visibility 2479 today 1398/12/8

تعمیرات مبلمان، راه حلی کم هزینه برای نو شدن دکوراسیون!

این روزها اغلب خانواده‌ها دنبال راه‌کارهایی برای کم کردن هزینه‌های اضافی هستند و خرید وسایل جدید خانه، با توجه به قیمت‌های موجود در بازار ممکن است خیلی راحت نباشد. تعمیر برخی از وسایل و اکسسوری‌هایی که فکر می‌کنید بخش‌هایی از آنها آسیب دیده ولی قابل استفاده هستند، یکی از راهکارهای موثر است که هم از نظر اقتصادی به نفع شماست و هم از نظر محیط‌زیستی راه‌کار بسیار خوبی است. ممکن است مبلمانی داشته باشید که ظاهر آنها برای شما تکراری شده باشد، در این صورت می‌توانید آنها را به تعمیرات مبل (رویه کوبی) بسپارید تا روکش و یا رنگ آن را برایتان تغییر دهند و مبلمانی متفاوت و نو به شما تحویل دهند. در این مطلب با گروه تعمیرات الو مبل همراه هستیم تا در مورد تعمیرات مبل صحبت کنیم. با این مطلب از چیدانه همراه باشید.

 

blog post

تعمیر مبلمان راحتی

blog post

تعمیر مبلمان چوب و پارچه

تعمیرات مبل

مبلمان منزل جزو وسایل پرکاربردی است که باید در نگهداری آن دقت به خرج دهید تا بتوانید سال‌ها از آنها استفاده کنید. با تمام توجه در نگهداری مبلمان ممکن است نیاز به تعمیر برای مبلمان خانه شما وجود داشته باشد. در ابتدا باید ببینید مبل شما ارزش تعمیر کردن دارد یا خیر، اگر مبلمان شما کلاف سالمی داشته باشد می‌توانید برای تعمیر قسمت‌های دیگر مبلمان خود اقدام کنید. در صورت شکسته وفرسوده بودن کلاف مبلمان هم اگر مبلمان شما ارزش داشته باشد می‌توان آن را تعمیر کرد.

تعمیرات مبلمان به دلایل مختلف و قسمت‌های متفاوتی از مبلمان مانند: تعویض پارچه مبل، تعویض فوم و اسفنج مبل، تغییر رنگ چوب و یا بازسازی بخش‌های آسیب دیده چوب مبلمان انجام می‌شود.

 

blog post

تعمیر مبلمان استیل

blog post

تعمیر مبلمان استیل

رویه کوبی چیست؟

به همه‌ی فعالیت‌هایی که بر روی کلاف مبل تا رسیدن به مرحله تکمیل شدن و آماده‌سازی مبل انجام می‌شود رویه‌کوبی می‌گویند. اصطلاح رویه‌کوبی برای مبلمان دست دوم و فرسوده هم کاربرد دارد که همان تعمیرات مبل است. در تعمیرات مبل همه قسمت‌هایی که نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند از کلاف مبلمان خارج می‌شوند و قسمت‌های جدید مبلمان مانند: فوم، اسفنج، فنرها، تسمه، پارچه و.. توسط رویه‌کوب در آن قرار می‌گیرند.

 

blog post

تعمیر مبلمان چوب و پارچه

blog post

تعمیر مبلمان استیل

مزایای تعمیر مبلمان و خدمات گروه تعمیرات الو مبل:

  • ضمانت دوساله تعمیرات مبلمان الومبل
  • حمل و نقل رایگان توسط گروه تعمیرات الومبل
  • مشاوره رایگان توسط کارشناسان تعمیرات الومبل
  • کاهش هزینه‌های مربوط به خرید مبلمان جدید
  • تغییر رنگ و طرح پارچه مبلمان و ایجاد تنوع طبق سلیقه شما
  • استفاده حداکثری از مبلمان و نفع محیط‌زیستی

 

blog post

تعمیر مبلمان استیل

blog post

تعمیر مبلمان راحتی

blog post

تعمیر مبلمان چوب و پارچه

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل ممکن است به دلیل پارگی و یا کهنه شدن پارچه مبل انجام شود و یا اگر از طرح و جنس پارچه مبلمان خود خسته شده‌اید و می‌خواهید تنوعی در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید، می‌توانید به فکر تعویض پارچه مبل خود باشید. با اینکه پارچه مبلمان قیمت بالایی دارد ولی تعویض پارچه مبلمان در مقایسه با خرید مبلمان جدید برای خانه مقرون به صرفه‌تر است. انواع جنس‌های مختلف پارچه مبلمان شامل: چرم، مخمل، کتان، پورشه، مازراتی، ساتن و.. در بازار وجود دارند که شما با توجه به راهنمایی‌های کارشناسان تعمیرات مبل می‌توانید بهترین نوع آن را انتخاب کنید.

در انتخاب پارچه جدید برای مبلمان نکات زیر را در نظر داشته باشید:

نوع مبلمان و کاربرد آن: اینکه مبل شما راحتی است و یا سلطنتی و یا صندلی نهارخوری، در انتخاب پارچه مبلمان اهمیت دارد. مبل راحتی در خانه‌ها استفاده بیشتری دارد در نتیجه بهتر است پارچه‌ای بادوام‌تر و مقاوم برایش انتخاب شود. انتخاب پارچه برای صندلی‌های نهارخوری که کمتر در معرض دید است با پارچه‌ی مبلمان پذیرایی بسیار متفاوت است.

رنگ دکوراسیون خانه: به همخوانی رنگ پارچه مبلمان با رنگ دکوراسیون منزل توجه کنید. مثلا می‌توانید پارچه‌ای برای مبلمان خود انتخاب کنید که رگه‌هایی از رنگ غالب دکوراسیون منزل شما را داشته باشد تا بین مبلمان و دیگر وسایل دکوراسیون هارمونی ایجاد شود.

اندازه‌ی فضا: اندازه‌ی فضای خانه در انتخاب نوع طرح و بافت پارچه تاثیر می‌گذارد. پارچه‌های پر از نقش و نگار برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. پارچه‌هایی با طرح‌های هندسی برای مبلمان مستطیلی و طرح‌های گلدار برای مبلمان منحنی و گرد بهتر است.

 

blog post

تعمیر مبلمان استیل

blog post

تعمیر مبلمان استیل

blog post

تعمیر مبلمان استیل

تعمیر نشیمن مبلمان

یکی از دلایل تعمیر مبلمان، از دست رفتن انعطاف فوم و اسفنج مبلمان و یا خراب شدن فنرهای مبلمان است. وقتی که از مبلمان منزل چندین سال استفاده می‌شود ممکن است احساس کنید که نشیمن مبلمان تغییر شکل داده و یا انعطاف کافی را ندارد، بهترین راه حل برای آن تعمیر و تغییر فوم قسمت نشیمن است. در این صورت با توجه به جنس لایه های به کار رفته در نشیمن مبل تعمیرات لازم انجام می‌گیرد و همچنین فنرها مبلمان تعمیر و یا تعویض می‌شوند.

انواع فوم مورد استفاده برای نشیمن مبلمان:

  • فوم نمدی
  • فوم پنبه‌ای
  • فوم پشمی
  • فوم صنعتی

 

blog post

تعمیر مبلمان استیل

blog post

تعمیر مبلمان استیل

blog post

تعمیر مبلمان چوب و پارچه

تغییر رنگ چوب

گاهی ممکن است پارچه و یا نشیمن و فرم مبلمان شما آسیبی ندیده باشد ولی چوب مبلمان نیاز به نوسازی و تغییر رنگ داشته باشد.. اگر قسمت‌های خیلی کوچکی از مبلمان دچار خراشیدگی شده باشد بهتر است با استفاده از رنگ مناسب و یا ماژیک‌های لکه‌گیری آن را پرداخت کنید. اگر قسمت‌های زیادی از چوب مبل و به صورت عمیق آسیب دیده باشد باید رویه و پارچه مبل درآورده شود و با دستگاه‌های مخصوصی صیقل داده و پرداخت شود که این کار نیاز به فرد متخصص و تجهیزات خاصی دارد. اگر پارچه مبل شما سالم و قابل استفاده است می‌توانید از تعمیرکار مبل بخواهید که برای تعمیر چوب، رویه مبل را با دقت برداشته و پس از اتمام کار دوباره از آن استفاده کند.

 

blog post

تعمیر مبلمان استیل

blog post

تعمیر مبلمان استیل

حرف آخر:

در این مطلب راجع به تعمیرات مبلمان صحبت کردیم، اگر شما هم تصمیم دارید که مبلمان خود را تعمیر کنید این مطلب را تا آخر بخوانید و برای گرفتن مشاوره در مورد تعمیرات مبلمان به پروفایل گروه تعمیرات الو مبل سر بزنید و با کارشناسان این گروه در ارتباط باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

 

 

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
تعمیر مبل شکسته، ۶ راهکار برای استفاده دوباره!

تعمیر مبل شکسته، ۶ راهکار برای استفاده دوباره!

بازسازی مبلمان قدیمی؛ با کهنگی خداحافظی کن!

بازسازی مبلمان قدیمی؛ با کهنگی خداحافظی کن!

 از ترک های روی دیوار خلاص شوید، 5 راه حل ساده

از ترک های روی دیوار خلاص شوید، 5 راه حل ساده

1398/10/22 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
شرکت طراحی معماری و بازسازی تازنگ certificate
شرکت طراحی معماری و بازسازی تازنگ

شرکت طراحی معماری و بازسازی تازنگ

مهراز همسنگ و کمانه راگا certificate
مهراز همسنگ و کمانه راگا

مهراز همسنگ و کمانه راگا

شرکت سهامی فرش ایران certificate
شرکت سهامی فرش ایران

شرکت سهامی فرش ایران

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent