Chidaneh.com placeholder image

با مرگ ملکه الیزابت، تکلیف کاخ‌های سلطنتی چه خواهد شد؟

به قلم: گلنار

شب گذشته کاخ باکینگهام در بیانیه‌ای رسمی، درگذشتِ ملکه الیزابت دوم را تایید کرد و به این ترتیب چارلز 73ساله بر تخت پادشاهی نشست.

نوژا دیزاین
ملکه الیزابت دوم

الیزابت پس از مرگ پدرش شاه جورج ششم در فوریه 1952 میلادی بر تخت سلطنت تکیه زده بود و حالا پس از هفت دهه پسرش چارلز میراث‌دار تاج و تخت سلطنتی‌ست. او که در قصر باکینگهام متولد شده، اولین نوه جورج ششم است. چارلز پس از گرفتن لیسانس هنر از کالج ترینیتی در کمبریج طی سال های 1971 تا 1976 میلادی در نیروی دریایی و نیروی هوایی سلطنتی انگلستان خدمت کرد. 

فرش ذوالانواری

این احتمال می‌رود که با مرگ ملکه، چارلز و خانواده‌اش به باکینگهام کوچ کنند و رسما بر مسند سلطنت بنشینند.

ملکه الیزابت دوم و پسرش پرنس چارلز

آنچه که در ادامه آورده شده، خوانشی دوباره از مطلبی‌ست که درباره کاخ‌های خاندان سلطنتی در انگلستان پیش‌تر منتشر کرده بودیم. با ما همراه باشید.

خانواده سلطنتی انگلستان از دیرباز مورد توجه مردم و رسانه های سرتاسر دنیا بوده اند و این روزها نیز اخبار بسیار زیادی را در مورد آن ها و دو نوه ملکه، پرنس ویلیام و پرنس هری می شنویم. همین موضوع بهانه ای شد تا سری بزنیم به محل زندگی آن ها و ببینیم که این خانواده اشرافی زندگی روزمره خود را در کجا سپری می کنند. علی رغم بزرگ و پرجمعیت بودن خانواده سلطنتی بریتانیا، مهم ترین اعضا شامل پسر ملکه، دختر ملکه و نوه های او هستند که در ادامه نیز به کاخ های همین اعضا می‌پردازیم.
 

خانواده سلطنتی
کاخ ملکه الیزابت
کاخ باکینگهام
کاخ باکینگهام
کاخ های خانواده سلطنتی

کاخ ملکه الیزابت دوم

ملکه الیزابت دوم با همسرش شاهزاده فیلیپ، در قصر باکینگهام زندگی می‌کرد. این کاخ حدود 2 مایل از کاخ کنزینگتون، یعنی محل زندگی سایر اعضای خانواده قرار گرفته است. ملکه و دوک ادینبورگ پس از مرگ پدرش، پادشاه جورج VI، در سال 1952 به قصر باکینگهام منتقل شدند. این کاخ که یکی از بزرگ‌ ترین کاخ‌ های سلطنتی فعال دنیاست، به عنوان محل اقامت رسمی ملکه در لندن شناخته می شود و این دو در آپارتمان های خصوصی در سمت شمال کاخ ساکن هستند. 

 

کاخ پرنس چارلز

پرنس چارلز و کامیلا، خانه کلارنس

شاهزاده ولز (پسر بزرگ ملکه ) و دوشس کرنول، خانه کلارنس را به عنوان محل اقامت رسمی خود در لندن انتخاب کردند. این مکان همان خانه ای است که مادر ملکه در آن زندگی می کرده و پرنس چارلز در بازسازی آن، بسیاری از اتاق ها را به همان صورتی که در زمان مادربزرگش طراحی شده نگهداری کرده است. تعداد اتاق های این خانه بسیار زیاد بوده به طوری که فضای اداری لازم را نیز در اختیار پرنس چارلز قرار می دهد. تعدادی از اتاق های رسمی نیز برای پذیرایی و میزبانی بازدید کنندگان رسمی در انگلستان استفاده می شود.

 

کاخ خانواده سلطنتی
کاخ پرنس ویلیام
کاخ پرنس ویلیام

محل زندگی پرنس ویلیام و کیت 

همان طور که در مقدمه نیز اشاره کردم، سایر اعضای خانواده سلطنتی در کاخ دیگری به نام کاخ کنزینگتون زندگی می کنند. تصویر اول، محل قرارگیری آپارتمان های هر یک از روج ها را به خوبی نشان می دهد. در واقع اعضای خانواده در همسایگی یکدیگر زندگی می کنند. مسلما مهم ترین این اعضا پرنس ویلیام، کیت و فرزندانشان هستند که آپارتمان 1A را برای سکونت انتخاب کردند. آن ها قبلا در عمارت Anmer Hall در Norfolk، که یک هدیه عروسی از ملکه بود، زندگی می کردند.آپارتمان این زوج محبوب دارای منظره ای از هاید پارک لندن بوده و دارای پنج اتاق پذیرایی، سوئیت سه خوابه با اتاق های رختشویی و حمام و همچنین یک اتاق نوزاد برای فرزند کوچکشان است. در کنار این فضاها، اتاق های کارکنان وجود دارد که شامل نه اتاق خواب، چهار حمام، دو آشپزخانه و دو اتاق نشیمن است. علاوه بر این، شاهد یک باغ بزرگ هستیم که برای بازی بچه ها ایده آل است.

 

کاخ پرنس هری
کاخ پرنس هری

محل زندگی پرنس هری و مگان

این زوج جوان خانواده سلطنتی ابتدا به پیشنهاد پرنس هری در کلبه ای در محل کاخ کنزینگتون زندگی می کردند. این کلبه یکی از کوچک ترین بناهای کاخ بوده که شامل دو اتاق خواب، یک اتاق نشیمن کوچک، آشپزخانه و حمام است. اما پس از ازدواج آن ها با آپارتمان 1، یعنی در همسایگی شاهزاده ویلیام و کست نقل مکان کردند. این دارای 21 اتاق و درب های مجاور به کاخ پرنس ویلیام و کیت می باشد
 

کاخ شاهزاده یونگی

کلبه شاهزاده یونگی و جک بروکسبانک در کاخ کنزینگتون

شاهزاده یونگی، دختر پسر کوچک تر ملکه است که به تازگی ازدواج کرده و در کاخ کنزینگتون ساکن شده است. این کلبه کوچک دارای سه اتاق خواب و یک حیاط کوچک می باشد.

کاخ شاهزاده بیاتریس

شاهزاده بئاتریس، کاخ سنت جیمز

شاهزاده بئاتریس نوه دیگر ملکه و خواهر بزرگ تر شاهزاده یونگی است که در کاخ سنت جیمز زندگی می کند. او که اکثر اوقات در نیویورک ساکن است، با خواهر کوچک تر خود در این کاخ زندگی کرده و مشخص نیست با ازدواج خواهرش در کدام آپارتمان های سلطنتی ساکن خواهد شد.

کاخ کنزینگتون

کاخ کنزینگتون در یک نگاه :

  • آپارتمان 1 : خانه ای با 21 اتاق محل سکونت پسر عموی ملکه و همسرش.
  • آپارتمان 1A : خانه ویلیام ، کیت و فرزندانشان
  • آپارتمان های دولتی : این آپارتمان ها برای اجاره هستند و قیمت ها از 6500 پوند برای هر اتاق شروع می شود.
  • آپارتمان 10: این خانه دارای 5 اتاق خواب و پنج اتاق پذیرایی بوده و متعلق به پرنس مایکل کنت (پسرعموی ملکه) است.
  • آپارتمان 8 و 9 : محل اقامت رسمی شاهزاده دایانا قبل از مرگ او.
  • Wren House : خانه پسر عموی ملکه، پرنس ادوارد.
  • آپارتمان 4A : قبلا توسط مدیر خدمات ملکه استفاده شده است.
  • آپارتمان 4B : منزل وزیر خصوصی پرنس چارلز
  • 9 کلبه ناتینگهام : خانه قبلی پرنس هری و مگان
  • 10 آپارتمان های دیگر: آپارتمان های کوچک که محل زندگی کارکنان سلطنتی بوده که نسبت به حقوق و دستمزد خود را در اجاره می پردازند.

منبع : Hellomagazine 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه