Chidaneh.com placeholder image

40 نمونه طراحی سرویس بهداشتی مدرن و شیک ترند 2022 + عکس

به قلم: مهسا پوررضا

پیش از این به طو کلی درباره دکوراسیون سرویس بهداشتی صحبت کردیم.سرویس بهداشتی جزو جدایی‌ناپذیر منازل ما هستند که دکوراسیون آن‌ها همچون سایر مناطق خانه نقش زیادی در لوکس بودن منزل دارند، به‌خصوص در روزهای آتی که بهداشت اهمیت والایی در میان مردم پیدا کرده ممکن است مهمان‌های شما به‌محض ورود به منزل‌تان برای شست‌و‌شو و ضدعفونی‌کردن دست‌های‌شان به اولین جایی که سر می‌زنند، سرویس بهداشتی باشد.پس یک دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن و امروزی و درعین‌حال شیک نقش زیادی در لوکس بودن خانه‌ی شما در نظر دیگران دارد. فرقی نمی‌کند که سرویس‌بهداشتی شما کوچک یا بزرگ باشد، در این مقاله سعی می‌کنیم به برخی از ویژگی‌های سرویس‌های‌بهداشتی مدرن و ایده های سرویس بهداشتی مدرن با طراحی های لوکس و شیک برای زیباسازی آن‌ها ارائه کنیم.

chidaneh ad banner

نمونه 1: سرویس بهداشتی با سرامیک های مدرن و لوکس

سرویس بهداشتی مدرن

نمونه 2: عکس دستشویی شیک با ترموود

سرویس بهداشتی مدرن

نمونه 3: دستشویی مدرن با چوب و سرامیک

سرویس بهداشتی مدرن تنها با تغییرات جزئی

جالب است بدانید که یک انسان به طور معمول نزدیک به 1٫5 سال از زندگی خود را در سرویس بهداشتی سپری می‌کند! همه ما روز خود را در این محل آغاز کرده و به پایان می‌رسانیم. به همین خاطر است که توجه به دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن حائز اهمیت می‌شود.اما چگونه می توان به  دکوراسیون سرویس بهداشتی شیک و مدرن را با صرف کمترین هزینه دست یافت ؟ برای این کار چه گزینه‌هایی پیش روی ما قرار دارد؟

سرویس بهداشتی شیک

نمونه 4: دستشویی شیک با دیوارپوش مدرن

سرویس بهداشتی شیک

نمونه 5: دستشویی مدرن رنگی

سرویس بهداشتی شیک

نمونه 6: دستشویی مدرن و لوکس با دیوار سنگی

لوازم ضروری در سرویس بهداشتی شیک

مصالح، لوازم و شیرآلات استفاده‌شده در سرویس‌بهداشتی نقش اصلی را در لوکس بودن آن ایفا می‌کنند. دستشویی مکان‌ی است که اغلب در معرض رطوبت‌ است در نتیجه ممکن‌است سریع‌تر از مکان‌های خانه دچار خرابی و فرسودگی شوند. برای جلوگیری و به تاخیر انداختن این امر باید از مصالحی استفاده کنیم که علاوه‌بر زیبایی و شیک‌بودن از کیفیت بالایی نیز بهره‌مند باشند. در ادامه به برخی از لوازم ضروری در سرویس‌بهداشتی مدرن و نکاتی در مورد آن‌ها اشاره می‌کنیم.

سرویس بهداشتی مدرن

نمونه 7: دستشویی شیک و لوکس با کاشی های سنتی

سرویس بهداشتی مدرن

نمونه 8: دستشویی مدرن با دیوارپوش های بتنی

سرویس بهداشتی مدرن

نمونه 9: سرویس بهداشتی مدرن با آجرهای لعابدار رنگی

استفاده از مبلمان، رنگ، متریال و نورپردازی مناسب در طراحی داخلی سرویس بهداشتی مدرن بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا به بزرگتر نشان دادن مساحت سرویس، زیبایی بیشتر و … کمک بسیاری می کند. ابعاد روشویی و وان با توجه به مساحت سرویس متغیر می باشد. طول ایده آل روشویی در سرویس خصوصی 120 تا 150 سانتی متر می باشد. همچنین روشویی شامل آینه ای سرتاسری و بلند در صورت امکان روبروی در ورودی، کمدهای زیرین و کابین داروها می باشد. در چیدمان داخلی سرویس مدرن به طور معمول، وان، روشویی و توالت می توانند در یک سمت در راستای تاسیسات قرار بگیرند. استفاده از نور و تهویه طبیعی در طراحی داخلی سرویس بهداشتی بسیار مطلوب می باشد. قرار دادن رختکن یا کمد لباس و فضای خشک برای سرویس های خصوصی بسیار مهم می باشد. بهتر است رختکن، داخل فضای سرویس تعبیه شود در صورت کوچک بودن مساحت سرویس می تواند در دیوار ورودی سرویس قرار گیرد.

سرویس بهداشتی جدید و شیک

نمونه 10: سرویس های بهداشتی مدرن و شیک

سرویس بهداشتی جدید و شیک

نمونه 11: دستشویی لاکچری و بزرگ

سرویس بهداشتی جدید و شیک

نمونه 12: سرویس بهداشتی مدرن و دلباز

طراحی هایی برای دکوراسیون سرویس بهداشتی جدید و شیک

یکی از مهم ترین وسایل و تجهیزات مورد استفاده در دکوراسیون سرویس های بهداشتی مدرن کاشی ها و سرامیک ها هستند که طرح و رنگ کاشی و سرامیک می تواند بر روی زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی سرویس های بهداشتی تاثیرگذار باشد. همچنین استفاده از مدل روشویی ایده آل می تواند نقش موثری در طراحی سرویس بهداشتی لاکچری داشته باشد.

سرویس بهداشتی لاکچری

نمونه 13: سرویس بهداشتی با طراحی خاص

سرویس بهداشتی لاکچری

نمونه 14: دیزاین دستشویی مدرن و لوکس

سرویس بهداشتی لاکچری

نمونه 15: دستشویی شیک با دیزاین متفاوت

ایده‌هایی برای طراحی سرویس بهداشتی لاکچری

اولین قدم طراحی و تزیینات کلی سرویس بهداشتی لاکچری است. به جای سرامیک، به مواد دیگری مانند سنگ مرمر فکر کنید. اگر کمی دقت کرده باشید، به طور معمول سنگ مرمر را در فضاهای سلطنتی مانند قصرها، فضاهای باشکوه مانند آرامگاه‌ها و… به کار می برند. بنابراین اگر به دنبال یک سرویس بهداشتی لاکچری هستید، سنگ مرمر از هر رنگ و طرح آن، می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اما واضح است که رنگ‎های روشن آن، به ایجاد توهم وسعت فضا کمک می کنند، همچنین برای القای تمیزی نیز بسیار مناسب هستند. شیرآلات را نیز از جنس‌های کرومی و درخشان انتخاب کنید. حضور آیینه‌های بزرگ در سرویس بهداشتی لاکچری باعث می‌شود که هر روز بخواهید ساعت‌های زیادی، خود را در آن‌ها ببینید.

رنگ در سرویس بهداشتی لاکچری

نمونه 16: دکوراسیون دستشویی جدید و شیک

رنگ در سرویس بهداشتی لاکچری

نمونه 17: دیزاین دستشویی با طراحی امروزی

رنگ در سرویس بهداشتی لاکچری

نمونه 18: سرویس بهداشتی مدرن با سنگ مرمر

رنگ در سرویس بهداشتی لاکچری

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی زیبایی طراحی داخلی دست شویی شیک و مدرن استفاده از رنگ های مناسب است و علاوه بر این رنگ ها نقش تعیین کننده ای در ایجاد احساس افراد نسبت به فضا دارند. اگر شما می خواهید فضای سرویس بهداشتی منزل تان بزرگتر به نظر برسد باید از رنگ های روشن در طراحی دکوراسیون استفاده کنید. برای دستشویی شیک و مدرن با فضای بزرگ می توانید از ترکیب رنگ های روشن و تیره استفاده کنید که این ترکیب های رنگی می توانند فضای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی شما را لوکس و متفاوت تر نشان دهند و جدیدترین مدل سرویس بهداشتی دستشویی را به شما هدیه کند.

دیزاین سرویس بهداشتی شیک

نمونه 19: دستشویی مدرن نارنجی

دیزاین سرویس بهداشتی شیک

نمونه 20: سرویس بهداشتی مینیمال

دیزاین سرویس بهداشتی شیک

نمونه 21: دستشویی لاکچری و جدید

دیزاین سرویس بهداشتی شیک

نصب آینه نیز یکی از ایده های مناسب برای زیباسازی فضای سرویس های بهداشتی و دستیابی به دستشویی مدرن و شیک  است.اگر شما تمایل دارید فضای سرویس بهداشتی تان دارای نظم و ترتیب خاصی باشد می توانید از شلف ها برای قرار دادن انواع وسایل شوینده و حوله و سایر وسایل بهداشتی استفاده کنید.قرار دادن گلدان ها و گل های زیبا در فضای سرویس بهداشتی می توانند تغییرات مثبتی را ایجاد کنند و علاوه بر این مشاهده گل های زیبا و رنگارنگ بر روی روحیه افراد خانواده می توانند تاثیرگذار باشند و دکوراسیون سرویس بهداشتی متفاوتی به شما القا کند.

جهت آشنایی بیشتر می توانید به مطلب مخصوص تزیینات سرویس بهداشتی مجله چیدانه مراجعه فرمایید.

طراحی مدرن سرویس بهداشتی

نمونه 22: دستشویی نئوکلاسیک و امروزی

طراحی مدرن سرویس بهداشتی

نمونه 23: دستشویی مدرن تیره

طراحی مدرن سرویس بهداشتی

عناصری مانند وان، دوش، روشویی و آینه از لوازم اصلی هر حمام و دستشویی به شمار می روند. می توانید بر روی کف و دیوار های سرویس بهداشتی مدرن تغییرات کوچکی را ایجاد کنید، اما تعویض عناصر بزرگ تری مانند وان و یا روشویی کمی دشوار تر است. به همین دلیل زمانی که می خواهید این عناصر را خریداری کنید، باید به مدل آن ها توجه داشته باشید و مدلی را انتخاب کنید که در بلند مدت زیبایی خود را حفظ کند. برای این منظور سبک مدرن انتخاب مناسبی خواهد بود. با این انتخاب در سال های طولانی، سرویس بهداشتی ای زیبا و مدرن خواهید داشت.

سرویس شیک

نمونه 24: دستشویی مدرن با سنگ تیره

سرویس شیک

نمونه 25: دستشویی مدرن طوسی

سرویس شیک

نمونه 26: سرویس بهداشتی مدرن طوسی

توجه داشته باشید که نباید با شلوغ کردن محیط سرویس بهداشتی زیاده‌روی کنید؛ تنها وسایل ضروری و مورد نیاز را با در نظر گرفتن میزان هزینه و مساحت سرویس انتخاب کنید. مرحله بعد مربوط به انتخاب رنگ کفپوش‌ها و دیوارهاست. با توجه به رطوبت زیاد و خیس شدن مداوم دیوارها، بهتر است از کاغذدیواری‌ استفاده نکنید. بنابراین دیوارها را با رنگ‌های روغنی، کاشی یا سنگ بپوشانید تا بتوانید مدل دستشویی ایرانی متفاوتی را ایجاد کنید.

جهت آشنایی بیشتر می توانید به مطلب مخصوص مدل دستشویی ایرانی مجله چیدانه مراجعه فرمایید.

دیزاین روشویی مدرن و شیک

نمونه 27: سرویس بهداشتی مدرن با کاغذ دیواری

دیزاین روشویی مدرن و شیک

نمونه 28: سرویس بهداشتی لوکس و امروزی

دیزاین روشویی مدرن و شیک

نمونه 29: سرویس بهداشتی مدرن با دکور خاص

دیزاین روشویی مدرن و شیک 

برای طراحی سرویس بهداشتی مدرن، روشویی‌هایی با ساختار مینیمال که ظاهری شیک و ساده‌تری دارند مناسب است. در واقع در روشویی‌های مدرن می‌توان بدون استفاده از کابینت‌های روشویی نیز به‌تنهایی از مدل روشویی‌هایی مانند کاسه روشویی های دیواری و ایستاده استفاده کرد. در طراحی روشویی‌های مدرن معمولا از اشکال هندسی ساده و رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود. بنابراین در انتخاب روشویی‌های سرویس یا حمام خود نیز دقت لازم را به خرج دهید.

مدل سرویس بهداشتی مدرن

نمونه 30: دستشویی مدرن کرم

مدل سرویس بهداشتی مدرن

نمونه 31: دستشویی های مدرن و جدید

دیزاین توالت فرنگی در مدل سرویس بهداشتی مدرن

طراحی سرویس بهداشتی مدرن، بدون توالت فرنگی وال هنگ ممکن نیست! این نسل جدید از توالت‌های فرنگی هستند که هیچ تماسی با سطح زمین ندارند و به دیوار محکم می‌شوند.

سرویس بهداشتی لاکچری

نمونه 32: سرویس بهداشتی مدرن و لاکچری

با شیرآلات توکار، سرویس بهداشتی لاکچری داشته باشید

اگر تاکنون نمونه‌هایی از شیرآلات توکار را دیده باشید، حتماً به زیبایی و خیره‌کنندگی آنها پی برده‌اید. در این نوع شیرآلات لوله‌ها و اتصالات داخل دیوار جای دارند و دیده نمی‌شوند. استفاده از این نوع شیرآلات طی سال‌های اخیر به شدت ترند شده است و در طرح سرویس بهداشتی شیک و جدید مورد استقبال قرار گرفته است.

مطلب مرتبط: بهترین شیرآلات برای آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی

اکسسوری‌ها سرویس بهداشتی لوکس

نمونه 33: سرویس بهداشتی مدرن شیک

اکسسوری‌ها سرویس بهداشتی لوکس

نمونه 34: سرویس بهداشتی مدرن فانتزی

به کمک اکسسوری‌ها سرویس بهداشتی لوکس داشته باشید

حال که تمامی عناصر مهم یک سرویس بهداشتی مدرن را بررسی کردیم، نوبت به جزئیات و اکسسوری‌های موردنیاز این فضا می‌رسد. برخی از اکسسوری‌های ضروری در سرویس بهداشتی شامل موارد زیر می‌شوند:

  • آینه
  • ست جا صابونی و جا مایع دستشویی
  • جاحوله‌ای و حوله
  • شمع بزرگ و کوچک
  • خوشبوکننده
  • سبد و قفسه
  • LED و لامپ‌های خاص

نمونه 35: دستشویی مدرن و زیبا

نمونه 36: سرویس بهداشتی مدرن آبی طوسی

طراحی داخلی سرویس بهداشتی مدرن و زیبا و مستر

در طراحی داخلی خانه، سرویس بهداشتی از عناصر مهم طراحی محسوب می شود. سرویس بهداشتی خصوصی، شامل سرویس برای اتاق های خواب فرزندان و سرویس والدین می باشد. 

مطلب مرتبط: اتاق مستر، خانه ای کوچک در دل خانه شما

ابعاد معمول سرویس برای خانه های کوچک 1.5 در 2.5  برای قرارگیری توالت، وان، دوش و روشویی می باشد. در خانه های با مساحت بیشتر این ابعاد به 2 در 3 یا بیشتر تغییر می کند تا فضای تقسیم بهتری میان توالت، وان و روشویی فراهم آورد، همچنین با افزایش مساحت ایجاد فضایی میان فعالیت های تر و خشک امکان پذیر می باشد. تقسیم بندی فضاهای داخلی سرویس بهداشتی می تواند از طریق دیوارهای کم ارتفاع، دیوارهای شیشه ای و … انجام گیرد. ابعاد روشویی و وان نسبت به مساحت فضا متغیر است.

جهت آشنایی بیشتر می توانید به مطلب مخصوص دیزاین دستشویی کوچک مجله چیدانه مراجعه فرمایید.

اتاق خواب با سرویس بهداشتی

نمونه 37: سرویس بهداشتی لاکچری تیره

اتاق خواب با سرویس بهداشتی

نمونه 38: دستشویی شیک و زیبا

اتاق خواب با سرویس بهداشتی

نمونه 39: سرویس بهداشتی مدرن سفید

ایده‌های متفاوت برای طراحی اتاق خواب با سرویس بهداشتی شیک

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام مستر باید به گونه ای باشد که علاوه بر اینکه آسایش را برای افراد به همراه آورده، همچنین برای رسیدن به اهداف کاربردی نیز عمل کند. در این راستا، بسیاری از صاحبان منزل در هنگام بازسازی سعی می کنند تا فضایی لوکس را در حمام مستر خود ایجاد کنند. مهم نیست که در طول روز چقدر زمان خود را در این فضا می گذارند، اما چیزی که اهمیت دارد این است که افراد روز خود را معمولا در این فضا شروع کرده و پایان می رسانند. در نتیجه، نوع طراحی و چیدمان محصولات در این بخش می تواند تاثیری مستقیم بر روی روحیه افراد داشته باشد.

سرویس بهداشتی مدرن

نمونه 40: دستشویی مدرن مشکی

جمع بندی 

تا چند سال گذشته صاحب خانه ها زیاد به سرویس بهداشتی و طراحی آن توجه نکرده و تمرکز خود را بر روی آن نمی گذاشتند. اما امروزه بعد از آشپزخانه، بدون شک سرویس بهداشتی زیبا و شیک از مهم ترین مکان هایی به شمار می رود که باعث بالاتر رفتن ارزش خانه می شود. اکنون سرویس بهداشتی هایی که کاربردی نبوده، فضایی خسته کننده داشته و دور از مفهوم زیبایی شناسی باشند، ترجیح داده نمی شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد شروع به تبدیل کردن سرویس بهداشتی خانه خود به مکانی راحت و زیبا کرده و آن را بازسازی می کنند. همین موضوع باعث شده است که ما در این مطلب به ایده های سرویس بهداشتی مدرن با طراحی های لوکس و شیک بپردازیم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
anahita در تاریخ 27 فروردین 1393

بهتر نیست دردکوراسیون حمام ها ی کوچک خیلی از اشیائ زیادی استفاده نکنیمم در واقع کمینه گرا باشیم


ثبت دیدگاه