

منبع : مجله منزل | نویسنده : شهرزاد چراغی

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 1619 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 12 خرداد 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
گالری مبلمان و اکسسوری آوان گالری مبلمان و اکسسوری آوان
6 نمونه کار

تلفن: 021٦٦٢٩٧١٧١
چوب و روکش شفیعی چوب و روکش شفیعی
14 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٣٣٢٨٧٠٠٠
دپارتمان معماران روز اول دپارتمان معماران روز اول
8 نمونه کار

تلفن: 021۲۶۸۵۰۵۰۰
شومینه و باربیکیو کارینو شومینه و باربیکیو کارینو
7 نمونه کار

تلفن: 021٨٨٢١٠٠٢٧
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173