10 غذاخوری در دکوراسیون آشپزخانه، معجزه خانه های کوچک!

آشپزخانه: در خانه‌ها و آپارتمان‌های امروزی که دیگر خبری از اتاق‌های تفکیک شده برای فضاهایی مثل نشیمن، پذیرایی و آشپزخانه نیست و معمولا سالن‌های یکپارچه‌ای به چشم می‌خورند که نهایتا آشپزخانه با یک کانتر (پیشخوان) جدا شده است، تمام تلاش بر این است که از فضا حداکثر استفاده شود. یکی از اتفاقاتی که در همین راستا زیاد به آن برمی‌خوریم، حضور کانترهای غذاخوری با صندلی‌های مخصوص آنهاست؛ فضایی که به واسطه غیر رسمی بودنش به محلی برای جمع شدن، خوردن و آشامیدن و گپ و گفت اعضای خانواده و حتی گاهی دوستان نزدیک تبدیل شده است.
همه آشپزخانه‌ها این شانس را ندارند که بتوانند یک جزیره بزرگ در خود جای دهند اما به قول معروف بسیاری از مواقع «محدودیت، خلاقیت می‌آورد» و می‌توان با اندکی جسارت و خلاقیت، یک فضای غذاخوری دلچسب در دکوراسیون آشپزخانه تعریف کرد.

مطلب پیشنهادی: ترکیب غذاخوری با نشیمن: راه حلی آسان برای دکوراسیون منزل کوچک

blog post

پروژه آشپزخانه فرمانیه

1. جزیره به عنوان بار صبحانه‌خوری در دکوراسیون آشپزخانه

رایج‌ترین نوع افزودن فضای غذاخوری به دکوراسیون آشپزخانه، جزیره‌های باریکی است که به عنوان پیشخوان جداکننده نیز عمل می‌کنند. این بارها هم مکان‌های مناسبی برای نوشیدن سریع چای و قهوه و هم فضایی کامل برای خوردن غذا در کنار اعضای خانواده و دوستان‌تان هستند؛ به‌خصوص وقتی خانم خانه در حال آشپزی است، حضور بقیه در اطراف او فضایی دوستانه و آرامش‌بخش ایجاد می‌کند.

در ساخت چنین پیشخوانی حتما به این نکته توجه کنید که صفحه پیشخوان ترجیحا 30 سانتی‌متر جلوآمدگی داشته باشد تا با تأمین فضای کافی برای پاها، نشیمن راحت‌تری فراهم شود.

blog post

عکاسی از آشپزخانه منزل خانم بیتا بنفشی در مهرشهر کرج

2. ایجاد نشیمن در دو ضلع پیشخوان غذاخوری آشپزخانه

اگر می‌خواهید چیدمان جمع‌محورتری داشته باشید، جلوآمدگی صفحه پیشخوان را در دو سمت به صورت ال‌شکل در نظر بگیرید. در این نوع طراحی افراد دید بهتری به یکدیگر دارند و گفت‌وگو و مکالمه بین آنها راحت‌تر صورت می‌گیرد.  در واقع این نوع اپن آشپزخانه، پرکاربرد و موثر در زیبایی دکوراسیون منزل شما خواهد بود.

blog post

طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه

3. شبه‌جزیره به عنوان بار صبحانه‌خوری در دکوراسیون آشپزخانه

اگر در آشپزخانه فضای کافی برای جزیره ندارید، پس به فکر ایجاد یک شبه‌جزیره باشید. این نوع پیشخوان درواقع امتداد کابینت‌های شماست که علاوه بر ایجاد فضای اضافی برای نگهداری وسایل، با افزودن چند صندلی می‌تواند به عنوان غذاخوری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

همان‌طور که در صفحه جزیره جلوآمدگی لحاظ می‌کنید، برای شبه‌جزیره نیز باید آن را در نظر بگیرید تا زمانی که صندلی‌ها استفاده نمی‌شوند در زیر آن جای گیرند.

blog post

کابینت سفید طوسی در دکوراسیون آشپزخانه

4. فضای غذاخوری دنج دونفره در دکوراسیون آشپزخانه

حتی جمع و جورترین آشپزخانه‌ها هم می‌توانند یک غذاخوری راحت و دنج را در خود جای دهند. برای این کار می‌توانید صفحه کابینت آشپزخانه را از یک سمت ادامه دهید و یک میز غذاخوری کوچک و دنج ایجاد کنید. قرار دادن دو صندلی جمع و جور این فضای دلچسب را تکمیل می‌کند. ضمن اینکه این میز می‌تواند در زمان‌هایی غیر از خوردن غذا، برای کارهای آشپزخانه مثل آماده‌سازی غذا استفاده شود.

blog post

طراحی مدرن آشپزخانه پروژه الهیه

5. ادامه دادن صفحه پیشخوان جزیره آشپزخانه

اگر فضای آشپزخانه به اندازه کافی طویل است یا قرار دادن صندلی‌ها حول جزیره برای حرکت در آشپزخانه مزاحمت ایجاد می‌کند، ادامه دادن صفحه کانتر جزیره می‌تواند فضایی اختصاصی برای غذاخوری ایجاد کند و به این صورت می توانید یک دکوراسیون خلاقانه برای جزیره آشپزخانه خود طراحی کنید. چون در این نمونه کابینتی زیر صفحه وجود ندارد، صندلی‌ها می‌توانند در سه طرف آن قرار گیرند، بنابراین تعداد افراد بیشتری می‌توانند از این فضا استفاده کنند.

blog post

کابینت و سیستمهای مدرن آشپزخانه

6. غذاخوری جزیره‌ای با ارتفاع استاندارد در دکوراسیون آشپزخانه

اگر می‌خواهید غذاخوری خود را در مرکز آشپزخانه‌تان داشته باشید اما با صندلی‌های پایه بلند راحت نیستید، پیشنهاد ما به شما این است که یک صفحه در ارتفاع کمتر (استاندارد میز ناهارخوری-75 سانتی‌متر) به جزیره یا پیشخوان خود متصل کنید. چنین راهکاری به شما این امکان را می‌دهد که به جای صندلی‌های پایه بلند از صندلی‌های معمولی و راحت ناهارخوری استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: ارتفاع استاندارد ۱۰ عنصر مهم در طراحی داخلی

blog post

طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه

7. میز غذاخوری مرکزی در دکوراسیون آشپزخانه

اگر فضای کافی برای هر دو میز غذاخوری و جزیره در دکوراسیون آشپزخانه خود ندارید و فضای غذاخوری برای‌تان از اهمیت بیشتری برخوردار است، پس چرا به جای جزیره آن را در مرکز آشپزخانه خود قرار ندهید؟ این نوع چیدمان فضایی خانوادگی و راحت خلق می‌کند و میز آن در زمان‌هایی غیر از وعده‌های غذایی می‌تواند به عنوان میز کار استفاده شود.

blog post

دکوراسیون فضای غذا خوری

8. میز غذاخوری رسمی و پیشخوان صبحانه‌خوری غیر‌رسمی

در فضاهای بزرگ‌تر و بازتر ممکن است هم بتوان فضایی برای یک جزیره بزرگ در آشپزخانه در نظر گرفت و هم یک ست غذاخوری جدا. این گزینه از تطبیق‌پذیری بالایی برخوردار است و گزینه‌های متفاوتی را برای صرف وعده‌های غذایی مختلف پیش روی شما می‌گذارد.

میز غذاخوری می‌تواند برای وعده‌های رسمی و خانوادگی مورد استفاده قرار گیرد در حالی که بار صبحانه‌خوری در پشت جزیره برای صبحانه‌های فوری و نوشیدن چای و قهوه در طول روز بسیار کاربردی است.

blog post

عکاسی ازآپارتمان بازسازی شده خانم نجفی زاده

9. نشیمن نیمکتی برای غذاخوری

ساختن یک نشیمن نیمکتی در زیر پنجره یا کنار دیوار در گوشه‌ای از دکوراسیون آشپزخانه فضایی دنج و آرام برای خوردن و آشامیدن و حتی وقت‌گذرانی فراهم می‌آورد.

از این نشیمن نیمکتی به جای صندلی‌های معمولی غذاخوری در یک یا دو سمت میز غذاخوری خود استفاده کنید. زیر این نشیمن نیمکتی می‌تواند به عنوان فضایی برای نگهداری وسایل‌تان مورد استفاده قرار گیرد.

blog post

کابینت کلاسیک چوبی در دکوراسیون آشپزخانه

10. میز گرد کافی‌شاپی

میزهای گرد کافی‌شاپی به خوبی با آشپزخانه‌های کوچک که فضای چندانی ندارند، متناسب می‌شوند و ثابت می‌کنند که همیشه راه‌حلی وجود دارد. میز گرد فضای کمتری از کف را می‌گیرد و رفت و آمد در اطراف آن آسان‌تر است.

[[nid:52113 view_mode=col1]]

مجله منزل برای کسانی که عاشق دیدن تصاویر و ایده های دکوراسیونی روی صفحات چاپ شده هستند، بهترین گزینه است. برای تهیه این مجله می توانید به کیوسک های روزنامه فروشی سری بزنید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: فاطمه افشاریان

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه، 6 بازسازی با کلی حرف برای گفتن!

جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه، 6 بازسازی با کلی حرف برای گفتن!

عکس جزیره آشپزخانه ال شکل

عکس جزیره آشپزخانه ال شکل

کابینت آشپزخانه ال، مدلی ایده آل برای آشپزخانه کوچک

کابینت آشپزخانه ال، مدلی ایده آل برای آشپزخانه کوچک

کسب و کارها پیشنهادی
کاغذ دیواری آیدی certificate
کاغذ دیواری آیدی

کاغذ دیواری آیدی

لوستر روژانو certificate
لوستر روژانو

لوستر روژانو

آقای فرش certificate
آقای فرش

آقای فرش

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent