Chidaneh.com placeholder image

تعمیرات مبلمان، آیا به‌ صرفه است؟

به قلم: تحریریه چیدانه

مبلمانم فرسوده و خراب شده‌ اند، آیا ارزش دارد آن‌ها را تعمیر کنم یا به فکر تعویض باشم؟ گاهی افراد در این شرایط بین دوراهی تعمیرات مبلمان و تعویض آن‌ها گیر می‌کنند و قدرت تصمیم‌گیری خود را از دست می‌دهند. لازم است بدانید، گاهی تعمیرات می‌تواند تأثیر شگرفی بر مبلمان شما بگذارد و باعث شود که ظاهر مبلمانتان به قدری تغییر کند که انگار مبلمان جدیدی تهیه کرده‌اید!

chidaneh ad banner

 

تعمیرمبل فدک
نمونه کارهای تعمیرات مبلمان منزل
تعمیرمبل فدک

اگر شما هم بین دوراهی تعمیر مبل و تعویض آن‌ گیر کرده ‌اید، در پاسخ به این سوال که آیا تعمیر مبل به صرفه است؟ در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با کمک کارشناسان تعمیر مبل فدک به شما بگوییم تعمیر مبلمان چه مزایایی دارد و در چه شرایطی می‌توانید مبلمان خود را تعمیر کنید.
در این مطلب می‌خوانید: 

  • در چه شرایطی تعمیرات مبلمان گزینه مناسبی است؟
  • هزینه تعمیرات مبلمان چقدر است؟
  • بهتر است تعمیرات مبلمان را خودم انجام دهم یا از متخصص کمک بگیرم؟

 

تعمیرمبل فدک
نمونه کارهای تعمیرات مبلمان منزل
تعمیرمبل فدک

در چه شرایطی تعمیرات مبلمان گزینه مناسبی است؟

تصور کنید مبلمان مورد علاقه شما در 10 سال گذشته کثیف شده، پارچه‌های آن پاره شده یا با دکوراسیون فعلی خانه شما مطابقت ندارد. می‌توانید به نزدیک‌ترین فروشگاه به منزل خود بروید و یک دست مبلمان جدید خریداری کنید اما این تنها گزینه برای شما نیست. در این شرایط تعمیر مبل می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در ادامه به بررسی شرایط مطلوب جهت تعمیر مبل می‌پردازیم.

 

تعمیرمبل فدک
تعمیر تخصصی مبلمان مدرن در تهران
تعمیرمبل فدک

قدمت و کیفیت مبلمان

قبل از تصمیم‌گیری برای تعمیر مبل خود، قدمت و کیفیت مبلمان را در نظر بگیرید. تهیه یک مبل جدید ممکن است به نظر جذاب برسد اما فراموش نکنید که مبل‌های قدیمی و دست‌ساز، کیفیت غیر قابل مقایسه‌ای با مبلمان جدید دارند. بنابراین ممکن است دیگر نتوانید مبل دیگری با همان کیفیت یا راحتی برای خود پیدا کنید. پس تعمیر و نو کردن مبلمان باکیفیت قدیمی می‌تواند گزینه بسیار مناسب‌تری باشد.

 

تعمیرمبل فدک
رویه کوبی مبل تمام پارچه ترک
تعمیرمبل فدک

ارزش مبلمان

اگر مبلمان برای شما ارزش احساسی خاصی دارند، بهتر است به جای تعویض، به فکر تعمیرات آن باشید. به طور مثال اگر مبل به‌خصوصی را از گذشتگان خود به ارث برده‌ اید یا مبلی را در خانه دارید که برای شما یادآور اتفاقی خوشایند است که موجب می‌شود تا حدی به آن وابستگی عاطفی داشه باشید، بهتر است به فکر تعمیر مبل خود باشید.

 

تعمیرمبل فدک
تعمیر صفر تا صد مبل و سرویس های چوبی در تهران
تعمیرمبل فدک

هزینه مقرون به صرفه

مسئله هزینه ممکن است برای بسیاری از افراد مسئله مهمی باشد. در بسیاری از مواقع، تعمیرات مبلمان نسبت به تهیه یک مبل جدید، بسیار اقتصادی‌تر است اما در برخی مواقع مبلمان به قدری دچار آسیب و شکستگی می‌شوند که تعمیر آن‌ها هزینه بسیار بیشتری را نسبت به تهیه یک مبل جدید در بر خواهد داشت. بنابراین مهم است که وضعیت مبلمان شما بررسی شود.

 

تعمیرمبل فدک
نمونه کارهای تعمیرات مبلمان منزل
تعمیرمبل فدک

آسیب‌های ساختاری مانند شکاف‌های بزرگ، ترک‌ها و شکستگی‌های عمیق چوب، قاب‌های خم‌شده، صندلی‌های خوابیده، یا فنرهای شکسته، جهت تعمیرات اغلب به زمان، ابزار و منابع بیشتری نیاز دارند که هزینه بسیار بالایی را هم برای شما شامل خواهند شد.
در نهایت اگر باز هم قادر به تشخیص این‌که آیا مبلمان شما ارزش تعمیر را دارد یا خیر نیستید، می‌توانید از کارشناسان تعمیر مبل بخواهید تا مبلمان شما را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهند.

 

تعمیرمبل فدک
تعمیر صفر تا صد مبل و سرویس های چوبی در تهران
تعمیرمبل فدک

هزینه تعمیرات مبلمان چقدر است؟

تعمیرات مبلمان در تهران و شهرستان‌ها شامل موارد مختلفی می‌شود که قیمت هرکدام از آن‌ها هم کاملا بستگی به شرایط و نیازهای مبلمان شما متفاوت است. به طور مثال هزینه کلی روکش مبلمان بر اساس عوامل مختلفی مانند نوع پارچه، کیفیت پارچه، متراژ و… متفاوت است.
بنابراین در ابتدا لازم است تا نیازهای مبلمان شما توسط کارشناسان شناسایی و بررسی شوند و سپس بر اساس آن‌ها، هزینه تعمیرات مبلمان شما برآورد شود.

 

تعمیرمبل فدک
نمونه کارهای تعمیرات مبلمان منزل
تعمیرمبل فدک

بهتر است تعمیرات مبلمان را خودم انجام دهم یا از متخصص کمک بگیرم؟

اگر تصمیم به تعمیر مبل خود گرفتید، باید در نظر بگیرید که آیا خودتان می‌توانید این کار را انجام دهید یا لازم است از نیروی متخصص کمک بگیرید. ممکن است به فکر تعمیرات مبل در منزل توسط خودتان به تنهایی باشید اما لازم است بدانید که بسته به مشکل مبلمان شما، برخی از تعمیرات نیاز به مهارت‌های حرفه‌ای، آموزش مناسب و ابزارهای تخصصی دارند. به جرأت می توان گفت که استفاده از یک نیروی متخصص، تضمینی بر کیفیت تعمیرات و استاندارد بالا خواهد بود و نتیجه‌ای را به ارمغان می‌آورد که از آن راضی خواهید بود.

 

تعمیرمبل فدک
نمونه کارهای تعمیرات مبلمان منزل
تعمیرمبل فدک

در هنگام استفاده از ابزارهای مورد نیاز یا مواد شیمیایی، در نظر گرفتن خطر آسیب نیز مهم است. تعمیرکاران با مهارت‌های لازم برای مدیریت ایمن این مکانیسم‌ها آموزش دیده اند. در بسیاری از مواقع این گزینه مطمئن‌تر است که کمی پول اضافی صرف کنید و تعمیر را به دست متخصصان بسپارید.

 

تعمیرمبل فدک
نمونه کارهای تعمیرات مبلمان منزل
تعمیرمبل فدک

اگر تصمیم به تعمیر مبلمان خود گرفته اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم، سری به پروفایل شرکت تعمیر مبل فدک در چیدانه بزنید. شرکت تعمیر مبل فدک دارای سابقه‌ای درخشان در زمینه تعمیر، رنگ‌کاری، رویه‌کوبی، نجاری و سایر خدمات مربوط به انواع مبلمان استیل و راحتی است. پیشنهاد می‌کنیم به صفحه اینستاگرام تعمیر مبل فدک هم سری بزنید.

مطالب مرتبط
از بین بردن خراشیدگی مبلمان چوبی تنها در 5 دقیقه
رنگ کردن مبل چرمی، انگار یه مبل نو خریدید!
چگونه مبل چرم را تمیز کنیم؟
 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه