visibility 2834 today 1400/10/15

دکوراسیون نشیمن مدرن، ایده‌هایی ساده اما کاربردی

بسیاری از ایده‌های کوچک هستند که ممکن است در وهله اول دیده نشوند، اما همان ها تغییر بزرگ و چشمگیری را در دکوراسیون یک فضا ایجاد می‌کنند. استفاده از این ترفندها و استراتژی ها براحتی می‌توانند یک فضا را بزرگ یا کوچک، مدرن یا سنتی و حتی زشت یا زیبا نشان داده و احساس راحتی یا ناراحتی در شما ایجاد نمایند. در این مطلب به کمک مبلمان نقشینه، می‌خواهم به شما بگویم که چگونه با به کارگیری همین ایده‌های کوچک، به یک دکوراسیون نشیمن مدرن برسید. البته منظور از نشیمن مدرن، سبک مدرن نبوده بلکه منظور من داشتن فضایی امروزی و زیبا با مبلمان شیک است.

طراحی نشیمن به سبک مدرن

در طراحی چیدمان دکوراسیون نشیمن به سبک‌ مدرن، توجه خاصی روی استفاده از فضای بهینه‌ منزل وجود دارد و نظم و ترتیب خاصی در چیدمان وسایل به چشم می‌خورد. تنوع رنگ زیاد را فراموش کنید و تزئینات را نیز  کم کنید. بهتر است مبلمان‌های ساده و بدون تجمل استفاده کنید و مبل‌ها در مرکزیت یک محیط، کنار یکدیگر باشند تا فضایی دوستانه ایجاد شود. سعی کنید مبلمانی که در طراحی‌شان خطوط ساده و ظریف با پارچه‌هایی یکدست استفاده شده؛ انتخاب کنید تا معجزه فضای مدرن را ببینید.

مطلب پیشنهادی: 8 نشیمن دنج برای دورهمی های خودمانی

blog post

آینه ایستاده چوبی

به کارگیری آینه در دکوراسیون نشیمن مدرن

اغلب طراحان آینه ها را از لحاظ استراتژیک در فضاهای کوچک قرار می دهند تا به کمک آن ها بتوانند به بزرگ تر و روشن تر نشان داده شدن آن فضا کمک نمایند. اما می خواهم به شما بگویم که فارغ از ابعاد و اندازه می توانید به راحتی از آینه های بزرگ استفاده نمایید. با این کار یک نقطه کانونی در دکوراسیونتان به وجود می آورید که این کار در طراحی های مدرن بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. البته برای ایجاد جلوه بیش تر، می توانید آن را در نزدیکی یک منبع نور مانند چراغ آویز و حتی چند شمع کوچک قرار دهید. در صورت امکان، یک آینه را در کنار پنجره قرار دهید تا توهم وجود یک پنجره دیگر را به وجود آورد. مطلب 5 ایده برای درخشش دیوار آینه ای در دکوراسیون منزل هم می تواند راهنمایی های بیش تری را در اختیار شما قرار دهد.

blog post

مبل ال ساده چوبی

توجه به سقف در دکوراسیون نشیمن مدرن

همان گونه که یک فضا دارای سطوح عمودی یعنی دیوارهاست، سطوح افقی کف و سقف را نیز دارا می باشد. در بسیاری از موارد به کف سازی و انتخاب متریال اهمیت زیادی داده می شود اما سقف را نادیده می گیریم. اگر دیوارها و سقفتان سفید است و احساس می کنید که بیش از اندازه خالی و ساده به نظر می رسند و یا خانه تان ارتفاع سقف بلندی دارد، می توانید از تزیین سقف استفده نمایید. این کار باعث می شود که که در هنگام قرار گرفتن در آن فضا، چشم ما ناخودآگاه به سمت بالا جذب شده و تنوع بصری را افزایش بدهد. به کار بردن پرده های بلند از کف تا سقف یک شیوه شیک و ساده برای رسیدن به این هدف هستند.

مطلب پیشنهادی : 7 ترفند چیدمان مبلمان در دکوراسیون اتاق نشیمن

blog post

ست مبلمان و میزغذاخوری چوبی ساده و مینیمال

blog post

ست مبلمان و میزغذاخوری چوبی ساده و مینیمال

رنگ‌های خنثی در دکورسیون نشیمن

یکی از محبوب‌ترین ایده‌ها برای رسیدن به یک دکوراسیون مدرن و امروزی، پالت رنگ‌های خنثی در دیوارها، سقف و مبلمان است. این رنگ‌ها تمایل به روشن‌تر نشان دادن فضا و بازتان نور دارند و از مهم ترین مزیت هایشان می‌توان به این اشاره داشت که به راحتی با هررنگ دیگری ست می شوند. 

blog post

مبلمان راحتی چوبی؛ شیک و خاص

مبلمان ساده برای دکوراسیون نشیمن مدرن

هنگام خرید مبلمان، وزن بصری (سنگنی و سبکی ) آن را در نظر بگیرید. این مفهوم که به رنگ و ابعاد و اندازه مبل ها بستگی دارد، به راحتی می تواند نشیمن شما را مدرن یا قدیمی و کلاسیک نشان دهد. هر چقدر از مبلمان های راحتی ساده استفاده کنید به این هدف نزدیک تر می شوید. سعی نمایید مبل های کلاسیک و استیل پرکار و پرتزیینات را کنار بگذارید. در مورد رنگ ها هم رنگ های روشن وزن بصری کم تری داشته و به اصطلاح مبل را سبک تر نشان می دهند. اگر از نمونه های پایه دار استفاده نمایید در این راه کمک بیش تری به شما می کنند.

مطلب پیشنهادی : 7 ترفند چیدمان مبلمان در دکوراسیون اتاق نشیمن

blog post

مبلمان راحتی چوبی؛ شیک و خاص

blog post

ست مبلمان و میزغذاخوری چوبی ساده و مینیمال

blog post

سرویس خواب چوبی ساده به سبک نئوکلاسیک

استفاده از سطوح در دکوراسیون نشیمن

من در مطلب خلاقیت در تزیین خانه، در مورد انواع لوازم و وسایلی که در دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند توضیح داده و آن ها را به 5 دسته تقسیم کردم. یکی از آن ها که همان سطوح هستند، در دکوراسیون مدرن کاربرد بیش تری دارند. این سطوح که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی وجود دارند، به عنوان یک عنصر تکمیل کننده دکوراسیون به کار می روند. آینه، ساعت، سینی های تزیینی و ... بساری دیگر از وسایل در این دسته قرا دارند.

 

برای داشتن دکوراسیون نشیمن مورد نظرتون می توانید از مدل‌های مبلمان نقشینه در چیدانه بزنید.

 

مطالب پیشنهادی:

ساناز بهبودی*
نویسنده: ساناز بهبودی*

نویسنده و کارشناس تولید محتوا در تیم تحریریه چیدانه، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری، علاقه‌مند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
کمد دیواری پذیرایی، 30 طرح شیک و جدید

کمد دیواری پذیرایی، 30 طرح شیک و جدید

ایده‌هایی کاربردی برای زندگی امروز

ایده‌هایی کاربردی برای زندگی امروز

پنجره شاه نشین مدرن در طراحی خانه‌های امروزی

پنجره شاه نشین مدرن در طراحی خانه‌های امروزی

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان نقشینه certificate
مبلمان نقشینه

مبلمان نقشینه

مبلمان مانلی هوم | Maneli Home certificate
مبلمان مانلی هوم | Maneli Home

مبلمان مانلی هوم | Maneli Home

میز و صندلی گلدسیت certificate
میز و صندلی گلدسیت

میز و صندلی گلدسیت

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent