لوستر کریستالی، برای خانه های کلاسیک و مدرن!

نور و تأمین روشنایی منزل، موضوعِ مهمی است که طی سالیانِ طولانی یکی از دغدغه های اصلی افراد به شمار می رود. امروزه با متنوع شدن صنایع نورپردازی منزل، انتخاب ها هم متنوع و در بعضی اوقات چالش برانگیز شده اند. یکی از این چالش ها، هماهنگ کردنِ لوسترِ دلخواه با سبک دکوراسیونِ داخلی است. در این مطلب خواهیم دید که چگونه محبوب ترین لوسترِ این روزها، یعنی لوسترِ کریستالی را با انواع دکوراسیون ها هماهنگ کنیم. 

blog post

لوستر

تاریخچۀ لوستر

سال ها قبل، لوسترها به عنوان نمادی از تجمل، یکی از وسایل تزیینی مورد علاقۀ ثروتمندان و اشراف به حساب می رفتند اما با گذرِ زمان، پای لوسترها به عنوان ابزارِ تزیینیِ روشنایی در منازلِ همۀ مردم باز شد.

blog post

لوستر

لوستر از فلز تا چوب

در طول سال ها، صنعتگران با استفاده از متریال و جنس های مختلف، لوسترهایی با ظاهر و قیمت های متنوع برای تأمین سلیقۀ بازار تولید کردند. به عنوان نمونه می توان از لوسترهایی با آلیاژهای مس، برنز، طلا نام برد که در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک ساخته می شوند. همچنین، لوسترهایی از جنسِ چوب در بازار موجود است که علاوه بر قیمت مناسب تر، جلوه ای متفاوت نیز دارند.

blog post

لوستر

چرا کریستال؟

صنعت لوسترسازی از پیشرفت های صورت گرفته در حرفۀ شیشه گری بیشترین بهره را برد و از ترکیب سرب و کریستال، لوستری تولید کرد که به سرعت به یکی از محبوب ترین لوسترها تبدیل شد. ساخت لوستر با قطعات شیشه و کریستال مقرون به صرفه بود و قدرت خرید و استفاده از آن برای درصد زیادی از مردم ممکن بود.

blog post

لوستر

این ویژگی بارز لوسترهای کریستالی

یکی از مشخص ترین ویژگی های کریستال، قدرت پخش نور است. استفاده از آن در لوستر موجب پراکندن چشمگیر نور شده و در نهایت جلوه ای با شکوه به فضا خواهد بخشید.

یکی دیگر از ویژگی های شاخص کریستال، قدرت هماهنگی آن با رنگ های مختلف است.

blog post

لوستر

لوستر کریستالی و دکوراسیون کلاسیک

زمانِ انتخابِ لوستر، مهم ترین مسأله توجه به متراژ فضا و محلِ نصب است. لوسترهای کریستالی در ابعاد متفاوت تولید می شوند، بنابراین در هنگامِ خرید، دستِ شما برای انتخاب باز خواهد بود.  برای طرفدارانِ سبکِ کلاسیک، انتخابِ لوستر کریستالی با شاخه های متعدد است که توانایی روشن کردن تمامِ قطعاتِ مبلمان و اکسسوری های تزیینی را به میزانِ برابر داشته باشد.

blog post

لوستر

لوستر کریستالی و دکوراسیون مدرن

اما اگر سلیقۀ شما دکوراسیونِ مدرن است، از خریدِ لوستر کریستالی منصرف نشوید. چرا که  لوسترهای کریستالی با طرح های منظم تر مناسب دکوراسیون های مدرن طراحی می شوند. یک راهِ دیگر برای هماهنگ کردن لوستر کریستالی با دکوراسیون مدرن، انتخاب مدل هایی با زرق و برق کمتر است. علاوه بر آن، لوسترهایی با کریستال های رنگی را می توان جزو محبوب ترین گزینه ها در این دسته بندی دانست.

blog post

لوستر لوکس ستامنس

اگر شما هم از طرفدارانِ لوسترهای کریستالی هستید، به پیشنهاد چیدانه از پروفایلِ اهالی فن چیدانه دیدن کنید تا علاوه بر آگاهی از راه های تماس، با نمونه های متنوع تولید شده توسط این گروه آشنا شوید.

 

 

صبا صوفی
نویسنده: صبا صوفی

کارشناس ارشد عکاسی عکاس صنعتی، تبلیغات، دکوراسیون و معماری مترجم و نویسنده عضو تیم تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
لوستر کریستالی، برای خانه های کلاسیک و مدرن!

لوستر کریستالی، برای خانه های کلاسیک و مدرن!

1397/10/16 ادامه مطلب
 لوستر سقفی کریستال، عکس زیباترین مدل‌های بازار

لوستر سقفی کریستال، عکس زیباترین مدل‌های بازار

آباژور خمیده، با این 35 مدل یکنواختی دکوراسیون را بشکنید!

آباژور خمیده، با این 35 مدل یکنواختی دکوراسیون را بشکنید!

کسب و کارها پیشنهادی
گالری فرش افرازیان certificate
گالری فرش افرازیان

گالری فرش افرازیان

گروه مبلمان کلاسیک certificate
گروه مبلمان کلاسیک

گروه مبلمان کلاسیک

طراحان دیمان certificate
طراحان دیمان

طراحان دیمان

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent