دکوراسیون نشیمن مدرن، 6 ایده که ساده از کنارشان رد می شوید!

بسیاری از ایده های کوچک هستند که ممکن است در وهله اول دیده نشوند، اما همان ها تغییر بزرگ و چشمگیری را در دکوراسیون یک فضا ایجاد می کنند. استفاده از این ترفندها و استراتژی ها به راحتی می توانند یک فضا را بزرگ یا کوچک، مدرن یا سنتی و حتی زشت یا زیبا نشان داده و احساس راحتی یا ناراحتی در شما ایجاد نمایند. در این مطلب می خواهم به شما بگویم که چگونه با به کارگیری همین ایده های کوچک، به یک دکوراسیون نشیمن مدرن برسید. البته منظور از نشیمن مدرن، سبک مدرن نبوده بلکه منظور من داشتن فضایی امروزی و زیباست.

در ادامه خواهید دید:

 

  • دکوراسیون نشیمن مدرن با اضافه کردن عثمانی
  • به کارگیری آینه در دکوراسیون نشیمن مدرن
  • توجه به سقف در دکوراسیون نشیمن مدرن
  • رنگ های خنثی در دکورسیون نشیمن
  • مبلمان ساده برای دکوراسیون نشیمن مدرن
  • استفاده از سطوح در دکوراسیون نشیمن

دکوراسیون نشیمن مدرن

 

 

دکوراسیون نشیمن مدرن با اضافه کردن عثمانی

اولین ایده ای که می خواهم به شما یادآوری کنم استفاده از عثمانی ها در دکوراسیون نشیمنتان است. علت این کار این است که علاوه بر استفاده به عنوان یک میز جلومبلی، قابلیت به کارگیری برای نشستن را نیز دارد. در واقع در نقش یک مبلمان چندمنظوره در دکوراسیون شما عمل کرده و به خصوص در نشیمن های کوچک کارایی زیادی خواهند داشت. نکته دیگری که در مورد آن ها وجود دارد این است که با طرح ها و نقش های مختلف با هر دکوراسیونی ست می شوند و حتی نمونه های قدیمی وسنتی شان می توانند تضاد زیبایی را به وجود بیاورند. 

مطلب پیشنهادی : ۸ نشیمن دنج برای دورهمی های خودمانی

blog post

دکوراسیون آپارتمان در اهواز

blog post

عکاسی منزل مجتمع گلدیسان

به کارگیری آینه در دکوراسیون نشیمن مدرن

اغلب طراحان آینه ها را از لحاظ استراتژیک در فضاهای کوچک قرار می دهند تا به کمک آن ها بتوانند به بزرگ تر و روشن تر نشان داده شدن آن فضا کمک نمایند. اما می خواهم به شما بگویم که فارغ از ابعاد و اندازه می توانید به راحتی از آینه های بزرگ استفاده نمایید. با این کار یک نقطه کانونی در دکوراسیونتان به وجود می آورید که این کار در طراحی های مدرن بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. البته برای ایجاد جلوه بیش تر، می توانید آن را در نزدیکی یک منبع نور مانند چراغ آویز و حتی چند شمع کوچک قرار دهید. در صورت امکان، یک آینه را در کنار پنجره قرار دهید تا توهم وجود یک پنجره دیگر را به وجود آورد. مطلب ۵ ایده برای درخشش دیوار آینه ای در دکوراسیون منزل هم می تواند راهنمایی های بیش تری را در اختیار شما قرار دهد.

مطلب پیشنهادی : ۷ اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی نشیمن

blog post

منزل خانم مشعشعی

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم اسدپور

توجه به سقف در دکوراسیون نشیمن مدرن

همان گونه که یک فضا دارای سطوح عمودی یعنی دیوارهاست، سطوح افقی کف و سقف را نیز دارا می باشد. در بسیاری از موارد به کف سازی و انتخاب متریال اهمیت زیادی داده می شود اما سقف را نادیده می گیریم. اگر دیوارها و سقفتان سفید است و احساس می کنید که بیش از اندازه خالی و ساده به نظر می رسند و یا خانه تان ارتفاع سقف بلندی دارد، می توانید از تزیین سقف استفده نمایید. این کار باعث می شود که که در هنگام قرار گرفتن در آن فضا، چشم ما ناخودآگاه به سمت بالا جذب شده و تنوع بصری را افزایش بدهد. به کار بردن پرده های بلند از کف تا سقف یک شیوه شیک و ساده برای رسیدن به این هدف هستند.

مطلب پیشنهادی : ۷ ترفند چیدمان مبلمان در دکوراسیون اتاق نشیمن

blog post

عکاسی منزل ستاره و سامان

رنگ های خنثی در دکورسیون نشیمن

یکی از محبوب ترین ایده ها برای رسیدن به یک دکوراسیون مدرن و امروزی، پالت رنگ های خنثی در دیوارها، سقف و مبلمان است. این رنگ ها تمایل به روشن تر نشان داده فضا و بازتان نور دارند و از مهم ترین مزیت هایشان می توان به این اشاره داشت که به راحتی با هررنگ دیگری ست می شوند. 

مطلب پیشنهادی : آرامش در نشیمن با فنگ شویی

blog post

عکاسی خانه ای با چشم انداز آبی!

blog post

عکاسی منزل خانم موسوی

مبلمان ساده برای دکوراسیون نشیمن مدرن

هنگام خرید مبلمان، وزن بصری (سنگنی و سبکی ) آن را در نظر بگیرید. این مفهوم که به رنگ و ابعاد و اندازه مبل ها بستگی دارد، به راحتی می تواند نشیمن شما را مدرن یا قدیمی و کلاسیک نشان دهد. هر چقدر از مبلمان های راحتی ساده استفاده کنید به این هدف نزدیک تر می شوید. سعی نمایید مبل های کلاسیک و استیل پرکار و پرتزیینات را کنار بگذارید. در مورد رنگ ها هم رنگ های روشن وزن بصری کم تری داشته و به اصطلاح مبل را سبک تر نشان می دهند. اگر از نمونه های پایه دار استفاده نمایید در این راه کمک بیش تری به شما می کنند.

مطلب پیشنهادی : ۷ ترفند چیدمان مبلمان در دکوراسیون اتاق نشیمن

blog post

عکاسی منزل مسکونی کرج (شهرک بنفشه)

blog post

عکاسی منزل خانم موسوی

استفاده از سطوح در دکوراسیون نشیمن

من در مطلب خلاقیت در تزیین خانه، در مورد انواع لوازم و وسایلی که در دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند توضیح داده و آن ها را به 5 دسته تقسیم کردم. یکی از آن ها که همان سطوح هستند، در دکوراسیون مدرن کاربرد بیش تری دارند. این سطوح که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی وجود دارند، به عنوان یک عنصر تکمیل کننده دکوراسیون به کار می روند. آینه، ساعت، سینی های تزیینی و ... بساری دیگر از وسایل در این دسته قرا دارند.

 

برای داشتن دکوراسیون نشیمن مورد نظرتون می توانید سری به بخش طراحی دکوراسیون و معماری در چیدانه بزنید.

 

مطالب پیشنهادی:

ساناز بهبودی*
نویسنده: ساناز بهبودی*

نویسنده و کارشناس تولید محتوا در تیم تحریریه چیدانه، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری، علاقه‌مند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون منزل ایرانی، خانه سبز خانم احمدی و حمید خان!

دکوراسیون منزل ایرانی، خانه سبز خانم احمدی و حمید خان!

1397/12/19 ادامه مطلب
فنگ شویی آپارتمان کوچک + ویدیو

فنگ شویی آپارتمان کوچک + ویدیو

دکوراسیون نشیمن مدرن، 6 ایده که ساده از کنارشان رد می شوید!

دکوراسیون نشیمن مدرن، 6 ایده که ساده از کنارشان رد می شوید!

کسب و کارها پیشنهادی
سرویس بهداشتی و اکسسوری لوکس افراساز certificate
سرویس بهداشتی و اکسسوری لوکس افراساز

سرویس بهداشتی و اکسسوری لوکس افراساز

کابینت پرشین certificate
کابینت پرشین

کابینت پرشین

مبلمان پارسه certificate
مبلمان پارسه

مبلمان پارسه

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent