Chidaneh.com placeholder image

11 ترفند در دکوراسیون داخلی که سقف را بلندتر جلوه می دهد!

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون: اغلب افراد رویای داشتن سقف های بلند برای خانه ی خود دارند، اما باید این را در نظر داشت که اتاق هایی با سقف بلند از نظر کنترل تهویه، صدا و نور پیچیده تر اند و هزینه ی رنگ آمیزی، پرده و کارهای هنری در آنها معمولا دو برابر است. در عوض اتاق هایی با سقف های کوتاه و متوسط، گرم تر، صمیمی تر و به مقیاس انسان نزدیک تر اند.

فرانک لوید رایت (معمار مشهور امریکایی) اغلب خانه های دشتی خود را با سقف های کوتاه طراحی می کرد و برای جبران آن، اتاق ها را عریض تر و در ارتباط با فضاهای بیرونی می ساخت. با استفاده از ایده هایی که چیدانه در این مطلب در اختیار شما قرار می دهد و مبلمان و دکور مناسب، شما می توانید سقف تان را بلندتر نشان بدهید. با ما همراه باشید…

سرویس خواب بالسا

گروه طراحی شیفت
طراحی نشیمن ایلخانه
گروه طراحی شیفت

1. از مبلمان کوتاه و افقی در دکوراسیون منزل استفاده کنید.

همه چیز را در ارتفاع پایین نگه دارید. اگر اینقدر خوش شانسید که یک منظره ی تماشایی دارید، مبلمان کوتاه اثر این منظره را دو چندان می کند. اگر هم مانند این نشیمن پروژه ی «ایل خانه همنشینی مدرن خانواده ایرانی» چنین منظره ای ندارید، مبلمان کوتاه همچنان به بلندتر نشان دادن ارتفاع اتاق کمک می کند.

2. از سطوح وسیع شیشه ای و پوشش های ساده برای پنجره استفاده کنید.

ببینید اتصال این فضا به باغ بیرونی چه احساسی ایجاد می کند؟ دیدن فضای بیرونی بزرگ باعث می شود این نشیمن کم ارتفاع نیز به همان میزان بزرگ به نظر برسد. این ترفند برای طبقه های همکف بسیار خوب جواب می دهد.

مطلب پیشنهادی: ۱۸ راه حل ساده و ارزان برای دکوراسیون منزل کوچک شما

استودیو معماری بوژگان
دکوراسیون داخلی نشیمن مدرن
استودیو معماری بوژگان

3. از نورپردازی های هم تراز با سقف استفاده کنید.

در یک خانه ی معاصر با ارتفاع متوسط از لامپ های هم تراز با سقف برای نورپردازی استفاده کنید تا فضای شما شلوغ نشود و در فضا مزاحمتی برای سر شما وجود نداشته باشد.

4. با طرح راه راه ارتفاع را کشیده تر کنید.

طرح های راه راه باریک در چشم هرکسی توهم ارتفاع را ایجاد می کنند. استفاده ی مؤثر از طرح راه راه در این حمام کم عرض، ارتفاع آن را بلند تر نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی: رنگ آمیزی دیوار با طرح راه راه در دکوراسیون منزل

5. از پرده های الگو دار استفاده کنید.

در این تصویر، پرده ها چشم را به سمت بالا هدایت می کنند و ارتفاع را زیاد نشان می دهند. دلیل آن عدم حضور الگوهای متفاوت است. ضمنا از پروفیل های عمیق برای پنجره تان استفاده نکنید، زیرا دیوار را کوتاه تر نشان می دهند.

جزییات کوچک در بالای پرده نیز اثر بلند نشان دادن ارتفاع را دارد.

مطلب پیشنهادی: پرده در دکوراسیون داخلی

6. از یک چیدمان عمودی برای لوازم دکوری استفاده کنید.

چیدمان عمودی لوازم دکوری تا زیر سقف در عین زیبایی ارتفاع را بلندتر نشان می دهد و چشم را به سمت بالا هدایت می کند.

حتی گروهی از قاب های کوچک که به صورت عمودی آرایش یافته اند چشم را به بالا هدایت می کنند. شما پیش از این با ۸ نکته مهم برای نصب تابلو به دیوار در دکوراسیون منزل در چیدانه آشنا شده اید.

[[nid:16136]]

7. با نورپردازی به سمت بالا سقف را روشن کنید.

انتشار نور به سمت بالا ارتفاع را بلند نشان می دهد. برای مثال چراغ های دیوارکوب می توانند چنین اثری ایجاد کنند. این یک راه حل بسیار عالی برای زیرزمین ها است.

8. سقف را تا می توانید براق کنید.

با این کار به فضا حس نا متناهی بودن می دهید. اگر سقفی که در تصویر می بینید زیادی براق است و مطابق میل شما نیست، می توانید به جای آن از یک رنگ نیمه براق استفاده کنید.

سهراب رفعت
دکوراسیون داخلی ویلای فردوس
سهراب رفعت

9. سازه را نمایان کنید.

همانطور که در تصویری که متعلق به پروژه ی «ویلای فردوس، طراحی مناسب برای سواحل مازندران» است می بینید، سهراب رفعت با نمایان کردن اسکلت باربر ساختمان و عدم استفاده از پوشاننده ها و سقف کاذب، فضای خالی بیشتری به وجود آورده است. در نوسازی زیرزمین، نمایان کردن سازه ی سقف گزینه ی خوبی برای بلند نشان دادن ارتفاع است.

10. یک طرح مورب ایجاد کنید.

آیا تا به حال دقت کرده اید که چگونه یک نرده ی راه پله شما را به بالا دعوت می کند؟ یک نقاشی مورب یا عنصر دکوری که خط مورب ایجاد کند، همین اثر را دارد.

11. چارچوب های عمودی در دیوار ایجاد کنید.

مانند طرح های راه راه، چارچوب های عمودی ارتفاع را در یک فضا تشدید می کنند.

پس مشاهده کردید که چه آسان با ترفندهایی بسیار ساده می توان دکوراسیون منزل را از این رو به آن رو کرد. اگر برای تغییر دکوراسیون خانه ی خود به دنبال متخصصان و حرفه ای ها هستید به طراحان دکوراسیون در اهالی فن چیدانه سری بزنید، نمونه پروژه ها را ببینید و بهترین ها را برای طراحی داخلی منزل خود انتخاب کنید.

مطالب بیشتر:
طراحی سقف در دکوراسیون منزل
۱۰ نکته طلایی در طراحی دکوراسیون منزل کوچک
طراحی سقف منزل برای زیبایی دکوراسیون خانه ایرانی

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
sadeghkargar در تاریخ 05 مرداد 1394
با سلام با تشکر از مطالبتون عالی بود.

ثبت دیدگاه