Chidaneh.com placeholder image

10 نکته کلیدی در انتخاب کاشی حمام و سرویس بهداشتی

به قلم: تحریریه چیدانه

حمام: دنیای کاشی و سرامیک دنیای هیجان انگیزی از طرح و رنگ و شکل است که انتخاب را برای هرکسی سخت می کند. عوامل مختلفی در انتخاب کاشی مناسب برای حمام نقش دارند و نوع دکوراسیون حمام شما در این انتخاب تأثیر بسزایی دارد. مقاومت در برابر لغزش، منحنی ها و حتی مواد معدنی موجود در آب همگی بر نوع کاشی که مناسب حمام شما باشد تأثیر می گذارد. ما پیش از این درباره ی کاشی های مناسب کف و دیوار با شما صحبت کرده بودیم. در این مطلب نیز چیدانه از شما می خواهد در هنگام انتخاب و خرید کاشی این 10 نکته را در ذهن داشته باشید. با ما همراه باشید…

تابلو فرش ریحان

1. استفاده از کاشی های کوچک برای سطوح منحنی در حمام

اگر شما یک سکوی دوش منحنی در حمام خود می پسندید، باید از کاشی های کوچک تر استفاده کنید. این کاشی باید برای کف و دیوار مناسب باشد و با فضاهای مرطوب نیز سازگار باشد. در واقع این کاشی های کوچک به شما اجازه می دهند منحنی ها و سطوح خمیده را در حمام تان دقیق تر در بیاورید.

2. احساس نرمی و راحتی با انتخاب کاشی مناسب برای حمام

نشستن بر روی یک سطح صاف نسبت به کاشی های کوچک احساس بهتری ایجاد می کند و لبه ی گرد شده ی نیمکت، پشت پاهای شما را آزار نمی دهد. نشستن بر روی سکو با لبه ی تیز، موجب آزار شما می شود. پس از لوح یا کاشی ای استفاده کنید که امکان گرد و خمیده کردن لبه ی نیمکت را برای شما فراهم آورد.

3. دقت در انتخاب کاشی های موزاییکی برای حمام

از کاشی های موزاییکی استفاده کنید که بتواند حداقل 95 درصد با سطح زیرینش تماس پیدا کند. یعنی نباید تمام سطح بین کاشی و دیوار با چسب پر شود.

مطلب پیشنهادی: چگونه دیوار حمام را با موزائیک شکسته های رنگی تزئین کنید!

4. کاشی های شیشه ای رنگی کوچک در حمام

کار با شیشه سخت است. برخی از کاشی های شیشه ای شفاف، بخار آب حبس شده در پشت شان را نشان می دهند و ظاهری ناخوشایند ایجاد می کنند. انتخاب کاشی های شیشه ای رنگی کوچک تر برای حمام بهتر است. این می تواند یک نوآوری در حمام شما باشد.

5. کاشی نوع دوم برای خلق دیواری منحصر به فرد در حمام

در حمام های امروزی شاهد دیوار هایی هستیم که با کاشی ای متفاوت از کاشی استفاده شده در فضاهای دیگر حمام کار شده اند.

6. کاشی های کوچک تر برای سقف شیب دار در حمام

ساخت سقف شیب دار در حمام های بخار از ضروریات است. استفاده از کاشی های کوچک برای این سقف ها، ظاهر آنها را خوشایند تر می کند.

7. کاشی های بزرگ در دکوراسیون حمام

در صورتی که می خواهید کف حمام شما یک دست باشد و طول عمر آن زیاد باشد، از کاشی های بزرگ استفاده کنید. استفاده از یک کاشی بزرگ در کل سطح، فضای حمام را نیز بزرگ تر نشان می دهداگر به دنبال کاشی های بزرگ هستید، نمونه ای با مقاومت بالا در برابر لغزش انتخاب کنید.

8. توجه به نظافت و تمیز کردن کاشی حمام

اگر حوصله ی نظافت ندارید، از تایل های بزرگ تر یا پنل های شیشه ای استفاده کنید، زیرا تمیز کردن آنها از کاشی های موزاییکی کوچک بسیار آسان تر است.

مطلب پیشنهادی: کاشی های رنگی در دکوراسیون منزل که دل شما را می برند!

9. قاب کردن کاشی های کوچک حمام با کاشی های بزرگ تر

اگر انتخاب اول کاشی برای حمام تان، مقاومت خوبی در برابر لغزش در زیر دوش ندارد، می توانید کاشی های کوچک تری را در کف اتاق دوش با کاشی اصلی تان قاب کنید. کاشی های کوچکتر بندکشی های بیشتری دارند و در برابر لغزش مقاوم اند.

10. کاشی های کوچک و بزرگ مشابه در حمام

شما می توانید از ترکیب کاشی های کوچک و بزرگ مشابه در حمام تان استفاده کنید و یک خانه شیک با کاشی های چشمگیر داشته باشید. به عنوان مثال کاشی های بزرگ تر برای دیوار و کاشی های کوچک تر برای کف.

اگر در حال تغییر دکوراسیون منزل خود هستید و می خواهید مبلمان و مصالح با کیفیت و در عین حال زیبا و چشمگیر در خانه تان به کار ببرید، پیشنهاد می کنم به قسمت ویترین محصولات و اهالی فن چیدانه سر بزنید. از بخش تخصصی کاشی و سرامیک نیز بدین منظور غافل نشوید. چیدانه ای ها در کنار شما هستند تا آنچه را که برازنده ی شماست، به شما ارائه دهند.

مطالب بیشتر:
چگونه کاشی بخریم؟
طراحی دکوراسیون مغازه با کاشی های رنگارنگ
ایده های ارزان برای زیباتر شدن دکوراسیون حمام
۱۰ ترفند در طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی کوچک

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
نیلوفر ق در تاریخ 23 تیر 1394
سلام خیلی ممنونیم از نوع ایده هایی که می دید لطفا فروشگاه خودتون رو محصولاتش و افزایش بدید تا بتونیم این دکوراسیون ها رو به کمک فروشگاه شما در منازلمون استفاده کنید شما که در این حیطه فعالیت دارید بیشتر می تونید در ست کردن این چنین دکوراسیون ها ما رو کمک کنید . اگر این محصولات فراهم بشه من خودم از مشتری های پرو پا قرص شما خواهم بود
fatemeafsharian در تاریخ 29 تیر 1394
سلام به شما دوست عزیز و ممنون از توجه و پی گیری شما عزیزم ما فعلا چنین خدماتی رو از طریق اهالی فن به شما مخاطبان ارائه میدیم که در این بخش تنوع زیادی وجود داره و شما می تونید به راحتی از آنها بهره ببرید. البته ما در حال گسترش بخش فروشگاه (ویترین محصولات) هم هستیم که در آینده ی نزدیک شاهد تنوع زیادی از محصولات خواهید بود. باز هم ممنون موفق باشی

ثبت دیدگاه