visibility 446 today 1397/11/13

طراحی داخلی منزل، 5 عادت غلط که باید کنار بگذارید!

 

بسیاری از ما عادت داریم برای هر انتخاب یا تغییری در دکوراسیون خانه و اتاق خود، از دیگران نظر بخواهیم و بدون در نظر گرفتن سلیقه و خواست خودمان محیط اطرافمان را چیدمان کنیم. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، خوب است به این روند خاتمه داده و از توانایی ها و نظر و سلیقه خودتان برای هرچه بهتر و زیباتر شدن خانه خود استفاده کنید. به شما قول می دهیم زمانی که موفق به چنین تغییری در خود بشوید و نتیجه آن را که خانه ای با دکوراسیون و چیدمان خاص خود شماست ببینید، حتماً حس بهتر و خوشایندتری نسبت به خودتان و محیط اطرافتان خواهید داشت.

در اینجا ما قصد داریم از شما بخواهیم که پنج عادت غلط در مورد دکوراسیون منزل را کنار گذاشته و آنها را متوقف کنید.

blog post

طراحی و اجرای آشپزخانه

از اجازه گرفتن و درخواست برای چگونگی دکوراسیون دست بردارید!

رنگ مورد علاقه خود را به دیوارها بزنید. به عنوان مثال اگر رنگ فیروزه ای را می پسندید، آن را در هر قسمت از دیوار و به هر میزان که تمایل دارید، استفاده کنید. چرا باید از دوستانمان بخواهیم. یا در فضای مجازی آن را به اشتراک بگذاریم تا افراد دیگری نظر بدهند و سلیقه آنها را اجرا کنیم.

blog post

پروژه مسکونی قیطریه

رنگ مورد نظرتان را به صورت کم رنگ یا پر رنگ و در ترکیب با رنگ های دیگر و در جاهای مختلف خانه مثل اتاق خواب یا اتاق نشیمن و یا حمام استفاده کنید تا از دیدن آن هر روز لذت ببرید.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

احساسات خود را نادیده نگیرید!

شاید شما هم از اینکه هر روز با ورود به خانه از خستگی و وجود احساسی ناشناس و دوست نداشتنی، کش و قوس می آیید، خسته شده باشید و بخواهید مانند یک ملکه وارد خانه خود بشوید و از زیبایی و تمیزی و خانه ای سازمان یافته احساسی فوق العاده دریافت نمایید. اگر وارد خانه می شوید و احساس نمی کنید که این مکان متعلق به شماست، وقت آن است که چیزهایی را تغییر دهید. یعنی به ندای درون خود گوش کنید و اگر چیزی مطابق میل شما نیست، آن را با خواسته خود جایگزین کنید.

blog post

مبلمان گلدوزی و سوزن دوزی

از مقایسه خانه خود با آنچه در سایت های مختلف می بینید، دست بردارید!

شاید به تازگی به خانه خود نقل مکان کرده اید و هنوز فرصت برای تبدیل آن به خانه ایده آل خود نداشته اید. یا پول کافی ندارید تا دکوراسیون آن را آن گونه که می خواهید خریداری و تهیه کنید. به هر دلیل که چنین امکانی را ندارید، نگران نباشید و محل زندگی خود را با خانه های مجلل و دارای دکوراسیون پر کار و پر هزینه مقایسه نکنید. الهام گرفتن خوب است، اما الهام بخش بودن نیز بسیار باارزش است. بیایید به خاطر این واقعیت که صاحبِ خانه ای هستیم در حالی که برخی از وجود آن محروم هستند، قدردان و سپاسگزار باشیم. و آن را با این احساس به زیباترین جایی که می تواند برای ما باشد، تبدیل کنیم. جایی که در زمستان های سرد و تابستان های گرم از ما محافظت می کند. پس عاشقش باشیم.

blog post

مبلمان

از خریدن همه چیز و هیچ چیز بپرهیزید!

اگر به خاطر صرفه جویی در هزینه ها  حاضر به خرید هر چیزی برای خانه خود هستید، بعد از مدتی متوجه خواهید شد چقدر محیطی را که با آن اسباب و وسایل پر کرده اید، دوست ندارید. صرفاً نگویید از این وسیله خوشم آمده و آن را می خرم، بلکه باید عاشق آن شوید و به شما احساس خوبی منتقل کرده و برایتان جذاب باشد. از سوی دیگر، خانه خود را با وسایلی که دیگران به آنها علاقه دارند نیز پر نکنید و پول خود را صرف خرید آنچه که خودتان دوست دارید، نمایید و چیزهایی که دیگران می پسندند را برای خودشان بگذارید.

چرا فکر می کنید خانه شما باید کامل و بی نقص باشد؟!

ایجاد زیبایی و تناسب در هرچیز کار درستی است. اما شاید تلاش برای رسیدن به این نقطه که همه چیز عالی و بی نقص به نظر برسد، کار چندان درستی نباشد. برخی از افراد وقت خود را صرف خوب دیدن و دریافت احساس خوب می کنند. آیا شما هم چنین کاری می کنید؟ خانه خود را با چیزهایی که دوست دارید پر کنید و این فضا را که به طور خاص متعلق به شما است را مکان آرامش بخش و راحتی آفرین برای خود و دیگر اعضای خانواده کنید. هر تصویری از منزل شما نباید کامل باشد. در واقع ممکن است رنگ کوسن مبل شما با رویه مبل همخوانی چندانی نداشته باشد، اما تا زمانی که خانه شما فضایی دلپذیر و شاد دارد، همین ترکیب رنگ برای خانواده مناسب خواهد بود.

در این نوشتار می خواهیم به شما خواننده عزیز بگوییم که به سلیقه، امکانات و احساس خود بیش از هر چیز دیگر توجه کرده و برای آنها بیشتر از نظر و نگاه دیگران ارزش قائل باشید. و اینکه برای داشتن زندگی بهتر، خوب دیدن را بیشتر بیاموزیم.

منبع: thriftdiving | نویسنده و مترجم: شهرزاد افشاریان

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
10 پادری مدرن و مقرون به صرفه برای ورودی خانه

10 پادری مدرن و مقرون به صرفه برای ورودی خانه

طراحی داخلی منزل، 5 عادت غلط که باید کنار بگذارید!

طراحی داخلی منزل، 5 عادت غلط که باید کنار بگذارید!

1397/11/13 ادامه مطلب
10 باور غلط در مورد معماران

10 باور غلط در مورد معماران

کسب و کارها پیشنهادی
سینک گرانیتی فونیکس PHOENIX "هوگونیک" certificate
سینک گرانیتی فونیکس PHOENIX "هوگونیک"

سینک گرانیتی فونیکس PHOENIX "هوگونیک"

میکروسمنت هایکا certificate
میکروسمنت هایکا

میکروسمنت هایکا

آینه کارن certificate
آینه کارن

آینه کارن

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent