Chidaneh.com placeholder image

یک فضای کار کم جا در کمد دیواری خود بسازید!

به قلم: تحریریه چیدانه

اتاق کار: کار کردن در خانه حتی برای چند ساعت کم در هفته بیش از پیش رایج شده و این یعنی در نظر گرفتن یک فضای کار، هرچند کوچک و جمع و جور به یک نیاز ضروری در خانه های امروزی تبدیل شده است. اما اگر نمی توانید یک اتاق جدا را به این منظور در نظر بگیرید و از طرف دیگر دوست ندارید میز کار تان با تمام مخلفات روی آن در آشپزخانه یا نشیمن جلوی چشم تان باشد و به شما استرس وارد کند، تصور می کنید بهترین راه حل چیست؟
پیشنهاد چیدانه به شما این است که فضای کار کوچک خود را به درون کمد انتقال دهید. شاید با خود فکر کنید چگونه؟ ما در این مطلب 10 نمونه را به شما نشان می دهیم که می توانند الهام بخش تان باشند. با این ایده ها هر زمان که خواستید به کار می پردازید و پس از آن با بستن درب های کمد، به زندگی عادی و بی تشویش خود باز می گردید. پس با ما همراه باشید…

اسکای اسکرپر

1. از هر فضایی می توانید به عنوان فضای کار استفاده کنید!

شاید تعجب کنید که برای یک فضای کار خانگی به چه فضای کمی نیاز است؛ تنها فضایی به اندازه ی ابعاد میز کاری که یک لپ تاپ را روی خود جای دهد کافی است تا به عنوان مکانی برای کار کردن شما باشد.
برای مثال نمونه ای که در تصویر می بینید بسیار کوچک است اما برای لپ تاپ، چراغ مطالعه و جایی برای نگهداری فایل ها و مدارک، فضای کافی دارد. شلف عمدا در بالا قرار گرفته است تا فضای میز زیادی تنگ به نظر نرسد.

2. طراحی هوشمندانه فضای کار خانگی

در این نمونه نیز می توانید کاملا درک کنید که یک فضای کوچک چه امکانات فوق العاده ای می تواند به شما دهد. در این نمونه فضای کمی اشغال شده اما دارای یک میز تحریر و قفسه ها و کشوهای کاربردی است. تدبیر تجهیزاتی مانند پریز برق در این فضاها از ریخت و پاش و شلوغی سیم ها جلوگیری می کند. ضمن اینکه نورپردازی زیر شلف، نیاز به چراغ مطالعه را از بین برده و فضا را حفظ نموده است.

3. میز کار مستقل در فضای کار کوچک شما

با وجودی که یک میز توکار گزینه ای کارآمدتر برای ایجاد فضای کار در کمد است، اگر فضا به شما اجازه می دهد، میزی مستقل در آن در نظر بگیرید تا فضای کار دنج تری داشته باشید.
در این نمونه، فضای کار با شلف های دیواری تکمیل شده است و میز پایه دار کم حجم محیط را بزرگ تر و منظم تر نشان می دهد.

4. طراحی هوشمندانه کمد و میز کار

در این نمونه کمد و میز کار به صورت هوشمندانه ای در فضای نشیمن که اکنون فضایی چندمنظوره است، طراحی شده اند. میز شامل یک کشو در زیرش و شلف هایی در بالای آن است. به جای استفاده از یک صنلی حجیم، صندلی کوچکی در نظر گرفته شده که در مواقع غیر لازم در زیر میز جای می گیرد.

5. استفاده از انعکاس برای عمق بیشتر در فضای کار کوچک

برای بزرگ تر نشان دادن فضا، به دیوار پشتی فضای کار آینه نصب کنید. با این راه حل فضای فشرده ی کار، بازتر، روشن تر و بزرگ تر به نظر می رسد.
اگر هنگام کار کردن، در روبروی چشم خود آینه دارید، برای جلوگیری از حواس پرتی به دلیل انعکاس، بهتر است از مانیتورهای بزرگ استفاده کنید.

6. درب های کمد فضای کار کوچک خود را تزیین کنید!

با انتخاب رنگ های برجسته یا پرداخت های بسیار براق برای درب های تاشویی که میز کار تان را پنهان می کنند، آن ها را به یک عنصر شاخص در فضا تبدیل کنید. این درب ها وقتی گشوده هستند، فضای کار را با انرژی و رنگ قاب می کنند و نشستن در آن فضا را پویاتر و لذت بخش تر می سازند.
اگر درب های کمدتان به جای تا شدن مانند این نمونه، معمولی و رو به بیرون باز شود، می توانید درون آن ها را با رنگی متمایز رنگ آمیزی کنید.

طراحی فضای کار خانگی

7. برای ایجاد فضای کار در کمد می توانید بزرگ فکر کنید!

شاید تصور کنید تعبیه ی فضای کار در کمد تنها راه حلی برای فضاهای کوچک است، اما واقعیت این است که این راه حل برای هر فضایی – چه کوچک و چه بزرگ – می تواند به کار رود. ایده ی اصلی این راه حل، پنهان کردن فضای کار و شلوغی های نگران کننده ی آن از فضای زندگی روزانه می باشد.

8. ایده های طراحی کابینت آشپزخانه برای طراحی فضای کار

این محل کار جذاب و شسته رفته، از یونیت هایی مشابه آشپزخانه ی همین خانه استفاده کرده است تا ظاهری یکدست ایجاد شود. درب غلتکی در مواقع غیر لازم فضای میز را می پوشاند.

9. میز کار جک دار در طراحی فضای کار کوچک خانگی

ساده ترین فضای کار در کمد می تواند با صفحه ای که محتویات درون یک تورفتگی را می پوشاند و وقتی باز می شود به عنوان میز استفاده می شود، به وجود آید. تنها به یک صنلی جمع و جور نیاز است.

10. درب های کشویی برای پوشاندن فضای کار در خانه

اغلب از درب های تاشو برای پوشاندن چنین فضاهایی در دکوراسیون منزل استفاده می شود، اما اگر فضا اجازه دهد، درب های کشویی ظاهر مرتب تر و یکدست تری ایجاد می کنند.

اگر شما هم به فکر ایجاد یک فضای کار نقلی در کمد یا گوشه ای از منزل تان هستید، پیشنهاد می کنم به متخصصان طراحی کابینت یا کمد دیواری، شلف و طبقه بندی در اهالی فن چیدانه سری بزنید و نمونه کارهای آن ها را ببینید.

مطالب بیشتر:
میز کار در خانه، ۸ ایده خلاقانه!
اتاق کار زیبا در خانه بسازید

۱۰ میز کار جمع و جور برای اتاق های نقلی
چگونه یک فضای کار در اتاق خواب ایجاد کنیم؟

گوشه و کنار خانه را به اتاق کار تبدیل کنید

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه