Chidaneh.com placeholder image

گلدان های آویز، طراوت طبیعت در آسمان خانه شما

به قلم: تحریریه چیدانه

گیاهان خانگی: امسال بهار انگار رنگ و بوی دیگری داشت؛ از کنار گل فروشی ها و گلخانه ها که عبور می کردم باورم نمی شد این شلوغی و همهمه برای خریدن گلدان های گل است. از اینکه می دیدم مردم دارند صندوق های اتومبیل هایشان را پر از گل و گلدان می کنند، به وجد آمده بودم. شاید برای اولین بار در این چند سال اخیر بود که از موجی که میان مردم فرد به فرد منتقل شده بود، احساس خوشحالی کردم و آرزو کردم کاش همیشه چنین موج هایی پر از زندگی و امید در میان مردم جریان داشته باشد.

امروز 13 فروردین به مناسبت روز طبیعت تصمیم گرفته ایم سری بزنیم به گلدان های آویز که این روزها خیلی طرفدار پیدا کرده اند. چیدانه 7 پیشنهاد جذاب برای دکوراسیون داخلی و بیرونی منزل دارد که امیدواریم الهام بخش شما برای آوردن طبیعت در فضای صمیمی منزل تان باشد. با ما همراه باشید…

اسکای اسکرپر

1. آویزهای مکرومه ای در دکوراسیون داخلی منزل

این نوع آویزهای دست ساز که توسط مکرومه بافی ایجاد می شوند، از گذشته رواج داشته اند. آن ها آویزهایی جذاب و متفاوت برای نگهداری گیاهان خانگی شما هستند. استفاده از مجموعه ای از گلدان آویز به این شکل یا یک گلدان تک آویز در حمام، آشپزخانه یا نشیمن، به فضای شما رنگ و تازگی می دهد.

2. گلدان های آویز برای نرده و حفاط فضای باز

اگر حتی حیاطی کوچک دارید که دارای نرده، حفاظ یا دیواره است، با افزودن گلدان های آویز به آن ها جذابیت و کاربری بیشتری بدهید. با اندکی طناب و چند گلدان پلاستیکی هم شکل به راحتی می توانید مجموعه ای مانند تصویر ایجاد کنید. با این روش مکان مناسبی برای گیاهان کوچکتر فراهم می شود و هم چنین میزان گیاهان حیاط زیبای منزل تان دو برابر می گردد.

3. نرده معلق از سقف برای نگهداری گلدان های آویز

با آویزان کردن یک نرده ی چوبی کهنه بر بالای کانتر اپن آشپزخانه، نه تنها می توانید قابلمه ها و ماهی تابه ها را آویز کنید، بلکه مکان مناسبی برای آویزان کردن گلدان های زیبای شما نیز می باشد. گیاهان رونده ای مثل پوتوس ها نه تنها در این نمایش تماشایی بسیار می درخشند بلکه هوای خانه ی شما را نیز به خوبی تصفیه می کنند.

4. گلدان های آویز برعکس

این بار خلاف همیشه عمل کنید و گلدان های تان را برعکس آویزان کنید. در هر فضای خانه می توانید از این ایده استفاده نمایید. گیاه اسطوخودوس در سرویس بهداشتی جایگزینی طبیعی برای دستگاه تهویه ی هوا است و مجموعه ای این گلدان های آویز برعکس بر روی بالکن یا تراس شما سقفی زیبا خلق می کند.

گلدان های برعکس در برخی گل فروشی ها و گلخانه ها یافت می شوند اما خودتان نیز می توانید از طریق آموزش آنلاین آن ها را بسازید.

5. گلدان های آویز بر روی دیوار بالکن و تراس

اگر بالکن یا تراس کوچکی دارید که فضای کف آن محدود است، گلدان های آویز بهترین راه حل برای آوردن سبزینگی به فضای باز شما است. اندازه ی گلدانی که برای این کار انتخاب می کنید، بستگی به فضای در دسترس شما دارد، اما یک گلدان باریک و طویل می توانید گزینه ی مناسبی برای نمایش یک ردیف از گیاهان زیبا بر روی دیوار بالکن یا تراس شما باشد، در حالی که فضای کوچک آن را نیز زیادی اشغال نمی کند. گیاهان را طوری ردیف کنید که گیاهان آویز در بخش پایین تر قرار گیرند و گیاهان ایستاده در بخش بالاتر.

6. گلدان های آویز از داربست تزیینی فضای باز

اگر برای فضای باز منزل یا ویلای خود یک داربست تزیینی ساخته اید، بهترین مکان برای آویزان کردن گلدان های شما است. انتخاب گلدان های رنگی مختلف و بالا و پایین آویزان کردن آن ها، چیدمان شاد و مفرحی بر فراز این فضا خلق می کند که چشم هرکسی را به خود جلب می کند.

7. تراریوم های آویز در دکوراسیون داخلی منزل

تراریوم ها نه تنها برای روی میز مناسب هستند، بلکه نمونه های آویز آن ها نیز موجود است که می توانند صحنه ای هیجان انگیز در دکوراسیون منزل شما ایجاد نمایند. آویزان کردن تعدادی از آن ها در ارتفاع های مختلف بعد و عمق زیبایی به فضا می دهد.
از استفاده از گیاهانی مانند ساکیولنت ها و کاکتوس ها برای این کار اجتناب کنید زیرا آن ها به آسانی فاسد شده و باغ کوچکی که در منزل تان ایجاد کرده اید را از بین می برند. در عوض از گیاهان دیگری مثل گیاهان عنکبوتی که مناسب تراریوم ها هستند استفاده نمایید.

شما هم اگر امسال بهار را به شیوه ای زیبا و خلاقانه به منزل خود آورده اید، ما را از دیدن آن بی نصیب نکنید. تورهای چیدانه برای به اشتراک گذاشتن ایده های خلاقانه ی شما منتظر همکاری شما با تحریریه چیدانه است.

مطالب بیشتر:
چگونه دکوراسیون منزل را با گل های طبیعی تزیین کنید؟

با باغچه و گلخانه خانگی طراوت بهار را به آپارتمان خود بیاورید!
گل های بهاری، نوید بخش سال نو در دکوراسیون منزل!

۷ درختچه تزیینی برای دکوراسیون داخلی آپارتمان ها
۸ کاربرد گیاهان خانگی در دکوراسیون منزل

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه