Chidaneh.com placeholder image

حال و هوای اردیبهشت را به دکوراسیون منزل تان بیاورید!

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون: اردیبهشت خاص ترین ماه سال است، ماه شعر و شاعری و دوستی است، همه چیز در با نشاط ترین و زیبا ترین حالت ممکن اش به سر می برد. اصلا اردیبهشت به وجود آمده تا ما از زندگی بیشتر لذت ببریم، به وجود آمده تا با زیبایی هایش حال ما را خوب کند. ما هم تصمیم گرفتیم در این مطلب به شما بگوییم چگونه می توانید زیبای های اردیبهشت را به دکوراسیون داخلی خانه تان بیاورید و خانه ای اردیبهشتی داشته باشید، پس تا انتهای این مطلب با چیدانه همراه باشید. 

گروه معماران مدام
طراحی آلاچیق در جستجوی حیاط از یاد رفته تجربه سوم
گروه معماران مدام

اسکای اسکرپر

1. فضای بیرونی خانه های اردیبهشتی

از در خانه اردیبهشتی من که وارد می شوی، حیاط با صفایی پیش رویت قرار می گیرد، حیاطی با سنگ فرش و آلاچیق آجری، حتما می پرسید چرا آجر؟ خب به نظر من آجر اصیل ترین مواد و مصالحی است که می تواند در یک خانه به کار گرفته شود. فکرش را بکنید که سنگ فرش ها و آلاچیق های آجری با گل های رنگارنگ و گلدان های سفالی زیبا ترکیب شوند، مگر می شود از این حیاط اردیبهشتی دل کند؟ مگر می شود دمی در کنار جریان آب روان در وسط حیاط ننشست و از خنکای آن که با نسیم بهاری ترکیب می شود بهره مند نشد؟ 

استودیو معماری بوژگان
طراحی نمای ساختمان برانوش
استودیو معماری بوژگان

2. نمای بیرونی خانه های اردیبهشتی 

نمای خارجی خانه من هم از اردیبهشتی شدن بی نصیب نمی ماند، اگر بخواهم اردیبهشت را به نمای خانه ام بیاورم؛ قطعا چند گلدان این کار را برای من انجام می دهند. گلدان هایی که روی نما می نشینند و آن را زنده تر از هر موقع دیگری به نمایش می گذراند، شاید این گلدان ها به بهانه اردیبهشت مهمان نمای خانه شوند، اما قطعا جایشان همیشگی خواهد شد، اما در اردیبهشت نما و جلوه شان بیشتر خواهد بود، هر چه باشد اردیبهشت جولان گاه گل ها و گیاهان است. 

عرفان شریف نژاد: عکاس
عکاسی معماری از فضای های مختلف منزل
عرفان شریف نژاد: عکاس

3. ورودی خانه های اردیبهشتی 

اگر بتوانیم از فضای بیرونی خانه دل بکنیم و خودمان را به ورودی خانه برسانیم، آنجا هم بوی اردیبهشت را استشمام می کنیم. خانه من وجب به وجبش بوی اردیبهشت می دهد. قطعا در ورودی خانه اردیبهشتی من باز هم شاهد حضور گل ها و گلدان های رنگی رنگی خواهیم بود، اما در کنار این گل و گلدان ها، چند قاب عکس هم به دیوار نصب می شود، عکس هایی که یادآور خاطرات خوب من هستند، عکس هایی که دیدنشان حال آدم را خوب می کند. هرچه باشد بیشتر خاطرات خوب من در اردیبهشت رقم خورده اند، پس اگر قرار باشد خانه ای اردیبهشتی داشته باشم قطعا عکس ها نقش مهمی را در آن ایفا می کنند. 

[[nid:52408]]

4. رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه های اردیبهشتی 

اگر از من بپرسید خانه های اردیبهشتی چه رنگی هستند؟ قطعا جواب من رنگ سبز است. رنگ سبز جلوه طبیعت در دکوراسیون داخلی است. وقتی از این رنگ دوست داشتنی در دکوراسیون داخلی خانه های تان استفاده می کنید فضای داخلی خانه زنده تر و شاداب تر به نظر می رسد. به نظر من درختان بیهوده سبز نشده اند!

عرفان شریف نژاد: عکاس
عکاسی از دکوراسیون نشمین خانه ناهید
عرفان شریف نژاد: عکاس

5. نشیمن خانه های اردیبهشتی 

از آنجایی که اردیبهشت ماه دوستی و صمیمیت است، به نظرم این دوستی و صمیمیت باید به دکوراسیون داخلی خانه هم نفوذ کند تا حال آدم بیشتر خوب شود. در طراحی نشیمن های اردیبهشتی علاوه بر آن گل و گلدان هایی که حضورشان ضروری است، باید چند نکته دیگر را هم رعایت کنید. اول آن که رنگ های گرم را فراموش نکنید، این رنگ های گرم به دوستی هایتان دلگرمی بیشتری می بخشد و آن ها را مستحکم تر می کند. نکته دیگر این که مبلمان ها و لوازم دکوری را نزدیک هم بچینید تا صمیمیت بیشتری را القا کنند. 

امیر صادقی
عکاسی از منزل مسعود فروتن
امیر صادقی

6. لوازم دکوری خانه های اردیبهشتی 

در انتخاب لوازم دکوری برای خانه های اردیبهشتی باید سلیقه و وسواس خاصی به کار ببرید. باید آن ها را اشتباه انتخاب کنید، هر وسیله ای که انتخاب می کنید باید حس شور و شوق و عاشقی را در شما بیدار کند و شما را به یاد خاطرات و روزهای خوبتان بیاندازد. چند تابلوی خطاطی شده برای روی دیوارها، استفاده از پارچه هایی نظیر گلیم و جاجیم برای کوسن ها و رومیزی ها و استفاده از وسیله هایی نظیر شمعدان های شاه عباسی، همه و همه می توانند خانه شما را اردیبهشتی کنند. 

آسمانه
چیدمان وسایل منزل به سبک معاصر
آسمانه

7. مبلمان خانه های اردیبهشتی 

برای خانه های اردیبهشتی تان از مبلمان های راحتی استفاده کنید. مبلمان هایی که سرتا سر پارچه هستند، آن هم پارچه های گلدار و رنگی رنگی. این مبلمان ها به شما کمک می کنند تا از لحظه های اردیبهشتی تان نهایت لذت را ببرید. 

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: راه حل های شگفت آور برای راحتی در خانه های کوچک

شما هم می توانید عضوی از چیدانه باشید، کافی است ایده های دکوراسیونی خود را از طریق لینک همکاری با تحریریه چیدانه با ما به اشتراک بگذارید. 

مطالب بیشتر: دکوراسیون محبوب متولدین اردیبهشت!
هرگز برای تغییر دکوراسیون منزل دیر نیست!
۱۲ قانون دکوراسیون داخلی که می توانید زیر پا بگذارید!
لذت زندگی در نشیمن های دنج پشت پنجره

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه