دکوراسیون مخصوص بیماران آلزایمر، درد فراموشی را کمتر کنیم!

 

فراموشی اذیت کننده است! حتما برایتان پیش آمده که دنبال وسیله ای بگردید و مطمعن باشید فلان جا گذاشته اید، ولی نباشد. بعد از جایی که انتظارش را نداشته اید، پیدا کنید! در این شرایط ذهنتان مدام تکرار می کند: "مگر همان جای همیشگی نبود! چرا اینجاست؟" حالا فردی را تصور کنید که هرروز این فراموشی ها به سراغش می آید. هر روز دنبال پریز برق، نان، قوطی چای، کنترل تلویزیون و ... می گردد! امید دارم با این مطلب، راحتی بیش تری برای بیماران آلزایمر در منزلشان فراهم کنیم! با چیدانه همراه باشید!

blog post

نورپردازی در نمای خارجی ساختمان برانوش

blog post

نورپردازی نمای ویلا

حجم ساختمان مخصوص بیماران آلزایمر

حجم آشنای ساختمان می تواند یک نشانه برای فرد بیمار باشد و در مواقع اضطراری کمک کند زودتر منزلش را در محله پیدا کند. فرم حجم، مثلا پنجره های بیرون زده با ردیفی از گلدان یا نورپردازی و رنگ خاص می توانند فرد را بهتر راهنمایی کنند.

blog post

طراحی داخلی نشیمن با مبل راحتی

blog post

مبلمان

مبلمان در دکوراسیون منزل بیماران آلزایمر

اگر می خواهید مبلمان مناسب خریداری کنید، ساده ترین فرم آن را انتخاب کنید. از مبلمان هایی با طرح های عجیب یا حجیم استفاده نکنید و ملموس ترین شکل مبلمان و صندلی را انتخاب کنید. حتما مطمعن شوید مبلمان برای فعالیت های مختلف کاملا راحت است. بهتر است برای دیوارها از رنگ های روشن و خنثی مانند سفید یا خاکستری روشن استفاده کنید و برای مبلمان از رنگ های گرم مانند صورتی، زرد و ... استفاده کنید تا نظر فرد را به محل نشستن و استراحت جلب کنید. با این کار او دیگر نیازی به جستجوی محل تلویزیون یا صندلی همیشگی اش ندارد!

دکوراسیون برای بیماران آلزایمر

blog post

طراحی داخلی نشیمن با مبل راحتی

چیدمان در دکوراسیون منزل بیماران آلزایمر

اصل اساسی در چیدمان منزل فرد مبتلا به آلزایمر، محدود کردن مسیر های رفت و آمد است. بهترین شیوه چیدمان مبلمان در نقطه مرکزی خانه است. با این کار یک مسیر به صورت لوپ بسته ایجاد می کنید. بهترین شکل این مسیر، دایره است. فرد در این مسیر دایره ای هرگز گم نمی شود و تمام دسترسی هایش به سرویس بهداشتی یا سایر فضاها در این مسیر وجود دارد. به عبارتی فضای خانه باید تا حد ممکن ساده باشد.

دکوراسیون مخصوص بیماران آلزایمر

blog post

طراحی دیوار نشیمن با قاب عکس

البته داشتن دیواری پر از تصاویر خانگی یا افتخارات فرد می تواند ذهنش را هر روز کمی تازه کند و کم تر استفاده کردن از آینه در دکوراسیون هم توصیه می شود.

دکوراسیون مخصوص بیماران آلزایمر

blog post

طراحی دکوراسیون نشیمن آپارتمان آبی

نور در دکوراسیون منزل بیماران آلزایمر

در طول روز نور طبیعی را به خانه وارد کنید. از پرده های نازک حریر با رنگ سفید یا روشن و پنجره های بزرگ استفاده کنید. نور به این افراد حس آرامش می دهد. حتما برایشان دسترسی به فضای باز را در نظر بگیرید. فضای باز به آن ها کمک می کند حس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند. ارتباط با گیاهان طبیعی به همراه نور خورشید برایشان لذت بخش خواهد بود.

blog post

دکوراسیون نشیمن مدرن

در طول شب که نیاز به نور مصنوعی می باشد، از نور های خیره کنند استفاده نکنید. فضاها باید کاملا روشن باشند مخصوصا فضاهای ارتباطی مانند راه پله ( بهتر است در منزل بیمار مبتلا به آلزایمر تمام فضاها در یک سطح باشند.). حتما می دانید که به هنگام خواب نیز باید چراغ هایی روشن باشند. بهتر است از چند نوع لامپ و چراغ استفاده کنید تا امکان کم کردن شدت روشنایی را داشته باشید. از ریموت یا سیستم های هوشمند استفاده کنید تا کنترل نور را در اختیار داشته باشید.

چیدانه برایتان سلامتی و شادی آرزو می کند. ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!
کیمیا مرادی
نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون مخصوص بیماران آلزایمر، درد فراموشی را کمتر کنیم!

دکوراسیون مخصوص بیماران آلزایمر، درد فراموشی را کمتر کنیم!

بازسازی کلینیک دردآسا در تهران با کاناپه های چند منظوره

بازسازی کلینیک دردآسا در تهران با کاناپه های چند منظوره

طراحی داخلی مطب زنان و زایمان، جذابیت و آرامش با این چند نکته مهم!

طراحی داخلی مطب زنان و زایمان، جذابیت و آرامش با این چند نکته مهم!

کسب و کارها پیشنهادی
سرویس بهداشتی و اکسسوری لوکس افراساز certificate
سرویس بهداشتی و اکسسوری لوکس افراساز

سرویس بهداشتی و اکسسوری لوکس افراساز

کابینت پرشین certificate
کابینت پرشین

کابینت پرشین

مبلمان پارسه certificate
مبلمان پارسه

مبلمان پارسه

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent