تبلیغات
F چوب و هنر E رومانته F فارست
امتیاز: 0.7 0 نظر | ثبت نظر

22 اسفند 1397

تزیین سرویس بهداشتی با وسایل ساده و زیبا

 

سرویس بهداشتی: درست است که بیشتر زمان ما در خانه، در دستشویی یا حمام سپری نمی‌شود اما این دلیل نمی‌شود که به دکوراسیون هال و اتاق خواب رسیدگی کنیم؛ در حالی که دستشویی‌مان تاریک و بی‌حال است. اتفاقا سرویس‌های بهداشتی زیبا و دلنشین موجب می‌شوند شما بیشتر از قبل به تمیزی خودتان اهمیت دهید! برای زیباتر کردن سرویس بهداشتی لازم نیست حتما به عوض کردن شیرآلات و سرویس چینی بهداشتی فکر کنید که کلی هزینه دارند. با چند تغییر کوچک هم می‌شود سرویس‌ها را به محیط زیباتری تبدیل کرد.

گل طبیعی در سرویس بهداشتی

خیلی‌ها کنار دستشویی گل‌های مصنوعی می‌گذارند اما کمتر کسی گل طبیعی را امتحان می‌کند. دنبال گل‌هایی باشید که نور زیادی نمی‌خواهند و نور لامپ‌های دستشویی و حمام برای چنین گل‌هایی کافی است.می‌توانید یک گلدان کوچک کنار روشویی بگذارید یا اصلا به جای یکی از لیوان‌های سرویس آینه دستشویی، یک گلدان بگذارید. یک کاکتوس کوچک هم برای این کار مناسب است.اگر نگران ریختن خاک و کثیف شدن سرویس بهداشتی‌تان هستید، می‌توانید سراغ تراریوم (تنگ‌های شیشه‌ای دارای خاک و گیاه) بروید؛ این‌طوری خاک از داخل تنگ بیرون نمی‌ریزد.

اگر هم گل‌هایی داشته باشید که در آب زنده می‌مانند، می‌توانید آنها را در همان لیوان روشویی بگذارید و کمی خاک ژله‌ای رنگی کنارشان پر کنید. پوتوس برای این کار انتخاب خیلی خوبی است.برای روزهایی که مهمان دارید، می‌توانید به چند شاخه گل زینتی در یک گلدان آب هم فکر کنید.

مطلب پیشنهادی: گیاهان پیچکی، تصفیه کننده هوا و زینت بخش دکوراسیون منزل

کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی

لازم نیست به عوض کردن کاشی‌ها و هزینه کاغذ دیواری فکر کنید. کاغذدیواری‌های برچسبی برای دستشویی و حمام مناسبند؛ البته نمی‌شود این کاغذها را زیر دوش یا پشت روشویی (جاهایی که آب زیادی روی‌شان می‌ریزد) نصب کرد اما دیوارهایی که اغلب خشک می‌مانند، گزینه‌های خوبی هستند؛ درضمن می‌توانید نوارهای باریکی از کاغذ برچسبی را بگیرید و دورتادور دیوارها بچسبانید. اگر هم دل به دریا بزنید و از رنگ‌های تند استفاده کنید، سرویس‌تان ناگهان از یک محل سرد و بی‌روح به جایی دلنشین و جذاب تبدیل می‌شود.

آینه در سرویس بهداشتی

اغلب، آینه سرویس‌های بهداشتی در ابعاد کوچک و با لبه‌های استیل یا طلایی یا بدون لبه است. اگر دستشویی‌تان خیلی مرطوب نیست، می‌توانید این آینه‌های معمولی را با آینه لبه‌دار عوض کنید. قاب‌های چوبی یا پلاستیک رنگی فضای دستشویی را حسابی شاد می‌کند.

آینه‌های خیلی بزرگ هم برای حمام خیلی مناسبند؛ به خصوص اگر حمام کوچکی دارید، یک آینه بزرگ عرضی یا یک آینه تمام‌قد، وسعت فضا را تقریبا دوبرابر می‌کند.

حوله‌های رنگ‌وارنگ در سرویس بهداشتی

به جای یک حوله، چند حوله در دستشویی بگذارید و آنها را از رنگ‌های متنوع انتخاب کنید. می‌توانید همه را از یک خانواده رنگ (مثلا طیف آبی) انتخاب کنید یا از رنگ‌های متضاد (مثلا قرمز، آبی و زرد) کمک بگیرید تا فضای پرانرژی‌تری داشته باشید. حوله‌ها را می‌توانید به صورت لوله ‌شده در یک سبد قرار دهید یا با استفاده از چند گیره روی دیوار آویزان کنید. ما پیش از این ۱۴ جا حوله ای متفاوت در دکوراسیون سرویس بهداشتی را به شما معرفی کرده ایم.

تابلو در سرویس بهداشتی

هیچ فکرش را کرده‌اید که می‌توانید در حمام یا دستشویی هم تابلو روی دیوار بزنید؟ اگر کاشی طرحدار نداشته باشید، می‌توانید به تابلوهای ریز و درشت هم فکر کنید. اگر کاشی‌های‌تان شلوغ و طرحدار است، به یک تابلوی بزرگ با یک تصویر ملایم (مثلا دریا) نیاز دارید تا فضا را متعادل کند.

بهتر است به جای قاب‌های شیشه‌ای، از تابلوهای شاسی شده استفاده کنید که هم در مقابل رطوبت مقاوم‌ترند و هم امکان افتادن و شکستن ندارند.

پرده حمام

اگر حمام‌تان خیلی کوچک نیست، یک پرده حمام می‌تواند چهره آنجا را عوض کند؛ حتی اگر واقعا لازمش ندارید. با این کار درواقع شلوغی دوش و وسایل حمام را از چشم دیگران پنهان کرده و یک دیوار پارچه‌ای جذاب به یک سوی حمام‌تان اضافه می‌کنید. در انتخاب نوع پرده حمام به رنگ کاشی و وسایل آنجا توجه کنید.

صدف های دریایی در سرویس بهداشتی

یکی از بهترین چیزها برای تزیین دستشویی و حمام، موجودات واقعی دریاست. با استفاده از صدف، مرجان، ستاره دریایی و گوش‌ماهی، فضای دریا را به سرویس بهداشتی‌تان بیاورید. می‌توانید از صدف‌ها در کنار تزیینات دیگر (مثل گل یا شمع) استفاده کنید یا اصلا خودشان را تبدیل به گلدان یا جاشمعی کنید.

استفاده از شمع و عود در سرویس بهداشتی

یک شمع معطر خاموش زیبایی چندانی ندارد. به جای آن بروید سراغ شمع‌های عادی‌تر اما روشن‌شان کنید! شمع‌های کرم‌رنگ عادی یا شمع‌های وارمر معمولی گزینه‌های بهتری هستند تا شمع‌های خیلی گران دست‌ساز که رغبت نمی‌کنید روشن‌شان کنید! اگر از کثیف شدن محیط سرویس به خاطر قطره‌های شمع نگرانید، جاشمعی‌های پهن بگیرید یا آنها را درون لیوان‌های بزرگ یا تنگ‌های کوچک بگذارید. با تزیین کردن داخل تنگ با سنگ، صدف، یا گل خشک یک وسیله تزیینی زیبا و کاربردی برای دستشویی‌تان بسازید.

عود را هم اگر در جای مخصوصش بگذارید (که خاکسترهایش همه‌جا پخش نشود) و روشن کنید، برای تزیین و خوشبو کردن دستشویی و حمام عالی است.

مرتب‌سازی وسایل داخل سرویس بهداشتی

شما مجبورید فکرهای جدی‌ای برای مرتب کردن سرویس‌های بهداشتی که معمولا خیلی کوچک است و پر از خرت و پرت‌های ریزه میزه، بکنید. برای حوله‌ها می‌توانید از سبدهای کوچک حصیری کمک بگیرید.

رخت‌های کثیف را هم اگر در حمام نگه می‌دارید، به جای ریختن در سبدهای پلاستیکی در سطل‌های حصیری بریزید؛ این‌طوری هم رطوبت درون‌شان نمی‌ماند و هم جلوه زیبایی به حمام‌تان می‌دهد.

مطلب پیشنهادی: ۸ ایده برای جا دادن سبد لباس چرک در دکوراسیون منزل

وسایل شست‌وشو در حمام را هم بسته به نوع و فضای حمام‌تان جایی نزدیک به دوش جاسازی کنید. می‌توانید از قفسه‌های دیواری کمک بگیرید یا فقط یک جاجورابی توری را پشت پرده حمام آویزان کنید و شامپو و صابون‌ها را داخلش بگذارید.

اگر جلوی آینه دستشویی هم لوازم آرایشی یا پیرایشی نگه می‌دارید، بهتر است فکری برای جای‌شان بکنید. چند لیوان یا پایه برای نگهداری برس، فرچه، قوطی‌های کرم، سشوار و شانه مناسب است. پیشنهاد می کنم ۹ ایده برای نظم دهی سشوار و لوازم آرایشی که قبلا به شما معرفی کردیم را از دست ندهید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: لیلا شکیب‌مهر

تبلیغات

نویسنده: شیرین طالبی

دبیر اجرایی مجله منزل

نشان کردن
  • 5172 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 22 اسفند 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
شرکت معماری طم شرکت معماری طم
7 نمونه کار

تلفن: 09121674099
لوکس سنتر لوکس سنتر
12 نمونه کار

تلفن: 09120344608
مبلمان چوبی خورشید مبلمان چوبی خورشید
17 نمونه کار

تلفن: 02188093804
لامزیا لامزیا
4 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۳۶۶
طراحان دکور هنرمند طراحان دکور هنرمند
34 نمونه کار

تلفن: 09121450125
شیشه خم اطلس شیشه خم اطلس
7 نمونه کار

تلفن: 02645310112
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173