Chidaneh.com placeholder image

7 اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی نشیمن

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون: یک مشکل همیشگی که اکثر افراد در رابطه با دکوراسیون با آن مواجه اند، این موضوع است که با وجود همه ی راه کارهای ارائه شده و خرید لوازم و وسایل مناسب اما باز از دکوراسیون خود راضی نیستند و فضای داخلی خود را کسل کننده می دانند، به همین دلیل امروز در چیدانه اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی را باهم بررسی می کنیم با ما همراه باشید.

سرویس خواب بالسا

آنچه در انتخاب لوسترها باید بدانید را پیش تر بررسی کرده ایم اما نکته ی حائز اهمیت ارتفاع مناسب لوستر ها در طراحی داخلی است، برای این منظور با توجه به ارتفاع سقف و دیوارها لوستر ها را باید در ارتفاع متعادلی نصب نماید و این موضوع را در نظر داشته باشید که می خواهید فضای داخلی خانه را روشن نمایید نه سقف را!

یک مبل بسیار زیبا با کوسن های خوش رنگ خریده اید، و به هارمونی رنگ آن با سایر عناصر داخلی خود دقت کرده اید، اما جلوه ی کافی را به فضای شما نمی بخشد، دوباره به آن نگاه باندازید، به تناسب مبل و کوسن های خود دقت کنید، برای مبل های بزرگ انتخاب کوسن های کوچک نامناسب است، نباید در انتخاب وسایل خود به صورت جزئی به آن ها نگاه کنید بلکه باید در ترکیب با سایر عناصر زیبایی آن ها را بسنجید.

نکته ی دیگر در مبلمان، روکش های مبلمان است که به منظور حفظ پاکیزگی روی آن ها قرار می دهید، برای این منظور از پارچه های تک رنگ استفاده کنید،پارچه های شلوغ و متفاوت علاوه بر اغتشاش بصری به طور کلی جلوه ی فضای شما را از بین می برد.

به پنجره های خود دقت کنید، پرده ها باید در حالت استاندارد برای پنجره های قدی تا روی زمین بیایند و برای پنجره های معمولی تا اکابه ( فاصله ی بین کف زمین تا زیر پنجره را می گویند) قرار گیرد، و برای فضاهای مثل آشپزخانه که معمولا پنجره ها بالای سینک قرار دارند و احتمال کثیف شدن آن ها بیشتر است استفاده از شیدها توصیف می شود.

در انتخاب تابلوها علاوه بر طرح مناسب، در ابتدا باید به اندازه ی دیوارهای خود توجه کنید، برای دیوارهای بزرگ انتخاب تابلوهای کوچک اصلا توصیه نمی شود، برای تابلوهای بزرگ دیوارهای بزرگ هم نیاز دارید و بالعکس، پس در انتخاب تابلوها به تناسب آن با دیوارهای خود توجه نمایید.

لوازم صوتی و تصویری گزینه ی دیگری است که باید به تناسب آن در محیط توجه کرد، به طور مثال در یک نشیمن کوچک و مستطیل شکل حضور یک سینمای خانگی با چهار باند اصلا توصیه نمی شود، در خرید هر چیز ابتدا ابعاد و اندازه های محیط را در نظیر بگیر و متناسب با نیاز فضایی خود خرید کنید.

انتخاب فرش مناسب که که نقش و طرح آن با سایر لوازم و وسایل شما مثل مبلمان و پرده هماهنگ باشند بسیار مهم است اما مهتر از آن ابعاد و اندازه ی مناسب فرش برای دکوراسیون شماست، فرش و قالیچه ی شما باید به خوبی اطراف میز جلو مبلی شما را بگیرد و همچنین در هنگام نشستن روی مبل ها تماما زیر پای شما را پر کند.

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای چیدانه مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان چیدانه نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

مطالب بیشتر: ۱۰ دکوراسیون نشیمن از میان برترین خانه های ایران
۹ روش برای طراحی دکوراسیون منزل با پلان باز
۸ چیدمان نشیمن برای سلیقه های مختلف
راه حل های طراحی دکوراسیون خانه های خیلی کوچک
۱۱ طراحی چشمگیر برای اتاق های نشیمن کوچک
چیدمان زیبا برای نشیمن های مربع شکل آپارتمان های کوچک
۷ ایده راحت و زیبا برای طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل
راه حل های آسان برای ۷ معضل عمومی در دکوراسیون منزل !

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه