چیدانه

نمونه کار از شرکت : چیدانه

امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

10 خرداد 1399

عکس آژانس هواپیمایی، لذت خریدن بلیت از دفتر شیک

چه در اینترنت عکس آژانس هواپیمایی مشهوری را ببینید، چه در خیابان هنگام رد شدن، چشم‌تان به یک دفتر آژانس مسافرتی بخورد، ناخودآگاه با خودتان فکر می‌کنید:«چقدر دلم هوس یک سفر لوکس و راحت کرده است!». این حس خوب را نه‌تنها از خدمات عالی پرسنل یک آژانس مسافرتی می‌گیرید، بلکه دکوراسیون و طراحی داخلی آژانس هواپیمایی هم در این حس دلچسب بسیار اثرگذار است. اگر قصد دریافت نمایندگی از یک ایرلاین به‌خصوص را دارید یا مسافری علاقمند به مباحث گردشگری و پرواز هستید، بیایید با هم به دفتر نهال گشت برویم و با دیدن عکس آژانس هواپیمایی آنها، اطلاعات خوبی بگیریم.

عکس آژانس هواپیمایی نهال گشت

اصول دیزاین دفتر آژانس هواپیمایی

به عکس آژانس هواپیمایی زیر خوب دقت کنید اولین چیزی که به نظر می‌رسد سبک مدرن و رنگ اصلی، حاکم بر فضاست. بنابراین در طراحی دفتر آژانس هواپیمایی بهتر است سراغ سبک دکوراسیون مدرن بروید و در مرحله دوم برای دفتری که می‌خواهید تاسیس کنید، یک رنگ غالب، برگزینید.

بهترین پالت رنگی برای آژانس هواپیمایی

نمایندگی هستید یا مستقل؟ قبل از هز چیز باید تعیین کنید که نمایندگی کدام شرکت مسافرتی یا ایرلاین در کشور هستی؟  تمام شرکت‌های مسافرتی چه هوایی چه زمینی، برای خودشان پالت رنگی مشخصی دارند. مثلا شرکت هما، سفید و سورمه‌‌‌ای است. اگر هم از چندین شرکت نمایندگی فروش دارید، می‌توانید با کمک یک معمار و طراح داخلی، بهترین پالت رنگی را انتخاب کنید و البته به سلیقه خودتان هم بها دهید.  

بنفش رنگ دفتر نهال گشت عکس آژانس هواپیمایی

 • بنفش، رنگ لوکس و نماد اصالت: همان‌طور که در تصاویر بالا و پایین مشاهده می‌کنید، نهال گشت  رنگ غالب بنفش را در پالت رنگی خود برگزیده است. این شرکت با انتخاب بنفش به مشتریان و تمامی مراجعان این حس را القا می‌کند که خدمات دریافتی آنها در بهترین درجه و لاکچری است؛ همچنین عقبه و سابقه شرکت آنها، اصالت شایانی دارد. بنابراین روانشناسی رنگ‌ها را در طراحی داخلی جدی بگیرید. عکس آژانس هواپیمایی مذکور، همین حالا حس اعتماد، اصالت و لوکس بودن را به ما هم منتقل کرده است.

مدل لباس فرم آژانس هواپیمایی مطابق دکوراسیون

 • رنگ فرم هماهنگ باشد. نکته مهم این رنگ غالب در عکس آژانس هواپیمایی مورد بحث ما، انتخاب اکسسوری‌های فرم پرسنل دفتر هواپیمایی است که ضمن پیروی از قوانین پوشش کارکنان اداری در جمهوری اسلامی، رنگ بنفش پالت دکوراسیون، به خوبی در لباس فرم کارکنان آژانس هواپیمایی وارد شده است. کاملا شیک، کاملا اسلامی، کاملا زیبا و با اصالت.

عکس آژانس هواپیمایی بنفش

ترکیب پالت رنگی آژانس هواپیمایی

ترکیب اصلی و خنثی: بعد از این که رنگ اصلی و دل‌خواه‌تان را انتخاب کردید، بهتر است سایر رنگ‌ها را از طیف خنثی انتخاب کنید.  انتخاب‌ها چیست؟

 • سفید: خود سفید رنگ زیبا و چشم‌گیری است و درخشش رنگ اصلی دلخواه‌تان را کم می‌کند.
 • کرم: این رنگ فضا را کمی سنگین و جدی می‌کند و برای جنب‌و‌جوش و حس پرانرژی مسافر قبل از سفر خوب نیست.
 • طوسی: این رنگ اگرچه به تنهایی حس افسردگی می‌دهد اما در دکوراسیون مدرن، رنگ‌ اصلی را به اوج درخشش می‌رساند.
 • بژ: این رنگ می‌تواند با ترکیب طلایی فضای شما را خیلی لوکس کند که برای دفتر هواپیمایی چندان مناسب نیست اما اگر تورهای کشتی یا قطارهای لوکس را کار می‌کنید، می‌توانید سراغش بروید.
 • طیف‌های رنگ‌پریده هر رنگ: بسته به مسیرهایی که انتخاب می‌کنید و تمرکزتان بر تورهای مقصد، می‌توانید طیف‌های خیلی کم‌رنگ را که مکمل رنگ اصلی‌تان باشد را برای آژانس مسافرتی‌تان انتخاب کنید. مثلا رنگ سرخابی براق با صورتی بسیار کم‌رنگ یا سبز چمنی با مغز پسته‌ای خیلی کم‌رنگ. کم‌رنگ بودن یعنی تنها 1 یا 2 درجه مانده تا سفید.

عکس آژانس هواپیمایی

طراحی ریز فضاهای آژانس مسافرتی 

هنگامی که یک باب مغازه یا واحدی در یک ساختمان اداری یا تجاری را برای محل آژانس هواپیمایی انتخاب می‌کنید باید تمامی این فضاهایی که فهرست کرده‌ایم در طراحی داخلی خود بگنجانید. عکس آژانس هواپیمایی نهال گشت را ببینید، هرچند سبک طراحی مدرن و ساده‌ای دارد اما به تمام جزئیات، دقت ویژه‌ای شده است.

هنگامی که یک باب مغازه یا واحدی در یک ساختمان اداری یا تجاری را برای محل آژانس هواپیمایی انتخاب می‌کنید باید تمامی این فضاهایی که فهرست کرده‌ایم در طراحی داخلی خود بگنجانید. عکس آژانس هواپیمایی نهال گشت را ببینید، هرچند سبک طراحی مدرن و ساده‌ای دارد اما به تمام جزئیات، دقت ویژه‌ای شده است.

 1. کانتر ورودی: بهتر است در ورودی دفتر آژانس مسافرتی یک کانتر برای راهنمایی افراد در نظر بگیرید.
 2. کانتر سفرهای مختلف: می‌توانید بنا به مقصد مورد نظر، داخلی یا خارجی بودن مسیر یا انواع سفر مثلا زمینی یا هوایی، کانترهای مختلفی را طراحی کنید تا دسته‌بندی منظم‌تری را به فضای‌تان بدهید.
 3. بخش انتظار: در عکس آژانس هواپیمایی زیر دقت کنید. یک فضای سرسبز و صمیمی برای انتظار مشتری در نظر گرفته شده است.
 4. سرویس بهداشتی: در سرویس بهداشتی آژانس هواپیمایی حتما در حاشیه و دور از دید باشد و تنها مسیر رسیدن به آن با تابلویی مشخص شود. تهویه مناسب را هم در طراحی داخلی حتما در نظر بگیرید.
 5. میتینگ روم: برای جلسات داخلی پرسنل، یک اتاق در نظر بگیرید مثلا این طراحی شیشه‌ای در آژانس مسافرتی نهال گشت، کاملا به سبک مدرن و انرژی جوانی که در فضا حاکم است می‌خورد و مسافر پویش و تلاش کارکنان برای خدمات بهتر را به چشم‌ می‌بیند.
 6. دفتر مدیریت: بهتر است دفتر مدیریت در فضایی جدا و مجزا از کادر اداری باشد تا حس مدیریت صحیح و نظارت بر امور به مراجع القا شود.
 7. دفتر استراحت کارکنان: کارکنان به هیچ عنوان نباید وسط سالن کار آژانس هواپیمایی غذا بخورند یا استراحت کنند، حتما فضایی مجزا با تهویه خوب در نظر بگیرید تا نظم بصری آژانس مسافرتی بر هم نخورد و هم‌چنین بوی غذا در سالن نپیچد.
 8. بایگانی: تمامی اسناد و مدارک را در کمدهای با درهای مخفی قرار دهید تا ذهن مراجع با پرونده‌ها درگیرنشود و حس فشار کاری به او منتقل نشود.

عکس آژانس هواپیمایی

جزئیات دکوراسیون دفترهواپیمایی

سبک این دفتر هواپیمایی چیست؟ نهال گشت در دکوراسیون داخلی خود، تلفیقی از سبک مدرن، اسکاندیناوی، روستیک و صنعتی به کار برده است.

المان‌های سبک شناسی در عکس آژانس هواپیمایی پیداست

 • روستیک: میز‌هایی که در بخش انتظار و بخش مقصد هر پرواز می‌بینید، به سبک روستیک هستند.
 • صنعتی: کانترهای طوسی، با خطوط با  رنگ طوسی، ورودی سبک صنعتی را نشان می‌دهند.
 • مدرن: مدل صندلی‌های انتظار و میزها ساده و مدرن انتخاب شده است.         
 • اسکاندیناوی: تلفیقی از سبک صنعتی و اسکاندیناوی را در سقف و دیوارهای این دفتر هواپیمایی می‌بینید.

 عکس آژانس هواپیمایی

انتخاب اجزای دکوراسیون آژانس هواپیمایی

 • نورپردازی: در عکس آژانس هواپیمایی مورد بحث‌مان دقیق شوید و ببینید در هر قسمت سقف کوریدور اصلی، کانتر‌ها و پارتیشن‌های مقصدهای مختلف نورپردازی چقدر دقیق و جزئی به جهات مختلف مورد نظر تابیده شده است. پلان مستطیل شکل دفتر آژانس مسافرتی نهال گشت ، تنها یک ورودی نور دارد و این نورپردازی اصولی، بخش‌های داخلی دفتر کار را از نور طبیعی بی‌نیاز کرده است.
 • تهویه: حتما برای کارکنان و هر پارتیشن تهویه‌ای با کیفیت تعبیه کنید تا حس خنکی، شادابی مراجعان را دو‌چندان کند.
 • چمن مصنوعی: اگرچه فضای طوسی این آژانس هواپیمایی، سبکی صنعتی و اسکاندیناوی دارد اما وجود چمن مصنوعی، حس طراوت سفر را در این جو طوسی نمی‌گیرد و او را شاداب‌تر می‌کند.
 • مدل صندلی‌ها: اگرچه چندین مدل صندلی مدرن در عکس آژانس هواپیمایی نهال گشت می‌بینید اما سعی شده اگر مدل صندلی متفاوت از مبل بنفش است، طراحی ساده‌ای داشته باشد که رنگ غالب بنفش از نظر نیافتد و یک‌پارچگی در تمام بخش‌های این دفتر به چشم می‌خورد.

عکس آژانس هواپیمایی

 • تابلو‌ها: حتی تابلوها هم باید از سبک دکوراسیون انتخابی شما تبعیت داشته باشند و با هدف طراحی شوند. مثلا در این آژانس بافت تابلو مشبک و صنعتی است و هنگامی که مسافر انتظار می‌کشد، از او می‌پرسد، مقصد بعدی؟ مسافر در حالت انتظار کاری ندارد و با تصور و تخیل سفرهای بعدی‌اش سرگرم می‌شود و برای خودش نقشه می‌کشد که چطور برنامه سفر بعدی‌اش را مهیا کند. این یعنی یک سرمایه‌گذاری بلندمدت برای شما! تنها با نصب یک تابلو با مدل و پیام هوشمندانه!
 • کف‌پوش: همان‌طور که در عکس آژانس هواپیمایی نهال گشت می‌بینید، حتی در الگوی نصب کف‌پوش هم رنگ‌های پالت رنگی دکوراسیون و خصوصا بنفش تکرار شده است. به صورت فنی هم از مرغوب‌ترین نوع کف‌پوش استفاده کنید تا در اثر تردد مسافران و پا خورد خش نیافتد. به علاوه آینده‌نگر باشید؛ زیرا از بین رفتن کف‌پوش و اجبار شما به تعویض آن، سبب تعطیل شدن دفتر آژانس مسافرتی می‌شود و ضرر آن بیشتر از هزینه‌ای است که ابتدای تاسیس دفتر می‌کنید.

عکس آژانس هواپیمایی

مبلمان آژانس هواپیمایی شیک و باکیفیت

هنگام انتخاب مبلمان آژانس هواپیمایی، حتما باید به کیفیت آن توجه کنید. نامرغوب بودن جنس پایه، فوم، پارچه انتخابی و لک‌پذیری بافت، سبب می‌شود ظاهر آژانس به‌شدت کثیف و نامنظم به‌نظر برسد و این برای برندینگ آژانس مسافرتی اصلا خوب نیست. سبک مبلمان هم بهتر است از نوع مدرن باشد.

طراحی سقف آژانس هواپیمایی

در عکس آژانس هواپیمایی نهال گشت می‌بینیم که آجرچین‌ها حالتی سوله مانند دارند که می‌تواند یاد آور فضای آشیانه هواپیما باشد و با سقف سالن ورودی در کل از سبک دکوراسیون صنعتی- اسکاندیناوی تبعیت می‌کنند و بلند بودن سقف هم فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.شاخه‌هایی که در بخش اداری می‌بینید نیز یادآور سبک روستیک‌اند که در میزهای آژانس به خوبی نمایان بود.

عکس آژانس هواپیمایی

اشکال هندسی در دکوراسیون دفتر آژانس مسافرتی

 • پارتیشن: یکی از جذابیت‌های بصری که می‌توانید بر دیوارها، پارتیشن‌ها و سقف اعمال کنید، شکل‌های هندسی زیبایی است که در عکس آژانس هواپیمایی مطلب ما می‌بینید. مثلث‌هایی بزرگ که از پالت رنگی نهال گشت به خوبی تبعیت می‌کنند. در طراحی پارتیشن‌ها از دیوارها و المان‌های کدر استفاده نشده است اما این اشکال سطح شفاف پارتیشن‌ها را پوشانده‌اند و بین هر پارتیشن فضایی خصوصی و مجزا به وجود آورده‌اند.
 • پوشش بخش داخلی: بخش اداری آژانس مسافرتی در انتهای سالن این دفتر، با یک شیشه عایق صوتی از سالن اصلی جدا شده است. طرح‌هایی گرافیکی طوسی روشن روی این شیشه، ضمن این‌که دورنمایی از کار پرسنل را نشان می‌دهد، فضایی تقریبا خصوصی برای آنها ایجاد کرده که تعدد مراجعات مشتریان، تمرکز آنها را از کار نگیرد. این شیشه طرح پر طرح را می‌توانید بالاتر که عکس آژانس هواپیمایی را برای توضیح ریز فضاها، استفاده کردیم، ببینید.

عکس آژانس هواپیمایی

در پایان گشت آژانس مسافرتی 

همان‌طور که مشاهده کردید، یک طراحی مدرن به ظاهر ساده، بسیاری جزئیات، هنر و دقت را در دل خود جای داده است. اگرچه زیبایی نشان‌دهنده خوش سلیقگی کادر مدیریت آژانس هواپیمایی است اما بیان‌گر اهمیتی که صاحبان یک آژانس، برای راحتی مشتری خود قائلند هم هست.

برای سپردن برنامه‌های سفر خود به این تیم نهال گشت می‌توانید سری به سایت آنها بزنید یا این همه عکس آژانس هواپیمایی زیبا را که الآن دیدید را، خودتان از نزدیک در مراجعه حضوری مشاهده کنید.

مطالب پیشنهادی:

 

تبلیغات

نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

نشان کردن
 • 255 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 10 خرداد 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان نقشینه مبلمان نقشینه
8 نمونه کار

تلفن: 02156717645
رشد رهنمون طوس رشد رهنمون طوس
1 نمونه کار

تلفن: 05133409117
دكوراسيون ست دكوراسيون ست
3 نمونه کار

تلفن: ٠٩١٢١٣٦٢٥٣٨
فرش فرهی فرش فرهی
6 نمونه کار

تلفن: 02123548
ونوس دکور ونوس دکور
47 نمونه کار

تلفن: 02188790488
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173