Chidaneh.com placeholder image

آباژور لوکس برای دکوراسیون منزل خود بسازید!

به قلم: تحریریه چیدانه

خودتان بسازید: آباژورها امروزه ارزشی بیشتر از یک منبع نور در دکوراسیون منزل دارند. قرار گرفتن یک آباژور زیبا در گوشه‌ای از فضای دکوراسیون منزل، جلوه‌ای باشکوه به آن می‌بخشد. این جلوه زمانی با‌شکوه‌تر خواهد شد که آباژوری که برای منزل استفاده می‌کنید، از زیبایی دکوراتیو بهره ببرد و از جنس مرغوب‌تر و قیمتی‌تری در آن استفاده شود. برای داشتن یک آباژور با بدنه‌ای آنتیک و شیک، لازم نیست هزینه بسیاری بپردازید. یک راه‌حل، استفاده از تکنیک‌های پتینه برای تبدیل یک آباژور پلی‌استر به یک نمونه آنتیک و قیمتی است. در ادامه با ما همراه باشید تا یکی از این تکنیک‌ها را توسط یکی از هنرمندان خبره این حرفه آموزش ببینید. در ادامه با چیدانه همراه باشید .

دستگیره کابینت

وسایل لازم برای ساخت آباژور:

  1. پایه آباژور پلی‌استر
  2. شید آباژور پارچه‌ای
  3. قلم‌مو در سایزهای مختلف
  4. رنگ مشکی RICH ( vintsge )
  5. رنگ نقره‌ای متالیک RICH (metallic paint )
  6. رنگ متالیک کرم RICH
  7. گلدفینگر RICH
  8. تثبیت‌کننده مات RICH
  9. تامپون یا ابر

آماده سازی آباژور ساده

برای تهیه و آماده‌سازی این آباژور با نمای آنتیک، بهتر است از متریال مرغوب و شناخته‌شده‌ای استفاده کنیم که گروه RICH برای تمام هنرمندان، هنردوستان و هنرجویان آماتور و حرفه‌ای به ارمغان آورده است.

مراحل ساخت آباژور

1. بعد از انتخاب یک پایه آباژور پلی‌استر، ابتدا ناهمواری‌ها و زائده‌ها را با دستگاه فرز گرفته و سپس با دستمال نمدار سطح کار را کاملا تمیز می‌کنیم.

2. قسمت پایین آباژور را با رنگ سیاه vintage  کاملا می‌پوشانیم و بعد از خشک شدن، قسمت بالایی پایه آباژور (تاج) را با رنگ نقره‌ای متالیک کاملا رنگ‌آمیزی می‌کنیم تا تمام سطح آن پوشانده شود و قسمتی بدون رنگ باقی نماند. بعد آن را در جایی مناسب قرار می‌دهیم تا خشک شود.

3. بعد از خشک شدن مرحله دوم، با رنگ انگشتی یا گلدفینگر، سطح پایین پایه را که مشکی کرده‌ایم، سایه‌کاری می‌کنیم به این صورت که رنگ را با انگشت برداشته بین دو انگشت اشاره و شست، کمی آن را نرم کرده و با انگشت اشاره روی برجستگی‌ها را رنگ‌آمیزی می‌کنیم.

4. با رنگ نقره‌ای و قلم‌موی استنسیل روی قسمت قبلی را دوباره سایه‌کاری می‌کنیم. به این صورت که قلم را در رنگ می‌زنیم و با یک سطح مقوایی خشک، زهر قلم را می‌گیریم و به صورت تاچ‌های سریع روی برجستگی‌ها مجددا رنگ‌آمیزی می‌کنیم.

5. رنگ متالیک کرم یا رنگ متالیک سفید را به صورت لایه‌ای نازک روی قسمت بالای تاچ آباژور که قبلا نقره‌ای کرده‌ایم‌، رنگ‌آمیزی می‌کنیم. مراقب باشید نباید رنگ نقره‌ای پوشش کامل پیدا کند.

6. بعد از خشک شدن رنگ‌ها، از تثبیت‌کننده مات استفاده می‌کنیم و کل کار را پوشش می‌دهیم.

چگونه آباژور را رنگ کنیم

7. شید پارچه‌ای خام را با رنگ نقره‌ای و به‌وسیله ابر یا تامپون رنگ زده و کاملا آن را پوشش نقره‌ای می‌دهیم و بعد از خشک شدن، روی قسمت سرپیچ لامپ وصل می‌کنیم.

 

مجله منزل
مجله منزل شماره 91 بهمن ماه 1394
مجله منزل

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون های زیبا و دوست داشتنی لذت ببرید.

مطالب بیشتر:۴ مرحله برای ساخت آباژور با گلدان قدیمی
خلاقیت در طراحی آباژور پارچه ای
۱۲ آباژور که اتاق خواب شما را رمانتیک می کنند!
خودتان بسازید: ساخت آباژور در کم‌تر از یک ساعت
ویدئو: ساخت آباژور های زیبا تنها با بطری های شیشه ای

منبع: مجله منزل | نویسنده: عرفان شریف نژاد

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه