چگونه دکوراسیون منزل را روشن و دلباز جلوه دهیم؟

ترفندهای دکوراسیون: بهار و بعد هم تابستان از راه می رسد، روزهای طولانی تر و درخشش متواضعانه نور خورشید، طراوت و سرزندگی را با خود می آورد. اما هنوز هم چیزهای کوچکی در خانه هستند که بین ما  و این همه تازگی و شادابی فاصله می اندازد. این پرده های کلفت چند لایه که مانند دیوار جلوی تلالو آفتاب را  می گیرند، کاغذ دیواری های گل دار قهوه ای که گویی نور را می خورند، بافت سنگین رومبلی های پر نقش و نگار با چوب های کنده کاری شده که  که از خورشید گریزانند، چراکه در زیر نورش شکوهشان رنگ می بازد و سقف های کوتاه که بر همه جا سایه ای سرد می اندازند. اگر شما هم دلتان یک خانه روشن تر و دلبازتر می خواهد 10 پیشنهاد ساده دکوراسیون داریم که می تواند برای رسیدن به این هدف به شما کمک کند. با چیدانه همراه شوید.

blog post

عکاسی از منزل خانم بیتا بنفشی در مهرشهر کرج

پرده های ساده با پارچه های سبک

نمی دانم چرا اول برای ساختمان ها پنجره می گذاریم و به هنگام خرید برایمان مهم است که ویو خانه چطوره؟ بعد سعی می کنیم با چندین لایه پارچه زمخت این پنجره ها را بپوشانیم! پنجره ها رو به هر روزنه ای که باز شوند مهم ترین المان برای داشتن فضایی دلباز هستند. اگر پنجره تان رو به منظره ای زیبا باز می شوند آن را با پرده نپوشانید و یا اگر نیاز به پرده دارد تن پوشی از حریر سبک و ساده مناسب این فصل برایش انتخاب کنید.

blog post

دکوراسیون خاص با مبلمان خاص

رنگ های خالص و تازه

تصور کنید در اتاق نشیمن بالا روکش تمام مبل ها قهوه ای و کرم وطلایی باشد و جلوی نور را نیز با چنر لایه والان مخملی بپو شانیم. دیگر چیزی از این همه انرژی مثبت و شور این اتاق باقی می ماند؟ هر رنگ برای خوش حرفی برای گفتن دارد و همن طور که طبیعت زیبای بهاری با رنگ ها معنی پیدا می کند در طراحی داخلی نیز با رنگ ها می توان انرژی مثبت، روح و حرکت را در یک فضای بسته ایجاد کرد. اگر به دنبال خانه ای تر و تازه هستید درب خانه تان را به روی رنگ های خالص و تازه باز کنید.

blog post

خانه ای به سبک آرش مدنی

نورپردازی طبیعی و مصنوعی مناسب

واضح است که هر فضایی بدون نور دلگیر و نازیبا به نظر می رسد اما نورپردازی غلط، نا مناسب و ناکافی نیز می تواند به همان اندازه فضا را کسل کننده جلوه دهد. نور آفتاب علاوه بر روشنایی، گرما و انرژی را به داخل خانه می آورد و می توان با هدایت درست نور طبیعی مانند تصویر بالا فضایی گرم و صمیمی و متفاوت ایجاد کرد. نور مصنوعی نیز در کنار نور طبیعی باید به صورت کاربردی، دکوراتیو  و روشنایی عمومی در مکان ها و با رنگ های مناسب به کار برده شود.

blog post

دکوراسیون داخلی نشیمن مدرن

دیوار های ساده، روشن و لوازم مدرن

اگر به دنبال یک دکوراسیون شاداب و ساده اید این مطلب را درست انتخاب کردید. برای رسیدن به این هدف اصل کمتر بهتر است را همیشه در ذهن داشته باشید. خانه های شلوغ و پر وسیله معمولا روشن و دلباز نیستند چراکه هر وسیله اضافی اندکی از نور و انرژی فضای شما را به خود اختصاص می دهد

blog post

آپارتمان حافظی

 شیشه، آینه و فلز و سطوح صیقلی و براق

سطوح براق و صیقلی نور را به خوبی منعکس می کنند و تلالو های آفتاب را حتی به گوشه های کم نور که از پنجره فاصله دارند نیز می رسانند. بازتاب اشیا در سطوح صیقلی و آینه ها به خانه عمق می دهد. در تصویر بالا آینه تراش کاری شده روی دیوار مانند یک پنجره به بیرون عمل می کند و خانه را بزرگ تر، پر نور تر و دلباز تر نشان می دهد. برای داشتن خانه ای پر نور سطوح شیشه ای، آینه ای و فلزی براق را فراموش نکنید.

blog post

نشیمن خانه چرخان شریفی ها

ارتفاع سقف مناسب

سقف های کوتاه در تمام روز سایه های سردی در فضا ایجاد می کنند و اجازه نمی دهند نور به راحتی راه خود پیدا کند. در عکس بالا استفاده هوشمندانه معمار از سقف کوتاه برای ایجاد فضایی دنج و سقف بلند برای نور گیری مناسب در کنار هم باعث ایجاد فضایی دلباز و راحت شده است.

blog post

طراحی مدرن دکوراسیون نشیمن

انتخاب پارچه ها با بافت های سبک و طرح های ساده

اگر خانه ای روشن و دلباز می خواهید پارچه ها را دست کم نگیرید. پارچه ها و رومبلی ها با طرح و رنگشان می توانند تنوع و زیبایی به فضا دهند و حس و حال فضا را کاملا تغییر دهند. در گذشته پارچه های پر از بافت و طرح و رنگ، تجمل و شکوه را به دکوراسیون منازل وارد می کردند ولی اگر شما به دنبال خانه دلباز و دلباز و مناسب بهار و تابستان هستید به دنبال پارچه ها و رومبلی های ساده با بافت های سبک و رنگ های روشن و تمیز بروید .

blog post

نشیمن ایلخانه

کف پوش هارا با فرش نپوشانید

کف پوش های خالی از فرش نور بیشتری منعکس می کنند و فضای شما را بزرگ تر نشان می دهند. طرح های ایرانی فرش ها بسیار زیبا هستند ولی ابدا سعی نکنید با آنها تمام خانه را فرش کنید. فرش ها را مانند یک شی زینتی فقط در مکان هایی که لازم است استفاده کنید و بگذارید کف پوش ها خود نمایی کنند.

blog post

دکوراسیون داخلی ویلای مسکونی باکو

گل ها و گیاهان

اگر نور کافی در خانه دارید گل ها و گیاهان به سادگی طراوت و تازگی را به خانه شما می آورند. رنگ سبز گیاهان بهار را به خانه شما می آورد.

blog post

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب هوشمندانه لوازم دکوری و اکسسوری ها

در انتخاب لوازم دکوری دقت کنید و در استفاده در لوازم دکوری افراط نکنید تا باعث شلوغی نشوند. لوازم دکوری را تک و خاص به کار ببرید و اجازه دهید خودشان را خوب نشان دهند.

اگر از خواندن این مطلب لذت بردید، مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنم ...

ترکیب رنگ ها برای یک خانه رنگین کمانی

ست کردن رنگ چوب در دکوراسیون داخلی

۱۰ اشتباه دکوراسیونی که خانه شما را کوچکتر نشان می دهد!

راحتی و آسایش در خانه ای ۳۲ متری!

فضایی دلباز در یک خانه نقلی ۷۴ متری!

نویسنده:

گل و گیاه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون مینیمال، خانه ساده و منظم سمیرا و سیاوش در تهران!

دکوراسیون مینیمال، خانه ساده و منظم سمیرا و سیاوش در تهران!

طراحی داخلی خانه با تم طبیعت، منزل خانواده سه نفره شیرازی!

طراحی داخلی خانه با تم طبیعت، منزل خانواده سه نفره شیرازی!

مبلمان آینه ای، انعکاس زیبایی دکوراسیون منزل شما!

مبلمان آینه ای، انعکاس زیبایی دکوراسیون منزل شما!

کسب و کارها پیشنهادی
فروشگاه لوچیانو certificate
فروشگاه لوچیانو

فروشگاه لوچیانو

سرامیک پرسلان  PMA | IMPERIO certificate
سرامیک پرسلان  PMA | IMPERIO

سرامیک پرسلان PMA | IMPERIO

پارسیان چوب منجی certificate
پارسیان چوب منجی

پارسیان چوب منجی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent