visibility 5650 today 1395/3/14

دکوراسیون شاد منزل، خانه را از بی حالی نجات دهید!

ترفندهای دکوراسیون: دیوارهای سفید، مبل‌های خاکستری چرک و کابینت‌های استیل، خانه را شبیه یک سکوت دائمی می‌کنند؛ انگار در این خانه قرار نیست هیچ اتفاق خوبی بیفتد. برای اینکه در فصل بهار کمی نشاط و شادابی به خانه‌تان اضافه کنید و دکوراسیون خانه تان را از بی حال به دکوراسیون شاد تغییر دهید؛ راهکارهای ساده‌ای وجود دارد. شاید با همین چند تغییر ساده حس و حال خودتان هم بهتر شد، پس با چیدانه تا انتهای این مطلب همراه باشید. 

blog post

طراحی داخلی مدرن مطب پوست و زیبایی

دکوراسیون شاد منزل: استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی 

مصنوعی؟ نه. گل و گیاه طبیعی می‌تواند حس و حال خانه را واقعا عوض کند. اگر نگران نور خانه هستید، بهتر است بدانید حتی مناسب خانه‌هایی در زیرزمین هم که مطلقا نور طبیعی ندارند، گیاهان آپارتمانی وجود دارد. در این باره می‌توانید از گل‌فروش‌ها کمک بگیرید. با اضافه کردن چند گلدان برگ سبز (و اگر نور کافی دارید، گیاهان گلدار) هم حس و حال خانه را عوض می‌کنید و هم موجب خنکی و تصفیه هوای خانه‌تان می‌شوید و هم دکوراسیون شاد منزل را تجربه می کنید. 

blog post

دکوراراسیون داخلی پروژه اداری کاویان

گذاشتن چند شاخه گل ساقه‌ای در یک گلدان کوچک روی میز هال یا اوپن هم تاثیری مثل همین دارد؛ با این تفاوت که این گل‌ها مدت کوتاهی دوام دارند. یک‌بار که امتحانش کنید، مشتری دائمی می‌شوید. کافی است یک وعده غذا را با حضور گل‌های رنگارنگ و خوشبو روی میز صرف کنید تا حس و حال‌تان به کلی عوض شود و دکوراسیون شاد منزل حکمفرما شود!

blog post

آکواریوم مرجان

دکوراسیون شاد منزل: در دکوراسیون داخلی خانه تان حرکت ایجاد کنید.

هر حرکتی در خانه می‌تواند موجب نشاط و تازگی شود. فرقی نمی‌کند این حرکت مال ماهی‌های کوچک داخل تنگ باشد یا آبنما که آرام و ملایم آب را به حرکت درمی‌آورد یا حتی نوارهای رنگی‌ای که به پنکه کنار هال بسته شده است. سعی کنید یک شیء پویا و در حال حرکت به خانه اضافه کنید. چراغ‌های تزیینی که خاموش و روشن می‌شوند، ساعت‌های پاندول‌دار و آکواریومی پر از ماهی یا قفس بزرگی برای چند تا پرنده می‌توانند دکوراسیون شاد منزل را به شما تحویل دهند.

blog post

دکوراسیون سوئیت یاس هتل بام سبز رامسر

دکوراسیون شاد منزل: نور را مهمان دکوراسیون داخلی خانه تان کنید

یک لوستر معمولی روی سقف؟ تکراری نشده؟ وقتش است که حس و حال خانه را با چند نور موضعی عوض کنید. یکی، دو تا آباژور یا لامپ دیواری این کار را برای شما انجام می‌دهد. کافی است به جای اینکه لوستر اصلی را روشن کنید، فقط نور موضعی را در نقطه‌ای که نشسته‌اید، روشن کنید. کنتراست تیره و روشن خانه، موجب حس پویایی و صد البته دکوراسیون شاد منزل می‌شود.

blog post

دکوراسیونی به سبک ساحلی

دکوراسیون شاد منزل با طرح های شاد

سطوح ساده و بدون طرح به عنوان زمینه هر چیزی مناسبند اما اگر همه سطوح خانه همین‌طوری باشند، دیگر هیچ حس و حالی برای خانه نمی‌ماند. اگر دیوارهای‌تان سفید رنگ‌آمیزی شده‌اند، مبل‌های‌تان روکش‌های پارچه‌ای ساده‌ای دارند، پرده‌ها از تور ساده هستند یا کف خانه پارکت یا موکت است، وقتش است که چند جور طرح شلوغ به این ترکیب اضافه کنید. کوسن‌های راه‌راه، رومیزی‌های خال‌خالی، پرده‌های گل‌گلی یا تابلوهایی از مناظر شلوغ می‌توانند ناگهان فضای شما را از یک شکل تخت و بدون فرم به یک خانه گرم و دلنشین تبدیل کنند.

blog post

نشیمن سنتی مدرن منزل خانم مهدوی

اگر نور خانه کم است، سراغ پرده‌ها نروید. اجازه دهید سادگی پرده‌ها خانه را پرنورتر کند و در عوض سراغ کوسن‌هایی با رنگ‌های تند و طرح‌های شلوغ بروید تا دکوراسیون شاد را تجربه کنید. 

اگر دیوارهای‌تان تک‌رنگ است، به ایده تابلوهای بزرگ شلوغ یا چند تابلوی کوچک در کنار هم می‌توانید فکر کنید اما برای دیوارهایی با کاغذدیواری طرحدار بهتر است دیوار را خالی نگه دارید.

blog post

دکوراسیون مدرن فضای پذیرائی

در مورد مبل‌ها هم اگر روکش‌های ساده و تک‌رنگ (یا با طرح‌های خیلی ریز) دارید، سراغ کوسن‌های طرحدار بروید؛ در غیر این صورت کوسن‌های ساده اما با رنگ‌های تند و همخوان با طرح‌های رومبلی انتخاب کنید.

blog post

چیدمان وسایل منزل به سبک معاصر

دکوراسیون شاد منزل با بافت های گرم و دوست داشتنی 

دیوارها نقاشی شده‌اند؟ پرده‌ها تور ساده هستند؟ کف خانه سرامیک یا موکت است؟ خانه شما «بافت» کم دارد. دکوراسیونی شاد با بافت هایی گرم و جذاب هرقدر که رنگ در نگاه اول می‌تواند خانه را بانشاط یا بی‌روح نشان دهد، بافت در درازمدت می‌تواند فضای خانه را گرم و راحت یا سرد و بی‌روح کند. حجم زیادی از نخ و پارچه (مثلا فرش‌هایی با پرزهای بلند، مبل‌های حجیم پارچه‌ای، کوسن‌های زیاد و... ) به بافت خانه گرما و راحتی اضافه می‌کند.

blog post

کاغذ دیواری طرحدار

کاغذدیواری‌های حجیم (که طرح‌های برجسته دارند) هم می‌توانند بافت را در خانه ایجاد کنند. پرده‌های چندلایه و پارکت‌های برجسته هم همین کار را انجام می‌دهند. وجود بافت در خانه اگر در حد تعادل باشد، موجب القای احساس گرما و نشاط می‌شود اما نباید همه جای خانه را با سطوح برجسته و بافت‌دار بپوشانید؛ چون این‌طوری ذهن و حس لامسه بدن خسته می‌شود.

blog post

عکاسی از دکوراسیون سنتی سوهانک

رنگ های برای دکوراسیون شاد منزل 

این یکی را باید اول می‌گفتیم اما از قصد گذاشتیم آخر کار! رنگ، راحت‌ترین و موثرترین گزینه برای ایجاد دکوراسیون شاد منزل است؛ حتی اضافه کردن یک تابلوی هنری قرمز وسط یک دیوار سفید می‌تواند حس و حال خانه را به کل عوض کند؛ البته به خاطر همین تاثیر شدید و فوری باید در انتخاب رنگ دکوراسیون خانه بسیار دقت کرد.

blog post

دکوراسیون نشیمن پروژه مفیدیان

سه تا از بهترین رنگ‌ها برای ایجاد نشاط در خانه سبز، زرد و صورتی هستند. این رنگ‌ها به اندازه آبی، قرمز و بنفش، تند و موثر نیستند اما با ملایمت موجب تاثیر عمیق و نشاط‌آور می‌شوند. لازم نیست برای استفاده از این رنگ‌ها ناگهان کل خانه را به یک رنگ درآورید. بهتر است نگاهی به یکی از اتاق‌های خانه (مثلا نشیمن) بیندازید. بعد ببینید رنگ غالب دکوراسیون این اتاق به کدام‌یک از این سه رنگ نزدیک‌تر است؟ یکی را که به فضای فعلی اتاق نزدیک‌تر است، انتخاب کنید و با افزودن چند وسیله دکوری به آن رنگ (و شاید حذف کردن چند عاملی که به این رنگ نمی‌آید) فضای اتاق را به نفع رنگ انتخابی‌تان تغییر دهید. 

[[nid:55379 view_mode=col1]]

این مطلب و مطالب دکوراسیونی جذاب دیگر را می توانید در جدید ترین شماره مجله منزل بخوانید و از دیدن و خواندن درباره ی چنین ایده های خلاقانه و زیبا و دوست داشتنی لذت ببرید.

شما هم می توانید ایده های جالب خود را با چیدانه در میان بگذارید. ما مشتاق دیدن ایده های خلاقانه ی شما هستیم!
ضمنا می توانید سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه به اشتراک بگذارید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: لیلا شکیب مهر 

نویسنده:

more_horiz
مطالب پیشنهادی
با 10 حرکت دکوراسیون اتاق خواب تان را برای تابستان آماده کنید!

با 10 حرکت دکوراسیون اتاق خواب تان را برای تابستان آماده کنید!

مشاوره رایگان دکوراسیون، به همین سادگی رنگ و بوی تازه به خانه بدهید!

مشاوره رایگان دکوراسیون، به همین سادگی رنگ و بوی تازه به خانه بدهید!

دکوراسیون روستایی در فیلم‌های ایرانی؛ از سادگی لذت ببرید

دکوراسیون روستایی در فیلم‌های ایرانی؛ از سادگی لذت ببرید

کسب و کارها پیشنهادی
فرش فرهی certificate
فرش فرهی

فرش فرهی

فروشگاه لوچیانو certificate
فروشگاه لوچیانو

فروشگاه لوچیانو

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی اسکای اسکرپر certificate
شرکت معماری و دکوراسیون داخلی اسکای اسکرپر

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی اسکای اسکرپر

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent