Chidaneh.com placeholder image

ساخت میز کنسول زیبا با یک درب قدیمی

به قلم: لاله داورپناه

خودتان بسازید: وسایل کهنه قدیمی همیشه بی مصرف و دور ریختنی نیستند. با کمی خلاقیت بدون صرف هزینه زیاد و کمترین زحمت می توان از آنها با عنوانی جدید استفاده کرد. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک درب کهنه قدیمی را چگونه می توان به مورد استفاده قرار داد؟! ما در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم که چگونه به وسیله آن کنسولی زیبا بسازید و به عنوان میزی کاربردی آن را در گوشه ای از دکوراسیون منزل تان قرار دهید. با چیدانه همراه باشید و وسایل قدیمی را نو کنید!

قالیشویی ادیب

سری به انبار خانه بزنید و درب کهنه قدیمی را از آنجا بیرون بیاورید. شما در تصویر دربی شیشه ای را می بینید، اما لزومی ندارد درب قدیمی شما هم شیشه ای باشد. فقط کافیست ساده و برون تزئینات، سطحی صاف را فراهم کند تا بتوانید به راحتی وسایل را روی آن بچینید. میز شما باید کار خود را درست انجام دهد، پس بهتر است دربی ساده را برای این کار انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی: راهی ساده برای ساخت شلف های مدرن و زیبا در دکوراسیون منزل

قبل از هر چیزی باید دستی به سر روی درب بکشید. چوب در گذر زمان می تواند آسیب دیده و سطحی ناصاف را به وجود آورده باشد. پس بهتر است سطح چوبی درب را سنباده بکشید و تمیز کنید. شاید سنباده برقی کار شما را ساده تر کند. این کار را با ظرافت و دقت انجام دهید چون پس از پایان آن و در طول استفاده از کنسول ممکن است سطح ناصاف آن شما را اذییت کند. اگر مایل بودید می توانید این درب را رنگ آمیزی هم بکنید. رنگ مورد نظر را متناسب با دکوراسیون داخلی منزل تان انتخاب کنید. در اینجا صاحب خانه دوست داشته که حالت طبیعی و قدیمی چوب را حفظ کرده و به همان صورت آن را به فضای داخلی خانه ببرد.

سطح رویی درب را از خرده چوب ها تمیز کنید. از یک دستمال برای این کار استفاده کنید. تنها چیزی که لازم از بخرید 4 عدد پایه میز است. این پایه ها را به راحتی می توانید از ابزار فروشی ها و یا کارگاه های کوچک تهیه کنید. برای انتخاب آنها با فروشنده مشورت کنید و گزینه مناسب را بیابید باید دقت داشته باشید که پایه ها باید تحمل وزن کنسول و وسایلی که قرار است رویش قرار بگیرند را داشته باشد. در هنگام خرید به سبک و شرایط کلی دکوراسیون منزل تان دقت کنید.

مطلب پیشنهادی: چگونه با تنه درخت یک میز زیبا بسازید

اکنون زمان آن رسیده که پایه ها را در جای مناسب و به گوشه های درب قدیمی متصل کنید. برای ایجاد سوراخ ها و فرو کردن پیچ ها از دستگاه دریل کمک بگیرید تا کار شما به سادگی انجام شود.

مطلب پیشنهادی: ساده و ارزان یک میز پارچه ای زیبا بسازید

پایه ها باید به فاصله های معین و در حالتی ایستا نصب شوند تا در هنگام استفاده از میزتان دچار مشکل نشوید. دقت و ظرافت را فراموش نکنید.

چیدانه در گذشته به شما گفته بود که چگونه می توانیم از وسایل کهنه عزیزانمان برایشان هدیه ای متفاوت بسازیم. برای آشنایی با ساخت وسایل دست ساز به بخش خودتان بسازید در آرشیو مطالب چیدانه بروید.

به همین سادگی کار شما به پایان رسیده و میز شما آماده استفاده است. اکنون شما کنسول زیبا و کاربردی دارید که برایش هزینه زیادی نکرده اید و از آن بهتر آنکه لذت ساخت آن را نیز خودتان چشیده اید.

مطلب پیشنهادی: برای دکوراسیون منزل خود جا روزنامه ای مدرن بسازید

این میز می تواند به عنوان کنسولی زیبا در بخش ورودی خانه شما قرار بگیرد و فضایی مناسب را برای نگهداری از وسایل تان فراهم کند.

اگر قصد دارید وسایل دکوری روی آن قرار دهید سعی کنید آنهایی را انتخاب کنید که با ظاهر کلی میز کنسول شما هماهنگ باشد. یک آینه برای ورودی ضروری است. آینه را روی میز قرار دهید تا هنگام ورود و خروج به راحتی بتوانید مرتب بودن ظاهر خود را کنترل کنید. طراوت گیاهان خانگی را به دکوراسیون ورودی بیاورید و از فضای زیر این میز هم استفاده کنید. ولی دقت کنید تا فضای شما نا منظم جلوه نکند.

اگر به دنبال ایده های کوچک برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود، متناسب با شرایط آن هستید می توانید سوالات خود را در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه با ما، کارشناسان و اهالی فن چیدانه در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: خلاق ترین وسایل دکوری تنها با یک سی دی
چگونه خودمان یک قفسه مدرن بسازیم؟
ایده های اقتصادی و طبیعت دوست در خانه
۱۱ پیشنهاد خانه داری برای خانم های با سلیقه

نویسنده: لاله داورپناه | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه