visibility 1223 today 1398/3/19

طراحی داخلی هدفمند، چه گام هایی را باید طی کرد؟

خلق فضای زیبا همانطور که به نبوغ، استعداد و سلیقه (با تمرین و آموزش قابلیت ارتقا دارند) به علم و دانش و همینطور برنامه ریزی و ... نیاز دارد. ما مشاوران طراحی داخلی چوب و هنر در قسمت های قبلی به بررسی گام های مختلف در طراحی فضا پرداختیم تا روشی تجربی و علمی جهت دست یافتن به فضای ایده آل ذهنی را اائه دهیم. جهت تجدید خاطر گام های ذکر شده به شرح ذیل بوده اند:

گام اول: تصور کامل فضا در ذهن.

گام دوم: تجزیه فضای متصورشده و فضای موجود به عناصر و ویژگی ها.

گام سوم: تحلیل هر آنچه از فضا شامل عناصر و ویژگی ها از قبیل: کف، دیوار، سقف، مبلمان، لوازم، رنگ، مصالح، بافت و حتی جزئیات اجرایی که تصور شده و به صورت متن، تصویر، دیاگرام و نمایش گرافیکی ثبت شده است.

در این قسمت به بیان گام چهارم خواهیم پرداخت که شامل ترکیب ایده ها، تحلیل ها و بررسی ها، ارزیابی، جمعبندی، هدف گذاری و تبیین معیارهای تصمیم گیری می باشد.

blog post

مبلمان خانگی

هدف و معیارها: جهت ارزیابی درست ایده ها، اولویت بندی، انتخاب طرح و ایده نهایی باید هدف از انجام تغییر فضا یا ساخت فضای جدید را مشخص کرد که این هدف می تواند شامل: بهبود عملکرد، تغییر کاربری، بهبود زیبایی، افزایش فضا، تقسیم بندی فضا و... باشد. پس از مشخص شدن هدف اصلی، معیارها مشخص می گردند که می تواند شامل: توجه به رنگ های خاص، توجه به جزئیات، حس کلی فضا، هزینه تمام شده، امکان فاز بندی طرح و اجرا، توجه به معیار های شخصی و برند و...  باشد. شکل گیری هدفی درست و معیارهای متناسب و همخوان با هدف باید با دقت بسیار انجام گردد تا در انتخاب طرح ها و ایده های نهایی موفقیت حاصل گردد.

جمعبندی: با توجه به فضای ذهنی، ایده ها، تجزیه و تحلیل های انجام شده لازم است تمامی موارد در کنار هم قرار گیرند و اطلاعات لازم دسته بندی و کنار هم قرار گیرند و به عبارتی جمعبندی گردند تا آماده ارزیابی گردند.

ارزیابی: عملکردها، ایده ها، معانی، مفاهیم، شاخصه های زیباشناسی، ترکیب بندی، تناسبات، اتصالات، نکات اجرایی، نحوه اجرا، مصالح، هزینه ها و... باید به طور جداگانه و همینطور تاثیر روی همدیگر ارزیابی گردند و اولویت بندی و امتیاز دهی شوند.

تصمیم گیری و نتیجه گیری: پس از ارزیابی با توجه به هدف گذاری و معیار های مشخص شده باید ایده های نهایی مشخص و از بین تمام ایده ها و نظر ها ایده نهایی مشخص گردد و نتیجه گیری گردد که به چه شکل و با چه هزینه ای، در چه زمانی و به چه روشی باید ایده به فضا تبدیل گردد.

در گام بعدی نحوه و الزامات طرح نهایی جهت ورود به مرحله ساخت ارائه می گردد.

blog post

کتابخانه چوبی

شرکت چوب و هنر با محصولات متنوع و با کیفیت در زمینه مبلمان خانگی در راستای ایجاد تعاملات بیشتر با مخاطبین و همینطور ارتقاء سطح دانش و هنر در زمینه های معماری و معماری داخلی و به طور تخصصی در طراحی و تولید مبلمان درگاه های مختلف جهت هم اندیشی، همکاری، ارائه خدمات و... را مهیا کرده تا آماده پاسخ گویی، اطلاع رسانی، ارائه مطالب و پژوهش های مرتبط و همکاری در زمینه های مختلف باشد.

مبلمان خانگی چوب و هنر
نویسنده: مبلمان خانگی چوب و هنر

شرکت چوب و هنر در 32 سال فعالیت در عرصه ی تولید مبلمان کلاسیک تحت عنوان "صنایع چوبی شیرپور" در سال 1385 توسط گروهی متخصص ،در بخش های مختلف صنایع چوب تاسیس شد. از مهمترین اهداف مبلمان چوب و هنر در آغاز علاوه بر ایجاد اشتغال و کارآفرینی، قرار گرفتن در سطح برترین های صنایع چوب ایران و در پی آن تبدیل شدن به یک برند جهانی بوده است. دستاوردهای چوب و هنر بیانگر این است که در مسیر دستیابی به اهداف اولیه خود موفق بوده ایم و گام های خود را برای رسیدن به هدف جهانی شدن با اقتدار برداشته ایم. بی شک رضایت مشتریان از ارائه محصولات و خدمات چوب و هنر مهمترین و با ارزش ترین دستاوردی است که ما به آن رسیده ایم و موجب ایجاد انگیزه و خدمت رسانی هرچه بیشتر این مجموعه می‌گردد. امید است بتوانیم در مسیر رشد و تعالی صنعت مبلمان کشور در سطح بین الملل نیز گام های موثری برداشته و با ایجاد اشتغال و تولید به اعتلای نام کشور عزیزمان "ایران"کمک کنیم. دستاورد ها چوب و هنر: -برنده لوح زرین و تندیس برترین تولید کننده مبلمان خانگی کلاسیک از هجدهمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل هافکس 2009 -برنده لوح زرین و تندیس برترین تولید کننده بوفه،ویترین و لوازم جانبی از بیستمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل هافکس2011 -دریافت لوح زرین و تندیس مشتری مداری در مجمع سالانه بازارهای مبل ایران 1392 -دریافت لوح تقدیر و همای زرین برترین برند ،در رسته مشتری مداری در رویاک 1392 -ایجاد اشتغال قابل توجه در فضای تولید بالغ بر 6000 متر مربع -توانایی و امکانات لازم جهت اجرای پروژه های بزرگ مبلمان برای هتل ها و فضاهای لوکس اقامتی -صادرات به کشور استرالیا -تجهیز طبقات VIP هتل بزرگ شیراز -تجهیز بخشهای هتلی شرکت مس کرمان

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون منزل عروس شیک، بهترین رنگ و سبک در ایران

دکوراسیون منزل عروس شیک، بهترین رنگ و سبک در ایران

1398/10/24 ادامه مطلب
طراحی داخلی منزل، 50 مدل که در سال 2021 ترِند شده است

طراحی داخلی منزل، 50 مدل که در سال 2021 ترِند شده است

طراحی داخلی هدفمند، چه گام هایی را باید طی کرد؟

طراحی داخلی هدفمند، چه گام هایی را باید طی کرد؟

کسب و کارها پیشنهادی
گرند گل certificate
گرند گل

گرند گل

اکسسوری المان هاوس certificate
اکسسوری المان هاوس

اکسسوری المان هاوس

دکارت استور certificate
دکارت استور

دکارت استور

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent