visibility 172411 today 1400/11/2

لیست وسایل برقی آشپزخانه: 20 وسیله کاربردی و ضروری

اگر قصد تغییر وسایل منزل دارید و یا درگیر خرید جهیزیه نوعروس هستید، یک لیست از تمام وسایلی که نیاز دارید به شما کمک می کند. لوازم آشپزخانه جزو وسایل ضروری و مهم هستند که بررسی و خرید آنها هم انرژی بیشتری می برد. یک آشپزخانه است و کلی وسایل ریز ودرشت که باید برای خرید آنها برنامه ریزی کنید. در این مطلب به لیست لوازم برقی آشپزخانه پرداخته ایم. اگر شما هم به دنبال خرید لوازم برقی آشپزخانه هستید این مطلب را از دست ندهید.

 

blog post

خانه اقا و خانم اکبرزاده

لیست وسایل برقی آشپزخانه

قبل از هرکاری بهتر است یک لیست از وسایل برقی تهیه کنید. با این کار یک ذهنیت کلی از میزان بودجه ­ای که نیاز دارید به دست خواهید آورد، همچنین شما می ­توانید وسایل برقی ضروری را از لیست وسایل جدا کنید و فقط وسایلی که نیاز دارید را طبق اولویت خریداری کنید. لیست وسایل برقی آشپزخانه جهیزیه عروس عبارتند از:

 1. یخچال و فریزر
 2. ماشین لباسشویی
 3. ماشین ظرفشویی
 4. مایکروویو
 5. آب میوه ­گیری
 6. چای­ساز
 7. پلوپز، زودپز، آرام­پز و بخارپز
 8. چرخ گوشت
 9. غذاساز
 10. گوشت کوب برقی
 11. آب مرکبات گیری
 12. ساندویچ ساز
 13. قهوه ساز
 14. توستر
 15. سرخ کن
 16. مخلوط کن
 17. آسیاب
 18. کباب پز برقی
 19. همزن
 20. سبزی خردکن

برای یک خرید خوب بهتر است با برندهای لوازم برقی آشنا باشید. پس توصیه می­کنم مطلب 10 برند برتر لوازم خانگی برای جهیزیه عروس! را از دست ندهید.

 

blog post

عکاسی منزل مسکونی یوسف آباد

لوازم برقی آشپزخانه

 لوازم برقی جهیزیه عروس

لیست لوازم برقی جهیزیه عروس، کدوم و بخرم؟

احتمالا اولین سوالی که برای نوعروسان در خرید جهیزیه به وجود می ­آید این است که وسایل برقی آشپزخانه جهیزیه چی بخرم؟ همانطور که در بخش قبلی لیست وسایل برقی آشپزخانه را آوردیم، اگر زمان و بودجه کافی دارید می­ توانید به راحتی همه­ ی این وسایل را خریداری کنید. ولی مسئله مهم­ تر در خرید وسایل آشپزخانه، توجه به مواردی مانند مساحت فضای آشپزخانه و همچنین میزان استفاده از وسایل است. در نتیجه لازم نیست همه­ ی لوازمی که در لیست وسایل برقی آشپزخانه آمده است را خریداری کنید. در ادامه وسایل برقی جهیزیه که ضروری هستند معرفی شده ­اند.

مطلب پیشنهادی: نکات مهم در خرید جهیزیه، چه ابعادی برای خانه شما مناسب است؟

 

blog post

خانه شقایق

لوازم برقی آشپزخانه، این 11 وسیله باید باشن!

برخی از وسایل برقی آشپزخانه ضروری و لازم هستند و بدون وجود آنها کار آشپزی سخت خواهد شد. این لوازم جزو اولویت ­های خرید جهیزیه خانه ایرانی است. تعدادی از وسایل برقی ضروری و لازم آشپزخانه را در ادامه توضیح داده ­ایم.

 

یخچال فریزر

1.یخچال فریزر:

یخچال فریزر از مهم­ ترین وسایل برقی آشپزخانه است. این روزها انواع مختلفی از یخچال مانند: یخچال فریزر بالا، فریز پایین، یخچال توکار، دوقلو، هتلی، در فرانسوی و ساید بای ساید در بازار وجود دارند. شما می ­توانید با توجه به سبک زندگی، مساحت آشپزخانه، مقدار استفاده از یخچال و همچنین میزان بودجه خود بهترین نوع آن را انتخاب کنید. در مطلب خرید یخچال جهیزیه، ایرانی بخرم یا خارجی؟ انواع برندهای یخچال فریزر معرفی شده است. قیمت یخچال بین حدود 4میلیون تومان (یخچال هتلی) الی 250 میلیون تومان (ساید بای ساید) است. 

 

ماشین لباسشویی

 ماشین لباسشویی جهیزیه

2.ماشین لباسشویی:

ماشین لباسشویی در اغلب خانه­ های ایرانی در آشپزخانه قرار می ­گیرد، مگر اینکه در منزل فضای لاندری مجزایی وجود داشته باشد. یکی از معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی تعداد افراد خانواده و میزان استفاده است. قیمت ماشین لباسشویی از 2 میلیون تومان که انواع مینی­ واش با ظرفیت پایین و فاقد خشک کن است، الی 60 میلیون تومان برای ماشین لباسشویی­ هایی با برندهای معتبر و امکانات بالا، در بازار وجود دارد. مطلب ماشین لباسشویی خوب، 8 برند ایرانی و خارجی به شما در خرید این وسیله برقی کمک خواهد کرد.

 

ماشین ظرفشویی

خرید ماشین ظرفشویی عروس

3.ماشین ظرفشویی:

ماشین ظرفشویی از لوازم برقی است که در طی این چندین سال­ اخیر وارد خانه ­های ایرانی شده است. ماشین ظرفشویی در انواع مختلف؛ توکار، رومیزی و ایستاده در بازار وجود دارد. با توجه به نیاز و سلیقه می ­توانید یکی از این انواع و بهترین مارک ماشین ظرفشویی را تهیه کنید. قیمت حدودی ماشین ظرفشویی با توجه به برند، کیفیت و امکانات آن از 8 میلیون تومان الی 50 میلیون تومان است.

 

اجاق گاز برقی

اجاق برقی برای آشپزخانه

4.اجاق گاز:

برخی از انواع اجاق گاز که به آن اجاق توکار هم گفته می­ شود؛ به وسیله برق کار می­ کنند. صفحه این نوع اجاق می ­تواند از جنس شیشه، لعاب و یا استیل باشد. برای خرید اجاق آشپزخانه این نکته را بدانید که اجاق گازی سوخت کمتری نسبت به اجاق برقی مصرف می ­کند. اگر بین انتخاب اجاق گازی و برقی مردد هستید به مطلب بهترین اجاق گازهای ایرانی سر بزنید.

 

مایکروویو

خرید ماکروفر یا ماکروویو

5.مایکروویو یا ماکروفر:

بهتر است یکی از این دو وسیله برقی یعنی؛ ماکروفر و یا مایکروویو را در آشپزخانه داشته باشید. به طور کلی می­ توان گفت که در مایکروفر فرآیند پخت و پز توسط دما و گرما انجام می ­شود و در مایکرویو این عملیات علاوه بر دما و گرما، اشعه wave نیز دخالت دارد. دستگاه مایکروویو مجهز به گرمکن با اشعه و المنت تابشی از بالا است. به همین دلیل هم هست که امواج مایکروویو می ­توانند با جذب شدن در مواد دارای آب دمای آنها را بالا ببرند، در نتیجه برای آشپزی و پخت غذا کاربرد پیدا می ­کنند. برای آشنایی بیشتر از این لوازم بهتر است مطلب فرق مایکروفر با مایکروویو را بخوانید.

 

غذاساز

غذاساز چند کاره

6. غذاساز: 

غذاساز در تهیه انواع غذا به آشپزها کمک می­ کند و به نظر می­رسد می ­تواند یک وسیله برقی آشپزخانه ضروری باشد. قبلا در مطلب راهنمای خرید غذاساز نکته ­های مهم خرید را گفتیم، انواع غذاسازی که این روزها در بازار وجود دارند، کاربردهای مختلفی دارند و کارهایی مانند آسیاب، خرد، مخلوط و... موادغذایی را می ­تواند برای شما انجام دهد. غذاساز برقی باتوجه به تعداد امکانات و کیفیت، از قیمت حدود 1میلیون و 500 هزار تومان الی 20 میلیون تومان در بازار وجود دارد. 

 

همزن برقی

 همزن برقی

7.همزن برقی:

اگر اهل پخت کیک و شیرینی هستید، همزن برقی یکی از وسایل ضروری آشپزخانه خواهد بود. این وسیله برقی انواع مختلفی دارد و در انواع معمولی و ساده حدود 400 هزار تومان تا همزن­ های برقی حرفه ­ای که حدود 40 میلیون تومان قیمت دارند در بازار وجود دارد. با توجه به میزان استفاده خود یک همزن برقی با کیفیت انتخاب کنید.

 

پلوپز

انتخاب بهترین پلوپز

8.پلوپز:

پلوپز شاید وسیله برقی خیلی ضروری به شما نیاید ولی در زمان­ هایی که وقت کافی برای پخت غذا ندارید به کمک شما می ­آید. در رابطه با خرید پلوپز باید مسائلی از قبیل ظرفیت پلو پز، چند کاره و یا تک کاره بودن، صفحه نمایش و... را مد نظر خود داشته باشید تا بر اساس نیاز و سبک زندگی خود مدل مناسبی را انتخاب نمایید.

مطلب پیشنهادی: بهترین برند زودپر، ایرانی و خارجی

 

چای ساز

چای ساز

9. چای ­ساز:

چای ساز وسیله برقی است که در زمان پذیرایی از مهمان، به کارتان می­ آید. با توجه به نیاز خود می ­توانید آن را در لیست وسایل برقی آشپزخانه بگذارید.

10.آون توستر:

یکی از کاربردی ­ترین عناصر در لیست وسایل برقی آشپزخانه، آون توستر است. با وجود آون توستر، استفاده از فر کمتر خواهد شد. این وسیله برقی برای گرم کردن، برشته و تست کردن غذاها استفاده می­ شود. آون توستر وسیله ­ای شبیه به ماکروفر است، شما با انتخاب یکی از آنها می­ توانید در خرید وسایل برقی جهیزیه صرفه ­جویی کنید.

 

ساندویچ ساز

خرید ساندویچ ساز برای عروس

11.ساندویچ ­ساز:

یک وسیله برقی مفید و پرکاربرد که با استفاده از آن می­ توانید در زمان کوتاهی ساندویچ ­های خوشمزه­ تهیه کنید. مخصوصا اگر کودکی دارید که هر روز برایش غذاهای مختلف درست می­ کنید این وسیله می­ تواند مفید باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین مارک ساندویچ ساز، کدوم مدل رو بخریم؟

 

blog post

عکاسی منزل مسکونی باغ فیض

لیست وسایل برقی آشپزخانه، این لوازم در اولویت بعدی هستند!

در بخش قبلی تعدادی از وسایل برقی آشپزخانه را که ضروری­ تر به نظر می­ رسند معرفی کردیم، در ادامه تعدادی از لوازم برقی که ممکن است ضرورت کمتری برای خانواده داشته باشد، معرفی شده ­اند. فراموش نکنید، ضرورت و اولویت وسایل برقی آشپزخانه، به سبک زندگی و نیاز شما از این وسایل دارد. در نتیجه اول از همه به نیاز خود توجه کنید. برخی از لوازم برقی که می ­تواند در اولویت ­های بعدی شما قرار بگیرند عبارتند از:

 1. چرخ گوشت
 2. سبزی خرد­کن
 3. سرخ کن
 4. آب پرتقال ­گیری
 5. توستر نان
 6. بخارپز
 7. تخم مرغ­پز
 8. میوه خشک کن
 9. رنده برقی

مطلب پیشنهادی: وسایل غیرضروری جهیزیه، اینها را نخرید!

 

blog post

عکسهایی از خانه آقای پورمژده در رشت

وسایل برقی آشپزخانه جدید 

هرسال، وسایل برقی جدیدی وارد بازار می ­شود که در آن­ها یا امکانات جدیدی به وسیله برقی اضافه می­ شود و یا به شکل و ظاهر جدیدی تغییر می ­کند. آشنا بودن با جدیدترین لوازم موجود در بازار به خرید بهتر آن کمک می­ کند. این روزها وسایل برقی هوشمند از جدیدترین ویژگی­ های وسایل برقی آشپزخانه است که کار با این وسایل را بسیار راحت کرده است. در این مورد می­ توان یخچال فریزر هوشمند، کباب­ پز هوشمند و.. را نام برد. همچنین از وسایل برقی آشپزخانه جدید می ­توان به وسایل چند کاره­ای اشاره کرد که به افراد این امکان را می ­دهد به جای خرید چندین وسیله جداگانه، یک وسیله چندکاره که جای کمتری را هم اشغال می ­کند خریداری کنند.

 

blog post

خانه زیبای نیکی اکرمی

لوازم برقی آشپزخانه عروس، چه رنگی انتخاب کنیم؟

حالا که تصمیم گرفتید چه لوازم برقی را برای آشپزخانه بخرید، برای اینکه دکوراسیون آشپزخانه ­تان یکدست و زیبا باشد، بهتر است یک رنگ مشخص برای آنها انتخاب کنید. برای داشتن جهیزیه مدرن عروس، با توجه به رنگ­ های موجود در بازار برای وسایل برقی، شما می­ توانید رنگ­ های زیر را انتخاب کنید:

 • لوازم برقی استیل سفید
 • وسایل برقی آشپزخانه رنگ مشکی
 • وسایل برقی مشکی نقره ­ای
 • لوازم برقی استیل نقره ­ای

در انتخاب رنگ لوازم برقی به تنالیته ­های رنگی دکور آشپزخانه و منزل توجه کنید. با یکدست بودن رنگ لوازم برقی، آشپزخانه­ تان شیک ­تر می­ شود. همچنین در این مورد به تمیز کردن لوازم برقی هم فکر کنید. اگر لوازم برقی را روی کابینت­ ها قرار می­ دهید و دیده می ­شوند، بهتر است رنگ سفید را انتخاب کنید. سرویس برقی سفید در یک آشپزخانه با رنگ روشن، باعث بزرگتر به نظر رسیدن آشپزخانه می شود. بهتر است سرویس برقی مشکی را برای آشپزخانه بزرگتر انتخاب کنید. 

لوازم برقی اشپزخانه

قیمت لوازم برقی آشپزخانه برای جهیزیه عروس

یکی از مهم ­ترین عوامل در انتخاب انواع لوازم برقی آشپزخانه، قیمت آنهاست.  قیمت هر یک از لوازم برقی بخشی از هزینه جهیزیه است در نتیجه با بررسی قیمت انواع برندها، بهترین وسیله برقی را بر اساس کیفیت و بودجه موجود انتخاب کنید. عواملی مانند؛ کیفیت متریال به کار رفته در لوازم برقی، ایرانی یا خارجی بودن وسایل، قیمت دلار، داشتن ضمانت و... در قیمت­ های آن موثر است.

مطلب پیشنهادی: جهیزیه شیک ایرانی، از کجا بخریم؟

 

blog post

خانه 180 متری در شیراز

کلام آخر:

شما می ­توانید با خرید لوازم برقی چندکاره ولی باکیفیت، از خرید تعداد زیادی وسیله برقی جلوگیری کنید، با این کار هزینه کمتری صرف خواهید کرد. همچنین شکل ظاهری وسایل دقت کنید، برخی از انواع لوازم برقی لوکس با ظاهر زیبایی که دارند باعث مجلل­تر شدن آشپزخانه­ تان خواهند شد. برای خرید لوازم برقی آشپزخانه به فروشگاه­ های معتبر سر بزنید.

 

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
کاملترین لیست خرید وسایل ضروریه جهیزیه عروس

کاملترین لیست خرید وسایل ضروریه جهیزیه عروس

دکوراسیون روشن و ملیح؛ رنگ آبی و صورتی ملیح در خانه زوج تبریزی

دکوراسیون روشن و ملیح؛ رنگ آبی و صورتی ملیح در خانه زوج تبریزی

جای یخچال در آشپزخانه: بهترین جا برای یخچال کجاست؟

جای یخچال در آشپزخانه: بهترین جا برای یخچال کجاست؟

1400/12/18 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
طراحی فضای سبز و روف گاردن رستاک certificate
طراحی فضای سبز و روف گاردن رستاک

طراحی فضای سبز و روف گاردن رستاک

شومینه و باربیکیو تاج certificate
شومینه و باربیکیو تاج

شومینه و باربیکیو تاج

 مبلمان اداری سان سیت certificate
 مبلمان اداری سان سیت

مبلمان اداری سان سیت

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent