تبلیغات
E رومانته F فارست چوب و هنر E
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

27 بهمن 1397

آباژور ایستادۀ کنار مبلی، هماهنگ با انواع دکوراسیون ها

 

سال هاست که آباژورها به محبوب ترین ابزارهای تأمین روشنایی خانه ها تبدیل شده اند. آباژورها در سبک های مختلف و مناسب با انواع دکوراسیون ها در بازار موجود هستند که آباژورهای ایستادۀ کنار مبلی را می توان یکی از پرکاربردترین آن ها دانست. لوستر ستامنس در این مطلب با چیدانه همراه شده تا به نقشِ آباژور ایستادۀ کنار مبلی در دکوراسیون اشاره کند.

آباژور و تأمین نورِ خانه

آباژور علاوه بر اینکه کامل کنندۀ تزییناتِ دکوراسیون داخلی است، به ایجادِ نورپردازیِ متنوع هم کمک می کند. قرار دادن آباژورها در مکان­ های مختلف، نور محیط را تنظیم کرده و مهمتر از آن، کنترلِ مصرفِ انرژی را هم ممکن می سازد.

انواعِ آباژورِ ایستاده

آباژورهای ایستاده در طرح های مختلف و متریالِ متنوع در دسترس هستند. به عنوانِ مثال آباژور چوبی، فلزی یا شیشه ای که با هر سبکِ دکوراسیونی همسو خواهند شد.

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه آباژورها، امکان تعویض و استفاده از کلاهک های متنوع است. به این ترتیب هماهنگی آباژور با سبکِ دکوراسیون آسان تر خواهد شد.

آباژورِ ایستاده، کلاسیک یا مدرن؟

علاوه بر متریال، آباژور ایستاده در طراحی های گوناگون هم ارائه می شود؛ از کلاسیک گرفته تا مدرن. به این صورت که استفاده از آباژورهایی با کلاهکِ ساده و عاری از هرگونه طرح و نقش در کنارِ پایه های ساده مناسبِ سبک مدرن و مینمال است. برای دکوراسیون های کلاسیک، کلاهک هایی با نقوشِ بیشتر و پایه های هماهنگ با آن انتخابِ بهتری است.

کاربردهای آباژور ایستاده

یکی از نکاتی که لوستر ستامنس در مورد خرید آباژورِ ایستاده مطرح می کند، در نظر گرفتن متراژ خانه و روشنایی مورد نیاز است. به این ترتیب با توجه به میزانِ نوری که باید تأمین شود و مدت زمانِ استفاده از آن، ابعاد آباژور و کلاهکِ آن، در نتیجه شدتِ تابیدن و متمرکز شدنِ نور را مشخص خواهید کرد.

ابعاد آباژورِ ایستاده

یک نکتۀ مهمِ دیگر در انتخابِ آباژور ایستادۀ کنار مبلی، توجه به ارتفاعِ سقف است. برای نمونه استفاده از آباژورهای بلند و یا آباژورهایی با ابعاد بزرگتر می تواند به راحتی گوشه های خالی نشیمن و اتاق را پر کند.

آباژورِ ایستاده، از نشیمن تا اتاق خواب

کارآیی آباژور ایستاده یکی دیگر از مواردی است که لوستر ستامنس به آن اشاره می کند. این دسته از آباژورها را می توان کنارِ مبل و یا کنارِ تختِ خواب قرار دارد. استفاده از آباژورهایی با پایۀ بلند، همیشه مورد توجه طراحانِ داخلی بوده و در دکوراسیونِ داخلی حضوری پررنگ داشته اند؛ به ویژه در دکوراسیون های مدرن.

چیدانه برای انتخابِ آباژور ایستادۀ کنار مبلی، لوستر ستامنس را پیشنهاد می کند. برای مشاهدۀ نمونه کارهای بیشتر و کسب اطلاعاتِ تماس از پروفایل این مجموعه در وب سایت چیدانه دیدن کنید.
تبلیغات

نویسنده: صبا صوفی

کارشناس ارشد عکاسی عکاس صنعتی، تبلیغات، دکوراسیون و معماری مترجم و نویسنده عضو تیم تحریریه چیدانه

نشان کردن
  • 852 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 27 بهمن 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
معماری آفرینش معماری آفرینش
14 نمونه کار

تلفن: 09122834003
کابینت نوین کابین کابینت نوین کابین
58 نمونه کار

تلفن: 02177005467
صنایع چوبی غفاری صنایع چوبی غفاری
8 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۲۲۴۵۶۹۹۹
توفرم دکور توفرم دکور
33 نمونه کار

تلفن: 02122148814
تراریوم ویواریا تراریوم ویواریا
23 نمونه کار

تلفن: 02122725567
آرانو آرانو
5 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۴۴۲۱۲۲۴۶
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173