visibility 111460 today 1400/10/20

آشنایی با اصول دیزاین دستشویی کوچک که به درد خانه‌های نقلی می‌خورد

پیش از این به طور کلی درباره دکوراسیون سرویس بهداشتی صحبت کردیم. اغلب افراد تصور می کنند که در سرویس بهداشتی  با متراژهای کوچک نمی توانند طراحی دکوراسیون زیبایی داشته باشند که این تصور کاملا غلط است شما می توانید با استفاده بهینه از فضا طراحی زیبا و جذابی را برای دیزاین دستشویی کوچک داشته باشید. در زمان های گذشته به طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی توجه زیادی نمی شد امروزه با پیشرفت تکنولوژی طراحی دکوراسیون برای این قسمت از منزل نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. برای طراحی دیزاین دستشویی کوچک و بزرگ ایده های زیادی وجود دارد که در ادامه این مطلب شما را با برخی از ایده ها برای دکوراسیون و دیزاین دستشویی کوچک آشنا می سازیم.

اصول طراحی سرویس بهداشتی کوچک ایرانی
اصول طراحی سرویس بهداشتی کوچک ایرانی

اصول طراحی سرویس بهداشتی کوچک

سرویس‌ بهداشتی کوچک عنصری‌ست که در دکوراسیون یک منزل کوچک تاثیر زیادی دارد. امروز در این پست می خواهیم بدانیم به چه مقدار فضا برای ساخت بهترین مکان برای سرویس بهداشتی در یک منزل نقلی نیاز است؟! 

بهترین مکان برای سرویس بهداشتی در خانه
بهترین مکان برای سرویس بهداشتی در خانه

بهترین مکان برای سرویس بهداشتی در خانه

بهترین موقعیت برای سرویس های بهداشتی بخش شمال غربی خانه است (دقت کنید منظور گوشه شمال غربی خانه نیست)، دومین مکان ایده آل برای توالت بخش شمال شرقی خانه (نه گوشه شمال شرقی) و جنوب غربی خانه است. 

ارتفاع استاندارد درهای سرویس بهداشتی نیز 203 تا 204 سانتی متر است.

سرویس بهداشتی کوچک
سرویس بهداشتی کوچک

ترفندهای بزرگ نشان دادن سرویس بهداشتی کوچک

در طراحی دکوراسیون داخلی، دیزاین سرویس بهداشتی یکی از بخش های مهم محسوب می شود که شامل سبک ها و طراحی های کاملا مختلف و گوناگونی می شود. گاهی دو سرویس بهداشتی با یک متراژ یکسان را می بینید که به دو روش مختلف دیزاین شده اند و همین امر باعث شده فضای یکی از آنها بسیار بزرگتر از دیگری به نظر می رسد. در ادامه به ترفندهای بزرگ نشان دادن سرویس بهداشتی کوچک می پردازیم.

چیدمان توالت فرنگی و ایرانی
چیدمان توالت فرنگی و ایرانی

وسایل مدرن و براق در چیدمان توالت فرنگی و ایرانی

با استفاده از اکسسوری یا جزئیات ریز، شیک و براق در تزیین سرویس های بهداشتی مانند انواع دستگیره، آویز، شیرآلات و آینه طلایی و براق می توانید سرویس بهداشتی کوچک خود را علاوه بر اینکه به زیبایی تزئین کنید ، نظر بیننده را نیز به سمت این وسایل زیبا بکشانید تا کوچکی سرویس بهداشتی به چشم نیاید.  و زیباترین سرویس بهداشتی در ایران را دارا باشین.

جهت آشنایی بیشتر می توانید به مطلب مخصوص تزیین سرویس های بهداشتی  مجله چیدانه مراجعه فرمایید.

تاثیر رنگ بر چیدمان سرویس بهداشتی
تاثیر رنگ بر چیدمان سرویس بهداشتی
تاثیر رنگ بر چیدمان سرویس بهداشتی

 

تاثیر رنگ بر چیدمان سرویس بهداشتی

رنگ ها نقش قابل توجه ای در ایجاد فضاهای متعارف و نامتعارف و همچنین در طراحی سرویس های بهداشتی کوچک دارند .همانطور که میدانید رنگ ها بار احساسی شدید ایجاد می کنند ،بنابراین در انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی دقت لازم را داشته باشید تا رنگی را انتخاب کنید علاوه بر زیبایی فضای سرویس را وسیع تر نمایش دهد به طور مثال استفاده از رنگ های روشن برای القاء حس بزرگی فضای سرویس بهداشتی مناسب می باشد. به طور کلی رنگ های روشن ، فضا را بزرگتر نشان میدهد و رنگ های پر رنگ و تیره فضای را کوچکتر می کند. رنگهای طیف آبی ، فضا را تمیزتر و خنک تر نشان داده و حس زیبای دریا و طراوت را به چیدمان سرویس های کوچک القا می کند.

دیزاین دستشویی کوچک ایرانی
دیزاین دستشویی کوچک ایرانی

استفاده از آینه مناسب در دیزاین دستشویی کوچک

آینه های بزرگ در ایجاد حس بزرگی فضای سرویس بهداشتی  و دیزاین دستشویی کوچک  بسیار تاثیر گذار هستند .وجود آینه به دلیل انعکاس نور فضا را دوبرابر می کند .امروزه تنوع آینه برای سرویس بسیار زیاد است ،سعی کنید حتما برای القا بزرگی فضا از آینه های بزرگ متناسب با سبک معماری و علاقه شخصی تان استفاده کنید.

سرویس بهداشتی کوچک
سرویس بهداشتی کوچک

باکس و شلف دیواری در طراحی سرویس بهداشتی کوچک

یکی از راهکارهای کاربردی دکوراسیون یک سرویس بهداشتی کوچک، استفاده مناسب از وسایل ذخیره سازی کوچک است. بجای اینکه سرویس بهداشتی خود را از وسایل ذخیره سازی بزرگ و جاگیر پر کنید می توانید از شلف ها و انواع باکس دیواری استفاده کنید و با قرار دادن حوله ها رنگارنگ آنها رنگ و بافت جدیدی را به دکوراسیون دستشویی خود اضافه کنید. این کار گرما و شادی را به سرویس شما می آورد و نیاز به یک کمد ذخیره سازی بزرگ را بکل از بین می برد.

دیزاین سرویس بهداشتی کوچک
دیزاین سرویس بهداشتی کوچک

استفاده بهینه از وسایل در دیزاین سرویس بهداشتی کوچک

سعی کنید در دیزاین دستشویی کوچک خود از وسایل دکوراتیوی که هیچگونه فایده دیگری ندارند دوری کنید. یک فضای کوچک به راحتی می تواند توسط این عناصر بهم ریخته و آشفته نشان داده شود. باید وسایلی را برای طراحی دستشویی کوچک خود استفاده کنید که علاوه بر زیبایی، برای انجام کار خاصی ساخته شده اند. برای مثال می توانید از یک سبد چوبی یا حصیری زیبا با اندازه دلخواه برای قرار دادن حوله ها و پارچه های تمیز و سفید خود استفاده کنید تا هم جنبه دکوراتیو داشته باشند و هم بعنوان یک مکان مناسب و شیک برای ذخیره سازی وسایل دکوراسیون سرویس بهداشتی به چشم بیایند.

فضای زیر روشویی در سرویس بهداشتی
فضای زیر روشویی در سرویس بهداشتی

استفاده از فضای زیر روشویی در سرویس بهداشتی

در دیزاین دستشویی کوچک می توانید از فضای پایین روشویی به عنوان یک فضای کاربردی استفاده کنید و با ایجاد قفسه وسایل سرویس را در آن جای دهید و با این روش به نظم فضا کمک کنید. استفاده ی حداکثری از فضا باید شعار اصلی شما برای دکوراسیون سرویس بهداشتی تان باشد .

 سرویس بهداشتی کوچک
 سرویس بهداشتی کوچک

استفاده از فضای پشت دب در دیزاین دستشویی کوچک

فضای پشت در مدل سرویس بهداشتی کوچک نیز می تواند به یک فضای کاربردی تبدیل شود به شرطی که بدانید چطور از آن استفاده کنید برای این منظور می توانید با نصب دستگیره هایی پشت در آنجا را به مکانی برای آویزان کردن وسایل آویزی مانند حوله، رختکن و غیره تبدیل کنید. قبل از هر انتخاب و خرید هر فاکتوری، دقت لازم داشته باشید که در اندازه گیری چیدمان دستشویی و طراحی داخلی حمام اشتباه نکنید.

مطالب بیشتر: اصول دکوراسیون حمام از صفر تا صد طراحی و تزیین

دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک
دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک

قفسه‌های کشویی در دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک

گاهی می توانید با نصب کردن قفسه های کشویی مانند در ابعاد متنوع در گوشه هایی از سرویس بهداشتی بیشترین استفاده را از فضای اصلی ببرید . این قفسه های کشویی علاوه بر اینکه به فضای سرویس دستشویی نظم می دهد به زیبایی فضا نیز کمک می کند و در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک بسیار اهمیت دارند.

دکور سرویس بهداشتی کوچک
دکور سرویس بهداشتی کوچک
دکور سرویس بهداشتی کوچک

استفاده از تابلوهای و تصاویر در دکور سرویس بهداشتی کوچک

یک روش دیگر که با کمک آن می توانید به فضا سرویس بهداشتی و طراحی داخل دستشویی عمق دهید استفاده از تابلوهای نقاشی یا تصاویر بزرگ می باشد که این تصاویر در ایجاد حس بزرگ نمایی و گستردگی فضا نقش قابل توجه ای دارند. برای دستشویی کوچک، خرید روشویی های کنج و نقلی بسیار زیبا و جذاب خواهد بود .

نور در دیزاین دستشویی کوچک
نور در دیزاین دستشویی کوچک
نور در دیزاین دستشویی کوچک

نور در دیزاین دستشویی کوچک

وجود نور چه طبیعی چه مصنوعی یکی از الزامات فضاها کوچک است که میتواند فضا را دلباز و روشن تر جلوه دهد پس سعی کنید تا جایی که در پروژه امکان پذیر است از یک نور طبیعی در دکوراسیون داخلی دستشویی کوچک استفاده کنید و اگر این امکان وجود نداشت نگران نباشید امروزه چراغ‌های بسیاری برای فضای داخلی مدل سرویس بهداشتی کوچک طراحی شده اند که شما میتوانید متناسب با فضا و طبق سلیقه خودتان یک مدل را خریداری کنید و روشنایی مطلوب دکور دستشویی کوچک را فراهم کنید.

 سرویس بهداشتی کوچک با طرح عمودی
 سرویس بهداشتی کوچک با طرح عمودی

ایده سرویس بهداشتی کوچک با طرح عمودی

از دیگر کارهایی که به زیبایی و بزرگ تر دیده شدن داخل سرویس بهداشتی کمک می کند استفاده از طرح و راه راه های عمودی است. استفاده از این طرح ها این توهم را ایجاد می کند که فضای اتاق بلند و بزرگ است.

 دکور سرویس بهداشتی
 دکور سرویس بهداشتی

تناسب کف و دیوار در دکور سرویس بهداشتی

یک کار ساده، خیلی راحت برای اینکه سرویس بهداشتی خود را بزرگ تر از آنچه هست، نمایش دهید ، این است که کاشی، رنگ و طرحی که برای کف دستشویی انتخاب کرده اید را روی دیوارها هم ادامه دهید تا موجب بزرگ تر دیده شدن عمق فضا گردد.این ترفند دستشویی بسیار مناسب است.

سرویس بهداشتی کوچک
سرویس بهداشتی کوچک

استفاده از سینک های روشویی پایه دار ممنوع

در طرح سرویس بهداشتی کوچک مناسب توالت های فرنگی و سینک های روشویی پایه دار فضای زیادی را اشغال میکنند, بنابراین میتوان از تجهیزات شناوری استفاده نمایید که نیاز به فضای محدود دارند.

سرویس بهداشتی کوچک و شیک
سرویس بهداشتی کوچک و شیک
سرویس بهداشتی کوچک و شیک

ایجاد عمق در فضا در سرویس بهداشتی کوچک و شیک

طرح برخی از کاغذ های دیواری باعث ایجاد عمق و توهم در فضا می شود . شما می توانید از این نوع کاغذهای دیواری در فضای کوچک دستشویی استفاده کنید و فضا را بزرگ نشان دهید زیرا این نوع کاغذ دیواری ها به گونه ای است که گویا در پشت دستشویی فضا ادامه دارد و دیزاین سرویس بهداشتی کوچک  بهتری را برای شما ایجاد می کند.

دیزاین توالت کوچک
دیزاین توالت کوچک

کاغذ دیواری های گل های درشت در دیزاین توالت کوچک

اگر فضای دستشوییتان کوچک است و تنها می خواهید نگاه بیننده را جلب زیبایی کنید به صورتی که او متوجه کوچک بودن فضا نشود بهتر است از کاغذ دیواری هایی که طرح های بسیار بزرگ و گل های درشت دارند، استفاده کنید و سقف را نیز کاغذ دیواری بچسبانید. در طراحی توالت کوچک این نکته قابل اهمیت است.

 دکوراسیون دستشویی کوچک
 دکوراسیون دستشویی کوچک

کاشی های زیبا و طرح دار در دکوراسیون دستشویی کوچک

از انواع کاشی های زیبا و طرح دار برای کف زمین مدل دستشویی ایرانی خود استفاده کنید تا با دیدن کف، دستشویی کوچک به نظر بیننده نیاید. برای زیبا شدن چندین برابر فضا همان ایده را در پشت پنجره هم به کار برید.

چیدمان دستشویی کوچک
چیدمان دستشویی کوچک

استفاده بهینه از فضا در چیدمان دستشویی کوچک

سرویس دستشویی هم یکی از اتاق های خانه است پس باید از دیوارهای آن بالاترین استفاده را کنید و از آن برای انباری بالای سرویس بهداشتی یا کتاب های خود استفاده نمایید . می توانید در دستشویی می توانید علاوه بر ایجاد کتابخانه دیواری برای تزئین آن از قاب عکس و شمعدان هم استفاده کنید.

سرویس بهداشتی کوچک
سرویس بهداشتی کوچک

جمع بندی:

در نگاه اول طراحی و دیزاین دستشویی کوچک و مدرن ممکن است سخت و چالش برانگیز بنظر آید. اما این مکان ها می توانند با یک طراحی هوشمندانه نمایی متفاوت از منزل شما را به نمایش بگذارند. طراحی و ساخت یک سرویس بهداشتی کوچک زیبا که از لحاظ کارایی و ذخیره سازی در سطح مناسبی قرار بگیرد چیزی است که اکثر خانواده ها و مالکان آپارتمان ها به آن نیاز دارند. با توجه به مقدار زمانی که در سرویس بهداشتی خود می گذرانید باید مطمئن باشید تا تمامی عناصر، هدف و کاربرد مشخص به خود را داشته باشند بگونه ای که احساس بودن در یک محیط دوستانه و صمیمی را کاملا در خود احساس کنید.

مطالب بیشتر:

مهسا پوررضا
نویسنده: مهسا پوررضا

کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه بابل، فعالیت در زمینه طراحی و مدیریت محتوا، مقاله نویسی، پژوهش و عضو تحریریه مجله چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع دکوراسیون حمام: 15 دیزاین حمام کوچک و ایرانی + عکس

انواع دکوراسیون حمام: 15 دیزاین حمام کوچک و ایرانی + عکس

گودال گفتگو، نشیمنی مدرن و قدیمی!

گودال گفتگو، نشیمنی مدرن و قدیمی!

آشنایی با اصول دیزاین دستشویی کوچک که به درد خانه‌های نقلی می‌خورد

آشنایی با اصول دیزاین دستشویی کوچک که به درد خانه‌های نقلی می‌خورد

1400/10/20 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی certificate
لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی

لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی

لوازم خانه پرنسا certificate
لوازم خانه پرنسا

لوازم خانه پرنسا

تولید کننده انواع ورق های کابینت ANG certificate
تولید کننده انواع ورق های کابینت ANG

تولید کننده انواع ورق های کابینت ANG

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent