visibility 7822 today 1394/12/18

با این ایده ها جلوه کانتر آشپزخانه را زیباتر کنید!

ترفندهای دکوراسیون: در آشپزخانه های امروزی به لحاظ فضای عملکردی موجود استفاده از عناصر تزئینی باید با دقت خاصی صورت گیرد، حضور وسایل برقی، ابزار آشپزی، تخته و ظروف همه و همه باید با دقت خاصی در فضای آشپزخانه ی شما قرار گیرد تا عملکرد شما را در فضای آشپزخانه محدود نکند، امروز در چیدانه ترفندهایی را برای این منظور برای شما مطرح می کنیم با ما همراه باشید.

لوازم برقی خود را تفکیک کنید!

توجه داشته باشید که آشپزخانه ی شما ویترین کالا نیست! لوازمی را که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند همانند چای ساز، خرد کن، پلوپز و ... را نزدیک خود قرار دهید و سایر لوازم را که در هفته یک یا دو بار مورد استفاده قرار می گیرند را در کابینت ها قرار دهید با این روش فضای شما باز تر خواهد شد و نظم و ترتیب بیشتری به فضای خود خواهید بخشید.

به ابزارهای آشپزخانه نظم دهید!

ابزارهای آشپزی که قاعدتا روزانه مورد استفاده قرار می گیرند را در نزدیکی اجاق گاز خود قرار دهید، برای این منظور می توانید از اکسسوری های نظم دهنده استفاده کنید، و یا حتی این اکسسوری ها را خودتان بسازید، با یک سبد ساده به سادگی ابزار مورد نیاز خود را در یک جا جمع کنید، با این کار در انجام کارهای روزانه سرعت عمل بیشتری نیز خواهید داشت.

جای ادویه ها را فراموش نکنید!

جاادویه ای ها، روغن ها و سایر مواد اولیه مورد نیاز آشپزی را فراموش نکنید، این موارد باید در اولویت چیدمان قرار گیرند، فضایی نزدیک به اجاق گاز خود را برای این منظور انتخاب کنید. سعی کنید برای آن ها ظروفی هماهنگ و یکسان و یا در یک تم انتخاب کنید با این کار علاوه بر نظم بخشیدن به فضا، مانع از اغتشاش بصری در فضا خواهید شد.

از شلوغی بی مورد در آشپزخانه بپرهیزید!

در فضاهای کوچک خصوصا آشپزخانه ها از شلوغی بپرهیزید، سعی کنید فضاهای خاصی را برای تجهیزات آشپزخانه و لوازم در نظر بگیرید و تزئین آشپزخانه را به چند وسیله ی کوچک مثل گلدانها و سرویس پاسماوری محدود کنید. با این روش آشپزخانه ی شما بزرگتر نشان داده می شود.

هنگرهای دیواری را جدی بگیرید!

گاهی نیاز دارید عناصر پر کاربردی همچون تخته ها، آبکش ها، ظروف و .... را در زمان کار نزدیگ خود داشته باشید اما به دلیل محدودیت فضایی این امکان برای شما ایجاد نمی شود، با استفاده از هنگرها به سادگی می توانید  فضای خود را طبقه بندی کنید و هرآنچه را که می خواهید در نزدیکی خود داشته باشید.

از شلف ها در آشپزخانه کمک بگیرید.

در آشپزخانه های کوچک تا حد امکان کانترها را خالی نگه دارید و یا از یک یا دو وسیله ی ضرروری برای روی آن استفاده نمایید و برای باقی لوازم از شلف ها کمک بگیرید با این کار به سادگی از تمام قسمت های فضای آشپزخانه ی خود به خوبی استفاده نمایید.

لوازم دکوری را درست انتخاب کنید!

خیلی ها دوست دارند علاوه بر لوازم برقی و ابزارهای ضروری در آشپزخانه ی خود لوازم دکوری دوست داشتنی نیز داشته باشند تا دکوراسیون آشپزخانه ای منحصر به فرد داشته باشند مطلب تزئین اپن آشپزخانه با وسایل ساده دکوری در این مورد به شما کمک خواهد کرد مطالعه کنید و از ایده های آن برای آشپزخانه ی دوست داشتنی خود استفاده نمایید.

دیگر مطالب خواندنی در رابطه با آشپزخانه: 
چگونه آشپزخانه را به فضایی منحصر به فرد تبدیل کنیم؟
۶ ترفند راه گشا در دکوراسیون داخلی آشپزخانه های کوچک
۸ ایده نظم دهی آسان به ریخت و پاش آشپزخانه!
۱۰ راز ساده آشپزخانه های رویایی!
انواع بازشوها و جک های درب کابینت آشپزخانه
۱۰ ایده خیره کننده برای دیوار بین کابینت آشپزخانه  

شما هم اگر ایده های متفاوتی دارید برای تزیین اپن آشپزخانه دارید ما بی صبرانه منتظر هستیم تا آن ها را در بخشمشاوره دکوراسیون ببینیم تا بتوانیم در مطالب بعدی از آن ها استفاده کنیم. 

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
اپن آشپزخانه مدرن، ایده های چیدانه برای بازسازی خانه مخاطب!

اپن آشپزخانه مدرن، ایده های چیدانه برای بازسازی خانه مخاطب!

چگونه آشپزخانه را تزیین کنیم؟

چگونه آشپزخانه را تزیین کنیم؟

با این 7 کابینت، آشپزخانه شیک داشته باشید!

با این 7 کابینت، آشپزخانه شیک داشته باشید!

1394/12/25 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
پیرامون گاردن certificate
پیرامون گاردن

پیرامون گاردن

مبلمان آرافرم certificate
مبلمان آرافرم

مبلمان آرافرم

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent