visibility 1103 today 1397/11/15

دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن، اینجا برای همه خانواده دلنشینه!

 

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه فضای اتاق نشیمن خود را برای همه اعضای خانواده دوست داشتنی و راحت طراحی کنید؟

برای داشتن یک خانه آرام، ضروری است که اتاق نشیمن به عنوان فضای مشترک برای همه اعضای خانواده، به گونه ای طراحی شود که همه افراد خانواده از بودن در آن لذت ببرند. به این موضوع بیندیشید که چه تغییراتی در سبک، طرح و عملکرد اتاق نشیمن خود می توانید ایجاد کنید تا هرکدام از اعضای خانواده در آن فضا احساس راحتی و آرامش داشته باشند.

اتاق نشیمن در خانه جزء فضاهایی است که تمام افراد خانواده از آن استفاده می کنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای همه به اضافه چند نفر میهمان، مبلمان فراهم شود. اگر فضای کافی برای مبل های اضافه ندارید، از پوف هایی که روکش چرم یا پوششی نرم و راحت دارند، استفاده کنید. چرا که غیر از نشستن بر روی آنها، می توان کاربری دیگری نیز برایشان تعریف کرد.

اتاق نشیمن مدرن

اگر میخواهید یک مبل جدید خریداری نمایید، بررسی کنید که آیا فضای کافی برای یک مبل دو نفره دارید یا خیر؛ که درصورت وجود چنین شرایطی می توانید دو نفر را که از بودن در کنار یکدیگر لذت می برند، آنها را با استفاده از این مبل در نزدیک و همجواری یکدیگر قرار دهید.

بالاتر از همه، لازم است که یک اتاق نشیمن راحتی و آسایش را فراهم کند. اگر از فضای آن، احساس سردی دریافت می کنید، می توانید با اضافه کردن بافت های نرم در فضا، احساس راحتی و گرمای بیشتری تولید نمایید. یک فرش یا قالیچه می تواند ظاهر اتاق را تغییر دهد و بلافاصله باعث افزایش احساس خوشایندی در شما بشود. مبل های راحتی و بزرگ که با ردیفی از کوسن های نرم و راحت مزّین شده اند، این قدرت را دارند تا تمامی اعضای خانواده را در کنار یکدیگر قرار دهند، به جای اینکه هرکس به سراغ اتاق خود برود و شب را به تنهایی سپری کند.

دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن

یک میز کوتاه و تاشو که بتوان از آن به عنوان میز طراحی استفاده کرد، برای هرکس که تمایل به این کار دارد، گزینه مناسبی است و همچنین پوف هایی که پوششی بافت دار و یا حصیری دارند برای آن دسته از اعضای خانواده که سن کمتری دارند، به عنوان یک صندلی راحت قابل استفاده است. کفپوش های اتاق را از نوع مقاوم و سخت و روکش مبل های خود را از جنس هایی که چندین بار قابل تعویض و شستشو هستند، انتخاب کنید.

فضای بازی کودکان در اتاق نشیمن

فضایی ایجاد کنید که برای بازی کردن مناسب باشد.

اگر در خانه یک اتاق بازی جداگانه ندارید، لازم است که گوشه ای از اتاق نشیمن را برای بازی کوکان خود اختصاص دهید. به این ترتیب، اسباب بازی ها می توانند در همه جا پخش شوند و کل اتاق نشیمن را به یک اتاق بزرگ بازی تبدیل کنند؛ آیا این معرکه نیست؟!

اتاق های نشیمن خانوادگی به فضای زیادی برای پنهان و نگهداری از وسایل کل اعضای خانواده نیاز دارد. از قرار دادن چنین فضاهایی در اتاق نشیمن خود اطمینان حاصل کنید، تا در پایان روز با خیال راحت اسباب بازی های پراکنده در اتاق را در آنها جای داده و از زمان دست یافته برای بزرگسالان نهایت استفاده و لذت را ببرید. در این زمان بچه های بزرگتر می توانند لوازم مورد نیاز خود را بیرون آورده و عملکرد اتاق بار دیگر تغییر یابد.

نصب عکس های خانوادگی در اتاق نشیمن

عکس های خانوادگی به اتاق نشیمن احساس صمیمیت بیشتری می دهند.

اتاق نشیمن را با چیدمانی از عکس های خانوادگی موردعلاقه خود، شخصیت متفاوتی دهید. فضای خالی و یزرگ دیوار در پشت یک مبل یا میزی که کنار دیوار قرار دارد، انتخابی ایده آل به شمار می آید. قاب هایی که دارای اندازه و رنگ یکسان هستند انتخاب کنید و آنها را با چیدمان منظم و مناسبی روی دیوار قرار دهید تا تأثیر بصری فوق العاده آن را مشاهده کنید.

تلویزیون در اتاق نشیمن

تکنولوژی دوست داشتنی در اتاق نشیمن

محل قرار دادن تلویزیون در اتاق نشیمن می تواند فاکتور مؤثری در ایجاد یک جمع دلنشین برای اعضای خانواده باشد. تلویزیون را در اگر به دیوار نصب می کنید یا روی میز می گذارید، سعی کنید در فاصله کمی از کف اتاق باشد تا بتوانید احساس باز بودن را در بالای آن تنها با قرار دادن چند شلف ساده حفظ کنید. در اطراف تلویزیون از یک طرح رنگی ملایم برای دیوار و اسباب و وسایل استفاده کنید تا ظاهری یکپارچه و متحد به آن قسمت از اتاق نشیمن شما بدهد و برای پنهان کردن ابزار جانبی تلویزیون هم می توانید به سراغ سبدهای کوچک چوبی یا حصیری بروید.

نظم دهی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن بدون درهم ریختگی

با استفاده از شلف ها، اتاق نشیمن خود را از درهم ریختگی حفظ کرده و به این ترتیب فضایی باز و مرتب ایجاد نمایید. لوازم و متعلقات اتاق را درون جعبه های چوبی قرار داده و کتاب های داستان و مجلات را به طور منظم درون قفسه های طبقه بندی شده، جای دهید. از فضای بالای مبل که غالباً فراموش می شود، می توانید برای نصب یک شلف ساده استفاده کنید تا  تصاویر سیاه و سفید از عکس های خانوادگی را روی آن به نمایش بگذارید.

از نقطه به نقطه فضای اتاق می توانید برای جای دادن وسایل مختلف استفاده کرده و محیطی عاری از شلوغی را در کمترین زمان به دست آورید. از موقعیت هایی که در ارتفاع بالاتری قرار دارند، می توانید برای نگهداری وسایلی که به ندرت به آنها نیاز پیدا می کنید، استفاده کنید. تعدادی سبد در کنار مبل ها قرار دهید تا اسباب بازی ها را بعد از جمع آوری درون آنها بریزید.

اتاق نشیمن لوکس

اسباب و اثاثیه بادوام را انتخاب کنید.

چه کسی می گوید شما بخاطر داشتن یک خانواده پر جمعیت و شلوغ نمی توانید یک اتاق نشیمن شیک و جذاب داشته باشید؟ دیوارها را با یک رنگ زنده و باطراوت همچون سفید که با کمی خاکستری یا زرد ترکیب شده است، رنگ آمیزی کنید. در کنار آن با استفاده از پرده هایی با طرح های زیبا در مقابل پنجره ها، نمای اتاق نشیمن را زیباتر و جذاب نمایید. استفاده از مبلمان با روکش چرم مقاوم که تمیز کردن آنها را آسان می کند، گزینه مناسبی است. اگر تمایل به لوکس بودن بیشتر اتاق نشیمن خود دارید، می توانید از یک لوستر مدرن و زرق و برق دار نیز استفاده کنید.

طراحی نشیمن خانوادگی

فضایی برای یک دورهمی خانوادگی ایجاد کنید.

زندگی خانوادگی مدرن، هرکس را به کار خودش مشغول داشته است. بنابراین اتاق نشیمنی ایجاد کنید که شما را برای گذراندن یک زمان با کیفیت در کنار خانواده تشویق کند و در واقع کارهای شخصی خود را متوقف کنید و از جمع شدن به دور یکدیگر لذت ببرید. یک فضای صمیمی و جدا از سایر قسمت های خانه خلق کنید. فضایی باز و راحت که بتوانید در آن مبل های راحتی خود را برای دورهم جمع شدن همه اعضای خانواده به خوبی چیدمان کنید. چنین فضایی در به وجود آوردن و شروع یک گفتگوی صمیمی بسیار مؤثر خواهد بود. رنگ روشن دیوارها اگر با صورتی یا آبی ملایم نیز همراه شود، فضا را روشن و دوستانه نشان می دهد. و از سوی دیگر، با بکار بردن کفپوش چوبی تیره، گرما و صمیمیت اتاق نشیمن را افزایش خواهید داد.

اتاق نشیمن مدرن

کفپوش و فرش اتاق نشیمن را همه باید دوست داشته باشند.

اگر کفپوش های چوبی را انتخاب کنید به اتاق شما ظاهری کلاسیک داده و به راحتی تمیز می شوند. احساس گرمی و راحتی را نیز با استفاده از یک قالیچه بزرگ یا چند قالیچه کوچک می توان در فضا ایجاد کرد. داشتن جایی برای نگهداری لوازم ریز و درشت اتاق همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، بسیار اهمیت دارد. یک کمد با تعدادی کشو می تواند گزینه خوبی باشد، به طوری که هر کدام از اعضای خانواده یک یا دو کشو در اختیار داشته باشند. زیرانداز با بافتی که مورد علاقه کودکان نیز می باشد به شما کمک شایانی خواهد کرد، بخصوص در زمانی که تعداد افراد حاضر در اتاق نشیمن بیشتر شده و نیاز به جای بیشتری برای نشستن می باشد.

اتاق نشیمن خانوادگی

فضایی متعلق به همه اعضای خانواده

حتماً یک مبل بزرگ در بالای لیست اسباب لازم در اتاق نشیمن، قرار دهید. نه تنها جزء مهمی در فضای اتاق نشیمن شما محسوب می شود، و با خواسته هر کدام از ساکنین خانه مطابقت دارد، بلکه در حفظ فضا نقش مهمی ایفا می کند. یک فضای بزرگ و باز برای بازی کردن کودکان اختصاص دهید و در آن از نقش و طرح های متنوع استفاده کنید تا محیطی سرگرم کننده و شاد بیافرینید.

طراحی اتاق نشیمن بزرگ

هر اندازه اتاق نشیمن شما گسترده و باز باشد، ایجاد فضای تعاملی میان افراد خانواده بیشتر شده و روابط اجتماعی میان آنها تقویت می شود. طراحی فضاهای اختصاص داده شده برای ناهار و شام خوردن و کار کردن، محیط اتاق نشیمن را سازمان یافته تر و منسجم تر می کند. از بافت و رنگ هایی استفاده کنید که حال و هوای همه اعضای خانواده را شاد و پر انرژی می کند و پنجره ها را تا می توانید بزرگ انتخاب کنید تا از نور طبیعی بیشتر استفاده نمایید.

هرکدام از این موارد می توانند با خلق فضایی آرام و دلنشین برای نزدیک تر شدن تمام اعضای خانواده به یکدیگر کمک کرده و در شلوغی زندگی مدرن، کمک شایانی به پیروزی جمع های خانوادگی در مقابل تنهایی افراد نمایند.

منبع: idealhome | نویسنده و مترجم: شهرزاد افشاریان

 

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طراحی نشیمن و پذیرایی به سبک مدرن، برای مینیمالیست‌ها!

طراحی نشیمن و پذیرایی به سبک مدرن، برای مینیمالیست‌ها!

دکوراسیون نشیمن مدرن، ایده‌هایی ساده اما کاربردی

دکوراسیون نشیمن مدرن، ایده‌هایی ساده اما کاربردی

1400/10/15 ادامه مطلب
دکوراسیون اتاق نشیمن جدید، چگونه به سه سبک مختلف بچینیم؟ + ویدیو

دکوراسیون اتاق نشیمن جدید، چگونه به سه سبک مختلف بچینیم؟ + ویدیو

1398/12/25 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
روشنایی هاتو - هاتو لایتینگ certificate
روشنایی هاتو - هاتو لایتینگ

روشنایی هاتو - هاتو لایتینگ

مبلمان مدرن ادوا certificate
مبلمان مدرن ادوا

مبلمان مدرن ادوا

سرامیک پالرمو certificate
سرامیک پالرمو

سرامیک پالرمو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent