visibility 141 today 1400/10/21

اضافه اشکوب یا اضافه بنا با سازه LSF ؛ سریع ترین راه برای ارتقا طبقات ساختمان

اگر به دنبال یک راهکار سریع و کم هزینه هستید تا یک طبقه به خانه خود اضافه کنید، اضافه بنا با سازه LSF راهگشا کار شما خواهد بود. این روش کاملا استاندارد برای خانه‌های شهری است و در هر جایی می‌توانید از آن بهره ببرید. کافی است مجوز شهرداری را بگیرید و بعد اقدام کنید. به همین دلیل چیدانه با معرفی سریع‌السیرترین راهکار می‌خواهد متفاوت‌ترین روش ساخت سازه پیش ساخته ستون قصر طلایی را به شما نشان دهد؛ پس با ما همراه باشید.

blog post

سازه های پیش ساختهLSF

اضافه اشکوب یا اضافه بنا با سازه LSF

اگر شما به فکر ساخت و ساز هستید اما هزینه آن را با توجه به تورمی که در جامعه ایران است را در دست ندارید، می‌توانید با کمک اضافه اشکوب یا اضافه بنا با سازه ال اس اف خود را با کمترین هزینه برای شروع ساخت و ساز آماده کنید. این روش به عنوان سازه های پیش ساخته سبک به شمار می‌رود.

blog post

سازه های پیش ساختهLSF

در این روش دیگر نیاز نیست خانه را از پایه بکوبید و تمام مراحل فونداسیون را از زیر ساخت انجام دهید. برای این کار اگر پایه خانه مقاومت لازم و کافی را داشته باشد و با تقویت کردن پی، کارشناس می‌تواند با توجه به مقاومت ساختمان تعداد طبقات اضافه را تعیین و اعلام کند. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید در وحله اول باید اقدام به گرفتن مجوز ساخت از شهرداری نمایید.

blog post

سازه های پیش ساختهLSF

مجوز شهرداری برای اجرای اضافه بنا با سازه LSF

ممکن است برای دریافت مجوز کمی وقت‌تان گرفته شود، اما بعد از آن با خیالی راحت و آسوده می‌توانید مراحل ساخت و ساز را شروع کنید. پس از آن دیگر نگران آن نخواهید بود که کارشناسان شهرداری جهت توبیخ و جریمه کار ساخت را متوقف کند و بناهایی که ساخته شده را تخریب نمایند. 

blog post

انواع سازه‌های پیش‌ساخته ویلایی

البته در برخی مواقع ممکن است، با توجه به موقعیت و محلی که ملک قرار دارد در صورت ساخت غیرمجاز کار به تخریب ساختمان و طبقات ساخته شده اصلا نرسد، اما در صورتی که در آینده فرد بخواهد ملک را بفروشد، در زمان انتقال سند و انجام کارهای دارایی و شهرداری مالک مجبور به پرداخت جریمه سنگینی خواهد شد که مسلما مبلغ کمی نخواهد بود. به همین دلیل برای ساخت اضافه بنا یا اشکوب اصلا عجله نکنید. اول از همه برای گرفتن مجوز اقدام کنید.

blog post

انواع سازه‌های پیش‌ساخته ویلایی

ممکن است افرادی در مسیر شما قرار بگیرند و بخواهند شما از ساخت اضافه بنا با سازه LSF منصرف و حتی دلسرد کنند، در نتیجه اصلا عقب نکشید. با دقت به نظر کارشناسان گوش بدهید. در صورتی که پی ساختمان مقاومت لازم را برای تحمل وزن اضافه بنا را ندارد، از ساخت آن منصرف شوید؛ چون در آینده باید جان خود و عزیزان تان و حتی ساکنین دیگر ساختمان‌ها را به قیمت گزافی بخرید.

blog post

انواع سازه‌های پیش‌ساخته ویلایی

به همین خاطر اگر لازم بود کلا ساختمان را با کمک طرح‌های مشارکتی از نو بسازید. اما اگر پی ساختمان مقاومت خوبی دارد، حتما جریان اخذ مجوز از شهرداری را با جدیت دنبال کنید. همچنین در این مورد می توانید از کارشناسان سازه پیش ساخته ستون قصر طلایی راهنمایی بخواهید.

blog post

انواع سازه‌های پیش‌ساخته ویلایی

خرید لوازم و تجهیزات مورد نیاز اضافه بنا با سازه LSF

همزمان با اینکه در حال گرفتن مجوز هستید، مصالح مورد نیاز را با یک فرد حرفه‌ای تهیه کنید، تا بلافاصله بعد از گرفتن مجوز شهرداری کار ساخت را شروع کنید. بدین ترتیب زمان را از دست نمی‌دهید و کارتان را جلو می‌اندازید. البته اضافه بنا با سازه ال اس اف مزیت‌های زیادی دارد که این روزها رواج یافته است. به همین دلیل با آن می‌توانید در کنار اینکه به طبقات ملک خود اضافه می‌کنید، به عنوان یک روش برای تغییر دکوراسیون بنای ساختمان‌تان بهره ببرید.

blog post

انواع سازه‌های پیش‌ساخته ویلایی

5 مزیت اضافه بنا با سازه LSF در ساخت و ساز

  1. وزن بسیار کمی دارد
  2. سرعت ساخت آن بسیار بالا است
  3. نیازی به تعطیل کردن کارهای روزانه‌تان نیست
  4. زباله بسیار کمی در این سازه تولید می‌شود
  5. میزان عایق‌تر بودن آن نسبت به سایر سیستم‌های ساخت و ساز بیشتر است

با توجه به همین 5 مزیتی که اضافه بنا با سازه ال اس اف دارد، مسلما هر فردی را برای ساخت و ساز تشویق می‌کند. حتی با توجه به وزن کمی که دارد، جای نگرانی برای نشست ساختمان را به حداقل می‌رساند و دیگر جای نگرانی برای ساکنین طبقات زیرین را از بین می‌برد.

blog post

انواع سازه‌های پیش‌ساخته ویلایی

از طرفی ساختمان‌های اطراف نگران کج شدن‌های ناگهانی ملک شما نیستند که به آنها خسارتی را وارد کند. در ادامه در خصوص هر کدام از مزیت‌هایی که در مورد اضافه بنا یا اشکوب اشاره کردیم، توضیح می‌دهیم.

وزن کم؛ اصلی ترین مزیت اضافه بنا با سازه LSF

این مورد اصلی‌ترین خصوصیات اضافه بنا با سیستم ال اس اف است. در این روش امکان ساخت طبقات بیشتر با کمترین فشار ممکن بر روی کل بنا ساختمان را دارد. همین خصوصیات می‌تواند توجه هر کس را به خودش جلب کند.

مخصوصا کسانی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت دارند، این روش به خوبی توجه آنها قطعا به خود جلب کرده است؛ چرا که از هر نظر سودآوری بالایی دارد. سبک بودن سیستم ساخت در این روش با کمک قاب‌های فولادی سبک سرد نورد شده یا ال اس اف است و امکان ساخت بناهای بزرگ را فراهم می‌کند. همین موضوع تاثیر زیادی بر روی قیمت این سازه گذاشته است.

blog post

انواع سازه‌های پیش‌ساخته ویلایی

اضافه بنا با سازه LSF ؛ سریع و مطمئن

این سازه از نظر شرایط و موقعیت در گروه سازه‌های مربوط یه سیستم ساخت و ساز صنعتی قرار می‌گیرد. با توجه به شرایط و نوع کاربردی که دارد، سریع‌ترین نوع سازه در صنعت ساخت و ساز است. البته در زمان ساخت اضافه بنا فرد در کمترین زمان ممکن کار را انجام می‌دهد. همین موضوع مزیت بالایی نسبت به سایر روش‌های دیگر در سیستم ساخت و ساز دارد. در حقیقت همین خصوصیات وجه تمایز آن با سایر روش‌ها شده است و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

blog post

ساخت و اجرای سازه‌های پیش‌ساخته

اضافه بنا با سازه LSF ؛ صرفه جویی در وقت و زمان

در تمامی روش‌هایی که در ساخت و ساز وجود دارد، حتی برای اضافه کردن یک طبقه هم که باشد فرد باید حداقل چند روزی را تعطیل کند و بالا سر کار بیستد، تا بتواند همه چیز را به عنوان مالک کنترل کند. اما در زمان اجرا سازه ال اس اف دیگر فرد مجبور به تعطیل کردن کارهای دیگر نیست.

این سازه‌های از سایر ساخت و سازهای مهندسی پیش ساخته برخوردار هستند. در نتیجه مجری کار خیلی راحت و سریع کارها را پیش می‌برد و به همین خاطر مجبور به کنسل کردن سایر کارها نیست.

blog post

ساخت و اجرای سازه‌های پیش‌ساخته

اضافه بنا با سازه LSF با حداقل زباله و دور ریز

هر چقدرزباله تولید شده در زمان تعمیر و ساخت و ساز بیشتر می‌شود، به محیط زیست آسیب بیشتری وارد می‌شود. مزیت بارز این روش این است که با توجه به شرایط محیط ابداع و راه‌اندازه شده است. همه اینها به خاطر این است که بیشتر قسمت‌های کار کاملا خشک  و بدون دور ریز است. به همین دلیل کمترین دور اندازی مصالح به حداقل خودش می‌رسد.

blog post

ساخت و اجرای سازه‌های پیش‌ساخته

اضافه بنا با سازه LSF عایق ترین نوع مصالح

در سیستم ساخت اضافه بنا با سازه ال اس اف از عایق به راحتی استفاده می‌شود. در این روش نیاز به هیچ گونه کار اضافه‌تر یا هزینه بیشتر نیست. خود این سازه خصوصیت عایق‌تر شدن را با خود دارد و مانع از هدر رفت انرژی می‌شود. 

blog post

ساخت و اجرای سازه‌های پیش‌ساخته

کلام آخر

دیگر با شرایط سخت ساخت و سازهای قدیمی با همه دلشوره‌ای که داشتند، هم برای مالک و هم برای بنا کاملا خداحافظی کنید. با کمک روش اضافه بنا با سازه LSF یا همان اضافه اشکوب خیلی راحت و کم دردسر می‌توانید به طبقات ملک خود اضافه کنید.

هم سبک است و هم عایق عالی برای حفط انرژی است و سریع قابل اجرا است. تماما متناسب با محیط طراحی شده و زباله‌ای تولید نمی‌کند که دردسرساز شود. این روش هم به ساخت و ساز رونق داده است و هم مالکان را از داشتن طبقات بیشتری بهره‌مند کرده است. البته بر حسب تجربه سازه پیش ساخته ستون قصر طلایی در این زمینه امتحان خود را پس داده است.

مطالب مرتبط:

نویسنده: راضیه حسین آبادی| عضو تحریریه چیدانه

راضیه حسین آبادی
نویسنده: راضیه حسین آبادی

نویسنده حرفه ای در زمینه دکوراسیون و معماری

more_horiz
مطالب پیشنهادی
اضافه اشکوب یا اضافه بنا با سازه LSF ؛ سریع ترین راه برای ارتقا طبقات ساختمان

اضافه اشکوب یا اضافه بنا با سازه LSF ؛ سریع ترین راه برای ارتقا طبقات ساختمان

1400/10/21 ادامه مطلب
اجرای پارتیشن های داخلی با سازه ال اس اف (LSF)

اجرای پارتیشن های داخلی با سازه ال اس اف (LSF)

سازه های پیش ساخته سبک، LSF در ساختمان های امروزی!

سازه های پیش ساخته سبک، LSF در ساختمان های امروزی!

کسب و کارها پیشنهادی
گالری فرش کیمیا certificate
گالری فرش کیمیا

گالری فرش کیمیا

شرکت فنی و مهندسی تیده آ certificate
شرکت فنی و مهندسی تیده آ

شرکت فنی و مهندسی تیده آ

جکوزی ایران certificate
جکوزی ایران

جکوزی ایران

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent