Chidaneh.com placeholder image

چگونه دو کاناپه را به شیک‌ترین حالت ممکن در اتاق نشیمن به کار ببریم؟

به قلم: علیرضا باقرپور

استفاده از دو مبل در اتاق نشیمن ظاهری جاودانه و راهی عملی برای نشستن افراد بیشتری است، اما ایجاد یک چیدمان کاربردی با دو تکه مبلمان بزرگ می‌تواند یک چالش باشد. هنگام چیدمان دو مبل در یک اتاق نشیمن، زیبایی‌شناسی، کاربردی بودن چیدمان، نقطه کانونی طبیعی اتاق و نحوه استفاده از فضا را در نظر بگیرید تا مشخص کنید چه چیزی بهتر است.

chidaneh ad banner

چه آنها دو مبل یکسان باشند و چه ترکیبی از یک مبل با صندلی، نحوه چیدمان آنها بر فضای کل فضا تأثیر می‌گذارد. راه‌های مورد علاقه ما برای چیدمان دو مبل را بررسی کنید تا برای اتاق نشیمن خود ایده بگیرید.

مبل‌های یکسان را در مقابل یکدیگر قرار دهید

برای داشتن ظاهری کلاسیک و شیک، از دو مبل یکسان استفاده کنید و آنها را دقیقاً مقابل یکدیگر بچینید.

با استفاده از بالش‌های پرتابی مختلف و ترکیب مبل‌های مربع شکل با مبلمان و لوازم ارگانیک‌تر، مانند میز قهوه بیضی شکل و چراغ‌های آویز گرد بزرگ در این فضا، یکنواختی را از بین ببرید.

حال یک چیدمان متقارن خواهید داشت که از نظر بصری متعادل و مناسب به نظر می‌رسد.

یک L شکل ایجاد کنید

اگر با یک پلان طبقه باز کار می کنید و می خواهید دو فضای مجزا برای اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری ایجاد کنید، چیدمان دو مبل به شکل L یک راه عالی برای ایجاد یک مانع بصری است. می‌بینید که یک مبل مخملی سبز پررنگ را با یک مبل خاکستری روشن جفت شده و با استفاده از یک فرش بزرگ که همه چیز را به هم گره می‌زند، فضا به ثبا رسیده است.

هنگام استفاده از دو مبل با رنگ های مختلف، یکی از راه های گره زدن آنها به هم از طریق بالش های پرتابی رنگارنگ است. برای مثال اگر یکی از مبل‌ها سبز است، برای تداوم از چند بالش سبز روی مبل دیگر استفاده کنید.

ترکیب و مطابقت

برای داشتن حسی متنوع‌تر، مبل‌هایی را که اندازه و شکل متفاوتی دارند و در دو رنگ و جنس مختلف روکش شده‌اند، با هم ترکیب کنید. این اتاق نشیمن یک نمونه عالی از چیدمان دو مبل برای برجسته کردن نقطه کانونی طبیعی اتاق نشیمن است که در این مورد یک شومینه بزرگ هیزمی است.

این چیدمان رسمی به نظر می‌رسد، اما استفاده از دو مبل با سبک متفاوت، حال و هوای آرام و غیر رسمی را به این خانه می‌توان بخشید.

از مبل‌های یکسان استفاده کنید

این چیدمان L شکل در صورت داشتن تلویزیون در اتاق، یک چیدمان ایده‌آل خواهد بود، زیرا به راحتی از روی هر دو مبل قابل مشاهده است و فضای کافی برای میز انتهایی هر کدام، مکانی مناسب برای نگهداری نوشیدنی‌ها و تنقلات در طول یک شب است.

مبل‌ها را شناور کنید

هنگامی که مبلمان را در وسط اتاق شناور می کنید، اساساً به این معنی است که روی دیوار قرار نمی‌گیرند. نکته کلیدی این است که آن را با یک فرش با اندازه مناسب هماهنگ کنید، در غیر این صورت به معنای واقعی کلمه به نظر می‌رسد که شناور است. در این اتاق نشیمن، چیدمان به خوبی انجام شده. مبل‌ها دارای همان پارچه مخملی سرسبز هستند، دو چراغ نورپردازی به سبک مشابه اتاق را روشن می کنند و المان‌های تزئینی سفید رنگی وجود دارد که به صورت بصری فضا را جذاب‌تر می‌کند.

مبل و لاوسیت را با هم ترکیب کنید

اگر اتاق نشیمن دارید که برای استراحت و تماشای تلویزیون استفاده نمی‌شود و اتاق خانوادگی معمولی و راحت‌تری نیز دارید، یک چیدمان رسمی که ترکیبی از یک مبل سنتی و لاوسیت است، یک گزینه شیک به حساب می‌آید. این چیدمان اتاق نشیمن به وضوح فضا را مشخص می‌کند و از شکل طبیعی و خطوط مستقیم آن پیروی می‌کند و آن را از ورودی و راهرویی که به بقیه خانه منتهی می‌شود جدا می‌کند.

دو برابر کن!

مانند این اتاق نشیمن دنج، دو مبل کوتاه را با دو میز قهوه تودرتو بچینید. هنگام استفاده از مبل‌هایی اینچنینی و ایجاد یک چیدمان خطی مانند این شکل L، میزهای قهوه‌خوری گرد، چراغ آویز بافته‌شده با شکل نامنظم و گیاهان جلوه زیباتری پیدا می‌کنند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه