Chidaneh.com placeholder image

ایده های فوق العاده ۸ طراح در طراحی دکوراسیون ۸ اتاق یک خانه(2)

کار با اهالی فن: انتخاب یک تیم طراحی که بتوان از نتیجه کار آن ها راضی بود، کاری بس سخت، دشوار و زمان گیر است. شاید شما بخواهید کار طراحی چند تیم مختلف را در کنار هم ببینید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. برای این کار یک سازمان غیر دولتی در کالیفرنیا آمریکا دست به ابتکار جالبی زده و خانه ای قدیمی را به دست چند تیم حرفه ای طراحی دکوراسیون داخلی سپرده تا هر کدام از این تیم ها یکی ازفضاهای داخلی خانه را دکور کنند. در قسمت قبلی مطلب ایده های فوق العاده ۸ طراح در طراحی دکوراسیون ۸ اتاق یک خانه به معرفی فضاهای اصلی خانه پرداختیم و حالا ی خواهیم بخش های الحاقی این خانه را ب شما نشان دهیم. با چیدانه همراه باشید تا در کنار هم نگاهی به دکوراسیون های طراحی شده توسط تیم های طراحی بیاندازیم.

کاغذدیواری آیدی

طراحی دکوراسیون راهرو
تیم طراحی: Interior Devine

راهرویی که در طبقه دوم  قرار دارد محلی برای نمایش قاب‌های زیبا و آثار هنری چشم‌گیر است. طراح این فضا پائول دیواین (Paul Devine) تصاویری از گیاهانی مربوط به قرن‌های 17، 18، و 19 میلادی را روی کاغذ چاپ کرد و آن‌ها را درون قاب‌های خاص و منحصربه‌فرد قرار داد. او می‌گوید: «من عاشق تابلوهایی هستم که تصاویر و یا خود گیاهان درون آن‌ها قرار گرفته‌اند.» همان‌طور که در عکس‌ها مشاهده می‌کنید این راهرو تبدیل به یک گالری هنری شده است و از سقف آن تابلو آویزان است. او برای به چشم آمدن این آثار هنری بخشی از دیوارها را کاغذ دیواری کرد و برای ایجاد یک ترکیب‌بندی یک‌دست و منسجم در سقف نیز کاغذ دیواری به کار برد. تابلوها توسط نخ‌های کلفت و میخ به دیوار نصب شده‌اند.

مطلب پیشنهادی: ایده های خلاقانه با نگاهی دوباره به راهرو خانه

طراحی دکوراسیون مطبخ
تیم طراحی: G.H. Wood Design

منبع الهام طراحی این آشپزخانه زیبا از اجاق گاز قدیمی موجود در این فضا که هنوز هم کار می‌کند، نشئت گرفته است. طراح این آشپزخانه کالینا خادمی (Kaleena Khademi) می‌گوید: «کابینت‌های چوبی از جنس درخت بلوط با کفپوش‌های چوبی و هم‌چنین استفاده از رنگ‌های تیره و برجسته تکمیل‌کننده طراحی این فضا هستند.»

مطلب پیشنهادی: ۶ ویژگی یک آشپزخانه معاصر و امروزی

طراحی دکوراسیون اتاق غذاخوری کوچک
تیم طراحی: G.H. Wood Design

از الوارها و تخته‌های چوبی یک کمد قدیمی که قبلا در همین فضا قرار داشت استفاده شد تا میز غذاخوری ساخته شود. در قسمت زیرین میز از کاشی‌هایی طرح‌دار استفاده شده که بیشتر شبیه قالیچه هستند. در دیگر قسمت‌ها از عناصر چوبی به رنگ تیره استفاده شده تا میز به خوبی به چشم بیاید و تبدیل به نقطه کانونی اتاق غذاخوری شود. همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید یک تابلوی بزرگ نقاشی حس و حالی هنرمندانه به فضا داده و پنجره روبه‌روی آن نور طبیعی مورد نیاز این اتاق را فراهم می‌کند.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید وسایل پذیرایی از مهمان ها در دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون اتاق خواب مهمان
تیم طراحی: G.H. Wood Design

طراح این اتاق کالینا خادمی می‌گوید که تیم طراحی برای طراحی این فضا می‌خواست کاری کمی متفاوت‌تر و خاص‌تر انجام دهد و نتیجه این ایده بازی کردن با اشکال هندسی مختلف بود. آن‌ها از چوب‌ درخت گردو یک تخت‌خواب متفاوت ساختند که در نگاه اول معلق به نظر می‌رسد اما توسط یک سازه فلزی سر جای خود محکم شده است. استفاده از یک قالیچه کرک‌دار بزرگ، یک کمد چوبی بسیار خاص، و چند تابلوی زیبای هنری از دیگر عناصر جذاب این اتاق است.

مطلب پیشنهادی: نکات مهم در طراحی اتاق خواب

طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی مهمان
تیم طراحی: G.H. Wood Design

استفاده از چوب‌های خاص در سرویس بهداشتی و حمام مهمان نیز امتداد می‌یابد. استفاده از کاشی‌هایی با طرح‌های هندسی فوق‌العاده جذاب باعث شده تا سینک در فضا بدرخشد. اما منبع الهام طراحی این فضا از میز زیر سینک نشئت می‌گیرد که از چوب درخت گردو ساخته شده است. هم‌چنین سینک جذاب این فضا نیز از نوعی سنگ ساخته شده که ظاهری شبیه چوب دارد. یک آینه و دو چراغ دیوارگوب زیبا از دیگر عناصر جالب توجه این فضا هستند.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ نوآوری در حمام و سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون اتاق سرگرمی خانواده
تیم طراحی: G.H. Wood Design

کالینا خادمی طراح این اتاق می‌گوید که تیم طراحی می‌خواستند این فضا را به گونه‌ای طراحی کنند که حس و حالی میدسنچری (midcentury) داشته باشد، به همین دلیل چند قطعه هندسی را وارد این اتاق خانواده که بسیار بزرگ و وسیع است کردند؛ اتاقی که سایه‌های الوارهای موجود در سقف آن را زیباتر از همیشه می‌کند. تمرکز در این اتاق روی یک میز پینگ‌پونگ چشم‌گیر و جذاب است که از چوب درخت گردو و افرا ساخته شده و تور آن از جنس شیشه ترک‌دار است. یک قفسه زیبا که از چوب درخت توسکا ساخته شده در این فضا قرار گرفت و در آن کاورهای آلبوم‌های موسیقی راک از دهه 1960 قرار داده شد؛ کاری که بیش از همه حس و حال میدسنچری این فضا را منتقل می‌کند.

مطلب پیشنهادی: انتخاب رنگ، مبلمان و گل و گیاه در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

طراحی دکوراسیون اتاق خواب مهمان های ویژه
تیم طراحی: شرکت طراحی داخلی L2

شاید در نگاه اول این اتاق حس و حالی جوانانه داشته باشد اما طراحان آن یعنی استفان لیس (Stephanie Leese) و جیسون لای (Jason Lai) می‌دانند که چگونه ظرافت هنر تزئینی را با دقت آثار دستی و حال و هوای مدرن در این اتاق خواب اختصاصی/ مهمان ترکیب کنند. تخت خواب این اتاق خواب که از چهار ستون فلزی ساخته شده مخصوص همین فضا ساخته شده است. یک لوستر زیبا، چند تابلوی هنری، دو میز بغل‌تختی، و تعداد زیادی اشیای تزئینی این اتاق را تبدیل به فضایی جذاب برای استراحت و آرامش کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی: اتاق خواب مستر شیک و زیبا در دکوراسیون منزل

حمام و سرویس بهداشتی مهمانان ویژه
تیم طراحی: شرکت طراحی داخلی L2 

درهای دولنگه در فضای دوش گرفتن و یک دوش بزرگ که به سقف نصب شده این فضا را تبدیل به فضایی لوکس و مجلل کرده‌اند. دیوارپوش‌های با بافت پوست‌ماری دارای ظاهری شبیه به چرم هستند و به همین دلیل حال و هوایی مردانه در این فضا ایجاد کرده‌اند. طراح این فضا جیسون لای می‌گوید که در درون فضای دوش گرفتن از کاشی‌هایی ظریف استفاده شده و وقتی دوش باز می‌شود آب هم‌چون یک آبشار به پایین سرازیر می‌شود.

مطلب پیشنهادی: حمام و سرویس بهداشتی لوکس و نکات مهم در طراحی داخلی

طراحی دکوراسیون راهرویی پوشیده از گیاهان در فضای بیرونی
تیم طراحی: Lauterbach

این راهروی زیبا که سایه‌بان‌هایی چوبی دارد سراسر با گیاه گلیسین شکل گرفته است. طراح این محوطه جان لوترباخ (John Lauterbach) می‌گوید: «من این فضا را خلق کردم تا فضایی برای قدم زدن، نشستن، و یا خواندن یک کتاب فراهم شود. هدفم استفاده از گیاهانی بود که نگهداری از آن ها راحت باشد.» هم‌چنین سیستم آب‌رسانی این محوطه به گونه‌ای طراحی شده که برای آب دادن گیاهان به آب اندکی نیاز است.

مطلب پیشنهادی: ایده هایی خلاقانه برای داشتن ورودی هایی خیره کننده

اگر مشغول ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

مطلب پیشنهادی: کمد دیواری یا طراحی اتاق برای لباس هایتان !
کمد دیواری یا طراحی اتاق برای لباس هایتان ! 
گرم کردن حمام با کفپوش های گرمایشی

فضاهای مهمی که به آنها کمتر توجه می کنیم!

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه 


دیدگاه کاربران
sadeghkargar در تاریخ 31 تیر 1394
بسیار عالی بود . کار همشون عالی بود. با تشکر
shamim در تاریخ 31 تیر 1394
سپاس از توجه و همراهی شما

ثبت دیدگاه