visibility 1529 today 1400/8/17

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک؛ سلیقه طراحان امروزی و مدرن

با بکارگیری ترکیب کاغذ دیواری و سرامیک در دکوراسیون خانه خود، می‌توانید تحولی بزرگ در دیزاین داخلی ایجاد کنید. ممکن است شما طرفدار یکی از این موارد، یعنی یا کاغذ دیواری یا سرامیک به تنهایی باشید. اگر معتقد هستید که ترکیب سرامیک با کاغذ دیواری، نتیجه مطلوبی ندارد؛ تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا واقعیت های گفته نشده در مورد این ترکیب را به شما بگوییم.

یکی از روش‌های جذاب کردن محیط خانه، تکنیک ترکیب است. کلمه ترکیب به معنای خود می‌تواند ترکیب رنگ، متریال، طرح و یا ابعاد باشد. اگر به خانه بسیاری از افراد نگاه کنید، معمولا ترکیب‌های رنگی نظیر مشکی و سفید، سفید و طوسی، کرم و قهوه‌ای و امثال آن در ارتباط با ترکیب رنگ، دیده می‌بینید. اما دسته‌ای دیگر از ترکیبات، که ترکیب چند متریال هستند، نیز طرفداران بیشماری دارد. اگر به کابینت‌های امروزی توجه کنید، متوجه می‌شوید که 80 درصد آن‌ها از ترکیب صفحه سنگی و بدنه چوبی ساخته شده‌اند. یکی دیگر از ترکیباتی که امروزه طرفداران خاص خود را پیدا کرده است، ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک است. در ادامه با ما همراه باشید که این ترکیب نو و خاص را که از ادغام سرامیک یا کاشی با کاغذ دیواری بوجود می‌آید را برایتان توضیح دهیم. 

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک

اگرچه که رنگ آمیزی دیوار خانه می‌تواند روح تازه ای به آن بدهد. اما استفاده از متریال‌هایی مانند کاغذ دیواری، سرامیک و یا کاشی نقش و نگار متفاوت و جذاب‌تری نسبت به رنگ آمیزی به وجود می‌آورد. حال اگر شما بخواهید.

بیش تر بخوانید: سرامیک کف، جدیدترین مدل ها و پاسخ به 5 سوال رایج!

کاغذ دیواری با سرامیک در دستشویی

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک در فضاهای مختلف

سرامیک یکی از بادوام‌ترین متریال‌هایی است که امروزه به وفور در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های سرامیک که باعث محبوبیت آن شده است می‌توان به سهولت نگهداری، انعطاف‌پذیری و دوام اشاره کرد. علاوه بر این، ترکیبات رنگی ساده ولی متنوعی که در ساخت این سرامیک‌ها بکار گرفته می‌شود، برای هرگونه سلیقه‌ای در هرگونه فضایی، از مسکونی تا تجاری مناسب است. از بین رنگ‌هایی که در ساخت سرامیک استفاده می‌کنند مشکی، سفید و طوسی از پرکاربردترین و صورتی و سبز از خاص‌ترین رنگ‌هایی هستند که در ادامه این بخش به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. 

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک

بیش تر بخوانید: پرفروش ترین طرح کاغذ دیواری، انتخابی برای تمام دکوراسیون ها

به دلیل استفاده بیشتر کاغذهای دیواری در خانه‌های قدیمی، افراد فکر می‌کنند که تنها کاربرد کاغذهای دیواری در آن فضاست. اما با توجه به سلیقه طراحان امروزی و مدرن، با جلوه‌های مختلف و رنگ و طرح‌های زیبا می‌توان نظر دیگری داد. اگر شما فردی هستید که به دیزاین خانه و بخصوص تاثیر دیوار بر زیبایی فضای خانه خود واقف هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از انواع کاغذهای دیواری استفاده کنید. 

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک

اگرچه که رنگ‌های متفاوت و جذاب سرامیک و همچنین طرح، رنگ، نقش و نگار و جنس‌های متنوع کاغذ دیواری باعث شده تا افراد این دو را در طراحی خانه از هم جدا بدانند. اما در ادامه می‌خواهیم ترکیب این دو را در فضاهای مختلف خانه بررسی کنیم.

بیش تر بخوانید: انواع کاشی و سرامیک، جدیدترین طرح‌ها برای دیوار و کف

فضای سالن:

بزرگ‌ترین دیوارهای هر خانه در بخش سالن آن قرار دارد. افرادی که از کاغذهای دیواری برای پوشش سالن خانه خود استفاده می‌کنند، معمولا انعطاف پذیری کمی نسبت به ترکیب آن با سرامیک دارند. 

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک در اشپزخانه

معمولا افراد ترجیح می‌دهند تا دیوارهای سالن خود را از ترکیب دو کاغذ دیواری یا دو سرامیک با رنگ‌های متفاوت دیزاین کنند. نکته مهم این است که ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک، بیشتر برای دیوارهایی مناسب است که عرض و طول نسبتا کمی دارند. این درحالی است که در سالن‌ها معمولا دیوارهای با عرض بیش از 2 متر وجود دارد. اما اگر شما فردی هستید که به ترکیب علاقه دارید، بهتر است دو کاغذ دیواری با طرح‌های یکسان اما رنگ‌های مختلف را به صورت عرضی یا طول، بر روی دیوار خود قرار دهید.

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک در آشپزخانه

 

بیش تر بخوانید: رنگ یا کاغذ دیواری؟ مسئله این است!

اتاق:

فضای اتاق‌ها معمولا برای انجام ریزکاری‌های طراحی و دکوراسیون بسیار مناسب است. اگر اتاق شما فضایی بزرگ دارد، می‌توانید از ترکیب دو سرامیک یا دو کاغذ دیواری استفاده کنید. اما اگر فضای دیوارهای اتاق شما کوچک است، ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک انتخابی مطلوب برای شماست. البته ترکیب این دو می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است نصف دیوار را به صورت عرضی جدا کرده؛ نصف بالایی کاغذ دیواری و نصف پایینی سرامیک شود. یا ممکن است دیوار را به صورت طول به دو بخش چپ و راست تقسیم کنند و هر کدام را به کمک سرامیک و کاغذ دیواری بپوشانند. 

اتاق کودکان یکی از مناسب‌ترین محیط‌ها برای ایجاد ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک است. معمولا کاغذ دیواری صورتی، آبی و یا در ترکیب با کاشی‌های سفید می‌تواند از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای اتاق کودکان باشند. در هنگام استفاده از کاغذ دیواری در اتاق کودکان، حتما از لایه وینیل استفاده کنید. زیرا لایه وینیل مقاومت سطح کاغذ دیواری را بالا می‌برد و در صورت برخورد اسباب‌بازی یا جسم سخت، مقاومت خواهد کرد. 

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک در اتاق

همانطور در شکل بالا می‌بینید، ترکیب رنگ‌های آبی (کاغذ دیواری) و سفید (سرامیک) جلوه جذاب و آرامش بخشی به اتاق داده است. ترکیباتی مانند رنگ صورتی با طوسی و قرمز با مشکی از ترکیبات رنگ پرطرفداری است که برای ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک در اتاق‌ها استفاده می‌شود. معمولا کاشی‌هایی که استفاده می‌شود تک رنگ و کاغذهای دیواری از نوع برجسته یا ساده با طرح‌های متنوع هستند. 

بیش تر بخوانید: کاغذ دیواری تهران، از بهترین عمده فروش بخر!

آشپزخانه:

آشپزخانه‌ای فضایی است که افراد معمولا یک پنجم یا بیشتر زمان خود را به منظور کارهایی نظیر پخت و پز، شستن ظرف‌ها یا خوردن غذا در آن می‌گذرانند. برای حفظ روحیه و افزایش کیفیت کار افرادی که در آشپزخانه هستند، بهتر است دکوراسیونی جذاب برای آن‌ها ایجاد کنیم. یکی از بهترین انتخاب‌ها، ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک است. 

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا اتفاقاتی نظیر ریختن آب، رطوبت هوا و برخورد وسایل‌های آشپزی به سطح کاغذ دیواری صدمه نمی‌زند؟ اگرچه می‌دانید که مقاومت سرامیک‌ها نسبت کاغذهای دیواری بیشتر است، اما این باعث نمی‌شود که کاغذ دیواری در آشپزخانه به سرعت خراب شود. درواقع در هنگام ترکیب این دو متریال، از فنونی استفاده می‌شود که نقاط قوت این دو متریال نقاط ضعفشان را می‌پوشاند.

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک در دستشویی

نکته مهمی که در هنگام ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک در آشپزخانه باید درنظر داشته باشید، این است که مناطقی مانند سینک ظرفشویی، در نزدیک سرامیک قرار بگیرد. معمولا چربی، آب یا هر ماده غذایی که بر روی کاغذ دیواری بریزد، سخت‌تر از سرامیک تمیز می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم بخش‌هایی که احتمال پاشیدن همچین مواردی وجود دارد، حتما بخش سرامیکی این ترکیب را قرار دهید. 

بیش تر بخوانید: قصد خرید کاشی و سرامیک دارید؟ بخوانید و بدانید!

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک

حمام و دستشویی:

بی‌شک مهم‌ترین فضاهایی که از این ترکیب استفاده می‌شود، در حمام و دستشویی هاست. معمولا این فضاها دارای دیوارهای کوتاه‌تر و با عرض کمتری هستند. به همین دلیل استفاده از فرم از پوشش برای آن‌ها بسیار مناسب است. در فضا نیز توجه داشته باشید که محل‌هایی که پاشش آب و رطوبت وجود دارد، با کاغذ دیواری در ارتباط نباشد. مثلا در دستشویی‌ها، سینکی که برای شستن دست قرار داده شده است باید توسط سرامیک پوشیده شود. از نیم متر بالاتر از سینک دستشویی می‌توان پوشش کاغذ دیواری را ایجاد کرد. 

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک

در شکل بالا به وضوح ارتباط بین سینک و کاغذ دیواری را می‌توانید مشاهده کنید. اگر شما در منطقه‌ای شرجی زندگی می‌کنید، حتما دقت داشته باشید که میزان زیاد رطوبت می‌تواند بر کاهش طول عمر کاغذ دیواری تاثیر بگذارد. اگر می‌خواهید از این ترکیب در حمام استفاده کنید حتما درنظر داشته باشید که در محلی که دوش حمام وجود دارد، فقط از سرامیک استفاده کنید. رعایت این نکته می‌تواند تاثیر چشمگیری در طول عمر کاغذ دیواری شما بگذارد.

بیش تر بخوانید: کاغذ دیواری طرح آجر، طوسی‌اش بهتره یا رُسی رنگ؟

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک در حمام

بهترین روش ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک

  • رنگ موردنظر:

بدون توجه به سبک و اندازه محیط، یافتن رنگ مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل در طراحی یک فضای متعادل و شیک است. رنگ موردنظر بیشتر به سلیقه شخصی خود فرد مرتبط می‌شود. البته در ارتباط با کنتراست و ارتباط رنگ سرامیک با کاغذ دیواری باید دقت و توجه بیشتری بکار گرفته شود. علاوه بر انتخاب رنگ‌های هم سو بین کاغذ دیواری و سرامیک، می‌توانید از رنگ‌های متضاد در این روش نیز استفاده کنید. در این حالت شما باید انتخاب کنید که رنگ کدام جز بین کاغذ دیواری و سرامیک، غالب می‌باشد. یکی از ترکیب‌های رنگ جفت شده بین کاغذ دیواری و سرامیک، رنگ سبز جنگلی با سفید است. درواقع در این حالت سرامیک سفید به عنوان پس زمینه‌ای آرامش بخش برای کاغذ دیواری جذاب سبز جنگلی انتخاب می‌شود. 

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک در آشپزخانه
  • طرح موردپسند:

علاوه بر رنگ غالب در ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک، باید یک الگویی را به عنوان طرح غالب بین کاغذ دیواری و سرامیک انتخاب کنید. اگر طرح کاغذ دیواری شما گل‌های کلاسیک، گرافیکی و یا انتزاعی داشته باشد، بهتر است که از سرامیک‌های با طرح استفاده کنید. اما اگر کاغذ دیواری شما دارای طرح‌های شلوغ است، بهتر است از سرامیک‌های ساده و بدون طرح استفاده کنید. دانستن این نکات می‌تواند به جفت شدن کاغذ دیواری و سرامیک از نظر جزییات تزئینی کمک کند و تعادل را ایجاد کند. 

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک

علاوه بر ایجاد تعادل بین کاغذ دیواری و سرامیک برای گره زدن بهتر این ترکیب با محیط، بهتر است از تناسب طرح کاغذ دیواری با محیطی که در آن استفاده می‌شود، اطمینان یابید. مثلا کاغذ دیواری با مضمون دریایی که در حمام، با سرامیک‌های شیشه‌ای آبی و سفید، انتخابی جذاب است که با فضای حمام ارتباط دارد. اگر می‌خواهید از این ترکیب برای جذاب کردن آشپزخانه استفاده کنید، می‌توانید از کاغذ دیواری با طرح‌های گلدار با یک لایه کاشی مرمری سفید استفاده کنید تا ترکیبی فریبنده و شیک داشته باشید. علاوه بر این می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های موادغذایی یا میوه‌ها برای تناسب بهتر این ترکیب با محیط استفاده کنید. 

بیش تر بخوانید: ترکیب کاغذ دیواری و رنگ، 5 ایده برای داشتن هر دو!

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک

جمع بندی

انتخاب ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک، انتخابی است که نیاز به جرئت و تبحر دارد؛ زیرا ایجاد تناسب بین سرامیک و کاغذ دیواری و همچنین با محیط نیاز به دقت بالایی دارد. تنها نکته‌ای که در نگهداری از این ترکیب حائز اهمیت است، دور نگه داشتن کاغذ دیواری از رطوبت و آب است. شما می‌توانید باتوجه به توضیحاتی در این مقاله دادیم بهترین انتخاب ممکن را برای ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک خانه خود داشته باشید. در این مقاله از چیدانه ما سعی کردیم هرگونه اطلاعاتی که شما پیرامون شناخت ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک نیاز دارید را به شما توضیح دهیم. 

بیش تر بخوانید:

نویسنده: آرمین سرخوش افشار

نویسنده:

more_horiz
مطالب پیشنهادی
تاریخچه کاغذ دیواری، گذشته این المان چی بوده؟

تاریخچه کاغذ دیواری، گذشته این المان چی بوده؟

1399/12/17 ادامه مطلب
تفاوت سرامیک کف و دیوار در چیست؟

تفاوت سرامیک کف و دیوار در چیست؟

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک؛  سلیقه طراحان امروزی و مدرن

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک؛ سلیقه طراحان امروزی و مدرن

کسب و کارها پیشنهادی
آرتا نقش تاک certificate
آرتا نقش تاک

آرتا نقش تاک

خانه هوشمند کاسپین certificate
خانه هوشمند کاسپین

خانه هوشمند کاسپین

ثانی هوم certificate
ثانی هوم

ثانی هوم

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent