Chidaneh.com placeholder image

10 استخر رویایی برای روزهای گرم تابستانی

به قلم: تحریریه چیدانه

استخر، برکه و آبنما: در این روزهای گرم و آتشین تابستانی آب تنی خیلی دلچسب است و اگر استخری که در آن شنا می کنید خوب طراحی شده باشد، این آب تنی را برای شما دلچسب تر می کند و دل کندن از آن دشوار خواهد بود. استخر را می توان نسخه ی مدرن حوض، قلب معماری سنتی ایران دانست. استخرهایی که خوب طراحی شوند، می توانند دکوراسیون حیاط خلوت شما را متحول کنند. اگر دوست دارید در کنار استخر لم بدهید، قبل از شیرجه رفتن انگشت های خود را به آب بزنید یا هر کار دیگری که مشتاقید در استخر تان انجام دهید، استخر هایی که چیدانه در این مطلب به شما معرفی می کند امکان برآورده شدن رویاهایتان را فراهم می کنند. بیایید برای چند لحظه خود را در آب این استخرهای هیجان انگیز را تصور کنیم…

سرویس خواب بالسا

1. به راستی که نام ماتادور (گاوباز اسپانیایی) برازنده ی این استخر است. این استخر که آب تا روی لبه ی آن جریان دارد، با کاشی های قرمز و دیوار حائل آن کاملا در کنتراست (تضاد) با منظره ی اطرافش است. این استخر با رنگ برجسته اش، جذابیت بصری ایجاد می کند. از این زاویه به نظر می رسد که استخر در یک قدمی پرتگاه پوشیده شده از درخت ها و شاخه ها قرار دارد.
ما پیش از این ۱۰ استخر شیشه ای دیدنی را در چیدانه به شما معرفی کرده ایم.

2. شب ها این استخر با چراغ های LED در زیر آب می درخشد. نورپردازی منظره ی اطراف نیز در اینجا بسیار جذاب است؛ درخت ها در زمینه درخشان به نظر می رسند.

3. این استخر با آبشار، سرسره و تخته ی شیرجه برای کودکان و جوانان بسیار هیجان انگیز است و در روزهای گرم تابستان امکانات زیادی برای آب بازی در اختیار شما قرار می دهد. به شما پیشنهاد می دهم حتما استخر شیشه ای رویایی در ویلای لواسان را ببینید که شرکت آب سکون آن را بسیار زیبا طراحی و اجرا کرده است.

4. این استخر داخلی معاصر هیچ تلاشی برای تکرار طبیعت ندارد. در عوض از خطوط قوی و ویژگی های شاخص خانه ای که در آن قرار دارد تقلید می کند.

اهالی فن پیشنهادی: حمام، سونا و استخر

5. تصویر این استخر زمستانی بتنی حس حضور خرس های قطبی در قطب شمال را منتقل می کند. خوشبختانه مجموعه ای از سیستم های گرمایشی گازی، پوشش ایمنی اتوماتیک و سیستم های محافظ در برابر یخ زدگی، استخر و شناگران را از یخ زدن حفظ می کند.

6. این استخر طبی و تا اندازه ای آکواریوم مانند با حفاظ شیشه ای دورتادور آن و قلوه سنگ های کف آن، بسیار جذاب به نظر می رسد. پیاده روی از یک سمت به سمت دیگر آن ماساژی نرم به پاهای شما می دهد.

مطلب پیشنهادی: نگاهی به استخر های آب درمانی

7. یک باریکه ی کار شده با شیشه های رنگی هنری در کف استخر، یک مسیر خطی جذاب ایجاد می کند. به راحتی می توان در این استخر در یک خط مستقیم شنا کرد.
شرکت آب سکون در پروژه خانه چرخان شریفی ها، استخری را اجرا کرده است که به شما یادآوری می کند امکان تحقق رویاهایتان وجود دارد.

8. در این نمونه، درختی در وسط استخر و کاشی های صدفی و یاقوتی، استخر را بسیار رویایی کرده اند.

مطلب پیشنهادی: کاشی کاری هایی که شما را شگفت زده خواهند کرد!

9. چندین آبشار با امکان کنترل از راه دور، شنا در امتداد غار که به یک بار منتهی می شود، یک آشپزخانه، یک پاسیوی سنگی با تلویزیون و سیستم صوتی، به علاوه ی مجموعه ای گیج کننده از نورپردازی های خاص که به صورت سفارشی برای صاحب این خانه طراحی شده اند، یک استخر غار مانند را به نمایش می گذارد.

10. مجاری و کاسه های آب مطمئنا تأثیر آرامش بخشی دارند، اما ویژگی اصلی این استخر که توجه هرکسی را جلب می کند میز جزیره مانند ایتالیایی آن است که کوکتل و نوشیدنی های میوه ای می توانند بر روی آن سرو شوند.

اگر دوست دارید طراوت و تازگی آب را به منزل یا ویلای خود بیاورید و از بهترین ها در این زمینه کمک بگیرید، پیشنهاد می کنم به یکی از بخش های اهالی فن چیدانه مراجعه کنید که در این حوزه متخصص هستند؛ بخش حمام، سونا و استخر با ارائه ی خدمات با کیفیت شما را به مقصود موردنظرتان می رسانند.

مطالب بیشتر:
استخر شیشه ای در زمین کوچک
حوض ماهی، میراثی از خانه پدری!
طراحی فضای سبز و محوطه با نگاهی مدرن
تجربه ای رویایی در استخر شیشه ای معلق
استخرهای شیشه‌ای که شما را مجذوب خود می کنند

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
بازار مجازی ایران در تاریخ 16 تیر 1394
منم از اینا تو خونمون دارم :D

ثبت دیدگاه