Chidaneh.com placeholder image

5 ایده برای درخشش دیوار آینه ای در دکوراسیون منزل

به قلم: تحریریه چیدانه

دیوار: آینه یک وسیله ی فوق العاده جذاب در هر خانه است که بیشتر افراد زمان زیادی را پای آن می گذرانند. اما همین آینه علاوه بر کاربرد همیشگی آن، می تواند در فضای زندگی شما تأثیرات مختلفی داشته باشد. مطمئنا دیوارهایی که به طور کامل با آینه پوشانده شده اند را در دکوراسیون منزل دوست و آشنا دیده اید. در صورت بی توجهی به طراحی درست دیوارهای آینه ای در فضا، آنها می توانند به جای ایجاد جذابیت و زیبایی، بسیار آزاردهنده باشند. اما در عوض دیوار های آینه ای اگر به صورت خلاقانه و کارآمد طراحی شوند می توانند جذابیت بصری به فضا بدهند، فضا را بزرگ تر نشان دهند و فضاهای کم نور را روشن تر سازند. با چیدانه همراه باشید تا 5 ایده برای درخشیدن دیوارهای آینه ای در دکوراسیون منزل تان را به شما معرفی کند.

مطلب پیشنهادی: ۱۸ راه حل ساده و ارزان برای دکوراسیون منزل کوچک شما

قالیشویی ادیب

1. دیوار را تفکیک کنید!

یک دیوار آینه ای نباید از کف تا سقف پیوسته باشد. با ایجاد انقطاع در آینه به وسیله ی مصالح شما می توانید جلوه ی دیوار تان را متحول کنید. دیوار آینه ای که در تصویر می بینید یک پروژه ی خودتان بسازید است که از طرح پنجره ی اتاق های زیر شیروانی تقلید کرده است. در این طرح ابتدا دیوار به رنگ سیاه رنگ آمیزی شده و سپس 48 قطعه آینه روی آن نصب شده است.

این دیوار به صورت یک در میان با پنل های آینه و چوب پوشیده شده است. برای چنین دیواری، شما می توانید کل دیوار را با آینه بپوشانید و پنل های چوب را روی آن بچسبانید، اما در حالت اول سطح آینه و چوب هم تراز خواهد بود. شما می توانید یک دکوراسیون مدرن با دیوار های چوبی داشته باشید.

2. دیوار آینه ای را در پشت تختخواب قرار دهید!

برخی از افراد، مخصوصا کسانی که در کشورهای زلزله خیز زندگی می کنند تمایل به آویزان کردن چیزی روی دیوار پشت تختخواب شان ندارند. یکی از راه حل های بسیار خوب و امن، استفاده از دیوار آینه ای بدین منظور است. این شیوه فضا را خیال انگیز می کند.
ما پیش از این در چیدانه به شما گفته بودیم که چگونه با آینه های شکسته دکوراسیون دیوار منزل خود را زیبا کنید!

یک اتاق خواب با دیوار های سیاه رنگ و مبلمان سیاه احتمالا خیلی تاریک به نظر می رسد، اما این فضا می تواند از نور منعکس شده از دیوار آینه ای پشت تخت بهره ببرد.

مطلب پیشنهادی: رنگ آمیزی دیوار با طرح راه راه در دکوراسیون منزل

3. دورتادور شومینه را با دیوار آینه ای بپوشانید!

در بسیاری از اتاق ها، شومینه نقطه ی کانونی است. اگر شما دورتادور شومینه ی خود را با آینه بپوشانید، بقیه ی فضا می تواند در انعکاس آن بدرخشد. برای اینکه آینه کاری شما دقیق اجرا شود پیشنهاد می کنم از بخش هنرهای زیبا در اهالی فن چیدانه کمک بگیرید.

در این تصویر، یک برش مسی پتینه کاری شده، آینه ی پیرامون شومینه را تفکیک کرده است. با این کار شما می توانید به سادگی دیوارهای خانه را دگرگون کنید!

مطلب پیشنهادی: ویدئو: هنر پتینه خانه شما را دگرگون می کند

4. دیوار آینه ای سرویس بهداشتی را خط دار کنید!

فضای روشویی و آینه در سرویس های بهداشتی معمولا کوچک است. به جای جستجوی آینه ی مناسب، سعی کنید دیوار پشت سینک روشویی را کاملا با یک آینه بپوشانید و در عوض آن را خط دار کنید.

اهالی فن پیشنهادی: شیشه و آینه

تمیز کردن این آینه آسان تر نیز خواهد بود. این نوع دیوار آینه ای هم برای فضاهای مدرن و هم برای فضاهای سنتی مناسب است.

5. دیوار آینه ای را در فضاهای بیرونی استفاده کنید!

دیوار های آینه ای خارجی نور آفتاب را منعکس می کنند، مناظری از زوایای مختلف ایجاد می کنند و باعث می شوند پاسیوها و باغچه ها بزرگ تر به نظر برسند.

نکته: آینه های بیرونی باید برای پاسیوهای کوچک استفاده شوند و از قرار دادن آنها در نواحی کاملا باز که ممکن است پرندگان در حال پرواز را جذب کند اجتناب شود.

اگر در منزل تان یک دیوار آینه ای دارید که برایتان آزاردهنده است یا اگر مشتاق شدید یکی از دیوار های خود را به بهترین صورت آینه کاری کنید، دست به کار شوید و خلاقیت و مهارت به خرج دهید. اگر هم احساس می کنید برای این کار نیاز به کمک متخصصان این زمینه دارید، همکاران خلاق ما در بخش هنرهای زیبا که زیرمجموعه ای از مجموعه ی بزرگ اهالی فن چیدانه است، آماده اند تا بهترین ها را در اختیار شما قرار دهند.

مطالب بیشتر:
با دیوار سبز طراوت را به دکوراسیون منزل خود بیاورید!
۱۰ ایده برای استفاده از انواع کاغذ دیواری
طرح هایی برای زندگی، بر سینه دیوار
۸ دیوار که دل شما را می برند!

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه