سبک دکوراسیون منزل در 10 کشور مختلف دنیا

سبک های دکوراسیون: مردم باقی کشورهای دنیا چطور خانه‌های‌شان را طراحی می‌کنند؟ آنها در خانه به چه مشخصه‌هایی بیشتر بها می‌دهند؟... می‌گویند دیگر دوره و زمانه مرزبندی‌های جغرافیایی تمام شده. می‌گویند دیگر به مدد فناوری‌های تازه و دنیای مجازی که به موازات دنیای واقعی آدم‌ها رشد می‌کند، دیگر محدودیت‌ها برداشت شده اما هنوز مردم هر گوشه از دنیا سبک و سیاق خودشان را دارند. فرهنگ غذا، فرهنگ مراوده و حتی فرهنگ معماری و سبک دکوراسیون داخلی خانه‌های مردم دیگر کشورهای دنیا هنوز آن قدر هم تغییر نکرده است و هنوز مردم هر کشوری سعی دارند که با پیش رفتن به سوی مدرنیته، المان‌هایی از سنت‌ها و حتی باورهای خودشان را در خانه‌ها داشته باشند. این وسط حالا شاید خیلی از ما دوست داشته باشیم مرزها را کنار بزنیم و در گوشه‌ای پرت از دنیا رسم و رسوم خانه ساختن مردم جایی دیگر را امتحان کنیم. یک تجربه تازه برای متفاوت بودن. بیایید با هم همراه با چیدانه از مشخصه‌های خانه‌های مردم باقی کشورهای دنیا سر در بیاوریم. شاید این طوری خانه‌هایی با دکوراسیون داخلی متفاوت از قبل و بدون هیچ حدو مرزی داشته باشیم!

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور روسیه: آمیزه‌ای از قدیم و جدید

روس‌ها آدم‌هایی هستند که همیشه در گذشته گیر کرده‌اند. آنها بسیار به گذشته شان احترام می‌گذارند و محال است بدون یادآوری گذشته‌ها به فکر آینده باشند. برای همین در خانه‌های آینده نمی‌توانید هیچ وقت تمام المان‌های مدرن و امروزی را با هم ببینید. در دکوراسیون داخلی منزل یک روس کلاسیک حتما نشانه‌هایی از تاریخ گذشته آنها وجود دارد. تابلوهای خانه، فرش‌ها و اشیای گران قیمت تزیینی همه و همه نشانی از روسیه و آب و هوای سرد و خاص آن دارد. در خانه یک روس حتما اشیای قدیمی گران قیمت زیاد پیدا می‌شود و البته ته مانده‌ای از رویای تجمل خانه تزار و سزار!

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور آلمان: اغراق در اشیا

مردم کشور هنر و فلسفه - آلمان- بر خلاف روس‌ها زیاد به گذشته‌ها پایبند نیستند اما در عین حال به تجمل و هنری بودن دکوراسیون داخلی منزل شان خیلی اهمیت می‌دهند. در خانه‌های کلاسیک آلمانی‌ها همیشه در انتخاب اشیا و جنس آنها اغراق دیده می‌شود. آلمانی‌ها شاید خانه‌های ساده‌ای داشته باشند اما در آن حتما از قاب‌ها یا چراغ‌های برنجی یا حتی آب طلا استفاده می‌کنند. مبل‌های راحتی با روکش‌های مخمل جزء جدانشدنی خانه‌های آنهاست. در خانه آلمانی‌ها همیشه یک سری لوازم  وجود دارند. مانند یک مبل راحتی شخصی، یک میز نوشیدنی‌ها و کلی کار هنری عجیب و غریب با جنس‌های خاص. یادتان باشد آلمانی‌ها زیاد اهل رنگ‌های تند نیستند و رنگ‌های سنگین و تیره را بیشتر به کار می‌برند.

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور هندوستان: تلاقی ابریشم و رنگ‌ها

قدیم‌ترها هندی‌ها بیشتر از حالا در خانه‌هایشان از پارچه‌های دست‌باف و بافته‌های خاص استفاده می‌کردند. درواقع صنعتی شدن اقتصاد بزرگ آسیا خیلی از سنت‌های خاص را از آنها گرفت ولی با این حال امروز طراحان دکوراسیون داخلی باز هم تلاش می‌کنند تا المان خاص دکوراسیون هندی را به خانه‌های مدرن‌شان برگردانند. هنر هندی‌ها در رنگ و طرح پارچه‌هایشان است؛ همچنین  در استفاده از ابریشم و استفاده از آن در بافت روتختی‌ها، رومیزی‌ها و پرده‌ها. شاید در خانه یک هندی خبری از یک مبلمان خاص نباشد اما حتما در گوشه و کنار خانه پارچه‌هایی با طرح‌های خاص آسیایی و با جنس‌های خاص ابریشم و. . . زیاد دیده می‌شود. هندی‌ها عاشق پارچه هستند.

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور اسپانیا: بازی جوان‌ها با هنر

اسپانیایی‌ها کلا آدم‌های سرخوشی هستند و به قول معروف دلشان شاد است و جوان. برای همین در دکوراسیون داخلی منزل این مردم عجیب اروپایی هر المانی که وجود داشته باشد حتما یک جورهایی جوان‌پسند است. انگار که اصلا یک جوان طراحی خانه را به عهده گرفته؛ حتی اگر خانه متعلق به یک زوج بالای هفتاد سال هم باشد! استفاده از رنگ و پارچه‌های جدید در خانه اسپانیایی‌ها حرف اول و آخر را می‌زند و البته به کار بردن سرامیک و چوب. آنها عاشق سادگی و در عین سر زندگی هستند؛ برای همین در خانه یک اسپانیایی هیچ وقت کسی احساس خستگی نمی‌کند.

مطلب پیشنهادی: خانه لوکس رونالدینیو در اسپانیا

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور مکزیک: پیش به سوی نو شدن

مکزیکی‌ها روند تازه‌ای را در کشورشان شروع کردند. اینکه بیشتر فضاهای روستایی و فقیر نشین در حال تبدیل به محله‌های متوسط هستند، به این معناست که مکزیکی‌ها سبک زندگی تازه‌ای را پیش رو دارند. تاثیر اولین تغییرهای این سبک زندگی روی خانه‌های آنها دیده می‌شود. آنها در حال گذر از گذشته به آینده هستند و برای همین طراحی و دکوراسیون خانه‌هایشان رو به تغییر است؛ فقط با این شاخص که در دکوراسیون داخلی منزل یک مکزیکی هر قدر که چشم کار می‌کند دکورها با چوب هستند. سبک روستیک در واقع اولین و آخرین انتخاب آنهاست؛ حالا هر قدر هم که تغییر کنند. شخصی‌سازی فضاهای خانه از اصول دکوراسیون مکزیکی است. اینکه هر بخشی از خانه برای خودش مجزا باشد، هر قدر هم که خانه کوچک و ساده تلقی شود.

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور ژاپن: یک طراحی طبیعی

ژاپنی‌ها عاشق طبیعت هستند و برای همین در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شان کمتر سراغ لوازم مصنوعی یا مصالح ساختمانی سخت می‌روند. آنها عاشق گل و گیاهان خانگی و چوب‌های بامبو هستند و تا هر قدر که بتوانند از آنها در فضای خانه استفاده می‌کنند. البته این روزها دیگر خانه‌ها به خصوص در توکیو کوچک شده‌اند و خبری از باغ‌های ژاپنی نیست اما با این حال ژاپنی‌ها دست از اخلاق طبیعت دوست‌شان برنداشته‌اند و گل‌ها را به خانه می‌آورند. حتی کمترین تلاش آنها برای پیوند با طبیعت استفاده از چوب برای دکوراسیون خانه است. به خصوص چوب بامبو که در ژاپن همتا ندارد. مبل‌ها در خانه‌های ژاپنی یا کوتاه هستند یا اصلا نیستند! پنجره‌ها هم بزرگ هستند و رنگ در و دیوار هم یا قهوه‌ای است یا کرم.

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور ایتالیا: واقعیت سنگ و فلز

سرامیک، سفال، صنایع دستی فلزی مخصوص تزیین دیوار، کاشی‌های رنگ‌شده با دست، طراحی با کاشی، گلدان‌های بزرگ و. . . اینها مهم‌ترین المان‌های دکوراسیون داخلی خانه یک ایتالیایی است. در واقع ایتالیایی‌ها عاشق جسم‌های سخت هستند و بیشتر مصالحی را در خانه به کار می‌برند که قدرت و استقامت بالایی داشته باشند. مانند سنگ و فلز. آنها حتی در اتاق خواب‌هایشان هم بیشتر استفاده از تخت و کمد فلزی را ترجیح می‌دهند. آنها یک عادت عحیب دیگر هم دارند. اینکه زیاد با پرده میانه‌ای ندارند. بیشتر ایتالیایی‌ها ترجیح می‌دهند خانه‌هایشان یا پرده‌ای نداشته باشد یا حریری ساده باشد. ظرف‌های پر از میوه در گوشه و کنار خانه و متناسب با فصل هم از المان‌های خاص دکوراسیون ایتالیایی‌هاست.

سبک دکوراسیون داخلی منزل در آفریقای جنوبی: گرم، آفتابی و سوزان

در خانه‌های آفریقایی رنگ حرف اول و آخر را می‌زند؛ به خصوص رنگ‌های قوی با طیف‌های خاکی که هویتی آفریقایی دارند و تداعی‌کننده سبک آفریقایی هستند. در دکوراسیون منزل یک آفریقایی تا چشم می‌گردانید همه چیز نارنجی و قهوه‌ای و سرخ است. همراه با بافته‌های دستی و پارچه‌هایی طرح دارد با ترکیب رنگی مشکی و کرم و. . . ظرف‌های سفالی و گلی هم زیاد در خانه یک آفریقایی امروزی دیده می‌شوند. در خانه مردم ژوهانسبورگ راحتی مهم‌ترین معیار است؛ پس اگر قرار باشد خانه‌ای امروزی داشته باشند، حتما مبل‌ها راحتی هستند و بزرگ؛ با جنس چرم یا رویه‌هایی به رنگ قرمز و قهوه‌ای. در گوشه و کنار خانه هم مجسمه‌های چوبی خاص آفریقا زیاد دیده می‌شود. زه و کمان‌های خاص یا آدمک‌های باریک قد کشیده عجیب. یک گوشه حتما تصویر یا مجسمه‌ای از کرگدن هم هست!

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور یونان: سیمان‌دوست‌های ساده

یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های یونانی استفاده از سیمان است،البته نه برای ساخت دیوار و تیغه. آنها عادت دارند به جای رنگ و کاغذدیواری‌های مرسوم امروزی دیوارهای داخل خانه را با سیمان سفید ‌کنند. سیمان‌ها حتی امروز در خانه‌های مدرن و امروزی هم جایشان را حفظ کرده‌اند. می‌گویند استفاده خاص یونانی‌ها از سیمان به علاقه زیاد آنها به مجسمه سازی و. . . بر می گردد. سقف‌هایی که با تیرچه‌های چوبی هم در خانه‌های یونانی‌ها زیاد دیده می‌شود. آنها با رنگ، میانه چندانی ندارند و عاشق چوب هستند؛ البته هر چه خشن‌تر بهتر!

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور آمریکا: عاشقان نور و روشنایی

خانه آمریکایی‌ها نه فقط پنجره‌های زیادی دارد که هر کدام از پنجره‌ها هم بزرگ و قدی هست. در واقع همیشه دور تا دور فضای خانه‌های آمریکایی پر از پنجره و نور گیر است با این حال آنها در زمان طراحی دکوراسیون داخلی منزل همه تلاش شان را روی مساله نورپردازی چراغ‌ها می‌گذارند. اصلا خانه‌های آمریکایی با لوسترهای بزرگ سقفی و انواع آویزها و دیوارکوب‌ها تزیین می‌شود. بماند که در گوشه و کنار خانه هم چندتایی آباژور رومیزی حتما هست. آمریکایی‌ها یک قانون عجیب دیگر هم در طراحی اتاق‌های نشیمن یا پذیرایی دارند. اینکه باید همیشه یک شومینه مجلل در خانه داشته باشند. حتی اگر هیچ زمستانی هم آن را روشن نکنند. مبل‌ها هم همیشه راحتی‌اند و بیشتر به صورت کاناپه‌های دو تا سه نفره. مبل‌های تک کمتر در خانه آمریکایی‌ها سروکله‌شان پیدا می‌شود.

[[nid:51092 view_mode=col1]]

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون های زیبا و دوست داشتنی لذت ببرید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: مریم جلیلی

لاله داورپناه
نویسنده: لاله داورپناه

کارشناس محتوا طراح پروژه‌های معماری، دکوراسیون داخلی و فضای سبز سوابق کاری در چیدانه: عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - نویسنده و ادیتور عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - ادمین شبکه های اجتماعی دبیر تحریریه مجله منزل سردبیر مجله منزل مدیر دپارتمان تولیدات چندرسانه ای وبسایت چیدانه مدیر آموزش آکادمی چیدانه سوابق تحصیلی: فارغ التحصیل کاردانی معماری از موسسه آموزش عالی آپادانا- شیراز فارغ التحصیل کارشناسی معماری از موسسه آموزش عالی میرداماد- گرگان دانش آموخته دوره عالی تکنولوژی معماری از قطب علمی معماری دانشگاه تهران دانشجوی کارشناسی ارشد معماری منظر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

more_horiz
مطالب پیشنهادی
نوبرسبز، میوه و سبزیجات تازه به روش IQF

نوبرسبز، میوه و سبزیجات تازه به روش IQF

سبک دکوراسیون منزل در 10 کشور مختلف دنیا

سبک دکوراسیون منزل در 10 کشور مختلف دنیا

ناهار خوری ژاپنی چه کاربردهایی در دکوراسیون ایرانی دارد؟

ناهار خوری ژاپنی چه کاربردهایی در دکوراسیون ایرانی دارد؟

1399/10/11 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
تولیدی ساعت ارس certificate
تولیدی ساعت ارس

تولیدی ساعت ارس

تشک اسلیپیز certificate
تشک اسلیپیز

تشک اسلیپیز

طراحان دیمان certificate
طراحان دیمان

طراحان دیمان

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent